مقصد نهایی الکسیس سانچز: یونایتد یا سیتی؟

احتمال این که الکسیس سانچز را بعد از ژانویه هم در لباس توپچی ها ببینیم کم است، اما آرسنال او را به فروش نخواهد گذاشت، مگر اینکه یک جایگزین برایش پیدا کند. به نظر می رسد آرسنال اکنون به دنبال ارائه پیشنهادی به ارزش 35 میلیون پوند برای خدمت گرفتن مالکوم 20 ساله است.

مقصد نهایی الکسیس سانچز: یونایتد یا سیتی؟

این روزها بحث انتقال سانچز به یکی از تیم های یونایتد یا سیتی داغ است.jpg

این روزها بحث انتقال سانچز به یکی از تیم های یونایتد یا سیتی داغ است

این استعداد برزیلی که توانایی بازی در هر دو پستِ بال راست و چپ را دارد، یک بازیکن فوق العاده تکنیکی است. اما سران آرسنال متوجه این امر شده اند که هماهنگی فیزیکی مالکوم جوان با لیگ پر تنش جزیره نیاز به زمان دارد. انتظار می رود مذاکرات آرسنال با باشگاه بوردو در طول ماه جاری ادامه یابد.

الکسیس سانچز مطمئن نیست که دیدار برابر بورنموث در ترکیب ثابت توپچی ها حاضر باشد، زیرا به دلیل انتقال احتمالی اش به یکی از تیم های منچستر یونایتد یا منچسترسیتی در ماه جاری، رابطه او با هم تیمی ها و کادر فنی آرسنال خدشه دار شده است. سانچز در نیمه نهایی جام اتحادیه برابر چلسی به علت مساله نقل و انتقالات و فاصله ای که بین او و هم تیمی هایش در جلسات تمرینی پیش از بازی ایجاد شده بود، روی نیمکت نشست.

در ابتدا توماس لمار فرانسوی، بازیکن مورد نظر ونگر بود اما آرسنال در ماه آگوست سال گذشته حتی با قیمت ۹۰ میلیون پوند هم موفق به خرید او نشد. درست در همان زمان سانچز با مبلغ ۵۰ میلیون پوند در آستانه پیوستن به منچسترسیتی قرار داشت.

اکنون با توجه به کاهش ارزش سانچز، آرسنال دیگر حاضر نیست چنین مبلغی را برای خرید لمار پرداخت کند. در حال حاضر تنها شش ماه از مدت قرارداد سانچز باقی مانده است و در تابستان به عنوان بازیکن آزاد شاخته می شود.

در ضمن لمار نیز فرم خوب خود را در این مدت از دست داده و عملکرد مالکوم ونگر را تحت تاثیر قرار داده است. آرسنالی ها می توانند مالکوم را با نصف قیمتی که به لمار پیشنهاد داده بودند به خدمت بگیرند.

از طرفی منچستریونایتد نیز  این آمادگی را دارد تا برای به چنگ آوردن الکسیس سانچز پیشنهادی بالاتر از ۲۰ میلیون پوند که مبلغ مورد نظر منچسترسیتی برای انجام این انتقال است، ارائه دهد. طبق گزارشات منابع معتبر خبری مورینیو حاضر است برای به خدمت گرفتن الکسیس حداقل ۳۵ میلیون پوند هزینه کند.

 

اگر سانچز پیشنهاد حقوق هفتگی ۳۵۰،۰۰۰ پوندی منچستریونایتد را بپذیرد، از نظر دستمزد هفتگی با بالاترین دریافتی بازیکنان لیگ جزیره هم تراز می شود.

به طور خلاصه این طور که شواهد و قرائن پیداست سانچز آرسنال را ترک خواهد کرد و باید ببینیم گزینه نهایی ونگر برای جایگزینی او مالکوم خواهد بود یا بازیکن دیگر؟ نهایتا تا پایان ژانویه پاسخ قطعی این پرسش مشخص خواهد شد.

هشت بازیکن فراموش شده ای که انریکه به تیم ملی اسپانیا دعوت خواهد کرد!

جلسه‌ای که در حضور لوئیس انریکه به‌عنوان سرمربی تیم اسپانیا برگزار شد، احتمال پیوستن بازیکنان جدید به این تیم را بیشتر کرد، به‌خصوص بازیکنانی که مورد علاقه مربی قبلی یعنی خولین لوپتگی نبوده‌اند.

