_  

استقلال ایران-العین امارات: اِ مثل انتقام

تیم های استقلال ایران و العین امارات در حالی امشب به مصاف هم می روند که با توجه به اتفاقات رخ داده از سال گذشته تاکنون، همه چیز آماده است تا شاهد یک انتقام گیری دلچسب از جانب تیم احیا شده وینفرد شفر باشیم.

استقلال ایران-العین امارات: اِ مثل انتقام

تیم های استقلال ایران و العین امارات امشب از ساعت ۱۹ به مصاف هم می روند

تیم های استقلال ایران و العین امارات امشب از ساعت ۱۹ به مصاف هم می روند

سال گذشته، استقلالِ منصوریان که موفق به صعود از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا شده بود، در مرحله یک هشتم نهایی به العین امارات برخورد کرد. با توجه به دوم شدن استقلال در دور گروهی، ورزشگاه آزادی میزبان دیدار دور رفت دو تیم بود و آبی ها باید دیدار برگشت را در ورزشگاه خانگی العین انجام می دادند. منصوریان سرمربی وقت استقلال برای هموار کردن راه صعود از این مرحله، در وهله اول نیاز مبرم به گل نخوردن در آزادی و سپس کسب پیروزی داشت. با تاکتیک محتاطانه ای که علی رضا منصوریان به کار بست، استقلال نه تنها گلی در بازی رفت دریافت نکرد بلکه با پنالتی لحظات آخر کاوه رضایی به پیروزی یک بر صفر رسید تا اندوخته خوبی برای دیدار برگشت جمع کرده باشد. تا اینجا همه چیز برای استقلالی ها خوب پیش رفته بود و ایرانی ها امید زیادی داشتند که نماینده شان بتواند در دیدار برگشت حداقل یک مساوی از العین بگیرد و به دور یک چهارم نهایی رقابت ها صعود کند.

اما همه چیز به این سادگی ها پیش نرفت. منصوریان در دیدار برگشت تاکتیک های دفاعی اشتباهی انتخاب کرد و باعث شد سنگین ترین شکست تاریخ باشگاه استقلال در این رقابت ها رقم بخورد. البته تیم استقلال در ۲۵ دقیقه ابتدایی به خوبی دفاع کرد، اما درست در همین دقیقه فرشید باقری مصدوم شد تا تیم منصوریان بدون هافبک دفاعی بازی را ادامه دهد. تنها دو دقیقه بعد از خروج باقری از زمین، کایو گل اول بازی را برای العین به ثمر رساند و با همین گل شیرازه استقلال از هم پاشید تا العین امارات در ورزشگاه خانگی اش جشنواره گل به پا کند. کایوی برزیلی و عمر عبدالرحمان ستاره های تیمشان بودند و هر کدام دو گل وارد دروازه استقلال کردند. ضربه آزاد استثنایی کاوه رضایی در اواخر بازی هم نتوانست از سنگینی این شکست بکاهد و در نهایت استقلال در کمال ناباوری با نتیجه شش بر یک از العین شکست خورد.

با گذشت تنها یک سال از آن شکست تلخ، استقلال با العین امارات، الهلال عربستان و الریان قطر هم گروه شد. بسیاری از کارشناسان این گروه را گروه مرگ نامیدند. اما استقلال شفر نسبت به استقلال منصوریان تفاوت های زیادی داشت و پیرمرد آلمانی ارائه یک فوتبال جذاب و تاکتیکی را در تیم استقلال به خوبی جا انداخته بود. این قرعه در عین سخت بودنش، این امکان را فراهم می کرد که استقلال ایران بتواند از العین امارات انتقام بگیرد.

استقلال شفر رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را بسیار خوب شروع کرد و با کسب یک تساوی خارج از خانه برابر الریان قطر و پیروزی خانگی!(در کشور قطر) یک بر صفر برابر الهلال عربستان، با اندوخته چهار امتیازی به مصاف العین رفت. تمام ایرانی ها منتظر بودند استقلال انتقام آن شکست دور از انتظار را از العین بگیرد. اما در روزی که استقلال فوق العاده بازی کرد، تنها داور بازی توانست سه امتیاز را از چنگ شاگردان وینفرد شفر در آورد. هر چند سید حسن حسینی اولین پنالتی ناحق العین را با دبل سیو تماشایی خود مهار کرد و مارکوس برگ را ناکام گذاشت، اما داور مالزیایی بازی باز هم در اواخر بازی یک خطای مشکوک دیگر در محوطه جریمه برای العین اعلام کرد و این بار احمد خلیل از روی نقطه پنالتی دراوزه حسینی آماده را گشود. البته کسب یک امتیاز هم در این دیدار خارج از خانه نتیجه خوبی به شمار می رفت. به هرحال شاگردان وینفرد شفر، با وجود این که موفق به کسب سه امتیاز کامل این دیدار نشدند، بازی کم نقص خود را به تیم العین، آن هم در زمین حریف دیکته کردند.

