تبلیغات در تلکسیران

با حقوق کارمندی به 101 کشور سفر کرد

عثمان مظفر افیون (Osman Muzaffer Afyon) که به عنوان افسر امنیتی در یک موسسه خصوصی در ترکیه کار می کند، با حقوق کارمندی ظرف 8 سال به 101 کشور مسافرت کرده است. عثمان مظفر افیون که تمام پول خود را برای سفر اختصاص داده است، از اینکه هیچ پس اندازی ندارد، نگران نیست و قصد دارد به کشورهای دیگری نیز که تا حالا مسافرت نکرده است، در آینده نزدیک سفر کند.

با حقوق کارمندی به 101 کشور سفر کرد

با حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد.jpgبا حقوق کارمندی به ۱۰۱ کشور سفر کرد

افیون، تحت تأثیر کارتونی با نام "دور دنیا در ۸۰ روز"  که در کودکی تماشا می کرد، در دفتر یادداشت خود نوشته بود: من هم یک روز مانند فیلیوس فاگ (شخصیت اول کارتون دور دنیا در هشتاد روز) به کل دنیا سفر خواهم کرد.

افیون که زندگی حرفه ای خود را به عنوان متخصص در یک موسسه آغاز کرد، با پس انداز حقوق و بازدید از کشورهای مختلف  رویاهای خود را به واقعیت تبدیل می کند.

افیون به ۱۰۱ کشور در ۷ قاره، از جمله پرو، مغولستان، ژاپن، استرالیا، ایسلند، کلمبیا، فیلیپین، شیلی، ماداگاسکار و فنلاند سفر کرده است.

افیون می گوید: به طور عموم، مردم وقتی که شروع به کار می کنند، با پس انداز خود خانه و اتومبیل می خرند. اما من تمام پس انداز خود را صرف مسافرت می کنم.

پس انداز برای افیون هیچ اهمیتی ندارد. وی می گوید: در سفر انسان احساس آزادی می کند. بنابراین من تمام پولم را برای سفر اختصاص می دهم. مهم نیست که حقوق شما چقدر است، زمانی که کل پولتان را به مسافرت اختصاص می دهید در خصوص بودجه و هزینه ها هرگز به مشکل بر نمی خورید.

افیون با تاکید بر اینکه مسافرت را خیلی دوست دارد، گفت:

" من تا به امروز به ۱۰۱ کشور سفر کرده ام و باز هم  بلافاصله بعد از اینکه شرایط نسبی برای مسافرت برایم ایجاد شود فورا مسافرت می کنم. مسافرت برای من علاقه ای است که هرگز کم نمی شود. من برای خوردن و نوشیدن زیاد هزینه نمی کنم. پول من در کشورهایی که به آن ها مسافرت می کنم صرف هزینه های بی مورد نمی شود. راحتی و رفاه مکان هایی که برای استراحت انتخاب می کنم، برایم اهمیت ندارد و در خوابگاه های بسیار ارزان اقامت می کنم. در این مکان ها با انسان های زیادی آشنا می شوم. انسان هایی که هر کدام فرهنگ متفاوتی دارند. برای بلیط هواپیما زیاد هزینه نمی کنم. هزینه های لوکس و بی مورد ندارم و تنها هدف من در این سفرها، آشنایی با کشورها، انسان ها و فرهنگ های مختلف است.

افیون در ادامه می گوید:

"مسافرت به کشورهای ناشناخته را خیلی دوست دارم و در مسافرت ها هیچوقت از قبل برای سفرهایم برنامه ریزی دقیق و مشخصی تنظیم نمی کنم. از جاهایی که سفر کرده ام، آمریکایی جنوبی و شرق آسیا را از همه بیشتر دوست دارم."

افیون ازدواج نکرده و خانواده اش از سفرهای طولانی او ناراضی هستند. مرخصی های سالیانه و تعطیلات رسمی برای افیون فرصت های مناسبی هستند تا از مسافرت به کشورهای مختلف لذت ببرد.

در آدانای ترکیه روزانه 25 تن گوشت کباب می شود

اولین چیزی با شنیدن واژه آدانا به ذهن می رسد، کباب های خوشمزه ای است که در 2000 رستوران فعال در این شهر برای  گردشگران مختلف از اقصی نقاط دنیا و همچنین ساکنان شهر های کشور ترکیه و خود آدانا تهیه و ارائه می شوند. میزان گوشت مصرفی برای تهیه کباب در شهر آدانا روزانه 25 تن تخمین زده می شود.