هشت بازیکن فراموش شده ای که انریکه به تیم ملی اسپانیا دعوت خواهد کرد!

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه که بعد از ترک بارسلونا در تابستان گذشته سمتی نداشته‌است، تضمین کرده‌است که ناکامی تیم اسپانیا در جام جهانی را با حضور موفق در جام ملت‌های اروپا جبران کند. در زیر لیست بازیکنانی که به تیم جدید اسپانیا می‌پیوندند مشاهده می‌کنید.

  • خوان ماتا:

این بازیکن تیم منچستر یونایتد، در جام جهانی ۲۰۱۰ و لیگ قهرمانان اروپا در لیگ ۲۰۱۲ در ترکیب تیم اسپانیا قرار داشت. او که اکنون ۳۰ ساله است، سه سال است که در تیم ملی حضور ندارد.

  • پدرو رودریگرز:

پدرو یکی از بازیکنان مورد علاقه ویسنته دل بوسکه بود و در موفقیت تیم اسپانیا در جام جهانی و یورو ۲۰۱۰ نقش به‌سزایی داشت اما در سال‌های اخیر شانس کمی برای نشان دادن استعداد‌های خود داشته است.

  • آندر هررا:

علی‌رغم حضور چشم گیر هررا در لیگ قهرمانان، او هرگز نتوانسته است جایگاه ثابتی در تیم ملی داشته باشد.

  • سرخی روبرتو:

این بازیکن ۲۶ ساله که در تیم بارسلونا تحت مربی گری لوئیس انریکه هم می‌تواند در میانه زمین و  هم به‌عنوان هافبک راست بازی کند، در ترکیب تیم ۲۳ نفره اسپانیا در جام جهانی روسیه حضور داشت.

  • خاوی مارتینز:

او از سال ۲۰۱۰ در تیم ملی اسپانیا حضور داشته و در قهرمانی های جام جهانی و  لیگ قهرمانان ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ نقش داشته است.

  • مارک بارترا:

او بعد از پیوستن به تیم بتیس و انتقال از بروسیا دورتموند، شانس زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی داشت، اما در نهایت از فهرست تیم ملی خط خورد.

  • لوئیز آلبرتو:

آلبرتو که در تیم لاتزیو حضور دارد تنها یک بازی ملی داشته اما عملکرد درخشانی در آخرین فصل سری A داشته و با به ثمر رساندن ۱۱ گل و دادن ۱۴ پاس گل در ۳۴ بازی شانس خود را برای حضور در تیم ملی افزایش داده است.

  • خوزه کایخون:

یکی دیگر از بازیکنان فوق العاده سریA که در تیم ناپولی بازی می کند ودر فصل گذشته ۱۰ گل زده و ۱۰ پاس گل داده است، هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی در تیم ملی اسپانیا داشته باشد و هرگز در هیچ تورنومنتی این تیم را همراهی نکرده است.

منبع: marca.com

پیش بازی منچستریونایتد لیورپول به روایت آمار

تیم های منچستریونایتد و لیورپول امروز در دیداری حساس از هفته سی ام رقابت های لیگ جزیره، به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار 170 امین رویارویی دو تیم در رقابت های لیگ برتر انگلستان خواهد بود.

پیش بازی منچستریونایتد لیورپول به روایت آمار

تیم منچستر یونایتد امروز در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم لیورپول است

تیم منچستر یونایتد امروز در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم لیورپول است

در حالی که تنها چند ساعت تا شروع این دیدار حساس و نفس گیر در ورزشگاه اولدترافورد باقیست، آمار و ارقام تاریخچه مربوط به این دیدار را بررسی می کنیم:

۱-- بیشترین تعداد باخت تیم لیورپول در تاریخ رقابت های لیگ جزیره مقابل تیم منچستریونایتد بوده است(۶۷ باخت).

۲—دو دیدار از سه رویارویی قبلی دو تیم در لیگ جزیره گلی در بر نداشته. این آمار وقتی جالب است که بدانیم قبل از سه بازی اخیر، دو تیم تنها یک تساوی بدون گل طی ۴۹ دیدار رو در رو داشته اند.

۳—سه دیدار اخیر دو تیم مساوی شده است. این در حالی است که هیچ گاه در تاریخ رقابت های لیگ برتر انگلستان این اتفاق رخ نداده که چهار بازی متوالی دو تیم به تساوی بیانجامد.

