گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

ابوترابی فرد: ایران طی 4 دهه به قدرت بزرگ سیاسی دنیا تبدیل شد

فارس/ امام جمعه موقت تهران گفت: طی 4 دهه توانستیم ایران اسلامی را که دیروز در نقشه جهان هیچ جایگاهی جز جایگاه ژاندارم آمریکا در منطقه نداشت به یک قدرت بزرگ سیاسی که نفوذ منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای او جبهه مقاومت اسلامی را شکل داده تبدیل کنیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد چهارشنبه‌شب در یادواره شهدای روحانی این شهرستان و بزرگداشت مجاهد شهید آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری که در مصلی الغدیر نور برگزار شد، اظهار کرد: بزرگداشت شیخ فضل‌الله نوری، بزرگداشت مقام فقاهت، مجاهدت، ایثار و شهادت است، شیخ فضل‌الله نوری نمونه بارز یک فقیه و اسلام‌شناس تربیت‌یافته در مدرسه قرآن و عترت است.
وی افزود: شهید شیخ فضل‌الله نوری شخصیتی است که با بصیرت و فهم عمیق سیاسی از دسیسه‌های دشمن آگاه بود و خوب می‌دانست سنگ بنای مشروطه‌ای که نهاده شده است به استبداد شاهنشاهی دست‌پرورده غرب منتهی می‌شود و ثمره این شجره خبیثه حاکمیت دودمان پهلوی است که تحت عنوان مشروطه سلطنتی همه هویت اسلامی و دینی و سیاسی و ملی ملت ایران را با غرب مبادله و معامله می‌کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این عالم بزرگوار، فقیه تراز اول و شخصیت نامدار عالم اسلام، از شاگردان برجسته میرزای شیرازی بود که علمای مازندران و ایران به او اقتدا کردند، در راه او گام بر داشتند و در برابر نظام دیکتاتوری آن پیروزی را خلق کردند و در دفاع مقدس نیز آن افتخار را آفریدند.
ابوترابی‌فرد ادامه داد: پیشگام روحانیون و علمای شهید ایران اسلامی این شخصیت برجسته عالم اسلام است، آنچه امروز از آموزه‌ها و معارف دینی در دست ما است ثمره مجاهدت، ایثار و تلاش علمی، اخلاقی و سیاسی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی فقها و علمای دین است.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز ایران اسلامی به فریاد بلند پیشوایان معصوم دین در این عصر تبدیل شده و منادی مدرسه عاشورا و مدرسه امام صادق(ع) است، ثمره قیام و حضور امام بزرگوار به عنوان نماد فقاهت، مرجعیت و دیانت و ثمره حضور علمای بزرگوار است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر امروز اسلام با قدرت در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه ایستاده و هر روز سنگر جدیدی را فتح می‌کند به‌دلیل محوریت فقاهت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، یکی از مهم‌ترین دلایل ایستادگی شهید شیخ فضل‌الله نوری مقابل حرکت مشروطه آن بود که قانون اساسی مشروطه از اروپا و غرب آمده است.
ابوترابی‌فرد با بیان اینکه امام فرمود: «علما با تلاش، با استبداد مبارزه کردند اما قانون اساسی نظام توسط غرب‌زده‌ها و با الهام از مکاتب غربی تدوین شد، که نتیجه‌اش دودمان پهلوی بود»، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، قانون اساسی و نظام اسلامی است، قانونی که توسط فقها، علما و شخصیت‌های تراز اول دینی و سیاسی تدوین شد و امروز قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان قانون مترقی با تکیه بر دو اصل مهم جمهوریت و اسلامیت است.
وی گفت: جمهوریت آن در حضور و مشارکت مردم در شکل‌گیری همه نهادهای سیاسی، «شکل‌گیری نهاد رهبری، نهاد ریاست جمهوری، نهاد مجلس شورای اسلامی و نهاد شوراهای اسلامی» تعیین‌کننده است، این قانون اساسی است که چهار دهه مردم‌سالاری دینی را در این کشور نهادینه کرده است، این دستاورد حضور ملت، فقاهت و مرجعیت در مدیریت جامعه اسلامی و مدیریت انقلاب بوده است.
امام جمعه موقت تهران رکن دوم قانون اساسی یعنی اسلامیت نظام را در حضور فقیه عادل، اسلام‌شناس، شجاع، آشنا با مصالح امت اسلام در رأس هرم قدرت تائید شده است عنوان کرد و افزود: این دو رکن امروز نظام را در این جایگاه از بالندگی و اقتدار قرار داده و این ثمره حضور علما، روحانیون و مرجعیت در مدیریت نهضت اسلامی، حرکت نهضت برای ساختن نظام اسلامی بوده است.
