گوش به زنگگوش به زنگ

گلزن ترین مدافعان تاریخ


در طول تاریخ مهاجمان بسیاری گلزنی کردند و آقای گل شدند اما در این لیست مدافعانی وجود دارند که از برخی از مهاجمان بیشتر گلزنی کرده اند.

۵.استیو بروس

بیشتر هواداران نسل های قبل فوتبال، بازی های بروس را با پیراهن ساندرلند بخاطر دارند و در یک دوره نیز تکیه گاه اصلی خط دفاعی شیاطین سرخ بود. در دهه ۹۰، طی فصل ۹۰-۹۱ او ۱۹ گل به ثمر رساند. اگرچه بروس پنالتی زن قابل اعتمادی بود اما بیشتر گلهای خود را با ضربه سر وارد دروازه کرد. علارغم بازیهای خوب و موثرش او هیچگاه برای بازی در تیم ملی انتخاب نشد.

او ۱۱۳ گل به ثمر رساند و اکنون مربی استون ویلا است.

استیو بروس.jpg

استیو بروس ۱۱۳ گل

۴.گراهام الکساندر

قابلیت پنالتی زدن الکساندر او را به یکی از گلزن ترین مدافعان تاریخ تبدیل کرد. این مدافع راست اسکاتلندی برای باشگاه های متعددی نظیر:( Scunthorpe United, Burnley, Luton Town and Preston North End.) بازی کرد.

 

او در زمان بازیگری خود ۱۲۹ گل به ثمر رساند و همچنین ۴۰ بازی ملی برای اسکاتلند به میدان رفت که به موفقیت خاصی دست نیافت.

گراهام الکساندر.jpg

گراهام الکساندر۱۲۹ گل

۳.فرناندو هیرو

هیرو بازیکن افسانه ای اسپانیا، تیم رئال مادرید(۱۹۸۹-۲۰۰۳)، والادولید(۱۹۸۷-۱۹۸۹)، الریان(۲۰۰۳-۲۰۰۴) بولتون(۲۰۰۴-۲۰۰۵) است. بجز دفاع و قدرت رهبری تیم او مهارت گلزنی بسیاری داشت و گل های متعددی را با سر و یا با ضربه آزاد به ثمر رساند.

 

او در مجموع ۱۶۳ گل به ثمر رسانده است و از این حیث گلزن ترین مدافع تاریخ اسپانیا محسوب می شود. 

فرناندو هیرو.jpg

فرناندو هررا ۱۶۳ گل

۲.دنیل پاسارلا

همیشه بحث بر این بوده که بازیکنان کوتاه قد مدافعان خوبی نخواهند بود اما او با تکل های موفق ،هوش بالا و گلهای بسیار، خلاف این موضوع را ثابت کرد. بازیکن سابق آرژانتین که در سال ۱۹۷۸ موفق به پیروزی در جام جهانی شد ۱۷۵ گل در مجموع به ثمر رسانده است.

دنیل پاسارلا.jpg

دنیل پاسارلا ۱۷۵ گل

۱.رونالد کومان

گلزن ترین مدافع تاریخ، اکنون مربی اورتون است که با بردن تیم های بزرگ و بالای جدول همه را شوکه می کند.او می توانست در پست های مختلف مانند هافبک و مدافع میانی بازی می کرد اما اغلب به عنوان یک مدافع بازی ساز در میدان حاضر می شد.

او در مجموع ۲۵۳ گل به ثمر رسانده است که ممکن است تا سال ها بعد کسی به رکورد او نرسد.

رونالد کومان.jpg

رونالد کومان ۲۵۳ گل