در آدانای ترکیه روزانه 25 تن گوشت کباب می شود

در آدانای ترکیه روزانه ۲۵ تن گوشت کباب می شود

در آدانای ترکیه روزانه ۲۵ تن گوشت کباب می شود

با توجه فرهنگ غذایی آدانا و فعالیت گسترده رستوران ها و بارها در این شهر قیمت گوشت بره ۵۸ لیره می باشد که به نسبت قیمت جهانی گوشت و همچنین بازارهای داخلی ترکیه نرخ بالایی می باشد. کارشناسان اقتصادی در صنایع غذایی دلیل این مسئله را رغبت عمومی به کباب در این شهر عنوان کرده اند.

دنیا را بگرد، آدانا را بخور

یاشار آیدین یکی از کباب پزهای قدیمی در شهر آدانا است. وی می گوید:

" روزانه ۲۵ تن گوشت بره بدون استخوان در آدانا کباب می شود. مردم آدانا عاشق گوشت هستند و روزانه خارج از آدانا مردم مختلفی برای خوردن کباب آدانا به این شهر می آیند. ما مشتریانی داریم که از استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا برای خوردن کباب آدانا به شهر ما می آیند. اواخر هفته آدانا به دلیل وجود مسافرانی که از اقصی نقاط کشور به این شهر آمده اند، حال و هوای دیگری دارد. ما مشتریانی داریم که از کشورهای دیگر به این شهر می آیند. گوشت آدانا گران ترین گوشت در میان شهرهای مدیترانه شرقی است. دلیل آن هم وجود کباب آدانا و مصرف بی رویه گوشت در این شهر می باشد. دنیا را بگرد و آدانا را بخور. آدانا بهشت کباب است. آدانای دومی وجود ندارد. امروز در همه جای دنیا حتی در مراسم جایزه اسکار از کباب آدانا حرف می زنند و ما اهالی شهر آدانا باید در حفظ آن نهایت تلاش خود را انجام دهیم."

کباب لذیذ نماد شهر آدانا

شفیق اصلان، رئیس اتاق رستواران های و کبابی های آدانا می گوید:

" آمارها نشان دهنده این است که برای تولید کباب در این شهر روزانه بین ۲۰ – ۲۵ تن گوشت تولید می شود. به نظر من این عدد با توجه به شرایطی که در کبابی ها و رستوران های این شهر قابل مشاهده است، و با توجه به این که هر روز به تعداد مشتری های این رستوران ها افزوده می شود، عدد درستی می باشد. در این شهر ۲۰۰۰ کبابی و رستوران وجود دارد، با نمونه گیری از آن ها به راحتی می توان مصرف ۲۵ تن گوشت کبابی را در این شهر تائید کرد و این اصلا کار سختی نیست. آدانا شهر کباب است. کباب نماد فرهنگی این شهر می باشد. امروزه به واسطه کباب های لذیذ، این شهر در کل دنیا شناخته شده بوده و گردشگران زیادی برای خوردن کباب از همه جای دنیا به این شهر می آیند. "

آدانا باید برای این نماد تلاش کند

به گفته شهردار آدانا، این میزان گوشت مصرفی برای این شهر راضی کننده نیست. با پتانسیل هایی که در شهر آدانا وجود دارد می توان با افزایش جاذبه ها و امکانات گردشگری این میزان را به ۵۰ تن در روز رساند. مردم و مسئولان این شهر وظیفه خود می دانند که برای نماد این شهر تلاش کنند.

زیبایی های زمستان در کاچکار

با بارش برف در منطقه شرقی دریای سیاه، کوه های کاچکار که با جنگل های کاج پوشانده شده است، زیبایی بی نظیری دارند.

زیبایی های زمستان در کاچکار

زیبایی های زمستان در کاچکار.jpg

زیبایی های زمستان در کاچکار

علاقه مندان گردشگری از اقصی نقاط دنیا و از خود کشور ترکیه هر ساله برای دیدن این مناظر خیره کننده و عکاسی و کوهنوردی عازم این منطقه می شوند. بسیاری از تصاویر این منطقه در ترکیه و دیگر کشورها به صورت کارت پستال درآمده است.

کوه های کاچکار با ارتفاع ۳ هزار و ۹۳۷ متر در امتداد منطقه شرقی دریای سیاه  قرار دارند. دره ها، چشمه ها، دریاچه های یخ زده، آبشارها، همه و همه در کنار کوه های پوشیده از کاج ها، مجموعه ای بی نظیر از زیبایی های طبیعی را به نمایش می گذارد.

فلات آیدر  که کوه های کالچار در آن قرار دارند، با جنگل های پوشیده از کاج در زمستان پذیرای گردشگران زیادی بوده و عمده گردشگران این منطقه را کوهنوردان تشکیل می دهند.