۴—در سیزده دیدار اخیر برگزار شده بین تیم های منچستریونایتد و لیورپول در ورزشگاه اولدترافورد، تیم منچستریونایتد صاحب ۱۰ پیروزی شده است.

۵—تنها منچسترسیتی و چلسی(هر کدام ۶ بار) موفق شده اند بیش از تیم لیورپول(۵ بار)، منچستر یونایتد را در استادیوم اولدترافورد شکست دهند.

۶—در فصل جاری هیچ تیمی در ۵ لیگ معتبر اروپایی موفق نشده بیش از تیم لیورپول در بازی های خارج از خانه گلزنی کند(۳۴ گل، برابر با لیون فرانسه).

۷—روملو لوکاکو مهاجم تنومند بلژیکی تیم منچستریونایتد، در مجموع ۹۹ گل در رقابت های لیگ جزیره به ثمر رسانده است. اگر او در دیدار امروز گلزنی کند به پنجمین بایکن جوانی بدل خواهد شد که به رکورد ۱۰۰ گل زده در لیگ برتر انگلستان رسیده است. البته لوکاکو تنها ۱۶ گل از ۹۹ گل خود را به شش تیم برتر(Big Six) لیگ جزیره زده است.

۸—در هشت تقابل اخیر خوزه مورینیو و یورگن کلوپ در تمامی رقابت ها، تنها یک بار مورینیو پیروز بوده است(۴ مساوی و ۳ شکست). تنها پیروزی مورینیو در زمان سرمربیگری او در رئال مادرید بود که تیم او موفق شد تیم دورتموند به سرمربیگری کلوپ را در دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، دو بر صفر شکست دهد(هر چند تیم مورینیو در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شاگردان کلوپ شد).

۹—محمد صلاح در ۵ مسابقه متوالی اخیر رقابت های لیگ جزیره موفق به گلزنی شده است. تنها دنیل استوریج(۸) و مایکل اوون(۶) موفق شده اند در دیدارهای متوالی بیشتری برای تیم لیورپول گلزنی کنند.

دیدار بین دو تیم منچستر یونایتد و لیورپول از هفته سی ام رقابت های لیگ جزیره از ساعت ۱۶ امروز به قضاوت کریگ پاوسن در ورزشگاه اولدترافورد آغاز خواهد شد. در حال حاضر تیم منچستر یونایتد با ۶۲ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد و تیم لیورپول با ۶۰ امتیاز در رده سوم است.

گروه G : هری کین مقابل بلژیک بازی می کند

ساوت گیت:

"هری کین کاپیتان تیم ملی انگلیس است و می داند که در نهایت چه چیزی به نفع تیم خواهد بود. او می خواهد برای تیم برنده بازی کند و هم چنین می داند که گل زنی برای تیم بازنده، فایده ای نخواهد داشت."

گروه G : هری کین مقابل بلژیک بازی می کند

آمار و ارقام نشان می دهند که هری کین برای بازی مقابل تیم ملی بلژیک کاملا آماده است

آمار و ارقام نشان می دهند که هری کین برای بازی مقابل تیم ملی بلژیک کاملا آماده است

بازی تیم ملی انگلیس مقابل بلژیک، امروز هفتم تیر ماه آغاز خواهد شد و طبق اطلاعات بدست آمده، به احتمال بسیار بالا، هری کین از ابتدای بازی در ترکیب اصلی انگلستان حضور خواهد داشت.

از آن جایی که بلژیک و انگلیس، به دور یک شانزدهم نهایی رقابت ها صعود کرده اند و از این نظر با خیالی راحت تر بازی می کنند، احتمال تغییرات زیاد در ترکیب یاران گرت ساوتگیت وجود دارد.

تیم بلژیک نیز تغییراتی را خواهد داشت، با این وجود، به احتمال بسیار زیاد، بازیکنانی هم چون ادن آزارد و کوین دی بروینه، در ترکیب اصلی تیم حضور خواهند داشت.

