گوش به زنگگوش به زنگ
راهکار‌های افزایش کارایی بازار سرمایه
کارشناس مسائل اقتصادی و بازار سرمایه با بیان راهکار‌هایی برای افزایش کارایی بازار سرمایه، خواستار استفاده بیشتر دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های بورس شد.
بازار سرمایه مطمئن‌تر از بازار طلا و ارز است
غلامی گفت: صندوق‌های سرمایه گذاری ضمن کاهش ریسک از دست دادن سرمایه، حوزه مناسبی برای سرمایه‌گذاران نوپا است.
تحلیل بورس و چشم انداز آینده
بازار سرمایه راهی برای جذب نقدینگی از جامعه و هدایت آن به بازار مولد و به جریان انداختن چرخ کارخانه ها و در نتیجه حرکت رو به جلو کل اقتصاد است. با این حال این مهم تحقق نمی یابد مگر در سایه تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی منطقی و ایجاد اطمینان و جذابیت برای سرمایه گذاران.
بازارهای آسیایی افت کردند
روز دوشنبه و در حالی که سرمایه‌گذاران نگرانند در زمانی که اقتصاد جهانی نشانه‌هایی از کند شدن رشد را بروز داده است، ناپایداری سیاسی در آمریکا این کشور را دچار سرگردانی کند، به همین دلیل بازارهای آسیایی افت کردند.
تجلیل از بازنشستگان بانک ایران زمین
معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین در مراسم تجلیل و تقدیر از همکاران بازنشسته در مدیریت بازرسی حضور و با تاکید بر ثمرات مثبت حضور و انتقال تجربه این افراد به نیروهای جوان اظهار داشت: بخش بزرگی از موفقیت‌های کسب شده در بانک را باید مرهون زحمات و تلاش‌های بی دریغ بازنشستگان دانست.
چه کسانی سال ۹۸ یارانه می‌گیرند؟
هر چند یارانه های نقدی سال آینده نیز برقرار می‌ماند اما مساله تکراری حذف دهک های پردرآمد از فهرست یارانه بگیران همچنان در قالب لایحه بودجه پیش‌بینی شده است.
تولید نرم افزار ضد فیشینگ بانکی
مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزونه ضد فیشینگ تحت نسخه کامپیوتر و موبایل را تولید کرد که می‌تواند از کاربران در مقابل حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات بانکی محافظت کند.
جهش بی‌سابقه دلار در ۱۰ماه
هر دلار آمریکا در تاریخ مشابه امروز در اسفند ماه ۹۶ حدود ۴۸۰۰ تومان بود که در مقایسه با امروز ۲.۵ برابر معادل ۱۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
دلار آمریکا بلای جان بازار طلا است
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای پایانی ۲۰۱۸ میلادی همچنان تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا قرار خواهد داشت.
قیمت طلا وارد مسیر نزولی شد
قیمت طلا پس از اعلام تصمیم فدرال ررزو آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره ، با افت نسبی روبرو شده است.
طلا گران می شود
تحلیلگر برجسته موسسه والش تریدینگ بر این باور است که قیمت طلا پس از نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا با افزایش روبرو خواهد شد.
سوددهی هدف نهایی بانک ها
معاون منابع انسانی بانک ملی ایران با بیان این که امروزه فقط استفاده و معرفی فناوری های نوین نمی تواند مزیت رقابتی سازمان ها تلقی شود، گفت: ارائه آموزش های متناسب با خدمات و محصولات جدید به کارکنان، جانشین پروری، توانمندسازی، استعدادیابی و کارآمدسازی نیروی انسانی، شایسته سالاری و گزینش بهترین نیروها از پارامترهایی است که می تواند سازمان ها را در مقابل رقبا موفق کند.
انتشار شماره جدید مجله بانک ملّی
دویست و پنجاه و هفتمین شماره مجله بانک ملی ایران با پرونده «مشتری مداری، دیوار به دیوار سازمان ها» که به موضوع شعب درون سازمانی می پردازد، منتشر شد.
بانک ایران زمین حامی یک رویداد
رویداد شتاب فناوری های مالی در استان سیستان و بلوچستان با حمایت بانک ایران زمین به مدت سه روز در سالن اجلاس پارک علم و فناوری شهر زاهدان برگزار شد.
تشریح فعالیت بانک‌ها در مناطق آزاد
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اهمیت شریان‌های مالی در توسعه مناطق آزاد، فعالیت بانک‌ها در این منطقه را تشریح کرد.
جزییات تورم آبان ماه
بر اساس آمار بانک مرکزی، تورم اقلام قابل تجارت در آبان ماه بر اساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ معادل ۲۶.۱ درصد و غیرقابل تجارت ۱۲.۳ درصد بوده است.
دولت در مقابل بانک‌ها
کلاف سر‌در‌گم سیاست‌های پولی و بانکی کشور هرچند نگاه‌ها را به سمت خروج بانک‌ها از بنگا‌ه‌داری می‌کشاند، با این حال به نظر می‌رسد موضوع بنگا‌ه‌داری بانک‌ها بیش از آنکه یک مساله اقتصادی و پولی باشد، موضوعی سیاسی است که تحت اراده و اختیار گروه‌های قدرت و نهادهای موازی قرار دارد و نظام بانکی به تنهایی نقشی در هدایت سیاستگذاری پولی کشور ندارد.
مسکن از دلار فاصله?گرفت
بازار مسکن تقریباً اولین بازاری بود که به افزایش دلار واکنش نشان داد با این‌که قیمت دلار در پاییز سال پیش کم کم بالا می‌رفت رشد قیمت مسکن سرعت بیشتری داشت. اما با کاهشی شدن قیمت دلار مسکن دیگر از آن تبعیت نکرد بلکه بر اساس آخرین آمار رسمی نرخ هر متر مربع آپارتمان در آبان نسبت به مهرماه بیش از ۶ درصد رشد قیمتی دارد.
پیش‌بینی آینده سطح قیمت مسکن
پایش پاییزی حباب‌سنج مسکن از آستانه یک تغییر در بازار معاملات املاک شهر تهران خبر می‌دهد.
انتصابات جدید در بانک ملی ایران
با صدور احکامی توسط محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران تعداد ۶ نفر از همکاران به سمت های جدید مدیریتی منصوب شدند.

آخرین ویدیوها