تبلیغات در تلکسیران

تایباد خراسان رضوی لرزید


زمین‌لرزه‌ 4.4 ریشتری در مقیاس امواج درونی صبح امروز، افغانستان و حوالی تایباد در استان خراسان رضوی را لرزاند.
تایباد خراسان رضوی لرزید

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، براساس گزارش مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری ساعت 07:22:12 ثانیه صبح امروز جمعه، 23 شهریورماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق 19 کیلومتری زمین رخ داده، 34.48 درجه عرض شمالی و 61.43 درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زمین‌لرزه در 16 کیلومتری Gurian افغانستان، 20 کیلومتری Tir Pol افغانستان و 30 کیلومتری Kuhestan واقع در افغانستان رخ داده است.

انتهای پیام/4044/

منبع: آنا

روند فزاینده ورشکستگی صنایع بزرگ و کوچک/خودروسازان ضعیف‌تر شدند


یک اقتصاددان معتقد است که نگاه وزیر صنعت بیشتر به تجارت و بازار است تا تولید داخلی و همین اتفاق موجب شد تا شاهد وقوع رانت‌های مختلف در صنایع متفاوت از جمله خودرو باشیم.
روند فزاینده ورشکستگی صنایع بزرگ و کوچک/خودروسازان ضعیف‌تر شدند

فریبرز رئیس دانا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، بابیان اینکه عملکرد جناب آقای شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار ضعیف و غیرقابل‌ دفاع است، گفت: متأسفانه در دوره وزارت آقای شریعتمداری شاهد افول صنایع مختلف کشور بودیم.

وی افزود: صنعت خودروسازی در ایران حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد اما جناب آقای شریعتمداری بر طبق قول‌هایی که قبل از وزارت داده بودند نتوانستند صنعت خودروسازی ایران را در عرصه جهانی سربلند کنند.

رئیس دانا تصریح کرد: ورشکستگی بسیاری از صنایع کوچک و حتی صنایع بزرگ در دوره آقای شریعتمداری بر وزارت صنعت، معدن و تجارت بر کسی پوشیده نیست که وقوع این اتفاق موجب افزایش بیکاری در کشور شده است.

این اقتصاددان افزود: قراردادهای خودرویی که در فضای پسابرجام با کمپانی‌های فرانسوی منعقد شد هرگز عملیاتی نشد و حتی اروپایی‌ها هم برخلاف امتیازهای زیادی که از صنعت خودروسازی ایران گرفتند به قول‌های خود عمل نکردند و وقوع این اتفاق موجب وارد شدن آسیب‌های جبران‌ناپذیر به صنعت خودروسازی کشور شد.

انتهایپیام/4083/

منبع: آنا

نمی‌دانیم وزارت امور اقتصادی سیاست‌گذار است یا مجری؟


یک اقتصاددان با طرح این سوال که مشخص نیست که وزارت اقتصاد سیاست‌گذار است یا مجری؟ تأکید کرد: باید به مشکلات اقتصادی کشور به‌صورت ریشه‌ای بپردازیم.
نمی‌دانیم وزارت امور اقتصادی سیاست‌گذار است یا مجری؟

ابوالقاسم حکیمی‌پور، اقتصاددان و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا با اشاره به وضعیت بد اقتصادی و سیاست‌گذاری‌های اشتباه تصریح کرد: تفکرات سیاسی در کشور ما غالب بر تفکرات اقتصادی است که باید تغییر کنند. در ایران افرادی که وابسته به یک حزب و تفکر سیاسی خاصی هستند، بر منصب‌های مختلف اقتصادی می‌نشینند.

دولت از رئیس‌جمهور گرفته تا دیگران به مخالفین خود ناسزا می‌گویند

وی با تأکید بر اینکه ما باید به ریشه‌ها بپردازیم، افزود: علت مشکلات ما به خاطر این است که دولت از تفکرات سیاسی مخالفین خود استفاده نمی‌کند. این در حالی است که در تمام دنیا دولت‌ها با مخالفین خود جلسه می‌گذارند و از نظرات آن‌ها استفاده می‌کنند اما در کشور ما دولت از رئیس‌جمهور گرفته تا دیگر اعضا و وابستگان دولت به مخالفین خود ناسزا می‌گویند و ارتباطی با مخالفین خود ندارد.

نمی‌دانیم وزارت اقتصاد ما سیاست‌گذار است یا مجری

این اقتصاددان بیان کرد: نمی‌دانیم وزارت اقتصاد ما سیاست‌گذار است یا مجری، این در حالی است که آقای سیف فقط یک بله‌قربان‌گو بود درحالی‌ که متولی سیاست‌های پولی کشور بود و در نهایت از او بعد از به وجود آوردن مشکلات فعلی تجلیل هم می‌کنند.

وی بیان اینکه به نظرم باید یک بازنگری اساسی در روش‌هایمان ایجاد کنیم،‌ تصریح کرد: من بارها حتی در کلاس‌هایم گفته‌ام که دولت باید شهامت به خرج دهد تا خودش را نقد کنند؛ باید با گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی میان صاحب‌نظران یک نقطه عالی به دست آید.

