گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سینما

علیرضا شجاع نوری: همیشه دوست دارم ایرانی بودن را در فیلم هایم نشان دهم

باشگاه خبرنگاران/ تهیه کننده سینما گفت:علیرضا شجاع نوری به علاقه اش در تولید آثاری که اصل ایرانی بودن را نشان دهد و همدل بودن گروه "بنفشه آفریقایی "اشاره کرد.
علیرضا شجاع نوری تهیه کننده سینما درباره اهدافش از ساخت «بنفشه آفریقایی» گفت: این فیلم فرصتی برای ایجاد روزنه ای بود که از داخل آن بتوانیم زندگی دل چند آدم را تماشا کنیم؛ آدم هایی که اصیل باشند.

وی افزود: از اولین فیلمی که تهیه کردم امید داشتم فیلم هایی بسازم که لحظاتی از زندگی و آدم های ایرانی را به خوبی نشان دهد و خارجی و ایرانی با آن همزاد پنداری کنند.

شجاع نوری ادامه داد : دوست دارم سینمای ملی به گونه ای باشد تا زمانی که مانند هالیوود و بالیوود در دنیا گسترده شدیم همه بگویند ما ایرانی ها را دوست داریم و چقدر خوب هستند یعنی دلنشینی و انسانیت ایرانی ها را نشان دهیم.

وی در خصوص لبه تیغ حرکت کردن شخصیت پردازی آدم های «بنفشه آفریقایی» و به ثمر رسیدن این هدف بیان کرد:کارگردان ، من ، فیلمنامه نویس و هرکسی که در این اثر همکاری داشته تمایل به هنجارشکنی نداشتیم. همدلی در کار بود تا توانستیم این اتفاق را رقم بزنیم و به قول سینمایی ها کار در آمد تا بتوانیم مهر و لطف انسان بودن و ایرانی بودن را نشان دهیم.

این تهیه کننده درباره طراحی صحنه و لباس فیلم که به خوبی اتفاق افتاده بود و ورود تفکر و سلیقه کارگردان به این جریان بیان کرد: افکار و سلیقه کارگردان در همه کارها دخیل بود ، زمانی که کارگردان بداند چه می خواهد همه کارها به خوبی پیش می رود. طراحی صحنه نیز با با مهر و عشق انجام شد.

شجاع نوری گفت : گروه «بنفشه آفریقایی» همه عاشق بودند؛ عاشق رسیدن به هدفی مثبت که فکر می کنم این اتفاق با همدلی و عشق ورزیدن افتاد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید


addup.center