به نظر می رسد که هری کین، درخواست ثابت بودن در ترکیب اصلی تیم را دارد. چرا که او به آقای گلی جام جهانی روسیه نزدیک است و در حال حاضر با پنج گل زده در دو بازی، شانس اول دریافت کفش طلا محسوب می شود. در این رابطه از گرت ساوتگیت پرسیده شد. پاسخ او این چنین بود:

به عنوان یک مربی، در ابتدا باید به کل تیم و سپس به تک تک بازیکنان و شرایط آن ها نگاه کنید. این یک شرایط بسیار سخت است و مدیریت توازن آن کار آسانی نیست. اما مطمئن هستم که به نتیجه ای قابل قبول در این رابطه خواهیم رسید.

ستاره باشگاه تاتنهام، طی دو بازی اول تیم ملی انگلیس مقابل تونس و پاناما، عملکردی خارق العاده را از خود به نمایش گذاشت. ساوت گیت نیز از این موضوع با خبر است و به احتمال بسیار بالا، به او فرصت بازی مقابل بلژیک را نیز خواهد داد:

تعداد گل های او در هر بازی بی نظیر است، او پیش از جام جهانی و طی آن، ارزش خودش را به ما نشان داده است. می دانم که شدیدا احساس افتخار می کند. گری لینکر، با ۱۰ گل برای انگلستان در تاریخ جام جهانی، تنها بازیکنی است که مقابل رکورد زنی کین ایستاده است و دستاوردی فوق العاده برای اوست. هری کین کاپیتان تیم ملی است و می داند که در نهایت چه چیزی به نفع تیم خواهد بود. او می خواهد برای تیم برنده بازی کند و هم چنین می داند که گل زنی برای تیم بازنده، فایده ای نخواهد داشت.

منبع: Metro.co.uk

شانس های آقای گلی جام جهانی 2018 روسیه

دور دوم مرحله گروهی مسابقات جام جهانی روسیه رو به پایان است و به همین مناسبت، لیستی از برترین گلزنان و مدعیان دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه را آماده کرده ایم.

شانس های آقای گلی جام جهانی 2018 روسیه

کریستینو رونالدو، دنیس چریشو و دیگو کاستا از شانس های برتر دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه هستند

کریستینو رونالدو، دنیس چریشو و دیگو کاستا از شانس های برتر دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه هستند

کفش طلا به بازیکنی داده می شود که بیشترین تعداد گل را در مسابقات داشته باشد. در صورت تساوی دو بازیکن، به تعداد پاس گل های آن ها و پس از آن به تعداد گل زده شده به ازای دقایق سپری شده ارجاع داده می شود.

کریستیانو رونالدو در حال حاضر با چهار گل در صدر جدول گلزنان جام جهانی روسیه قرار دارد. پس از او دنیس چریشف و دیگو کاستا با سه گل قرار گرفته اند. لیست زیر، اطلاعات کامل تری از گلزن ترین بازیکنان جام را در اختیار شما قرار می دهد:

کریستیانو رونالدو (مهاجم تیم ملی پرتغال) – ۴ گل:

تعداد گل به اسپانیا: ۳

تعداد گل به مراکش: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۳

تعداد شوت ها: ۱۰

دنیس چریشف (هافبک تیم ملی روسیه) – ۳ گل:

تعداد گل به عربستان سعودی: ۲

تعداد گل به مصر: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۴۶

تعداد شوت ها: ۷

دیگو کاستا (مهاجم تیم ملی اسپانیا) – ۳ گل:

تعداد گل به پرتغال: ۲

تعداد گل به ایران: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۶۸

تعداد شوت ها: ۴

آرتیم دزوبا (مهاجم تیم ملی روسیه) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۱

دقایق بازی کرده: ۱۰۳

تعداد شوت ها: ۴

روملو لوکاکو (مهاجم تیم ملی بلژیک) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۹۶

تعداد شوت ها: ۳

هری کین (مهاجم تیم ملی انگلیس) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۹۷

تعداد شوت ها: ۳

احمد موسی (مهاجم تیم ملی نیجریه) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۳۰

تعداد شوت ها: ۳

میله یدیناک (هافبک تیم ملی استرالیا) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۱

تعداد شوت ها: ۲

لوکا مودریچ (هافبک تیم ملی کرواسی) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۲

تعداد شوت ها: ۲

فیلیپه کوتینیو (هافبک تیم ملی برزیل) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۹

تعداد شوت ها: ۱۱

باید توجه داشت که شمار بازیکنانی که یک گل در جام به ثمر رسانده اند نیز بالا است و صد البته که تا انتهای جام جهانی روسیه وقت زیادی باقی است.

