گوش به زنگگوش به زنگ

نبردهای کلاسیک در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا


با انجام قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در نیون سوییس بی شک شاهد دیدارهای نفس گیر و جذابی خواهیم بود. شاید در نگاه اول مسابقه بین دو تیم رئال مادرید و پاریسن ژرمن آماده بیشترین توجه ها را معطوف خود کند. همچنین نبرد کلاسیک میان بارسلونا و چلسی و دیدار تاتنهام با یوونتوس از حساس ترین بازی های این مرحله خواهند بود.

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شهر نیون سوییس.jpg

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شهر نیون سوییس

با انجام مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باز هم تب فوتبال اروپا بزودی داغ خواهد شد.

در ابتدا قوانین قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را مرور می کنیم:

 1. تیم های اول دور گروهی در سید یک و تیم های دوم در سید دو قرار می گیرند.
 2. در این مرحله امکان برخورد تیم های همگروه به یکدیگر وجود ندارد.
 3. در این مرحله تیم هایی از یک کشور نمی توانند با هم روبرو شوند.

پس از انجام قرعه کشی دوشنبه شب حال نگاهی به بازی های این دور می اندازیم:

 • رئال مدافع عنوان قهرمانی که در گروهش پس از تاتنهام دوم شده بود باید با پاریسن ژرمنی مصاف دهد که با جذب ستاره هایی مثل نیمار، امباپه و دنی آلوز و با داشتن انگیزه بالا بی تردید یکی از بخت های مسلم قهرمانی است. امباپه ای که در نقل و انتقالات ابتدای فصل فاصله کمی با رئالی شدن داشت حالا باید در برابر تیم محبوب دوران نوجوانی اش بازی کند. نکته جالب دیگر این که اونای امری سرمربی پی اس جی، تا به حال در سانتیاگو برنابئو پیروز نشده است. برنده این دیدار شاید یک پای فینال باشد!
 • چلسی باید با بارسا بازی کند: یک بازی کلاسیک در این سال ها که مطمئنا برای هر دو تیم قرعه سختی است. بخصوص برای چلسی که باید در دور برگشت در جهنم نیوکمپ برابر آبی اناری ها صف آرایی کند. قطعا تیم آنتونیو کونته کار دشواری برای صعود خواهد داشت.

با انجام قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی شاهد دیدارهای جذابی در لیگ قهرمانان اروپا خواهیم بود.png

با انجام قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی شاهد دیدارهای جذابی در لیگ قهرمانان اروپا خواهیم بود

 • تاتنهام هم با اینکه در گروهش اول شد اما بخت روی خوشی به این تیم نشان نداد و تیم سرحال پوچتینو باید با یوونتوس، فینالیست دور قبلی رقابت ها دیدار کند: بازی سخت دیگری که با توجه به آماده بودن هر دو تیم در فصل جاری پیش بینی فاتح آن کار ساده ای نیست. تنها امتیاز مثبت تاتنهام نسبت به یووه این است که دور برگشت در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار می شود.
 • شاید تصور کنید که بایرن به راحتی می تواند با شکست بشیکتاش به دور بعد صعود کند. اگر بر این باورید احتمالا امسال دیدارهای این تیم را دنبال نکرده اید! بشیکتاش یک هفته مانده به اتمام رقابت های دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی مسجل کرده بود و پس از اتمام هفته آخر قاطعانه صدرنشین شد. تیم شنول گونش با در اختیار داشتن بازیکنانی چون کوارشمای پرتغالی، پپه بازیکن سابق رئال، گری مدل شیلیایی و تالیسکای برزیلی که امسال عملکرد فوق العاده ای داشته قطعا حریف دست و پا بسته ای برای باواریایی ها نیست. مسلما تجربه بازیکنان بایرن مونیخ به بشیکتاش می چربد، در مقابل جاه طلبی و انگیزه بالای بازیکنان بشیکتاش نقطه قوت آن هاست.
 • به غیر از چلسی و تاتنهام که با قرعه های سختی روبرو شدند سه تیم انگلیسی دیگر یعنی لیورپول، منچسترسیتی و منچستریونایتد نسبتا خوش شانس بودند. همچنین به نظر می رسد رم هم در برابر شاختار دونتسک کار چندان سختی نداشته باشد.

نتیجه کامل قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۸-۲۰۱۷ بصورت زیر است:

 • یوونتوس(ایتالیا) –   تاتنهام هاتسپر(انگلستان)
 • بازل(سوئیس) –   منچسترسیتی(انگلستان)
 • پورتو(پرتغال)  –   لیورپول(انگلستان)
 • سویا(اسپانیا)  –   منچستریونایتد(انگلستان)
 • رئال مادرید(اسپانیا) –   پاریسن ژرمن(فرانسه)
 • شاختار دونتسک(اوکراین) –   آ اس رم(ایتالیا)
 • چلسی(انگلستان) –   بارسلونا(اسپانیا)
 • بایرن مونیخ(آلمان)  –   بشیکتاش(ترکیه)

دیدارهای دور رفت در تاریخ های ۲۵-۲۴ بهمن و ۲-۱ اسفند و دور برگشت در تاریخ های ۱۶-۱۵ و ۲۳-۲۲ اسفند برگزار خواهد شد.