گوش به زنگگوش به زنگ

مقصد نهایی الکسیس سانچز: یونایتد یا سیتی؟


احتمال این که الکسیس سانچز را بعد از ژانویه هم در لباس توپچی ها ببینیم کم است، اما آرسنال او را به فروش نخواهد گذاشت، مگر اینکه یک جایگزین برایش پیدا کند. به نظر می رسد آرسنال اکنون به دنبال ارائه پیشنهادی به ارزش 35 میلیون پوند برای خدمت گرفتن مالکوم 20 ساله است.

این روزها بحث انتقال سانچز به یکی از تیم های یونایتد یا سیتی داغ است.jpg

این روزها بحث انتقال سانچز به یکی از تیم های یونایتد یا سیتی داغ است

این استعداد برزیلی که توانایی بازی در هر دو پستِ بال راست و چپ را دارد، یک بازیکن فوق العاده تکنیکی است. اما سران آرسنال متوجه این امر شده اند که هماهنگی فیزیکی مالکوم جوان با لیگ پر تنش جزیره نیاز به زمان دارد. انتظار می رود مذاکرات آرسنال با باشگاه بوردو در طول ماه جاری ادامه یابد.

الکسیس سانچز مطمئن نیست که دیدار برابر بورنموث در ترکیب ثابت توپچی ها حاضر باشد، زیرا به دلیل انتقال احتمالی اش به یکی از تیم های منچستر یونایتد یا منچسترسیتی در ماه جاری، رابطه او با هم تیمی ها و کادر فنی آرسنال خدشه دار شده است. سانچز در نیمه نهایی جام اتحادیه برابر چلسی به علت مساله نقل و انتقالات و فاصله ای که بین او و هم تیمی هایش در جلسات تمرینی پیش از بازی ایجاد شده بود، روی نیمکت نشست.

در ابتدا توماس لمار فرانسوی، بازیکن مورد نظر ونگر بود اما آرسنال در ماه آگوست سال گذشته حتی با قیمت ۹۰ میلیون پوند هم موفق به خرید او نشد. درست در همان زمان سانچز با مبلغ ۵۰ میلیون پوند در آستانه پیوستن به منچسترسیتی قرار داشت.

اکنون با توجه به کاهش ارزش سانچز، آرسنال دیگر حاضر نیست چنین مبلغی را برای خرید لمار پرداخت کند. در حال حاضر تنها شش ماه از مدت قرارداد سانچز باقی مانده است و در تابستان به عنوان بازیکن آزاد شاخته می شود.

در ضمن لمار نیز فرم خوب خود را در این مدت از دست داده و عملکرد مالکوم ونگر را تحت تاثیر قرار داده است. آرسنالی ها می توانند مالکوم را با نصف قیمتی که به لمار پیشنهاد داده بودند به خدمت بگیرند.

از طرفی منچستریونایتد نیز  این آمادگی را دارد تا برای به چنگ آوردن الکسیس سانچز پیشنهادی بالاتر از ۲۰ میلیون پوند که مبلغ مورد نظر منچسترسیتی برای انجام این انتقال است، ارائه دهد. طبق گزارشات منابع معتبر خبری مورینیو حاضر است برای به خدمت گرفتن الکسیس حداقل ۳۵ میلیون پوند هزینه کند.

 

اگر سانچز پیشنهاد حقوق هفتگی ۳۵۰،۰۰۰ پوندی منچستریونایتد را بپذیرد، از نظر دستمزد هفتگی با بالاترین دریافتی بازیکنان لیگ جزیره هم تراز می شود.

به طور خلاصه این طور که شواهد و قرائن پیداست سانچز آرسنال را ترک خواهد کرد و باید ببینیم گزینه نهایی ونگر برای جایگزینی او مالکوم خواهد بود یا بازیکن دیگر؟ نهایتا تا پایان ژانویه پاسخ قطعی این پرسش مشخص خواهد شد.