گوش به زنگگوش به زنگ

نکات ویژه دربی 86 شهرآورد خاص در حضور اینفانتینو


تنها چند ساعت تا آغاز یکی از حساس ترین شهرآوردهای تاریخ باقی مانده است. البته دربی همیشه حساس بوده، هست و خواهد بود. اما دربی ?? از جهات مختلفی برای هواداران دو تیم بسیار خاص است.

دربی ?? امروز از ساعت ??:?? در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد

دربی ?? امروز از ساعت ??:?? در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد

اگر پرسپولیس برنده دربی شود، شادی هوادارانش مضاعف خواهد بود چرا که علاوه بر چشیدن طعم شیرین پیروزی در این دیدار سنتی، قهرمانی زودهنگام تیمشان در لیگ برتر را نیز جشن خواهند گرفت، آن هم در برابر دیدگان هواداران رقیب! از طرفی تیم احیا شده استقلال که با روی کار آمدن وینفرد شفر متحول شده و فوتبال را زیبا بازی می کند، قصد دارد با برد در این دیدار، علاوه بر دیکته کردن کیفیت خود بر رقیب سنتی اش، انتقام دیدار رفت را بگیرد و اجازه ندهد پرسپولیسی ها فصل را رویایی تمام کنند.

دربی ?? نکات ویژه دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

--حضور اینفانتینو در آزادی:

بی شک تماشاگر ویژه شهرآورد ??، رئیس فیفا خواهد بود و دربی را از نزدیک تماشا خواهد کرد. مطمئنا او از جو خاص حاکم بر استادیوم آزادی شگفت زده خواهد شد. حضور جانی اینفانتینو اتفاق مثبتی است که اگر سکوهای آزادی ملتهب نشوند، احتمال بازگرداندن میزبانی تیم های ایرانی برابر عربستانی ها را افزایش می دهد. همچنین ظاهرا قرار است تعداد محدودی از بانوان خبرنگار! هم به ورزشگاه بروند تا به اینفانتینو نشان دهیم قوانین فیفا را نقض نمیکنیم!!!

 

--احمدی گزارشگر دربی:

در حالی که گزارشگری جواد خیابانی در شهرآورد ?? رسما اعلام شده بود، خود او این خبر را در شب قبل از دربی تکذیب کرد و اعلام کرد که من دربی را گزارش نخواهم کرد. در نهایت صبح امروز مشخص شد محمدرضا احمدی مسئولیت گزارش این دیدار حساس را به عهده خواهد داشت و خیابانی مجری ویژه برنامه دربی هشتاد و ششم است.

 

--سورپرایز برانکو:

چند دیداری بود که برانکو ایوانکوویچ از محسن مسلمان در ترکیب پرسپولیس استفاده نمی کرد. با این حال، این مربی موفق کروات گفته برای دربی یک سورپرایز ویژه دارد. احتمالا سورپرایز برانکو، استفاده از مسلمان در ترکیب قرمزهاست.

 

--کری خوانی شفر:

وینفرد شفر آلمانی که کلا نوع رفتار و سبک بروز احساساتش به آلمانی ها شباهت ندارد، برای تیم رقیب حسابی کری خوانده. شفر در کنفرانس خبری پیش از دربی ?? گفت: “رویای من این بود که در فینال جام حذفی با برانکو و پرسپولیس روبرو شوم، اما آن ها از دور رقابت ها حذف شدند.”

 

--احتمال قهرمانی پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم:

شرایط جدول به گونه ای است که اگر امروز ذوب آهن در برابر تیم پارس جنوبی جم بازی را واگذار کند، قهرمانی پرسپولیس مسجل خواهد شد! با توجه به این که آن دیدار ?? دقیقه زودتر از دربی آغاز می شود، در صورت غلبه شاگردان تارتار بر شاگردان قلعه نوعی،‌ هواداران پرسپولیس فارغ از کسب هر نتیجه ای در دربی،‌می توانند در دقایق ابتدایی نیمه دوم قهرمانی زودهنگام تیمشان در فصل جاری را جشن بگیرند.

 

--رحمتی رکورددار کلین شیت ادوار دربی ها:

سید مهدی رحمتی در تاریخ دربی های پایتخت، مجموعا ? بار کلین شیت کرده و از این نظر رکورد دار است. با توجه به سه اخطاره شدن و محرومیت سید حسین حسینی از این دیدار حساس، رحمتی امروز این فرصت را دارد تا رکورد خود را بهبود بخشد.

 

--تقابل خسرو و فرشاد:

وینفرد شفر در دیدار برابر الهلال از حیدری در سمت چپ خط دفاعی استفاده کرد. با توجه به عملکرد خوب خسرو احتمال این که امروز هم او را در سمت چپ ببینیم زیاد است. با توجه به این که وینگر راست پرسپولیس در این دیدار احتمالا فرشاد احمدزاده است، تقابل این دو بازیکن تکنیکی، جالب خواهد بود.

 

آمارها نشان می دهند که در دربی های برگزار شده در اسفند ماه، تیم استقلال موفق تر از تیم پرسپولیس عمل کرده است. در تمامی دربی هایی که در این ماه برگزار شده چهار بار استقلال برنده شده، سه بازی به تساوی انجامیده و یک بار نیز پرسپولیس پیروز میدان بوده است.

از طرفی برانکو ایوانکوویچ در دربی ها آمار نسبتا خوبی از خود به جا گذاشته. طی ? باری که برانکو در شهرآورد روی نیمکت سرخ ها نشسته، سه برد و دو تساوی کسب کرده و تنها یک بار طعم شکست را چشیده است.

هشتاد و ششمین شهرآورد پایتخت از ساعت ??:?? امروز به قضاوت علیرضا فغانی آغاز خواهد شد.