گوش به زنگگوش به زنگ
مروری بر بهترین فیلم های سینمای نوآر با پرویز جاهد
پرویز جاهد منتقد و پژوهشگر قدیمی و باسابقه سینمای ایران،با برگزاری سلسله نشست‌هایی در رابطه با ویژگیهایی سبکی و تماتیکی فیلم نوآر،با همکاری مدرسه سینمایی هیلاج اقدام به نمایش ۱۰ فیلم منتخب این گونه سینمایی نموده است دوره هایی که میتواند برای علاقمندان و پیگیران جدی سینما مغتنم باشد
بررسی رویکردهای مختلف سینمای ملی ترکیه توسط پرویز جاهد
تمامیت سینمای ترکیه که قدمتی تقریبا همپای با سینمای ایران دارد، چیزی فراتر از ذهنیتی است که از طریق اخبار و اطلاعات جسته و گریخته مطبوعاتی به دست ما رسیده است.
فاجعه بی‌توجهی مدیران ارشاد به سرمایه‌های مشکوک در گفتگو با حامد عنقا
واقعیت این است که در ماجرای پول‌های مشکوک که با سریال پرمخاطب «شهرزاد» کلید خورد،‌ دو ضلع از سه ضلع چرخه تولید و عرضه - تقاضا ( هنرمند،‌ مخاطب و مدیران) مورد سؤال قرار گرفتند. برخی‌ها این پرسش را مطرح کردند که چرا «هنرمندان» با صاحبان سرمایه‌های مشکوک همکاری کردند؟ و دیگر اینکه چرا «مدیران سینما» اجازه ورود به سرمایه‌های مشکوک را داده‌اند؟
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز سه شنبه ۲۵تیر ۹۸
قیمت دلار در بازار امروز با کاهش محسوس نسبت به روز قبل به رقم۱۱هزار و ۸۵۰ تومان و هر یورو نیز با قیمت ۱۳ هزار و ۸۹۲ تومان به فروش رسید.
آیین اکران خصوصی فیلم کوتاه "پاندول" برگزار شد + گزارش تصویری
اکران خصوصی فیلم کوتاه "پاندول" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رحیم طوفان شامگاه شنبه ۲۲ تیرماه با حضور جمعی از چهره‌های هنری، عوامل فیلم و اصحاب رسانه در موزه سینما برگزار گردید و پس از تماشای فیلم، محمدتقی فهیم منتقد سینما به نقد و بررسی آن پرداخت.
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، کدام شرکت ها را بیشتر منتفع خواهد کرد؟
در روزهای اخیر بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به بحث داغ اهالی بازار سرمایه تبدیل شده. تا پیش از تصویب قانون جدید توسط مجلس در روزهای اخیر که بالاخره به تایید شورای نگهبان نیز رسید، تنها شرکت هایی که مشمول ماده ۱۴۱ بودند می توانستند از معافیت مالیاتی این نوع افزایش سرمایه استفاده نمایند. اما پس از تصویب این قانون حالا دیگر شرکت هایی که مشمول ماده ۱۴۱ نمی باشند و در ۵ سال اخیر نیز از این محل افزایش سرمایه نداده اند می توانند از معافیت مالیاتی این نوع افزایش سرمایه استفاده نمایند.
سبکی تحمل ناپذیر اختگی/ نگاهی به فیلم مستند "میدان جوانان سابق" ساخته مینا اکبری
باور کوچ تلخ ماشالله شمس الواعظین بعنوان تاثیر گذارترین سردبیر روزنامه های اصلاح طلب دهه هفتاد از هیاهوی پر جنب و جوش تحریریه روزنامه، به یک بیابان پرت و دورافتاده و انتخابی اجباری که سردبیر سابق را به یک کشاورز بی نام و نشان تبدیل کرده است معنایی جر اختگی نمی تواند داشته باشد
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸
صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌سه شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.
۱۰ قانون مهم برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار
چه صاحب یک کسب و کار بزرگ باشید یا یک فروشگاه کوچک در یک مرکز خرید بزرگ، نیاز دارید که هر از گاهی به سر تا پای تجارت خود نگاهی انداخته و آن را ارتقا بخشید. چون به خوبی می‌دانید که راکد ماندن همانا و فروپاشیدن تجارت شما همان.
۸ درس مهم برای درک معنا و هدف زندگی
فلسفه زندگی یعنی یک دید کلی درباره هدف و معنای زندگی. هر کسی فلسفه‌ای برای زندگی خودش دارد. هر چند که خودش نداند و انکار کند. اصلا مگر می‌شود بدون هدف زندگی کرد؟ مگر می‌شود آدمی بی‌خود بجنگد؟! با اینکه در نظر اغلب مردم زندگی معنا دارد، اما این معنا برایشان روشن نیست. با این حال همه ما نیاز داریم برای روشن کردن معنای زندگی خود تلاش کنیم.