با گسترش راه ها، حمل و نقل و دیگر امکانات ارتباطی این منطقه می تواند در طول ۱۲ ماه در سال پذیرای گردشگران باشد. کارشناسان گردشگری در ترکیه نبود امکانات ارتباطی و رفاهی کافی و مناسب را عامل منفی در توسعه گردشگری و اقتصاد منطقه می دانند.

مقامات گردشگری ترکیه قصد دارند با ایجاد فرودگاه و پیست های اسکی در این منطقه، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کنند. امکانات رفاهی در این منطقه چندان جوابگوی گردشگری این منطقه نبوده و این مقامات در تلاشند تا با جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه امکانات رفاهی، گردشگری را در منطقه افزایش دهند.  

زیباترین اماکن تاریخی ترکیه: پاموک کاله (قلعه پنبه ای)

پاموک کاله (Pamukkale) واقع در استان دنیزلی، همراه با شهر باستانی هیراپولیس در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

زیباترین اماکن تاریخی ترکیه: پاموک کاله (قلعه پنبه ای)

زیباترین اماکن تاریخی ترکیه: پاموک کاله (قلعه پنبه ای).jpg

زیباترین اماکن تاریخی ترکیه: پاموک کاله (قلعه پنبه ای)

این واقعیت که سنت فیلیپس از حواریون حضرت عیسی در پاموک کله کشته شده است، باعث توجه ویژه مسیحیان به این منطقه شده است.

پاموک کاله بر روی تپه ای که اطراف آن را چشمه های معدنی و تپه های باستانی احاطه کرده، احداث شده است.

پاموک کاله شهر احاطه شده با آب های زیرزمینی و سنگ های تراورتن، که حتی از فاصله ۲۰ کیلومتری نیز دیده می شود، در کنار رودخانه مندرس قرار دارد.

در این منطقه ۱۷ منبع آب گرم با حدود دمای ۳۵ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد وجود دارد. این آب های طبیعی برای بسیاری از بیماری های مزمن مفید بوده و یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد. سالیانه هزاران گردشگر روسی از این چشمه های آبگرم برای التیام دردهای رماتیسم خود استفاده می کنند.

پاموک کاله واقع در جنوب غربی ترکیه، منطقه دریای اژه، دارای آب و هوای معتدل و محل زیبایی برای گردشگران است.

بخش گردشگری ترکیه در سال 2018 میزبان 35 میلیون توریست خارجی خواهد بود.

دست اندرکاران گردشگری در ترکیه انتظار دارند در سال آینده میزبان بیش از 35 میلیون گردشگر خارجی باشند؛ چرا که این بخش پس از یک دوره سخت، در سال آینده بهبود خواهد یافت.

بخش گردشگری ترکیه در سال 2018 میزبان 35 میلیون توریست خارجی خواهد بود.

میزبانی ۳۵ میلیون توریست خارجی بخش گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸.jpg

طبق اطلاعات اداره گردشگری در تاریخ ۱۸ دسامبر، تعداد گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در ده ماه اول سال جاری با ۲۸ درصد رشد به ۲۹ میلیون نفر رسیده است که عمده این گردشگران را توریست های روسیه تشکیل می دهند.

عثمان عایک، رئیس فدراسیون هتلدارن ترکیه (TÜROFED)، گفت:

"تعداد گردشگران خارجی ترکیه در سال آینده افزایش یافته و گردشگری کشور با اتخاذ یک سری تصمیمات در نشست شورای هتلدارن و مقامات دولتی در ماه دسامبر به زودی به  روزهای خوب گذشته باز خواهد گشت."

عایک در ۱۲ دسامبر در اداره دولتی آنادولو همچنین گفت:

"تا زمانی که ترکیه شاهد هرگونه حمله تروریستی یا بحران نباشد، انتظار می رود با افزایش تعداد قابل توجه  گردشگران خارجی صنعت گردشگری رشد چشمگیری داشته باشد. هر دو بخش خصوصی و وزارت فرهنگ و گردشگری به شدت برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. این بخش در سال جاری نزدیک به ۲۹ میلیون گردشگر خارجی را پذیرا بود. انتظار ما برای سال آینده میزبانی بیش از ۳۵ میلیون گردشگر خارجی است. "

با یک سری حملات تروریستی، تلاش شکست خورده برای کودتا و بحران دیپلماتیک با روسیه، شمار گردشگران خارجی که از ترکیه بازدید کرده اند، در سال ۲۰۱۶ به ۲۵.۳ میلیون نفر رسیده است که نسبت به سال  سال ۲۰۱۵ (۳۶.۲ میلیون نفر) به رقم قابل توجهی کاهش یافت. درآمد ۲۲.۱۱ میلیارد دلاری ترکیه از صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال ۲۰۱۵ ( ۳۱.۴۶ میلیارد دلار) کاهش شدیدی یافت.

