با حقوق کارمندی به 101 کشور سفر کرد

عثمان مظفر افیون (Osman Muzaffer Afyon) که به عنوان افسر امنیتی در یک موسسه خصوصی در ترکیه کار می کند، با حقوق کارمندی ظرف 8 سال به 101 کشور مسافرت کرده است. عثمان مظفر افیون که تمام پول خود را برای سفر اختصاص داده است، از اینکه هیچ پس اندازی ندارد، نگران نیست و قصد دارد به کشورهای دیگری نیز که تا حالا مسافرت نکرده است، در آینده نزدیک سفر کند.

با حقوق کارمندی به 101 کشور سفر کرد

با حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد.jpgبا حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد

افیون، تحت تأثیر کارتونی با نام "دور دنیا در ۸۰ روز"  که در کودکی تماشا می کرد، در دفتر یادداشت خود نوشته بود: من هم یک روز مانند فیلیوس فاگ (شخصیت اول کارتون دور دنیا در هشتاد روز) به کل دنیا سفر خواهم کرد.

افیون که زندگی حرفه ای خود را به عنوان متخصص در یک موسسه آغاز کرد، با پس انداز حقوق و بازدید از کشورهای مختلف  رویاهای خود را به واقعیت تبدیل می کند.

افیون به ۱۰۱ کشور در ۷ قاره، از جمله پرو، مغولستان، ژاپن، استرالیا، ایسلند، کلمبیا، فیلیپین، شیلی، ماداگاسکار و فنلاند سفر کرده است.

افیون می گوید: به طور عموم، مردم وقتی که شروع به کار می کنند، با پس انداز خود خانه و اتومبیل می خرند. اما من تمام پس انداز خود را صرف مسافرت می کنم.

پس انداز برای افیون هیچ اهمیتی ندارد. وی می گوید: در سفر انسان احساس آزادی می کند. بنابراین من تمام پولم را برای سفر اختصاص می دهم. مهم نیست که حقوق شما چقدر است، زمانی که کل پولتان را به مسافرت اختصاص می دهید در خصوص بودجه و هزینه ها هرگز به مشکل بر نمی خورید.

افیون با تاکید بر اینکه مسافرت را خیلی دوست دارد، گفت:

" من تا به امروز به ۱۰۱ کشور سفر کرده ام و باز هم  بلافاصله بعد از اینکه شرایط نسبی برای مسافرت برایم ایجاد شود فورا مسافرت می کنم. مسافرت برای من علاقه ای است که هرگز کم نمی شود. من برای خوردن و نوشیدن زیاد هزینه نمی کنم. پول من در کشورهایی که به آن ها مسافرت می کنم صرف هزینه های بی مورد نمی شود. راحتی و رفاه مکان هایی که برای استراحت انتخاب می کنم، برایم اهمیت ندارد و در خوابگاه های بسیار ارزان اقامت می کنم. در این مکان ها با انسان های زیادی آشنا می شوم. انسان هایی که هر کدام فرهنگ متفاوتی دارند. برای بلیط هواپیما زیاد هزینه نمی کنم. هزینه های لوکس و بی مورد ندارم و تنها هدف من در این سفرها، آشنایی با کشورها، انسان ها و فرهنگ های مختلف است.

افیون در ادامه می گوید:

"مسافرت به کشورهای ناشناخته را خیلی دوست دارم و در مسافرت ها هیچوقت از قبل برای سفرهایم برنامه ریزی دقیق و مشخصی تنظیم نمی کنم. از جاهایی که سفر کرده ام، آمریکایی جنوبی و شرق آسیا را از همه بیشتر دوست دارم."

افیون ازدواج نکرده و خانواده اش از سفرهای طولانی او ناراضی هستند. مرخصی های سالیانه و تعطیلات رسمی برای افیون فرصت های مناسبی هستند تا از مسافرت به کشورهای مختلف لذت ببرد.

پنجره آفریقا به اروپا

روزانه صدها نفر از غار هرکول در تنگه جبل الطارق، آنجا که با زیبایی طبیعی و نسیم روح نواز به صورت اعجاب انگیزی با هم آمیخته شده اند، بازدید می کنند.

پنجره آفریقا به اروپا

پنجره آفریقا به اروپا

پنجره آفریقا به اروپا

این غار در نزدیکترین شهر مراکش به اروپا، شهر تانکا (طنجه) واقع شده است. این غار ۱۶ کیلومتر با اسپانیا فاصله دارد و در واقع پنجره ای است که از آفریقا به اروپا باز می شود.

غار هرکول در شهر تانکا (طنجه) در مراکش، نقطه تلاقی اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشد. نقطه ای که دو بیکران آبی به هم می رسند. زیبایی طبیعی این منطقه به نحوی است که هر گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. این غار که در ۳۰ متری زیر زمین قراردارد با انواع مصنوعات سنگی و سرامیکی و همچنین مجسمه های عظیم تزئین شده است.

