گوش به زنگگوش به زنگ
کدام شرکت‌های خارجی می‌توانند از اینستکس استفاده کنند؟
پیش‌بینی می‌شود شرکت‌های در خاک آمریکا منافعی نداشته باشند تا به صورت مستقیم و غیرمستقیم با پوشش کالاهای تحریمی از سوی کانال مالی اروپا با ایران وارد همکاری شوند.
اروپا؛ ابرقدرت بعدی هوش مصنوعی؟
آنگلا مرکل در مصاحبه‌ای که اخیرا یک نشریه جدید حوزه تکنولوژی با او انجام داده است، نشان داده که نه تنها به تکنولوژی‌های جدید و مخصوصا هوش مصنوعی علاقه‌مند است، بلکه این موضوع به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اخیر او تبدیل شده است.
اروپا؛ ابرقدرت بعدی هوش مصنوعی؟
آنگلا مرکل در مصاحبه‌ای که اخیرا یک نشریه جدید حوزه تکنولوژی با او انجام داده است، نشان داده که نه تنها به تکنولوژی‌های جدید و مخصوصا هوش مصنوعی علاقه‌مند است، بلکه این موضوع به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اخیر او تبدیل شده است.
از تکذیب تا تایید احتکار خودرو در بازار داغ گرانی‌ها
هر چه گران تر میزان احتکارها بزرگتر و غیر قابل باورتر می شود، دراین میان حضور خانوادگی منتسب به وزارت صنعت، معدن و تجارت در احتکار خودروها داغ تازه ای است بر دل مردم، اما همچنان مشخص نشده این ۵ خانواده چه کسانی هستند و تا چه زمانی قرار است در هاله ای از ابهام به بهانه حفظ آبروی آنها خون مردم شیشه شود.
افت سودآوری صنعت حمل و نقل هوایی
در سال ۲۰۱۸ میلادی، سودآوری صنعت حمل و نقل هوایی برابر با ۳۳.۸ میلیارد دلار خواهد شد که کمتر از سال قبل است. دلیل اصلی افت سوداوری در این صنعت افزایش قیمت نفت و هزینه سوخت در بازار جهانی در کنار ارتقای هزینه نیروی کار ذکر شده است.
چرا اقتصاد آمریکا به چین به عنوان یک شریک نوآور نیاز دارد؟
براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، بر خلاف لفاظی های ملی گرایانه اقتصادی که به طور عمده از سوی واشنگتن مطرح می شود و تا حد کمتری پکن نیز بر آن تاکید دارد، آمریکا و چین دو اقتصاد مجزا نیستند که برای هژمونی اقتصادی با یکدیگر رقابت می کنند.
چگونه چین در حال تبدیل شدن به ابرقدرت در زمینه نوآوری است؟
براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، آمارهای جامع بنیاد ملی علوم چین نشان می دهد که این کشور در مسیر تبدیل شدن به یک ابرقدرت در زمینه های اصلی و کلیدی علم و نوآوری قرار دارد.
۵ دلیل استقبال مصرف کنندگان از هوش مصنوعی
مجمع جهانی اقتصاد در این گزارش به بررسی ۵ دلیل استقبال مصرف کنندگان از هوش مصنوعی پرداخته است.
تلاش تویوتا برای تسریع عرضه خودروهای تمام الکتریکی
تلاش خودروسازها برای تولید خودروهای الکتریکی در دنیا ادامه دارد. در روز گذشته شرکت خودروسازی تویوتا که بزرگترین خودروساز کشور ژاپن است اعلام کرد قصد همکاری با شرکت پاناسونیک برای ساخت باتری های مورد نیاز برای خودروهای الکتریکی تازه خود را دارد.
چگونگی پیشرفت چین در بخش صنعتی
در روزهای اخیر چین رکورد سریع ترین قطار راه دور را ثبت کرد، این قطار با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت بین پکن و شانگهای به حرکت درآمده است. این یک پیروزی بزرگ برای سیاست صنعتی و همین طور مهندسی چین به شمار می رود.
وضعیت تولیدکنندگان و صنعتگران آمریکایی در دوران ترامپ
ولیدکنندگان و شرکت های صنعتی آمریکایی نشانه هایی از یک حرکت و بهبود واقعی را نشان می دهند. پرش به سوی بهبود اوضاع در بین تولیدکنندگان و صنعتگران و شرکت های معدنی مساله ای است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال دنبال کردن آن است.
خودروهای الکتریکی، تهدید تازه صنعت نفت
هر چند در ابتدا طرح خودروهای الکتریکی تهدیدی برای صنعت نفت دنیا محسوب نمی شد ولی به نظر می رسد این صنعت در دنیا با سرعت بالایی توسعه پیدا کند و هم اکنون به تهدیدی جدی برای شرکت های بزرگ تولید کننده نفت تبدیل شود.
شرکت‌ها از انقلاب صنعتی چهارم منتفع می‌شوند ولی کشورها چطور؟
انقلاب صنعتی چهارم می تواند یک مزیت رقابتی برای شرکت هایی ایجاد کند که مدل های کسب و کار خلاقانه و نوآورانه ای را با استفاده از فناوری های پیشرفته، ایجاد کرده اند. اما انقلاب صنعتی چگونه می تواند موجب افزایش قدرت رقابت در اقتصادهای ملی شود.
انقلاب صنعتی چهارم درباره توانمندسازی مردم است نه ظهور ماشین‌ها
انقلاب صنعتی چهارم اکنون پدیدار شده است. انقلاب های صنعتی قبلی به ما نشان داده است که اگر شرکت ها و صنایع خود را با فناوری جدید تطبیق ندهند، با چالش روبرو خواهند شد.
نگرانی صنایع اروپایی از روابط اقتصادی نزدیکتر چین با اتحادیه اروپا
براساس گزارش بلومبرگ در حالی که اتحادیه اروپا قصد دارد روابط تجاری و اقتصادی نزدیکتری با چین داشته باشد، این بلوک اقتصادی سعی می کند تا نگرانی های مربوط به نابود شدن صنایع اروپا توسط صادرات چین را کاهش دهد.
۵ روش که انقلاب صنعتی چهارم شرکت‌های غیرانتفاعی را تغییر می‌دهد
انقلاب صنعتی چهارم فرصت های بزرگی برای تحول سازمان های اجتماعی و بهتر شدن آنها ایجاد می کند. مجمع جهانی اقتصاد در این گزارش به ۵ روش که سازمان های آموزشی می توانند از آن بهره ببرند، پرداخته است.
رهبران روسیه برای انقلاب صنعتی چهارم آماده هستند؟
انقلاب صنعتی چهارم قرار است یک تغییر سیستمی را به وجود آورد، از طریق فناوری های نوظهور که بر کسب و کار جامعه و سیاست تاثیر می گذارد و مستلزم اشکال جدیدی از دولت و سازمان های بزرگ است.

آخرین ویدیوها