گوش به زنگگوش به زنگ

اینجا فقط زیبایی ها حکومت می کنند


پورتوریکو، کوچکترین جزیره کارائیب، علیرغم وابستگی به ایالات متحده، به عنوان یک منطقه مستقل در امور داخلی محسوب می شود. این جزیره گرمسیری، زیبایی های فراوانی را در خود جای داده است. به بیان اکثر کارشناسان گردشگری، پورتوریکو، تجلی بهشت در روی زمین است. سان خوآن، واقع در اقیانوس اطلس، پایتخت این کشور جالب و سرشار از جاذبه های گردشگری می باشد. همچنین سان خوآن، به عنوان یک شهر بندری در جزایر کارائیب، یکی از مهمترین توقف گاه های کشتی های کروز بوده و سالانه پذیرای هزاران نفر گردشگری می باشد که با این کشتی ها به آنجا سفر می کنند.

اینجا فقط زیبایی ها حکومت می کنند

اینجا فقط زیبایی ها حکومت می کنند.

کشور پورتوریکو، در کنار جزایر مادر از جمله وایکس و مونا قرار دارد. پورتوریکو که از طریق پیمان پاریس، تحت حاکمیت ایالات متحده قرار گرفته است، از واحد پولی دلار استفاده می کند و ساکنان آن دارای پاسپورت ایالات متحده می باشند. افرادی که قصد دارند به پورتوریکو سفر نمایند، می بایست ویزای ایالات متحده را دریافت کنند. 

پورتوریکو، در مناطق آب و هوایی استوایی واقع شده و دارای تابستان های داغ و زمستان های معتدل و گرم می باشد. در اطراف پورتوریکو جزایر کوچکی قرار دارند که خالی از سکنه دائمی بوده و مردم این کشور در آنجا اقامت ندارند. از این جزایر صرفا جهت اهداف گردشگری استفاده می شود.

پروازهای مستقیم به پورتوریکو بسیار اندک بوده و اکثر مسافرت ها به این کشور گرمسیری از طریق ایالات متحده انجام می شود. به طوری که روزانه چندین پرواز مستقیم از فرودگاه های نیویورک، بوستون و شیکاگو به پورتوریکو دایر است و گردشگران از اقصی نقاط دنیا از طریق این فرودگاه ها به این جزیره مسافرت می کنند. مسافرت هوایی از نیویورک به پورتوریکو، سه و نیم ساعت طول می کشد. همچنین پروازهای مستقیم ترانزیتی از پورتوریکو به رم و آمستردام و بالعکس دایر می باشد. اما اکثر گردشگران به دلیل طولانی بودن زمان پرواز ( حدود ۳۰ ساعت )، این پروازها را ترجیح نمی دهند. فرودگاه بین المللی مریخ لوئیس مونز، در سن خوآن، در ۲ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. به دلیل محدودیت های تعداد پرواز و شرایط خاص شرکت هایی هواپیمایی فعال در این خطوط پرواز، برای تهیه بلیط مسافرت به پورتوریکو می بایست حداقل چند ماه پیش از سفر نسبت به تهیه بلیط اقدام کنند.

سان خوآن، پایتخت پورتوریکو، یک شهر بدون تعطیلات محسوب می شود. زندگی در این شهر به صورت ۲۴ ساعته در جریان است و گزینه های متنوع و متعددی برای گردشگران در این شهر فراهم آمده است. سان خوآن، دومین شهر قدیمی جزایر کارئیب، شهری است با ساختمان های رنگارنگ و خیابان های سنگی لبریز از نوستالژی. اکثر خانه های دو ستونی این شهر از چوب و آهن ساخته شده و معماری بسیار چشمگیری دارند. اکثر گردشگران در سان خوآن، بازدید خود را از کلیسای جامع این شهر آغاز می کنند. این کلیسا در سال ۱۵۴۰ ساخته شده و قبر اولین فرماندار این شهر نیز در آن جا قرار دارد.

ساختمان دولتی لافورتالزا ( La Fortaleza )، واقع در نزدیکی کلیسای جامع، به دلیل معماری باشکوه خود در فهرست میراث جهانی قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۷۰۰ بنا شده است، یکی مهمترین نمادهای شهر سان خوآن می باشد.

محله Calle del Cristo، که در مجاورت کلیسای جامع قرار دارد، بهترین مکان برای خرید و رفع خستگی گردشگران است. وجود غذاهای خوشمزه و گالری های هنری زیبای این محله را دو چندان کرده است و غالب گردشگران سوغاتی های خود را از این محله خرید می کنند. با اینکه اکثر هتل های با کیفیت در مرکز شهر قرار دارند، اما گردشگرانی که به زیبایی های طبیعی علاقه دارن، می توانند هتل های خارج از مرکز شهر را برای اقامت انتخاب نمایند.

راهنمای تورها برای صرف غذاهای سنتی این جزیره، آدرسهای Museo de Las Americas و Museo Pablocasals را به گردشگران توصیه می کنند. در حالی که برای بازدید از موزه های هنر معاصر محله Museo de Las Americas و برای آشنایی با آثار موسیقی دان ها و آهنگسازان مشهور دنیا محله Museo Pablocasals، پیشنهاد می شود. علاوه بر این گالری های هنر در این شهر بهترین مکان ها برای دریافت جزئیات مهم در زمینه هنر جزیره می باشند.

کلیسای Capillo de Cristo، در شهر سان خوآن با چشم انداز چشم گیر و نقوش طلایی و نقاشی های کلاسیک هنر کاتولیک، یک مکان ایده آل برای کشف معماری باشکوه جزیره و گرفتن عکس های یادگاری می باشد. از سوی دیگر آب های خنک اقیانوس در آب و هوای گرم جزیره، مزیتی است که همه گردشگران را به سواحل شهر می کشاند.

همچنین، جنگل های ال یونک ( El Yunque )، که در یک ساعتی شهر سان خوآن واقع شده اند، بهترین جا برای کشف زیبایی های طبیعی این جزیره می باشد. آبشارهای باشکوه و دریاچه های طبیعی این جنگل ها، تنوع محیط زیست را در این جزیره دو چندان کرده و گردشگران می توانند ضمن بازدید از این محیط طبیعی و مشاهده تنوع زیستی آن، ساعات دلپذیر و آرامی را در دل این طبیعت برای خود رقم زنند. جزیره La Isleta از دیگر جزایر کارائیب است که در فاصله اندکی از سان خوآن واقع شده و محیط طبیعی بسیار زیبایی دارد.

غذاهای پورتوریکو، ترکیبی از غذاهای اسپانیایی، مکزیکی و کوبایی، بوده که دارای طعم های مختلف استوایی می باشد. میوه های گرمسیری به طور گسترده در وعده های غذایی گروه های قومی ساکن این جزیره مورد استفاده قرار می گیرد. سس جلبک دریایی سوفریتو ( Softito )، تقریبا در همه غذای این جزیره مورد استفاده قرار می گیرد. غذای Arroz con Habichuelas یک غذای محلی بسیار محبوب است که با لوبیا و برنج محلی درست می شود. میوه هایی مانند آووکادو، نارگیل، موز و آناناس در اغلب رستوان های  جزیره، برای تهیه دسر و سالاد استفاده می گردد.