گوش به زنگگوش به زنگ

کاندیدهای توپ طلا بعد از مسی و رونالدو


کاندیدهای توپ طلا بعد از مسی و رونالدو

.jpg

۱۰ سال از آخرین دفعه ای که بازیکنی از میان مسی و رونالدو توانست برنده توپ طلا شود کاکا، هافبک هجومی آن سال های برزیل بود . که با امتیاز ۱۰۷۴ از مسی(۵۰۴) از آرژانتین و رونالدو(۴۲۶) از پرتغال در جایگاه بهترین بازیکن سال ۲۰۰۷ قرار گرفت.

حال نوبت به بازیکنان جوان و سایر ستارگان دنیا رسیده است که به سلطنت این دو ابر ستاره پایان دهند.

مروری می کنیم بر ۵ بازیکنی که شانس زیادی برای دریافت توپ طلای سال ۲۰۱۸ را دارند.

۱-کوین دی بروین

۱.jpg

ممکن است نا عادلانه به نظر بیاید توپ زنی دی بروین برای کسب افتخار برای تیمش و با تیم بازی کردن او مانع گلزنی اش شده است نسبت به این دو بازیکنی که خود را به راحتی در موقعیت گلزنی قرار می دهند و خروجی تهاجمی بهتری دارند اما این بازیکن بلژیکی با دادن تعداد پاس های صحیح و خلق موقعیت های متعدد برای هم تیمی هایش و بازی در یکی از بزگترین تیم های اروپا شانس زیادی را برای دریافت این عنوان دارد.  

۲-پائولو دیبالا

.jpg

هرچند این بازیکن جوان مهرهای کلیدی برای یوونتوس محسوب میشود اما دریافت توپ طلا متکی بر جاگزینی او با مسی است. در سن ۲۴ سالگی کمک بسیاری برای حضور یوونتوس در فینال چمپیونزلیگ فصل پیش کرد، درحالی که فصل جاری را با ۱۰ گل در ۶ بازی به خوبی شروع کرد. از این حیث او هم شانسی برای دریافت توپ طلا دارد

۳- ادن هازارد

۵.jpg

ادن هازارد آمار خیره کنندهای با چلسی در لیگ جزیره به ارمغان آورده است .۲بار قهرمانی با چلسی و ۴بار قرار گرفتن در تیم برتر سال لیگ جزیره از ۵بار حضور او در چلسی، او همچنین در لیست ۶ نفر برتر برای دریافت توپ طلا هم قرار گرفته است اما تاکنون موفق به دریافت آن نشده است.

۴-نیمار 

۳.jpg

به عقیده خیلی ها مسی رونالدو و نیمار ۳ بازیکن برتر دنیا هستند و امسال نیمار جدی ترین رقیب این دو بازیکن به حساب می آید.

نیمار در سال ۲۰۱۵ به مقام سومی  و پارسال به رتبه پنجم و امسال به رتبه سومی رسید، اما بسیاری معتقد هستند که با انتقال نیمار به پاریس او از زیر سایه مسی درآمده و یک قدم به توپ طلا نزدیک تر شده است.

۵-امباپه

۶.jpg

 امباپه با قرار گرفتن در لیست بهترین بازیکنان دنیا به جوان ترین بازیکن تاریخ تبدیل می شود که برای دریافت این جایزه کاندید شده است. پس از خریدهای جنجالی این فصل پاریس و انتقال او از موناکو به این تیم فرصت های بسیاری  برای پیشرفت این بازیکن آینده دار پیش خواهد آمد.