گوش به زنگگوش به زنگ

با حقوق کارمندی به 101 کشور سفر کرد


عثمان مظفر افیون (Osman Muzaffer Afyon) که به عنوان افسر امنیتی در یک موسسه خصوصی در ترکیه کار می کند، با حقوق کارمندی ظرف 8 سال به 101 کشور مسافرت کرده است. عثمان مظفر افیون که تمام پول خود را برای سفر اختصاص داده است، از اینکه هیچ پس اندازی ندارد، نگران نیست و قصد دارد به کشورهای دیگری نیز که تا حالا مسافرت نکرده است، در آینده نزدیک سفر کند.

با حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد.jpgبا حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد

افیون، تحت تأثیر کارتونی با نام "دور دنیا در ۸۰ روز"  که در کودکی تماشا می کرد، در دفتر یادداشت خود نوشته بود: من هم یک روز مانند فیلیوس فاگ (شخصیت اول کارتون دور دنیا در هشتاد روز) به کل دنیا سفر خواهم کرد.

افیون که زندگی حرفه ای خود را به عنوان متخصص در یک موسسه آغاز کرد، با پس انداز حقوق و بازدید از کشورهای مختلف  رویاهای خود را به واقعیت تبدیل می کند.

افیون به ۱۰۱ کشور در ۷ قاره، از جمله پرو، مغولستان، ژاپن، استرالیا، ایسلند، کلمبیا، فیلیپین، شیلی، ماداگاسکار و فنلاند سفر کرده است.

افیون می گوید: به طور عموم، مردم وقتی که شروع به کار می کنند، با پس انداز خود خانه و اتومبیل می خرند. اما من تمام پس انداز خود را صرف مسافرت می کنم.

پس انداز برای افیون هیچ اهمیتی ندارد. وی می گوید: در سفر انسان احساس آزادی می کند. بنابراین من تمام پولم را برای سفر اختصاص می دهم. مهم نیست که حقوق شما چقدر است، زمانی که کل پولتان را به مسافرت اختصاص می دهید در خصوص بودجه و هزینه ها هرگز به مشکل بر نمی خورید.

افیون با تاکید بر اینکه مسافرت را خیلی دوست دارد، گفت:

" من تا به امروز به ۱۰۱ کشور سفر کرده ام و باز هم  بلافاصله بعد از اینکه شرایط نسبی برای مسافرت برایم ایجاد شود فورا مسافرت می کنم. مسافرت برای من علاقه ای است که هرگز کم نمی شود. من برای خوردن و نوشیدن زیاد هزینه نمی کنم. پول من در کشورهایی که به آن ها مسافرت می کنم صرف هزینه های بی مورد نمی شود. راحتی و رفاه مکان هایی که برای استراحت انتخاب می کنم، برایم اهمیت ندارد و در خوابگاه های بسیار ارزان اقامت می کنم. در این مکان ها با انسان های زیادی آشنا می شوم. انسان هایی که هر کدام فرهنگ متفاوتی دارند. برای بلیط هواپیما زیاد هزینه نمی کنم. هزینه های لوکس و بی مورد ندارم و تنها هدف من در این سفرها، آشنایی با کشورها، انسان ها و فرهنگ های مختلف است.

افیون در ادامه می گوید:

"مسافرت به کشورهای ناشناخته را خیلی دوست دارم و در مسافرت ها هیچوقت از قبل برای سفرهایم برنامه ریزی دقیق و مشخصی تنظیم نمی کنم. از جاهایی که سفر کرده ام، آمریکایی جنوبی و شرق آسیا را از همه بیشتر دوست دارم."

افیون ازدواج نکرده و خانواده اش از سفرهای طولانی او ناراضی هستند. مرخصی های سالیانه و تعطیلات رسمی برای افیون فرصت های مناسبی هستند تا از مسافرت به کشورهای مختلف لذت ببرد.