گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

آخرین خبر | عارف و حاجی‌بابایی رقیب لاریجانی می‌‌شوند؟

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

تسنیم/ رئیس فراکسیون امید مجلس به احتمال کاندید شدن برای پست ریاست مجلس واکنش نشان داد. حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی هم تصمیم گرفته است تا کاندید ریاست مجلس شود.طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت‌رئیسه مجلس اعم از رئیس، نواب رئیس و دبیران این هیئت
تسنیم/ رئیس فراکسیون امید مجلس به احتمال کاندید شدن برای پست ریاست مجلس واکنش نشان داد. حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی هم تصمیم گرفته است تا کاندید ریاست مجلس شود.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت‌رئیسه مجلس اعم از رئیس، نواب رئیس و دبیران این هیئت هر ساله و هم‌زمان با روز بازگشایی مجلس در روز 7 خرداد برگزار می‌شود که در همین راستا و با تصمیم هیئت‌رئیسه قوه مقننه قرار است این انتخابات برای اجلاسیه چهارم روز یکشنبه 5 خرداد برگزار شود.

اما در چند روز گذشته در رسانه‌ها گمانه‌زنی‌ها درباره این انتخابات مطرح شده که یکی از این موارد درباره محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس است که آیا باردیگر قصد کاندید شدن برای پست ریاست مجلس خواهد داشت یا خیر؟

در همین زمینه محمدرضا عارف در گفت‌وگو با تسنیم درباره اینکه برای این پست کاندید خواهد شد یا خیر؟،گفت: در حال کار بر روی این موضوع هستیم.

وی ضمن عدم اعلام نظر درباره اینکه برای این پست کاندید خواهد شد یا خیر؟ ادامه داد:این موضوعی نیست که در یک جمله بگویم که کاندید ریاست مجلس می‌شوم یا خیر؟

د همین حال فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تشکیل کارگروهی در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای پست‌های هیئت‌رئیسه مجلس هستند. اما حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس این فراکسیون نیز تصمیم گرفته است تا کاندید ریاست مجلس شود.

طبق تصمیمی که در این فراکسیون اتخاذ شده قرار بر این است لیست واحدی نیز از سوی این فراکسیون برای تمامی اعضای هیئت‌رئیسه مجلس ارائه شود. همچنین طبق تصمیم این فراکسیون قرار است لیست نمایندگانی که در 3 سال گذشته با این فراکسیون همراهی داشته‌اند در اختیار عموم و رسانه‌ها قرار گیرد.

گفتنی است؛ رئیس فراکسیون امید مجلس سال گذشته نیز برای پست ریاست مجلس در اجلاسیه سوم کاندید شده بود که نتوانست بر این کرسی تکیه بزند و علی لاریجانی این پست را برعهده گرفت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید