گوش به زنگگوش به زنگ

شرط انتقال اوبامیانگ به آرسنال: شل کردن سر کیسه


پس از یک هفته از گذشت مذاکرات نصفه و نیمه باشگاه آرسنال برای امضای قرارداد با پیر امریک اوبامیانگ، هنوز این امیدواری وجود دارد که این انتقال نهایی شود.

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

نهایی شدن این قرارداد بستگی به این دارد که آرسنال و دورتموند بر سر شرایط این انتقال، با هم توافق کنند. به گفته مایکل زورک مدیر ورزشی باشگاه بروسیا دورتموند، اگر باشگاه آرسنال پیشنهاد منطقی ارائه دهد، می تواند ستاره گابنی را به خدمت بگیرد.

در همین رابطه مایکل زورک به اسکای اسپورت گفت:

”تنها در صورتی که خواسته های ما برآورده شود، این انتقال صورت خواهد گرفت. اما اگر آرسنال پا پیش نگذارد، اوبا تا پایان فصل در دورتموند بازی خواهد کرد. باشگاه آرسنال چند باری در این رابطه تلاش کرده است که ما تمام پیشنهادات آن ها را رد کردیم، بنابراین اکنون نمی توانم بگویم سرانجام این مذاکرات چه خواهد بود.“

زورک هوشمندانه حرف زده؟ یا این که او می داند اوبامیانگ تا پایان فصل در دورتموند باقی خواهد ماند؟ به نظر می آید پاسخ سوال دوم واضح باشد. او یک تاجر است و می داند با توجه به پیشنهاد کنونی آرسنال، بستن قرارداد با توپچی ها در ماه جاری کسب و کار خوبی به حساب نمی آید.

اگر صادقانه به قضیه بنگریم، خود اوبامیانگ دوست دارد به آرسنال برود ولی خود او هم کم کم دارد از نهایی شدن این انتقال ناامید می شود.

اما چرا این باشگاه شمال لندنی نمی تواند رقم قرارداد را بپردازد؟! مورد اوبامیانگ برای هواداران باشگاه آرسنال بسیار آشناست. توماس لمار را بخاطر بیاورید. توپچی ها نهایتا با پرداخت مبلغ درخواستی موناکو موافقت کردند، اما دیگر برای امضای قرارداد دیر شده بود. در حال حاضر لمار بازی کردن در اسپانیا را ترجیح می دهد.

اوبامیانگ از اواسط دسامبر سال گذشته تا این هفته حتی یک بار هم برای دورتموند به میدان نرفته بود و طی این مدت تنها با تمرین کردن فرم خود را حفظ کرده، اما حفظ بهترین فرم در فوتبال، نه با تمرین کردن بلکه با بازی کردن ایجاد می شود.

باشگاه آرسنال می تواند با شل کردن سر کیسه، این مهاجم تراز اول را به امارات بیاورد. توپچی ها از قیمت ۶۰ میلیون پوندی اوبا خبر دارند و تنها کاری که برای به خدمت گرفتن او باید انجام دهند این است که این مبلغ را پرداخت کنند. طبیعتا اگر شما به یک فروشگاه بروید و بخواهید محصولی را با قیمتی کمتر از چیزی که روی آن درج شده خریداری کنید، فروشگاه را با دست خالی ترک خواهید کرد.

مسلما هر کسی که مذاکرات انتقال آرسنال را انجام می دهد، باید عاقلانه عمل کند. اگر آنها واقعا اوبامیانگ را می خواهند باید سر کیسه را شل کنند.