گوش به زنگگوش به زنگ

نبرد هیجان انگیز میلان و اینتر بدون دوناروما!


باشگاه آث میلان ایتالیا اعلام کرد که جان لوییجی دوناروما دروازه بان این تیم به دلیل مصدومیت دیدار امشب مقابل اینترمیلان را از دست خواهد داد.

لوییجی دوناروما در شهرآورد دلامادونینا غایب خواهد بود.jpg

لوییجی دوناروما در شهرآورد دلامادونینا غایب خواهد بود

به گزارش "تلکسیران"، سنگربان ۱۸ ساله روسونری(لقب تیم میلان) دچار مصدومیت شده و قادر به همراهی تیمش در دیدار حساس امشب برابر نراتزوری(لقب تیم اینتر) در جام حذفی نخواهد بود. امشب از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا موسوم به کوپا ایتالیا، میلان به مصاف اینتر خواهد رفت و بنابر اعلام سایت رسمی باشگاه میلان، لوییجی دوناروما قادر به همراهی تیمش در این دیدار نیست.

باشگاه اینترمیلان نیز در بیانیه ای اعلام کرد: "دوناروما از فهرست تیم میلان برای دربی خط خورده و نیاز به بررسی های پزشکی بیشتری دارد. امشب به جای دوناروما نام متئو سانچین در فهرست میلان قرار گرفته است."

تیم میلان روزهای خوبی را سپری نمی کند و هم اکنون در رده یازدهم جدول رده بندی سری آ ایتالیا قرار گرفته است. شایعات حاکی از آن است که گتوزو تا پایان فصل مهلت دارد و در صورت ناکامی احتمالا روبرتو مانچینی در پایان فصل جاری جانشین او خواهد شد.

رقابت این دو تیم شهرآورد دلامادونینا نام دارد که یکی از مهم ‌ترین شهرآوردهای فوتبالی در جهان است.

دیدار امشب دو تیم از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی است. در دور یک هشتم نهایی میلان بهتر از اینتر عمل کرد. این تیم با شکست قاطع سه بر صفر برابر ورونا راهی مرحله یک چهارم نهایی شد اما تیم اینتر در بازی با پوردنونه در پایان نود دقیقه به تساوی بدون گل دست یافت و سپس در ضربات پنالتی با اختلاف یک گل و با نتیجه ? بر ? به برتری رسید.

جنارو گتوزو سرمربی تازه‎ وارد تیم میلان در گفتگو با شبکه تلویزیونی میلان درباره این بازی گفت:

”این بازی برای ما شبیه به فینال جام جهانی است، هیچ کس انتظار این سطح از سختی را نداشت، اما دربی می ‏تواند هم از نظر نتیجه، هم اثر روحی و روانی‎ای که روی تیم می‏ گذارد، فصل را برای ما تغییر دهد.“

لوسیانو اسپالتی سرمربی اینتر هم در آستانه این بازی با شبکه تلویزیونی اینتر صحبت کرد:

”بازی بسیار مهمی است. نظر من این است که برای این بازی آمادگی داریم و آماده حضور در نیمه نهایی هستیم. از نظر فردی و تیمی باید بهترین بازی ‏خود را ارائه دهیم.“

دربی شهر میلان یکی از معروف ترین شهرآوردهای دنیاست.jpg

دربی شهر میلان یکی از معروف ترین شهرآوردهای دنیاست