ابوترابی‌فرد تصریح کرد: طی 4 دهه توانستیم ایران اسلامی را که دیروز در نقشه جهان هیچ جایگاهی جز جایگاه ژاندارم آمریکا در منطقه نداشت به یک قدرت بزرگ سیاسی که نفوذ منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای او جبهه مقاومت اسلامی را شکل داده تبدیل کنیم، جبهه‌ای در اندازه جغرافیای دنیای اسلام با حضور ملت‌های هوشمند، مقاوم و مقتدر منطقه مانند ملت‌های عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن، بحرین و ... که امروز قدرت اسلام را در برابر دنیای کفر به نمایش گذاشتند و این در سایه مجاهدت فقها، خون مقدس شهدا و علمای بزرگوار که در این راه به شهادت رسیدند معنا یافت.
وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند به یک کشور مقتدر تبدیل شود مگر در سایه علم؛ و امروز مدیریت جریان قدرتمند علمی کشور در دست توانای رهبر معظم انقلاب، استادان متعهد دانشگاه و حوزه، شخصیت‌های تربیت‌یافته در مدرسه علم و دین است که به اذعان همه، ایران اسلامی دارای نامی بلند در عرصه علم، تولید علم و تبدیل دانش به فناوری است و جایگاه رفیع دارد، در هوا فضا جزو 9 کشور اول دنیا، در حوزه دانش و فناوری هسته‌ای جزو 11 کشور کلوپ هسته‌ای جهان، در عرصه نانو رتبه چهارم دنیا، در فنی و مهندسی و ... دارای نام و نشان هستیم.
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: ملت و کشوری که از این قدرت سیاسی و جایگاه رفیع علمی و استقلال افتخارآفرین بهره‌مند است، در کنار استقلال، اقتدار دفاعی، اقتدار علمی و سیاسی، امنیت امروز را تجربه می‌کند و در کنار امنیت از وحدت افتخارآفرین ملی بهره می‌برد، معلوم است که بر مشکلات اقتصادی فائق می‌شود.
ابوترابی‌فرد گفت: مگر ما برای رسیدن به قدرت اقتصادی و حل مشکل تورم، مشکل تولید، افزایش درآمد سرانه، دستیابی به تولید ناخالص داخلی بالاتر، به غیر از اقتدار سیاسی، مردم‌سالاری، دانش، علم و امنیت نیازمند سرمایه دیگری هستیم؟ هر چند بعضی مانع باشند، مشکلاتی ایجاد کنند، چند روزی، چند ماهی در این راه اختلالی ایجاد کنند یا بیگانگان یا عناصر فاسد داخلی (چه فاسد سیاسی چه مفسد اقتصادی) ولی کشوری که این سرمایه و اقتدار را دارد بر این مشکلات فائق می‌شود این معمای پیچیده‌ای نیست بسیار روشن است این ملت معماهای بزرگ را حل کرد، دفاع مقدس را حل کرد، سه دهه تحریم را با قدرت پشت سر گذاشت و دسیسه‌های دشمن را نه تنها در ایران بلکه در عراق، لبنان، سوریه، یمن و ... خنثی کرد.
وی تأکید کرد: راه تداوم مسیر تحت رهبری داهیانه مبتنی بر علم، ایمان، عدالت و فقاهت رهبر معظم و عالیقدر انقلاب اسلامی با امید، نشاط، عزم و اراده است، همان‌طور که شهدا راه را پیمودند.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: شهدا در زمانی که ‌ قسمت عمده‌ای از کشور ما زیر چکمه‌های مزدوران استکبار جهانی به سرکردگی صدام مزدور بود، امید داشتند و با عزم و اراده جلو رفتند و اقتدار امروز را خلق کردند، زمانی که آسمان ما، زمین ما، دریای ما به راحتی مورد تهدید دشمن بود اما امروز دشمن جسارت نگاه به آسمان، زمین و دریای جمهوری اسلامی و جرأت کمترین تعرض به جغرافیای ایران را ندارد، امروز اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی نه تنها اجازه جنگ‌افروزی در آسمان، زمین و دریای ایران را نمی‌دهد بلکه اجازه جنگ‌افروزی در دنیای اسلام را نمی‌دهد.
ابوترابی‌فرد اضافه کرد: باید با سرعت از چالش‌ها عبور کنیم و به یک اقتصاد بزرگ در آسیا تبدیل شویم، نمی‌شود بال سیاسی، دفاعی، علمی، امنیتی قدرتمند داشت اما بال اقتصادی ما ضعیف باشد، باید اقتصاد مقاومتی به‌سرعت شکل بگیرد، سیاست‌های کلی رهبر معظم انقلاب در این عرصه به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد، امروز نباید کوتاهی شود، اگر امروز کوتاهی شود با آسیب روبه‌رو هستیم هر چند فردا با قدرت جبران می‌شود.
وی گفت: امیدوارم با الهام از راهی که شهدا پیمودند و قدم در مسیری که روحانیون شهید در اقتدا به شیخ شهید پیمودند شاهد پیروزی ملت بزرگ ایران در این رویارویی جدید با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا باشیم و بار دیگر شاهد چشیدن طعم پیروزی و شکست غرب و نیز شاهد برون‌رفت از مشکلات و چالش‌های اقتصادی، ریشه‌کن شدن فقر در جامعه، مبارزه جدی با فساد و رشد و شکوفایی اقتصادی کشور باشیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید


addup.center