جایزه کفش طلا چیست؟

کفش طلا، اولین جایزه رسمی فیفا برای بازیکنانی است که در یک مسابقات مشخص، بیشترین تعداد گل را به ثمر رسانده اند. اولین جایزه کفش طلای این مسابقات، در سال ۱۹۸۲ به پائولو روسی داده شد.

کفش طلا، به آقای گل مسابقات داده می شود (لازم به ذکر است که گل های به خودی شامل گل های زده شده توسط یک بازیکن نمی شود). همان طور که گفته شد، در صورتی که دو بازیکن در تعداد گل زده برابر باشند، بازیکنی که بیشترین پاس گل را دارد برتر است. اگر هم چنان دو بازیکن در یک رده قرار گیرند، بازیکنی که طی مدت زمان کمتری گل ها را به ثمر رسانده است، برنده خواهد بود. گلزنان برتر دوم و سوم جام، به ترتیب کفش های نقره ای و برنزی دریافت می کنند.

در سال ۲۰۱۰، توماس مولر، داوید ویا، وسلی اسنایدر و دیگو فورلان، همگی با پنج گل، برترین گلزنان جام جهانی بودند. توماس مولر از تیم ملی آلمان، با تعداد پاس گل بیشتر، برنده توپ طلا شد و دیگر بازیکنان نیز به نسبت مدت زمان بازی کرده، در رده های بعدی قرار گرفتند. دیگو فورلان، حتی با زدن تعداد گل مساوی نسبت به صدر نشین جدول گلزنان، در رده چهارم قرار گرفت و هیچ جایزه ای دریافت نکرد.

بازار گلزنان جام جهانی روسیه بسیار داغ است. برترین های جهان از جمله لیونل مسی در این تورنومنت بازی می کنند. کریستیانو رونالدو، برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا است و محمد صلاح، آقای گل لیگ جزیره محسوب می شود. از طرفی نباید استعدادها و شانس های برتر دریافت توپ طلا، مانند هری کین از انگلیس را فراموش کرد.

منبع: TheGuardian.com

لیونل مسی روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

لیونل مسی ستاره آرژانتین می داند که تمام فشار ها بر روی او است تا بالاخره بعد از چند شکست در فینال های مختلف بین المللی، پیروزی شیرینی بدست آورند و جام را بالای سر ببرند.

لیونل مسی  روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

مسی گفت:

"جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای من و هم تیمی هایم آخرین فرصت است تا عنوان قهرمانی را بدست آوریم."

لیونل مسی و تیم ملی آرژانتین در سه مرحله متوالی در بزرگترین رقابت های بین المللی خود در فینال ناکام مانند. رقابت هایی نظیر: جام جهانی ۲۰۱۴ و کوپا آمریکا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

مسی در مصاحبه با برنامه تلوزیونی "لا کورنیاسا" گفت:

"من بار ها اشک ریختم به خاطر ناکامی ها، فینال های از دست رفته و برای دست نیافتن به رویای کشورم برای دستیابی به افتخار پیروزی در جام جهانی."

لیونل مسی

لیونل مسی

مسی می داند که این آخرین فرصت برای او و هم تیمی هایش است تا در جام جهانی قهرمان شوند. مسی افتخارات فردی و تیمی بسیاری را در کارنامه خود دارد و به عقیده برخی فوتبال یک جام جهانی به این برنده ۵ توپ طلا بدهکار است. مسی که اکنون ۳۱ سال دارد و بازیکنانی مانند: سرخیو آگوئرو، گونزالو هیگواین، آنخل دیماریا، نیکولاس اوتامندی و خاویر ماسکرانو ۳۰ سال به بالا دارند که همه می دانند این آخرین شانس برای قهرمانی این تیم پر تجربه خواهد بود.

مسی گفت:

"این رویایی است که همیشه در سر داشتم تا بتوانم در تیم ملی باشم و جام را بالای سر ببرم و هر موقع به رقابت های جام جهانی نزدیک میشویم این رویا برای من قوی تر می شود."

"من می خواهم به تمام مردم کشورم بگویم که رویای آنها رویای من است. امسال هم به فینال خواهیم رسید، با این تفاوت که نتیجه فرق خواهد کرد و جام را بالای سر خواهیم برد و این خوشحالی را با هم شریک می شویم."

برای مشاهده ویدیویی از مهارت های لیونل مسی بروی لینک کلیک بفرمایید.


بستن