عایک خاطر نشان کرد:

" سال ۲۰۱۷ سال بازسازی بخش گردشگری ترکیه با بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد در ۹ ماه اول سال بود."

پس از عادی سازی روابط دوجانبه بین دو کشور روسیه و ترکیه، پس از یک بحران دیپلماتیک بیش از ۴.۵ میلیون روسیه ای در ۱۰ ماه نخست سال جاری از ترکیه بازدید کرده اند که نسبت به سال قبل ۴۹۶ درصد  افزایش نشان می دهد.

وی افزود: " در مورد آلمان، که مدت زمان طولانی در بازار گردشگری شماره یک ما بود، میزان شدید کاهش رشد مشاهده می شود. ما حتی شاهد کاهش بیشتر تعداد ورودی ها از این بازار کلیدی هستیم. صنعت گردشگری ترکیه نیاز به تأکید خاص بر بازار آلمان دارد."

قدمی بزرگ برای گردشگری فضایی

ویرجین گالستیک(Virgin Galactic)، اولین سرمایه گذار در زمینه گردشگری فضایی، توانسته است اقدامات مهمی در راستای تحقق این آرزوی بزرگ انجام دهد. این شرکت اولین پرواز آزمایشی خود را بعد از حادثه سال 2014 انجام داد.

قدمی بزرگ برای گردشگری فضایی

قدمی بزرگ برای گردشگری فضایی

قدمی بزرگ برای گردشگری فضایی

گروه شرکت های ویرجین متعلق به ریچارد برانسون، میلیارد مشهور می باشد که اقدامات مهمی را برای فرستادن گردشگران به فضا انجام می دهد.

این شرکت پس از حادثه مرگبار سال ۲۰۱۴ در یک پرواز آزمایشی، این بار توانست در پرواز آزمایشی خود برای تحقق گردشگری فضایی موفق عمل کند.

اولین شاتل مسافری ویرجین گالاکسی که در سال ۲۰۱۴ برای ارسال به فضا برنامه ریزی شده بود، در اولین پرواز آزمایشی خود سقوط کرد. گروه شرکت های ویرجین که خلبانش در این حادثه پروازی جانش را از دست داده بود تصمیم گرفت مدتی فعالیت های خود را در این صنعت متوقف کرده و از انجام پروازهای آزمایشی نیز خودداری کند. چندی پیش بعد از یک وقفه نسبتا طولانی این شرکت توانست مجور انجام پروازهای فضایی را از اداره هواپیمایی فدرال (FAA) اخذ و بار دیگر فعالیت های خود را در زمینه گردشگری فضایی و انجام پروازهای آزمایشی آغاز کند.

گروه شرکت های ویرجین که سرمایه گذاری قابل توجهی را در زمینه گردشگری فضایی انجام داده و باعث رونق این صنعت در جهان شده است، چندین سال پیش آمادگی خود را برای انجام سفرهای فضایی برای افراد علاقه مند و مشتاق به سفرهای فضایی اعلام کرد. افراد داوطلب می توانند با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار و گذراندن دوره های ابتدایی در این سفر مهیج فضایی شرکت کنند. پیش از این ۷۰۰ نفر با پرداخت مبلغ مذکور و گذراندن دوره های لازم، آمادگی خود را برای شرکت در این سفر اعلام کرده اند. این سفر فضایی در فضاپیمایی با ظرفیت ۶ نفر انجام خواهد شود.

صاحب شرکت های گروه ویرجین، ریچارد برانسون انگلیسی، یکی از موفق ترین و خلاق ترین تاجران در حوزه کسب و کارهای خلاقانه می باشد.

ریچارد برانسون که بعضی ها وی را بازرگان دیوانه و بعضی ها یک بازاریاب بزرگ می دانند، اولین فعالیت تجاری خود را با تاسیس یک مجله در ۱۶ سالگی آغاز کرد. وی هم اکنون صاحب شرکت های گروه ویرجین بوده و یکی از ثروتمندترین افراد کره زمین محسوب می شود.

ریچارد برانسون در بسیاری از کشورهای جهان در زمینه های مختلف از جمله: رادیو، شرکت های هواپیمایی، نوشیدنی، سینما، لباس عروس، لوازم آرایشی، کتاب فروشی، بانکداری، برق، الکترونیک، خودرو و ... فعالیت دارد.


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