گوش به زنگگوش به زنگ

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن


سفر به کشورهای مختلف و آشنایی نزدیک با فرهنگ این کشورها مقوله ای است که همه ما خواهان آن هستیم. اما نظر شما در مورد سفر درونی چیست؟ سفری درونی که بزرگترین دستاورد آن آرامش ذهنی است. سفر به کشورهایی که در یوگا و مدیتیشن بهترین هستند، می تواند سرآغاز این سفر درونی و رسیدن به آرمش ذهنی باشد. در زیر کشورهایی که در یوگا و مدیتیشن بهترین هستند، معرفی شده است:

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن.jpg

بهترین کشورها برای یوگا و مدیتیشن

هندوستان

هندوستان سرزمین مادری یوگاست. کشوری با جاذبه های منحصر به فرد و سرشار از  افسانه های عرفانی و طبیعت زیبا. چه در کلاس های شلوغ، چه در طبیعت ناب حاشیه اقیانوس هند، فرقی نمی کند، کسی که به هندوستان سفر می کند در آینده دوباره به هندوستان سفر خواهد کرد. دلیل این را تنها با یکبار تنفس هوای هندوستان متوجه خواهید شد.

کاستاریکا

این بار از سرزمین عرفان به قاره ی دیگر، به آمریکای مرکزی می رویم. کاستاریکا با تنوع طبیعی کم نظیر، بهترین مکان برای آغاز این سفر درونی است. همچنین در آنسوی اقیانوس اطلس می توانید از کوبا، جامائیکا و ونزوئلا نیز بازدید کنید.

نپال

در سرزمینی که بلندترین نقطه جهان (کوه اورست) در آن قرار دارد اوج گیری و پرواز خیال چندان هم سخت نیست. امکان ندارد در سرزمینی که ناب ترین فلسفه های حیات بشری را (بودیسم و هندوئیسم) درونش پرورده و با آن بالیده شده است، به آرامش درونی دست نیافت.

شما می توانید در هر جای کوه های نپال یوگا و مدیتیشن انجام دهید و در حالی که به آرامش ذهنی می رسید، از همان نقطه سفر درونی خود را نیز آغاز کنید.

 

 

تایلند

هر چقدر هم شهرهای بزرگ تایلند شلوغ و پر جمعیت باشند، سایر مناطق آن بسیار آرام و دنج است. شما می توانید در یکی از شهرهای کوچک در اطراف بانکوک، خود را در فرهنگی رنگارنگ غوطه ور سازید. همچنین می توانید طبیعت چیانگ مای، پائ و کولیپه را نقطه عزیمت این سفر درونی قرار دهید.

اسپانیا

اسپانیا با آب و هوای بسیار آفتابی، مناطق تاریخی، تفاوت های فرهنگی و مردم خونگرم، گزینه های بسیار خوبی برای یوگا و مدیتیشن ارائه می دهد. در حالی که با اتومبیل کرایه ای خود در این کشور سیاحت می کنید، می توانید در سواحل داغ و مدیترانه ای آنجا مدیتیشن نیز انجام دهید.

اندونزی

این کشور که بین تایلند و استرالیا قرار دارد، مجموعه از جزایر کوچک و بزرگ است با آب و هوای گرمسیری و تنوع گیاهی بسیار بالا.

جزیره بالی با توریست هایی که برای ماه عسل به آنجا سفر کرده اند، مناسب ترین ناحیه اندونزی برای یوگا و مدیتیشن است.