گردشگرانی که از این غار بازدید می کنند، همگی از منظره ورودی غار شگفت زده می شوند. در این جا  تاریخ و جغرافیا به طرز زیبا و بهت آوری همدیگر را در آغوش گرفته اند. نسیم خنک اقیانوس چنان انسان را با تاریخ و جغرافیا به یک کل واحد تبدیل می کند که زمان و مکان در یک لحظه بی مفهوم می شود.

در مورد این غار افسانه های زیادی گفته شده است. افسانه هایی که چون روحی در این غار دمیده شده و آن را زنده نگه داشته است. مناظر غار انسان را به یک سفر اساطیری هزار ساله مهمان می کند. همیشه صدایی بهت آور در غار جریان دارد و این صدا تداعی عظمت یونان باستان را در خود فریاد می زند.

این غار کاملا طبیعی بوده و کمترین تغییرات در شکل اصلی غار انجام شده است. به این صورت که در داخل غار به جز مصنوعات سنگی و سرامیکی و همچنین مجسمه ها هیچ گونه تغییری در غار وجود ندارد. این غار دو ورودی دارد که به ورودی اروپا و آفریقا معروف است.

غار هرکول با نسیم دل نواز و سکوت بهت آور خود روح یونان باستان را تا ابد در آغوش گرفته است.

جذب 30 میلیون گردشگر در 11 ماه اول سال 2017 در ترکیه

اداره دولتی آنادولو گزارش داد که با توجه به داده هایی که اداره مهاجرت ترکیه در تاریخ 16 دسامبر منتشر کرده است، بیش از 30 میلیون اتباع خارجی در 11 ماه اول سال 2017 وارد ترکیه شدند.

جذب 30 میلیون گردشگر در 11 ماه اول سال 2017  در ترکیه

جذب ۳۰ میلیون گردشگر در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۷  در ترکیه.jpg

طبق بررسی اداره کل مدیریت مهاجرت در مجموع ۳۰.۳۷ میلیون تبعه خارجی وارد ترکیه شدند، در حالی که ۳۰.۴ میلیون نفر در همان زمان از کشور خارج شده اند.

در سال ۲۰۱۶، ۲۴.۷ میلیون گردشگر خارجی از ترکیه بازدید کردند، و در ۱۱ ماه اول سال جاری این رقم بیش از ۵ میلیون افزایش یافته است.

براساس داده ها، از طریق زمین، هوا، دریا و یا راه آهن، روس ها بیشترین تعداد مسافرت را به ترکیه انجام داده اند و سپس آلمانی ها و ایرانی ها در رده های بعدی قرار دارند.

در ماه اکتبر، فرماندار استان آنتالیا گفت که تعداد  گردشگران روسی در این شهر به طور مرتب بالا می روند و تا پایان ماه سپتامبر به ۳.۴ میلیون نفر می رسد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بر اساس داده های مرکز آمار ترکیه، درآمد کشور از بخش صنعت گردشگری در سه ماهه سوم امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۷.۶ درصد افزایش یافته و به ۱۱ میلیارد و ۳۹۱ میلیون و ۶۶۸ هزار دلار رسید.

بر این اساس ۷۷ درصد از این میزان درآمد (صرف نظر از هزینه های رومینگ) توسط گردشگران خارجی و ۲۳ درصد نیز از گردشگری شهروندان ترک مقیم خارج از کشور در سفرهایشان به ترکیه حاصل شده است.

از کل هزینه هایی که در دوره مذکور صورت گرفته ۸ میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۳۶۹ هزار دلار، شخصی و ۲ میلیارد و ۵۳۶ میلیون و ۲۹۹ هزار دلار در قالب تورهای گردشگری بوده است.

میزان متوسط هزینه های گردشگری برای هر شهروند ترکیه ۶۸۴ دلار و برای هر تبعه خارجی نیز ۶۳۴ دلار گزارش شده است.

قطار عثمانی در تونس

قطار جورذون الاحمر که توسط امین عثمانی و خانواده اش در زمان دولت عثمانی در پایتخت تونس ساخته شده است، هنوز هم برای حافظه گردشگرانی که می خواهند به منطقه کوهستانی میتلوی واقع در جنوب این کشور سفر کنند، لحظات دلپذیری را خلق می کند.

قطار عثمانی در تونس

قطار عثمانی در تونس

قطار عثمانی در تونس

قطار جورذون الاحمر از میان کوههای جبل السلیج در منطقه میتلوی که رنگ خاک رنگ غالب آن است با واگن های چوبی و قرمز رنگ در حالی عبور می کند که در سال ۱۹۴۵ توسط دولت فرانسه به امین عثمانی حاکم وقت تونس اهدا شد.