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸
به گزارش تلکسیران قیمت دلار در بازار آزاد تهران با اندکی کاهش نسبت به روز قبل با قیمت ۱۲ هزار و ۹۶۰ تومان به فروش رسید. بنا به گزارش های رسیده هر یورو نیز با قیمت ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می شود
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸
قیمت دلار امروز شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ در بازار آزاد تهران با اندکی افزایش نسبت به اخرین روزهای هفته پیش با قیمت ۱۳هزار و ۱۵۰ تومان و هر یورو نیز با قیمت ۱۵ هزار و ۵۰ تومان به فروش رسید. در جدول زیر می توانید نرخ ارزهای مختلف را مشاهده نمایید
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز چهارشنبه ۱۲ تیر ۹۸
قیمت دلار امروز چهارشنبه دوازدهم تیرماه نود هشت در بازار تهران با قیمت ۱۲۹۲۰ تومان به فروش رسید. هر یورو نیز با قیمت ۱۴۷۰۰ تومان معامله می شود .در جدول زیر می توانید نرخ انواع ارز ، سکه و طلا را دنبال نمایید.
راهنمای خرید ویپ یا قلیان الکترونیکی از نشت آپ
دنیای ویپ یا سیگار الکترونیکی بسیار گسترده شده و اصطلاحات عجیب و غریب آن ها، فرآیند تصمیم گیری برای خرید ویپ را پیچیده تر کرده است. به همین دلیل خرید ویپ برای افرادی که اطلاعات زیادی درباره انواع ویپ و سیگار الکترونیکی ندارند اما تصمیم گرفته اند که سیگار و قلیان را ترک کنند، کمی دشوار شده است
شاید شروع کننده جنگ نه آمریکا باشد نه ایران
بی شک برخی کشورهای منطقه ای مانند عربستان، امارات عربی متحده و اسرائیل آرزوی وقوع جنگی تمام عیار بین ایران و آمریکا را دارند و از بیان آن و حتی تشویق آمریکایی ها برای رویارویی با ایران نیز ابایی ندارند.آنها نابودی کامل ایران را نمی خواهند، چرا که در دراز مدت آسیب های امنیتی را برای آنها به ارمغان خواهد آورد، اما از ایران تضعیف شده بسیار استقبال می کنند و برای پرداخت هر صورت حساب گزافی که ازجانب آمریکا به آنها ارائه شود آماده پرداخت می باشند .
بررسی‌ بازتاب‌ خبر‌ قتل‌ همسر شهردار‌ سابق‌ تهران‌ در‌ شبکه‌های‌ اجتماعی
افکارسنجی از دیرباز مورد توجه اکثر جامعه شناسان و تحلیل گران مسائل سیاسی و اجتماعی بوده است. به همین دلیل سه مجموعه دیتاک، اینفوگرام و اخبار رسمی، به بررسی بازتاب قتل همسر محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران نزد افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی پرداختند و آمار جالب و بحث برانگیزی را به دست آوردند.
ده هزار میلیارد تومان، صورتحساب روزانه تحریم ها برای ایران
واقعیت آنست که در برجام اگر آمریکا فریبکار بود، ما نیز زیرک نبودیم. لذا به نظر می رسد دربرجامی که فرجام نداشت ، اگر ریاکاری آمریکا را اصل بدانیم قطعا" فرع آن را می بایست درعدم به کارگیری اصول مذاکره به لحاظ فنی و دیپلماسی عمومی از جانب خودمان جستجو کنیم.به زعم اینجانب آن موقع که غربی ها می گفتند بیائید درخصوص همه چیز مذاکره کنیم، اتفاقا" نه تنها نمی بایستی مخالفتی می کردیم بلکه این ما می بودیم که می بایست برآن اصرار می داشتیم
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز چهارشنبه اول خرداد ماه ۹۸
قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه اول خرداد ماه ۹۸ با اندکی افزایش نسبت به روز قبل در بازار آزاد تهران با قیمت ۱۴۳۳۰ تومان به فروش رسید
رابطه جنسی در همسران با اختلاف سنی زیاد، چه مشکلاتی در پی دارد
اختلاف سنی بالای میان زوجین در بسیاری از مسائل خانوادگی بخصوص مسائل زناشویی و روابط جنسی زوج تاثیرگذار است، مثلا یکی از مشکلات، یائسگی زنانه و یائسگی مردانه است. معمولا هورمونهای زنانه در حدود۴۰ تا ۵۰ سالگی و هورمون های مردانه بعد از ۵۰ سالگی به حداقل می رسد و فرد را با پدیده ای به نام یائسگی مواجه می کند
قیمت دلار ، یورو و سکه امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸
صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت با ۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی دوشنبه، ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

آخرین ویدیوها