گوش به زنگگوش به زنگ

سوچی: مروارید دریای سیاه


کشور سردسیر روسیه جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که از جمله مهم ترین آن ها میشود به کاخ کرملین و دریاچه بایکال و از همه مهمتر به سوچی اشاره کرد. در ادامه با این شهر سیاحتی بیشتر آشنا می شویم.

شهر سوچی یکی از جاذبه های گردشگری روسیه است.jpg

شهر سوچی یکی از جاذبه های گردشگری روسیه است

سوچی یکی از شهرهای گردشگری روسیه می باشد و در مرز غربی این کشور قرار گرفته است. شهر سوچی که یکی از چشم نوازترین جاذبه های گردشگری روسیه است و با طول ۹۰ مایل(۱۴۵ کیلومتر)، لقب طولانی ترین شهر روسیه و اروپا را یدک می کشد. این شهر توریستی در کراسنودار واقع شده است. همچنین شهر سوچی در مجاورت دریای سیاه و دامنه های پر برف رشته کوه قفقاز قرار دارد.

شرایط آب و هوایی شهر سوچی

شهر سوچی در فصل زمستان دارای آب و هوای معتدل بوده و در فصل تابستان نیز گرم است. این شهر به طور کلی از آب و هوای نیمه گرمسیری برخوردار است. سوچی یکی از شهرهایی است که قبلا میزبان المپیک زمستانی بوده. اکثر توریست هایی که به روسیه می روند به سوچی نیز سفر می کنند و به همین دلیل این شهر مهم ترین شهر سیاحتی در کشور روسیه است. یکی از لقب های شهر سوچی مروارید دریای سیاه است. این شهر پایتخت تابستانی کشور روسیه نیز به شمار می رود و گردشگران بسیاری در فصل تابستان از این شهر دیدن می کنند.

شهر سوچی به طور کلی از آب و هوای نیمه گرمسیری برخوردار است.jpg

شهر سوچی به طور کلی از آب و هوای نیمه گرمسیری برخوردار است

مناطق دیدنی شهر سوچی

  • کوهستان کراسنایا پولیانا
  • آب گرم ماتسستا
  • بیشه ی سرخدار
  • باغ گیاه شناسی
  • پارک ملی سوچی

پارک ملی سوچی 

پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرق دریای سیاه واقع شده است. این پارک در سال ۱۹۸۳ به بهره برداری رسیده است. کوه ها، غارها و آبشارهای بسیاری پارک ملی سوچی را احاطه کرده اند که زیبایی این شهر را چندین برابر کرده است. یکی از موزه های معروف شهر سوچی، بنام موزه ی اقوام، در این پارک ساخته شده است. این پارک جزء اولین پارک های کشور روسیه بوده و یکی زیباترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرق دریای سیاه واقع شده است.jpg

پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرق دریای سیاه واقع شده است

مسیر دسترسی شهر سوچی

طبیعتا شهر سوچی نیز مانند اکثر شهرهای دنیا دارای فرودگاه، مترو و وسایل نقلیه عمومی است که جابجایی در شهر را آسان می کند. اما اگر با تور سیاحتی به سوچی سفر کنید دیگر نگرانی از بابت تهیه بلیط و اسکان وجود ندارد.

جمعیت شناسی شهر سوچی

از جمعیت شهر سوچی ?? درصد روس و ?? درصد ارمنی هستند. حدود ? درصد جمعیت این سوچی اوکراینی بوده و ? درصد نیز گرجی به شمار می روند. طبق نتایج سرشماری انجام شده در سال ???? میلادی، جمعیت شهر سوچی ??????? نفر برآورد شده است که ??????? نفرشان در ناحیه شهرنشین سوچی زندگی می کنند.

لازم به ذکر است شهر زیبای سوچی یکی از میزبانان بزرگ ترین رقابت های فوتبالی دنیا یعنی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. این رقابت ها در ماه های خرداد و تیر ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

استادیوم شهر سوچی یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.jpg

استادیوم شهر سوچی یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است