گوش به زنگگوش به زنگ

نظر رابرت پیرس ستاره اسبق آرسنال درباره خرید های جدید این تیم


رابرت پیرس بازیکن سابق آرسنال درباره خریدهای جدید توپچی های لندن اظهار نظر کرد. این تیم لندنی به تازگی موفق به خرید لنو، توریرا، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس و لیش اشتاینر شده است.

نظر رابرت پیرس ستاره اسبق آرسنال درباره خرید های جدید این تیم

نظر رابرت پیرس ستاره اسبق آرسنال درباره خرید های جدید این تیم

رابرت پیرس بر این باور است که اونای امری با خرید بازیکنان جدید، پنجره نقل و انتقالات مثبت و خوبی را سپری می کند. اونای امری در این تابستان جانشین آرسن ونگر شد و در این مدت توانست استفان لیش اشتاینر، لوکاس توریرا، برند لنو، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس و متئو گوندوز را به خدمت گیرد.

لیش اشتاینر مدافع تیم ملی سوئیس اولین خرید توپچی ها بود؛ این تیم لندنی موفق شد او را با قراردادی آزاد و بدون پرداخت پول به یوونتوس، به خدمت گیرد. توریرا که در جام جهانی ۲۰۱۸ و تیم ملی اروگوئه عملکرد خوبی داشت در ازای ۲۵ میلیون پوند و لنو نیز با قراردادی ۵ ساله به این تیم انگلیسی پیوستند. سوکراتیس مدافع اسبق دورتموند نیز در ماه ژوئن با آرسنال به توافق رسید و به زودی در لیگ برتر انگلستان به میدان خواهد رفت. گوندوز نیز با مبلغ ۸ میلیون پوند از تیم لورین که در لیگ ۲ فرانسه حضور دارد، به توپچی های لندن پیوست.

ستاره اسبق تیم ملی فرانسه و آرسنال یعنی رابرت پیرس که در مدت زمان حضورش در این تیم توانست ۲ بار قهرمان لیگ جزیره شود، در مصاحبه ای راجع به خرید های جدید تیم سابقش سخن گفت:

آرسنال پول زیادی برای خرید لنو خرج کرد و بنابراین فکر نمی کنم مسئولان و سرمربی، او را بر روی نیمکت ذخیره ها بنشانند زیرا برای او هزینه زیادی پرداخته اند. لنو قطعا دروازه بان اول آرسنال است. نمی دانم چه اتفاقی برای دیوید اوسپینا و پیتر چک رخ خواهد داد اما این دو نفر آینده خود را بررسی خواهند کرد. گرانیت ژاکا و توریرا قطعا می توانند در کنار یکدیگر به میدان بروند. به نظر می رسد توریرا بازیکن بسیار خوبیست؛ وی بسیار می دود و تکل های خوبی می زند. فکر می کنم امری باید بین ژاکا، توریرا و رمزی یک ترکیب متعادل پیدا کند اما قطعا آن ها می توانند کنار یکدیگر به میدان روند. فصل طولانی خواهد بود بنابراین تمام بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را خواهند داشت.

وی درباره لیش اشتاینر و سوکراتیس نیز افزود:

لیش اشتاینر خرید خوبیست و فکر می کنم به آرسنال کمک خواهد کرد. البته فکر نمی کنم اغلب بازی ها در ترکیب ثابت قرار بگیرد زیرا هکتور بیرین احتمالا انتخاب اول سرمربی خواهد بود. اما فکر می کنم بهتر است امری به تمام بازیکنان باور داشته باشد تا در صورتی که یک نفر مصدوم شد، بازیکن جایگزین بتواند جای خالی وی را به خوبی پُر کند. فصل گذشته کوشیلنی و مصطفی در کنار یکدیگر بازی کردند و فکر نمی کنم آرسنال مشکل دفاعی داشته باشد؛ اما کوشیلنی فصل گذشته مصدومیتی طولانی مدت داشت و سوکراتیس می تواند در مواقع لزوم جانشین خوبی برای وی باشد. سوکراتیس مانند لیش اشتاینر تجربه زیادی دارد و به نظرم خرید خوبیست.

منبع: Metro.co.uk