گوش به زنگگوش به زنگ
شماره گذاری «سمند یی.اف۷» دوگانه سوز تا اطلاع ثانوی متوقف شد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: ارسال دیرهنگام مدارک، دلیل شماره نشدن سمند یی.اف۷ (EF۷) دوگانه سوز از سوی راهور ناجاست.
زنگنه: تولید گاز در کشور ۳۵ درصد افزایش یافت
وزیر نفت با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵ درصد افزایش تولید گاز داشتیم، گفت: امروز در بحث تولید گاز از قطر هم جلو زده ایم.
سهم ۹۲ درصدی پارس جنوبی از تولید میعانات گازی کشور
مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان بزرگترین مجتمع گازی کشور سهم عظیمی در تولید محصولات متنوع از گاز طبیعی دارد.
تکاپوی مشتریان برای ثبت نام در سجام
کلیه فعالان بازار سرمایه کشور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند با برای فعالیت در بازار سرمایه در سامانه سجام ثبت نام نمایند.
پیشنهادات ۹ گانه برای تقویت بورس کالا به کمیسیون اقتصادی مجلس
دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارکان بازار سرمایه در محل بورس کالای ایران برگزار شد که طی این دیدار مدیر عامل بورس کالای ایران درخواست ها و پیشنهادات در زمینه تقویت شفافیت و تسهیل روندها در حوزه معاملات کالایی را به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد
طرح پیشنهادی تقویت ۴ بورس کشور روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس می رود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست با رییس سازمان بورس و مدیران ارکان بازار سرمایه گفت: پیشنهاد مدیران ارشد بازار سرمایه در خصوص اصلاح قوانین و مقررات یا ایجاد قانون جدید به منظور تقویت هر چهار بورس کشور ظرف یک ماه آینده به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه شود تا ما در قالب طرح ارتقای نظام بازار سرمایه کشور، موضوع را پیگیری کنیم.
معامله ۷۳ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالا
تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی دی ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۴۴ و ۴۱ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد.
روند رشد هفتگی قیمت سبد نفتی اوپک ادامه یافت
میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در هفته گذشته برای سومین هفته پیاپی افزایش یافت.
عرضه ۱۵۶ هزار تن فولاد، مس و آلومینیوم در نخستین روز بهمن ماه
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه ۳۲ هزار و ۸۷۷ تن مواد پلیمری را تجربه می کند.
قیمت نفت به بالاترین حد در سال ۲۰۱۹ رسید
در پی انتشار آمار مربوط به رکوردشکنی پالایش نفت در چین در سال ۲۰۱۸ میلادی، قیمت نفت امروز (دوشنبه، یکم بهمن ماه) به بالاترین حد خود در سال جاری میلادی رسید.
افزایش ۹۸ درصد حجم معاملات در بورس تهران
شاخص کل در پایان معاملات دی ماه ۹۷ نسبت به ابتدای سال جاری ۷۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
جا به جایی ۴۰۰ میلیون لیتر فرآورده های نفتی با ۱۴ هزار کیلومتر خطوط لوله
مدیر عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به معرفی شاخص های مهم دستاوردهای صنعت انتقال نفت در دوران ۴۰ ساله انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: خطوط لوله و مخابرات نفت، حلقه واصل بین بخش پائین دستی و بالا دستی صنعت نفت است.
افزایش ۱۰۰ درصدی حجم و ارزش معاملات فرابورس در دی‌ ماه ۹۷
بازدهی ماهانه ۱۱ درصدی آیفکس و قرار گرفتن این نماگر در آستانه کانال دو هزار واحدی در کنار عرضه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۱۴» و پذیره‌نویسی مرحله دوم اجاره اوراق اعتماد مبین در بازار ابزارهای نوین مالی به همراه دو قطعیت معامله و یک عرضه اولیه سهام از جمله مهم‌ترین رویداد‌های فرابورس در دی‌ ماه ۹۷ هستند.
افزایش حجم و ارزش معاملات روزانه فرابورس ایران
معاملات فرابورس ایران در نخستین روز معاملاتی در بهمن‌ماه ۱۳۹۷ با تغییر مالکیت ۸۸۶ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۴۶۴۵ میلیارد ریال خاتمه یافت تا نسبت به روز کاری گذشته شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات روزانه در فرابورس باشیم.
عقب‌گرد ۳۶۵۲ واحدی شاخص کل بورس
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با فشار فروش سهام رو به رو بودند که بازار بدهی و اوراق اختیار خرید سهام با اقبال همراه شد. بازاری که علی‌رغم غلبه عرضه بر تقاضا اما همچنان مزیت نقدشوندگی خود را حفظ کرده است.
«اعتماد استراتژیک» نیاز امروز خودروسازان است
عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت گفت: امروز خودروسازان داخلی برای عبور از شرایط سخت اقتصادی و از دست ندادن بازار به رقبای خارجی بویژه چینی ها، نیازمند اعتماد استراتژیک برای کاهش هزینه و توسعه فناوری هستند.
دغدغه‌ های بودجه‌ ای بورس به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شد
انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه از ارسال نظرات و پیشنهادات متولیان و فعالان بازار سرمایه در خصوص بودجه سال ۹۸ کشور به کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.
چهارمین عرضه اولیه در راه بورس
در آخرین روز معاملاتی بورس تهران در این هفته، یک شرکت جدید در بورس عرضه خواهد شد که در این صورت این چهارمین شرکتی است که در سال جاری در بورس عرضه می‌شود.
فردا گروه مپنا رسماً مالک مجتمع آلومینیوم المهدی می‌شود
پس از گذشت حدود سه سال و حمایت تمام قد از مالک معدن دار خام فروش شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال، این مجتمع بزرگ به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران واگذار شد.
اولین محموله نفت ژاپن از ایران بارگیری شد
رویترز نوشت؛ پالایشگاه نفت «فوجی» ژاپن، روز ۲۰ ژانویه (دیروز ۳۰ دی) اولین محموله نفت خام ایران را پس از معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران، بارگیری کرده است.

آخرین ویدیوها