گوش به زنگگوش به زنگ

چالش گرت ساوتگیت برای انتخاب دروازه بان شماره یک تیم ملی انگلیس


پس از جام جهانی 2018 روسیه، گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس، برای انتخاب دروازه بان شماره یک خود، با وضعیتی دشوار روبرو شده است.

گرت ساوتگیت وضعیت چند دروازه بان انگلیسی را زیر نظر دارد

گرت ساوتگیت وضعیت چند دروازه بان انگلیسی را زیر نظر دارد

بزودی در لیگ ملت های اروپا تیم ملی انگلستان در استادیوم ومبلی لندن میزبان اسپانیا خواهد بود و احتمالا جوردن پیکفورد به انتخاب گرت ساوتگیت، انتخاب اول برای پُست دروازه بانی خواهد بود؛ هچنین ماه آینده انگلیس در دیداری دوستانه مقابل سوئیس قرار گرفت و احتمالا در این مسابقه نیز جوردن پیکفورد درون دروازه خواهد ایستاد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز گرت ساوتگیت، نیک پوپ و جک باتلند را به تیم ملی انگلیس دعوت کرد اما احتمالا در مسابقات آینده دروازه بانان دیگری را نیز به تیم ملی انگلیس دعوت خواهد کرد؛ پوپ که عضو باشگاه برنلی است، به دلیل عمل جراحی بر روی شانه خود، مدت زیادی از میادین به دور خواهد بود. باتلند نیز عضو تیم استوک سیتی است؛ این تیم انگلیسی به لیگ دسته اول انگلستان(چمشیونشیپ) سقوط کرده است و باتلند شاید به همین دلیل جایگاه خود در تیم ملی انگلیس را از دست بدهد؛ به همین دلیل وی شک و تردید های زیادی برای ماندن در استوک سیتی دارد.

آنگوش گان دروازه بان ساوتهمپتون نیز مورد توجه گرت ساوتگیت است اما وی نیز در اولین بازی این فصل به عنوان دروازه بان اول ساوتهمپتون به میدان نرفت و در عوض الکس مکارتی درون دروازه ایستاد. البته گرت ساوتگیت نیم نگاهی به الکس مکارتی نیز دارد. گزینه بعدی تام هیتون است؛ وی فصل گذشته برای برنلی به میدان می رفت اما این فصل مسئولان باشگاه برنلی جو هارت باتجربه را جذب کردند و در اولین بازی فصل نیز هارت به میدان رفت و هیتون از روی نیمکت ذخیره ها بازی را دنبال کرد.

فقط ۵ دروزاه بان انگلیسی در هفته اول رقابت های لیگ جزیره به میدان رفتند؛ پیکفورد، هارت، مکارتی، بن فاستر، بن هیمر.

بنابراین گرت ساوتگیت برای برنامه ریزی های آینده خود احتمالا دچار مشکل خواهد شد زیرا فعلا دروازه بانان انگلیسی از آمادگی کافی برخوردار نیستند.

منبع: Mirror.com