گوش به زنگگوش به زنگ

رئال مادرید برای هیچ بازیکنی بیش از 100 میلیون یورو خرج نخواهد کرد!


رئال مادرید به شدت خواهان جذب ادن هازارد است اما چلسی برای رضایت دادن به این انتقال 200 میلیون یورو طلب کرده و رئال نیز قصد پرداخت 100 میلیون یورو را دارد. بنابراین از اسپانیا خبر می رسد که کهکشانی ها احتمالا از پرداخت مبلغ درخواستی چلسی ممانعت خواهند کرد و بازیکن دیگری را به جای هازارد به خدمت می گیرند.

رئال مادرید از خرید هازارد صرفه نظر خواهد کرد؟

رئال مادرید از خرید هازارد صرفه نظر خواهد کرد؟

رئال مادرید با مدیریت فلورنتینو پرز چند سال پیش پروژه کهکشانی کردن رئال را آغاز کرد و با شکستن رکورد نقل و انتقالات توانست بازیکنانی مانند زین الدین زیدان، کریستیانو رونالدو و گرت بیل را به خدمت گیرد اما از سال ۲۰۱۴ تا به الان، قو های سپید دیگر چنین خرید های بزرگی نداشته اند. رسانه ها از حضور ادن هازارد در رئال مادرید خبر می دهند اما به نظر می رسد اوضاع به گونه ای دیگر رقم بخورد.

این تیم اسپانیایی در سال ۲۰۱۴ با پرداخت مبلغ ۸۰ میلیون یورو خامس رودریگز را پس از جام جهانی ۲۰۱۴ به خدمت گرفت و از این تاریخ به بعد دیگر چنین معامله بزرگی در استادیوم سانتیگو برنابئو رقم نخورده است. مدیران رئال در این سال ها تصمیم گرفته اند با پرورش جوانان مستعد تیمشان را هدایت کنند.

با انتقال کریستیانو رونالدو در ازای ۱۰۰ میلیون یورو به یوونتوس، شایعاتی به وجود آمد که فلورنتینو پرز با خرید بازیکنی بزرگ، جای برنده ۵ توپ طلا را پُر خواهد کرد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است و بعید است که دیگر رئال مبالغ گزافی را برای خرید بازیکن هزینه کند. جدیدا نیز اخبازی منتشر شده است که تیم پایتخت اسپانیا قصد ندارند سیاست نقل و انتقالاتی خود را تغییر دهند و دوباره به مسیر کهکشانی شدن بازگردد. این موضوع توسط رسانه ورزشی اسپانیا یعنی موندو دپورتیوو نیز تایید شده است. بنابراین پرز دیگر قصد ندارد برای خرید یک بازیکن بیش از ۱۰۰ میلیون یورو هزینه کند.

البته هنوز هم قو های سپید در بازار برای خرید بازیکنان مبالغ قابل توجهی را هزینه می کنند اما مشخصا این تیم دیگر مانند گذشته بریز و بپاش های آنچنانی نخواهد داشت. مصداق بارز این موضوع آلیسون است؛ پرز قصد نداشت با مبلغ درخواستی آاس رم موافقت کند و در نهایت نیز دروازه بان تیم ملی برزیل به لیورپول پیوست. البته رسانه انگلیسی دیلی میل قبلا در گزارشی اعلام کرده بود که رئال مادرید برای خرید ویلیان از چلسی ۱۰۰ میلیون پوند هزینه خواهد کرد که این خبر توسط رسانه معتبری تایید نشد و باور کردن این موضوع برای کارشناسان فوتبالی سخت است.

گران ترین خرید این تیم مادریدی پس از سال ۲۰۱۴، وینیسیوس جونیور برزیلی است؛ پایتخت نشینان اسپانیا برای به خدمت گرفتن او مبلغی در حدود ۴۵ میلیون یورو هزینه کردند. رئال مادرید حدود یک و نیم سال پیش و در زمانی که او فقط ۱۶ سال سن داشت، برای خرید او اقدام کرد. هفته گذشته نیز مراسم معارفه وینیسیوس در استادیوم سانتیاگو برنابئو برگزار شد. علاوه بر وینیسیوس، هموطن او یعنی رودریگو گوئس نیز با ۴۵ میلیون یورو توسط مسئولان رئال خریداری شده است. گوئس نیز پس از اینکه به سن ۱۸ سالگی برسد، به تیم پایتخت اسپانیا می پیوندد.

البته شایعات خرید هازارد و ستارگان بزرگ دیگر هنوز پایان نیافته است اما شانس پیوستن ستاره ای بزرگ به رئالی ها، اندک به نظر می رسد.

منبع: ۹۰min.com