گوش به زنگگوش به زنگ

آماده سازی تیم ملی اسپانیا برای جام جهانی روسیه


تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی و رقیب قدرتمند تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه در تدارک برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم های ملی آلمان، هلند و آرژانتین است.

اسپانیا خود را برای حضور در جام جهانی روسیه آماده می کند.jpg

اسپانیا خود را برای حضور در جام جهانی روسیه آماده می کند

تیم ملی اسپانیا که یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است، به همراه ایران، پرتغال و مراکش در گروه B حضور دارد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا برنامه ریزی منسجمی را برای آماده سازی این تیم تا آغاز جام جهانی روسیه داشته است.

به گزارش منابع خبری معتبر و به نقل از رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، تاکنون دیدار با تیم های ملی آلمان و هلند قطعی شده است.

در ماه های اخیر فدراسیون فوتبال اسپانیا مذاکراتش را با آرژانتینی ‌ها برای انجام یک دیدار دوستانه با این تیم آغاز کرده بود. البته آرژانتینی ها از رویارویی احتمالی با تیم تحت امر لوپتگی، راضی نبودند. زیرا به اعتقاد آن ها برگزاری این دیدار، آن هم درست قبل از جام جهانی فشار زیادی را به آن ها وارد می آورد.

به هر حال این طور که مشخص است تیم های ملی اسپانیا و آرژانتین برای دیدار در ماه مارچ ۲۰۱۸ به توافق ضمنی رسیده اند. به گزارش "آ اس"، رسانه‌های آرژانتینی گزارش دادند که تیم ملی این کشور در تاریخ ?? مارس ???? در دیداری دوستانه در مادرید به مصاف تیم ملی اسپانیا می رود. آلبی سلسته که قرار است تور آماده سازی‌ خود برای حضور در جام جهانی روسیه را در شهر بارسلون برگزار کند، چهار روز قبل از دیدار احتمالی با اسپانیا، در نیس با ایتالیا مصاف خواهد داد.

ظاهرا دیدار تیم های ملی اسپانیا و آرژانتین قرار است در ورزشگاه واندا مترو پولیتانو برگزار شود تا لاروخا برای اولین بار در استادیوم تازه تاسیس اتلتیکو مادرید به میدان برود. البته برگزاری این مسابقه هنوز رسما قطعی نشده است.

بر خلاف رویه ای که اسپانیا در ده سال اخیر داشته، لوپتگی تصمیم گرفته که اردوی آماده سازی اسپانیا در خارج از این کشور نباشد. اسپانیا تا قبل از سفر به شهر کراسنادور که کمپ آن ها در روسیه است، در اسپانیا باقی خواهد ماند. سپس آن ها در روز ۱۸ خرداد به کشور روسیه سفر می کنند تا خود را برای دیدار اول مرحله گروهی مقابل پرتغال در شهر سوچی آماده کنند.

همچنین اسپانیا قبل از سفر به روسیه دو بازی تدارکاتی در اسپانیا انجام خواهد داد. دیدار اول در روز ۸ خرداد و مسابقه دوم در ۱۵ خرداد ۱۳۹۶. در روز ۱۹ خرداد نیز شهر کراسنودار روسیه، میزبان یک بازی دوستانه دیگر برای اسپانیایی هاست. اسپانیا در جست و جوی یافتن حریفانی است که سبک بازی آن ها شبیه تیم های حاضر در گروه لاروخا در جام جهانی روسیه باشد. آن ها در حال مذاکره با ایتالیا(به منظور شبیه سازی دیدار برابر پرتغال)، ساحل عاج(به منظور شبیه سازی دیدار برابر مراکش) و مصر(به منظور شبیه سازی دیدار برابر ایران) هستند.

البته برنامه قطعی آماده سازی تیم ملی اسپانیا بعد از تعطیلات ژانویه معلوم می شود.