گوش به زنگگوش به زنگ
انتقاد محیط زیست تهران از واحدهایی که قانون هوای پاک را دور می‌زنند
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه برخی واحدهای صنعتی و خدماتی قانون ۱۰ درصد فضای سبز را رعایت نمی‌کنند، گفت: سال گذشته بیش از ۳۹۰ واحد در این‌باره اخطاریه دریافت کردند.
بزرگترین ترس قدیمی‌ها چه بود / رونمایی اطلس نوروز و یلدا
یک محقق حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با تشریح دو رخداد که گذشتگان از آن هراس داشتند، گفت: جامعه روستایی بیشتر از شهرنشینان نگاهبان آیین‌ها و اسطوره‌ها هستند.
پیش‌بینی وقوع پدیده کولد اسپل و یخبندان ۱۰ روزه در دی ماه جاری
پدر علم هواشناسی ایران در ماه جاری در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۵ دی، وقوع پدیده کولد اسپل و یخبندان ۱۰ روزه در اکثر نقاط کشور پس از ریزش برف قابل ملاحظه پیش‌بینی کرد.
پیش‌بینی وقوع پدیده کولد اسپل و یخبندان ۱۰روزه در دی ماه جاری
پدر علم هواشناسی ایران برای ماه جاری در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۵ دی، وقوع پدیده کولد اسپل و یخبندان ۱۰روزه در اکثر نقاط کشور پس از ریزش برف قابل ملاحظه، پیش‌بینی کرد.
تأسف کلانتری از نمرات پایین کارنامه‌اش + سند
آیا مقصر این ارزیابی نامطلوب از عملکرد سازمان محیط زیست تنها معاونان و مدیران هستند یا سوء‌مدیریت‌های کلانتر و سیاست‌گذاری‌های نادرست در سطوح بالاتر است که گریبان سازمان حفاظت محیط زیست را گرفته و گره معضلات محیط زیستی را از همیشه کورتر کرده است؟
توضیحات پلیس درخصوص علت وقفه شماره‌ گذاری خودروها
رئیس شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا دلیل تأخیر چند روزه برای شماره‌گذاری خودروهای نوشماره را ابطال اعتبار مجوز شماره‌گذاری خودروها در اول دی ماه و عدم ارائه مجوز جدید تا به امروز اعلام کرد.
جزئیات نرم‌افزار میراث‌بان / ماجرای توقیف ۲۰ تن صنایع دستی چینی
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی گفت: بررسی و مطابقت فنی ورود فلزیاب ها به کشور به همکاری یگان حفاظت در حال انجام است.
زلزله‌های جهان در ۲۴ ساعت گذشته / قدرتمندترین زلزله در تونگا
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ زمین‌لرزه در سراسر جهان رخ داده که قدرتمندترین آنها زلزله‌ای به‌ بزرگی ۶.۴ ریشتر در عمق ۱۰۰.۲ کیلومتری و در فاصله ۸۴ کیلومتری از نوکوآلوفا پایتخت تونگا است.
صحنه‌های جنگ مار و لک لک که دیگر تهرانی‌ها نمی‌بینند/ ماجرای جغد تنهای میدان مشق
یک فعال حوزه میراث فرهنگی به همزیستی حیوانات با انسانها در دوران تهران قدیم و باورهای مردم پرداخت و گفت: تهران قدیم روایات و تاریخ شفاهی بی‌نظیری دارد که در دانشگاهها فقط به صورت نظریه به آن پرداخته شده است.
هواشناسی امروز ۹۷/۱۰/۵| بارش برف و باران ۲۲ استان کشور را فرا می‌گیرد
سازمان هواشناسی کشور برای فردا (۶ دی) و روز جمعه (۷ دی) در ۲۲ استان کشورمان بارش برف و باران پیش‌بینی کرد.
هوای تهران ناسالم شد
شاخص کیفیت هوای شهر تهران ۱۱۲ شد و هوا در شرایط ناسالم قرار گرفت.
ورود سامانه بارشی جدید به ایران از چهارشنبه
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید ازروز چهارشنبه (۱۲ دی‌ماه) خبر داد و گفت: روز پنج‌شنبه این سامانه تقویت شده و علاوه بر نیمه غربی در نوار شمالی و مرکزی کشور گسترش خواهد یافت.
ورود سامانه بارشی جدید به کشور از یکشنبه
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا ( یکشنبه - ۹ دی) از اختلال در ترافیک جاده‌ای در برخی استان‌ها در روز دوشنبه (۱۰ دی) خبر داد.
کشف مدرکی جدید در اثبات باسوادی مردم غرب ایران در سه هزار سال قبل + تصویر
بخشی از یک گل نوشته به خط میخی و مُهر استوانه‌&#۱۷۳;ای کتیبه&#۱۷۳;‌داری به خط میخی در تپه خیبر روانسر کرمانشاه کشف شد.