گروه خبری فرهنگی

قدردانی از میزبانی شایسته آذربایجان شرقی/ جشنواره ای برگزار شدن مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور برای نخستین بار


آساخبر: ناظر فرهنگی و ارزشیابی سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی با اشاره به برگزاری جشنواره ای این دوره از مسابقات برای اولین بار در شهر اولین ها ،گفت: اولین دروه ایست که مسابقات المپیاد ورزشی دانش آموزان در مقطع ابتدایی بصورت جشنواره ای برگزار می شود و بر این اساس تمامی تیم ها تا پایان مسابقات برای تعیین رتبه های تمامی تیم ها حضور خواهند داشت .

محمد توکلی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اینکه هشتمین دوره ای است که بعنوان ناظر فرهنگی و ارزشیابی در مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور شرکت می کند، در خصوص میزبانی این دوره از رقابت ها اظهار کرد: مردم آذربایجان شرقی همواره به خونگرمی و مهمان نوازی شهره هستند و با توجه به تجربه بالای مسئولین این استان در برگزاری چنینی مسابقاتی، مطمئنم این رقابت ها نیز در بالاترین سطح برگزار خواهند شد.

وی ضمن تقدیر از انتخاب محل خوب و مناسب برای  اسکان دانش آموزان ، داوران ، سرپرستان و ناظران ادامه داد: در حال حاضر بعنوان ناظر فرهنگی و ارزشیابی در تمامی فضاها حضور یافته ام و طبق ارزیابی های صورت گرفته، مشکل خاصی در روند برگزاری مسابقات وجود ندارد، جز چند مورد جزئی که آن هم با هماهنگی مسئولین مربوطه، سریعا برطرف شد.

وی همچنین درباره برنامه های فرهنگی سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی سراسر کشور گفت: برنامه های فرهنگی بسیار خوبی برای دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده که بازدید ازاماکن تاریخی شهر تبریز، برپایی نماز جماعت، برگزاری محفل انس با قرآن کریم، جنگ های شادی شبانه از جمله این برنامه هاست.

توکلی با مثبت ارزیابی نمودن برگزاری مسابقات به شکل جشنواره ای اظهار داشت: بر اساس آئین نامه این مسابقات تمامی تیم ها تا پایان مسابقات جهت تعیین رتبه و مقام تیم های حاضر در مسابقات به رقابت خواهند پرداخت که این امر سبب خواهد شد تا تیم ها خود را بیشترمحک بزنند و  ورزشکاران با انگیزه بیشتری به رقابت بپردازند و بازی های سالم تری را به معرض نمایش بگذارند بنابرین تجربه خوبی برای ورزشکاران خواهد بود.

وی در ادامه برگزاری رقابت ها در عرض پنج روز را از سختی های این جشنواره عنوان کرد و افزود: علاوه بر حضور گسترده تیم ها، بایستی برای  رده بندی تمامی تیم ها، ورزشکاران رقابت های سالمی برگزار کنند که این امر نیازمند فرصت زمانی بیشتری می باشد.

ناظر فرهنگی و ارزشیابی سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی اضافه کرد: معتقدم با برگزاری مراسم اختتامیه سی و پنجمین المپیاد دانش آموزی پسر سراسر کشور در پایان دوره مسابقات مقطع ابتدایی بر زیبایی المپیاد بیافزایند و ورزشکاران با خاطره ای خوش و بیاد ماندنی به شهرشان باتزگردند.

وی ضمن اشاره به اعتراض تیم ها نسبت به گرمی فضای خوابگاه ها در طول روزگفت : وجود گرمای بی سابقه در تابستان امسال و برگزاری مسابقات در این فصل علت این امر بوده که منطقی هم می باشد بنابرین طبق ارزیابی ما عملکرد میزبان تا پایان روز دوم مسابقات خوب ورضایتمندی شرکت کنندگان بالای 80 درصد است.

توکلی ادامه داد: علی رغم بالا بودن توقعات استانهای حاضر در مسابقات، آذربایجان شرقی توانسته میزبان شایستهای بوده وقطعاً در روزهای آینده با اجرای برنامه های فرهنگی، میزان رضایت مندی تیم ها از استان میزبان بالاتر خواهد رفت.

وی در پایان ضمن قدردانی از میزبانی شایسته آذربایجان شرقی در این دوره از مسابقات، در خصوص نحوه اطلاع رسانی رقابت ها گفت: اطلاع رسانی این دروه از مسابقات بویژه انتشار گزارش های تصویری از مسابقات و حاشیه های آن در سطح بسیار بالایی است که جا دارد از پایگاه تحلیلی خبری آساخبر و خبرگزاری پانا آذربایجان شرقی به جهت پوشش کامل اخبار رقابت ها کمال تشکر را داشته باشم.


حمایت وزیر آموزش و پرورش از ورزش دانش آموزی


آساخبر: جلسه سرپرستان کل کاروان های ورزشی استان های سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی چهارشنبه شب با حضور سرپرستان تمامی استان های حاضر در این دوره از مسابقات برگزار شد.


ناظر کل سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی طی سخنانی در این جلسه ضمن تقدیر از میزبانی شایسته اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار کرد: مهمان نوازی آذربایجانی ها همواره زبانزد خاص و عام بوده و این موضوع باز هم به اثبات رسید.

سید محسن کلهرودی ادامه داد: وزیر محترم آموزش و پرورش همواره از ورزش دانش آموزی حمایت کرده اند و این موضوع جای تقدیر دارد.

وی خاطر نشان کرد: سعی ما بر آن بوده تا مشکلات پذیرش تیم ها را به حداقل برسانیم، بجز یکی دو مورد که مشکل سامانه ای داشتند و قابل حل نبود.

ناظر کل سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در مقطع ابتدایی با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور گفت: برگزاری این دوره از مسابقات در چنین شرایطی کار سختی بود ولی در حال حاضر این رقابتها به همت وزارت آموزش و پرورش در چهار استان در حال برگزاری بوده و این جای بسی خوشحالی است.

وی تصریح کرد: ما منکر وجود برخی مشکلات کوچک در روند برگزاری مسابقات نیستیم ولی باید شرایط اردویی را بپذیریم و تابع قانون باشیم و بکوشیم تا خاطراتی خوب از این رقابتها در ذهن دانش آموزان بسازیم.

قائم مقام کل مسابقات نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه دو دوره اول و دوم متوسطه این مسابقات رضایت مندانه و بدور از حاشیه برگزار شد و با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، تیم ها با مشکل خاصی رو به رو نبودند و اکثر استان های حاضر در این دوره از روند برگزاری رقابت ها اعلام رضایت کرده اند.

رسول صادقی اضافه کرد: این مرحله از رقابت ها با حضور دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی برگزار می شود و با توجه به کم سن و سال بودن ورزشکاران حفظ ایمنی و سلامت آنها بیشتر باید مورد توجه سرپرستان و مربیان تیم ها قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه برخی از والدین دانش آموزان، آنها را در این رقابت ها همراهی می کنند و اغلب در مدارس نزدیک اردوگاه، اسکان یافته اند، افزود: طبق آیین نامه مسئولیت تمامی ورزشکاران در طول برگزاری مسابقات بر عهده ماست لذا از سرپرستان تیم ها درخواست می شود از جدا شدن دانش آموزان از تیم بپرهیزند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ادامه داد: ظرفیت غذاخوری اردوگاه 800 نفر است لذا برای جلوگیری از تراکم دانش آموزان و ارائه سرویس بهتر به آنها پیشنهاد می کنم، تیم ها برای صرف غذا بتدریج در سالن غذاخوری حاضر شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش رعایت شئونات اسلامی توسط ورزشکاران در محدوده اردوگاه را ضروری دانست و از سرپرستان و مربیان تیم ها خواست مانع تردد دانش آموزان با لباسهای راحتی در محدوده اردوگاه شوند.

>