در طراحی جدید این قطار تا آنجایی که امکان داشته، سعی شده است قالب تاریخی آن حفظ گردد. گردشگران داخلی و خارجی در مسافرت با این قطار خود را در گذشته احساس می کنند و از زیبایی های طبیعی، تونل های تنگ و تاریک و طراحی قدیمی قطار لذت می برند.

طارف الدیناری، مدیر قطار جورذون الاحمر، می گوید:

" قطار جورذون الاحمر، از ۶ واگن تشکیل شده است که ۴ واگن آن برای حمل مسافر و ۲ واگن آن برای حمل اشیاء اختصاص داده شده است. لوکوموتیو قطار نیز ساخت سال ۱۹۱۱بوده، اما موتور آن به مرور زمان به لحاظ فنی تغییر کرده است. "

علیرغم گذشت سالیان زیاد از افتتاح این خط راه آهن، تا آنجایی که ممکن بوده است، شکل قدیمی تونل ها، پل ها و خط راه آهن حفظ گردیده و همین مسئله زیبایی این قطار را برای گردشگران دو چندان نموده است. به نحوی سفر با این قطار، سفر به گذشته را نیز برای مسافران و گردشگران تداعی می کند.

قطار جورذون الاحمر که توسط دولت فرانسه به امین عثمانی هدیه شده بود، بین سال های ۱۹۴۳-۱۹۵۷ در مسافرت های امین عثمانی و خانواده اش به اطراف منطقه مورد استفاده قرار می گرفت.

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن

سفر به کشورهای مختلف و آشنایی نزدیک با فرهنگ این کشورها مقوله ای است که همه ما خواهان آن هستیم. اما نظر شما در مورد سفر درونی چیست؟ سفری درونی که بزرگترین دستاورد آن آرامش ذهنی است. سفر به کشورهایی که در یوگا و مدیتیشن بهترین هستند، می تواند سرآغاز این سفر درونی و رسیدن به آرمش ذهنی باشد. در زیر کشورهایی که در یوگا و مدیتیشن بهترین هستند، معرفی شده است:

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن.jpg

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن

هندوستان

هندوستان سرزمین مادری یوگاست. کشوری با جاذبه های منحصر به فرد و سرشار از  افسانه های عرفانی و طبیعت زیبا. چه در کلاس های شلوغ، چه در طبیعت ناب حاشیه اقیانوس هند، فرقی نمی کند، کسی که به هندوستان سفر می کند در آینده دوباره به هندوستان سفر خواهد کرد. دلیل این را تنها با یکبار تنفس هوای هندوستان متوجه خواهید شد.

کاستاریکا

این بار از سرزمین عرفان به قاره ی دیگر، به آمریکای مرکزی می رویم. کاستاریکا با تنوع طبیعی کم نظیر، بهترین مکان برای آغاز این سفر درونی است. همچنین در آنسوی اقیانوس اطلس می توانید از کوبا، جامائیکا و ونزوئلا نیز بازدید کنید.

نپال

در سرزمینی که بلندترین نقطه جهان (کوه اورست) در آن قرار دارد اوج گیری و پرواز خیال چندان هم سخت نیست. امکان ندارد در سرزمینی که ناب ترین فلسفه های حیات بشری را (بودیسم و هندوئیسم) درونش پرورده و با آن بالیده شده است، به آرامش درونی دست نیافت.

شما می توانید در هر جای کوه های نپال یوگا و مدیتیشن انجام دهید و در حالی که به آرامش ذهنی می رسید، از همان نقطه سفر درونی خود را نیز آغاز کنید.

 

 

تایلند

هر چقدر هم شهرهای بزرگ تایلند شلوغ و پر جمعیت باشند، سایر مناطق آن بسیار آرام و دنج است. شما می توانید در یکی از شهرهای کوچک در اطراف بانکوک، خود را در فرهنگی رنگارنگ غوطه ور سازید. همچنین می توانید طبیعت چیانگ مای، پائ و کولیپه را نقطه عزیمت این سفر درونی قرار دهید.

اسپانیا

اسپانیا با آب و هوای بسیار آفتابی، مناطق تاریخی، تفاوت های فرهنگی و مردم خونگرم، گزینه های بسیار خوبی برای یوگا و مدیتیشن ارائه می دهد. در حالی که با اتومبیل کرایه ای خود در این کشور سیاحت می کنید، می توانید در سواحل داغ و مدیترانه ای آنجا مدیتیشن نیز انجام دهید.

اندونزی

این کشور که بین تایلند و استرالیا قرار دارد، مجموعه از جزایر کوچک و بزرگ است با آب و هوای گرمسیری و تنوع گیاهی بسیار بالا.

جزیره بالی با توریست هایی که برای ماه عسل به آنجا سفر کرده اند، مناسب ترین ناحیه اندونزی برای یوگا و مدیتیشن است.


>