انتهای پیام/4083/

منبع: آنا

انتشار اسرار خصوصی مردم چه مجازاتی در پی دارد؟


وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به قانون مجازات اسلامی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های هتک حیثیت افراد در فضای مجازی گفت: با توجه به نوع جرمی که در زمینه هتک حیثیت افراد انجام می‌شود، از 91 روز تا دو سال حبس حکم صادر می‌شود.
انتشار اسرار خصوصی مردم چه مجازاتی در پی دارد؟

علی عابدینی در گفتگو با خبرنگار حوزه قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص حقوق شهروندی و این‌که آیا در قانون مجازات اسلامی موردی درباره افشای اسرار خصوصی مردم به‌ویژه در فضای مجازی آمده است یا خیر اظهار کرد: در قانون مجازات اسلامی بندهای محکم و دقیقی در مورد افرادی داریم که با حیثیت مردم به‌ویژه در فضای مجازی بازی می‌کنند، به‌عنوان مثال در قانون منع افشای اسرار افراد توسط پزشکان، وکلا و دیگر متخصصان که با مردم در ارتباط هستند به‌طور واضح بیان شده که این متخصصان از اطلاعات مردم فقط در حیطه کاری خود استفاده کنند اما اگر به هر دلیلی اسرار مردم توسط این متخصصان افشا شود مجرم شناخته می‌شوند. از طرفی اگر فردی شخص دیگری را تهدید به افشای اسرار کند هم مجرم شناخته می‌شود و با او برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در فضای مجازی هم افشای اسرار و اطلاعات مردم به هر شیوه‌ای مبنی بر سوءاستفاده از افراد جرم محسوب می‌شود و حتی در قانون جرائم رایانه‌ای نیز به انتشار چت و حتی اسکرین‌شات گرفتن از اطلاعات افراد اشاره شده است.

این وکیل پایه یک دادگستری با بیان این‌که با توجه به‌نوع جرمی که افراد در این خصوص انجام دهند حکم صادر می‌شود، گفت: بر اساس ماده 17 قانون جرائم رایانه‌ای اگر فردی به‌قصد تشویش اذهان عمومی به‌وسیله سیستم رایانه‌ای اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد و یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت انجام دهد و از طرفی اگر حیثیت افراد را با انتشار اسرار آن‌ها ببرد، در این‌صورت به مجازات حبس از 91 روز تا دو سال و یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال و در برخی موارد با توجه به‌نوع جرمی که اتفاق افتاده به هر دو حکم محکوم خواهد شد.

عابدینی افزود: از طرفی اگر فردی صوت و تصویری را تغییر دهد و افراد را تهدید به انتشار آن کند به‌نحوی که منجر به هتک حیثیت افراد شود در این‌صورت نیز قانون از 91 روز تا دو سال حبس را برای مجرمان پیش‌بینی کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برخی از پرونده‌های مربوط به نزاع از فضای مجازی شروع می‌شود لذا فرهنگ‌سازی مناسبی باید در زمینه استفاده از فضای مجازی صورت گیرد تا شاهد جرائم گسترده در فضای مجازی نباشیم و از طرفی مردم نیز نباید تمام اسرار خود را در فضای مجازی قرار دهند تا افراد سودجو از این اطلاعات برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

انتهای پیام/4044/ن

منبع: آنا

محکومیت حادثه تروریستی اهواز توسط سفیر آلمان


سفیر آلمان در ایران با انتشار توئیتی حادثه تروریستی اهواز را محکوم و برای مجروحان آرزوی بهبودی کرد.
محکومیت حادثه تروریستی اهواز توسط سفیر آلمان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، سفیر آلمان در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار یادداشتی نسبت به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

میکائیل کلور برشتولد نوشت: «به‌محض بازگشت از سفر آلمان، با شنیدن خبر حادثه تروریستی اهواز به‌شدت شوکه شدم. تسلیت عمیق خود را به مردم ایران ابراز می‌داریم. فکر و دل‌های ما با خانواده‌های قربانیان است. امیدواریم تمامی مجروحان به‌سرعت بهبود یابند.»

براثر حمله کور گروهک تروریستی الاحوازی در حاشیه مراسم رژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس، 25 نفر از هم‌وطنان شهید و حدود 70 نفر نیز مجروح شدند.

انتهای پیام/ن

منبع: آنا

رهبر اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر به حبس ابد محکوم شد


دادگاه مصر در حکمی رهبر اخوان‌المسلمین را در رابطه با پرونده حوادث استان المنیا به حبس ابد محکوم کرد.
رهبر اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر به حبس ابد محکوم شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از روسیاالیوم، دادگاه جنایی المنیا امروز محمد بدیع و 64 نفر دیگر را در پرونده معروف به حوادث رابعةالعدویه در سال 2013 به حبس ابد محکوم کرد.

«سلیمان عطا الشاهد»، رئیس دادگاه جنایی المنیا جلسه امروز را برگزار کرد که در آن محمد بدیع و 807 نفر دیگر متّهم هستند. دادگاه، بدیع و 64 نفر دیگر را به حبس ابد محکوم کرد.

شهر العدوه در استان المنیا 14 آگوست 2013 (23 مرداد 92) شاهد حوادث خشونت‌بار یورش به مرکز پلیس، قتل یک سرگرد و یورش به اداره کشاورزی و دامپزشکی بود.

به گزارش آنا، این حکم در حالی برای رهبر اخوان‌المسلمین مصر صادر شد که وی چندی پیش در دادگاه جنایی قاهره و در پرونده مربوط به تحصن هواداران محمد مرسی به حبس ابد محکوم شده بود.

انتهای پیام/4033/ن

منبع: آنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