به فاصله کمتر از یک هفته، بازی برگشت دو تیم امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. حالا تیم العین باید در جهنم آزادی در برابر هشتاد هزار هوادار پرشور ایرانی بازی کند. همه چیز آماده است تا تیم شفر با ارائه یک بازی حساب شده انتقام اتفاقات قبلی را بگیرد و علاوه بر ارائه یک نمایش دلچسب، سه امتیاز را هم به حساب استقلال ایران واریز کند. در صورتی که استقلال موفق به انجام این مهم شود، صعود خود را هم تا حد زیادی مسجل خواهد کرد.

نکته جالب اینجاست که شکایت استقلال از داور مالزیایی که انتظار می رفت منجر به محرومیت او شود، ظاهرا نتیجه عکس داده است چون این داور امروز قضاوت دیدار حساس دیگر این گروه، بین الریان قطر و الهلال عربستان را عهده دار خواهد بود!!!

البته تیم استقلال در حال حاضر به اندازه ای خوب است که فارغ از ایجاد هر گونه مساله حاشیه ای و ناداوری ها، باز هم بتواند به دور بعد صعود کند. مسلما امروز چشم میلیون ها ایرانی به ساق های پسران شفر خواهد بود.

امیدواریم هواداران امروز سنگ تمام بگذارند و پاسخ بی عدالتی های بازی رفت را فقط و فقط در مستطیل سبز بدهند و با پرتاب اشیا و نارنجک به داخل زمین بهانه دست اماراتی ها ندهند، چرا که اماراتی ها شدیدا به دنبال راهی هستند که عربستانی ها قبلا رفته اند(بازی نکردن در خاک ایران) و با توجه به نفوذ و پیگیری های فراوان آن ها در AFC، اگر هواداران استقلال امروز بی مبالاتی کنند، در واقع سران العین را در رسیدن به هدف شان یاری کرده اند.

بلیط فروشی این دیدار حساس، از ساعت ۱۱ امروز در مقابل درب ورزشگاه آزادی شروع شده است.

لازم به ذکر است دیدار تیم های استقلال ایران و العین امارات از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز خواهد شد. فرهاد مجیدی و مجتبی جباری دو تن از اسطوره های تیم استقلال نیز امروز در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

ایالات متحده، مکزیک و کانادا میزبانان جام جهانی 2026 خواهند بود

طی جلسه دیشب کنگره، میزبانان جام جهانی 2026 پس از مدت ها انتظار انتخاب شدند.

ایالات متحده، مکزیک و کانادا میزبانان جام جهانی 2026 خواهند بود

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

طی جلسه ای در شهر مسکو، رئیس انجمن جهانی فوتبال از انتخاب کشور های ایالات متحده، کانادا و مکزیک، به عنوان میزبانان مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۶ خبر داد.

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری ای اف ای، طی رای گیری این انجمن در کنگره فیفا، آمریکای شمالی، با دریافت ۱۳۴ رای به عنوان میزبان انتخاب شد. این در حالی است که مراکش با ۶۵ رای، شانس خود را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از دست داد. جیانی اینفانتینو، طی جلسه برگزار شده در مسکو و پیش از شروع مسابقات امسال گفت:

کشور های کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا، به عنوان میزبانان مشترک جام جهانی ۲۰۲۶، از سوی کنگره انتخاب شده اند.

کارلوس کاردیرو، رئیس فدراسیون فوتبال ایالات متحده، انتخاب شدن آمریکا به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ را یک افتخار و موهبت خواند.

جام جهانی ۲۰۲۶، اولین سری مسابقات در تاریخ فیفا خواهد بود که با شرکت ۴۸ تیم، به جای ۳۲ تیم، برگزار خواهد شد.

بر اساس درخواست منتشر شده، آمریکا میزبانی ۶۰ دیدار را بر عهده خواهد گرفت که تمام نقاط آمریکا، از لس آنجلس تا دالاس و تا نیویورک را پوشش خواهد داد. این در حالی است که مکزیک و کانادا هر کدام، میزبانی ۱۰ دیدار را در برنامه خود دارند. مکزیک، شهر های مونتری، گوادالاخارا، مکزیکو سیتی را برای این دیدار ها در نظر گرفته است و کانادا نیز از مونترال و تورنتو، برای میزبانی خود استفاده خواهد کرد.

منبع: Business-Standard.com

لیونل مسی روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

لیونل مسی ستاره آرژانتین می داند که تمام فشار ها بر روی او است تا بالاخره بعد از چند شکست در فینال های مختلف بین المللی، پیروزی شیرینی بدست آورند و جام را بالای سر ببرند.

لیونل مسی  روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

مسی گفت:

"جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای من و هم تیمی هایم آخرین فرصت است تا عنوان قهرمانی را بدست آوریم."

لیونل مسی و تیم ملی آرژانتین در سه مرحله متوالی در بزرگترین رقابت های بین المللی خود در فینال ناکام مانند. رقابت هایی نظیر: جام جهانی ۲۰۱۴ و کوپا آمریکا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

مسی در مصاحبه با برنامه تلوزیونی "لا کورنیاسا" گفت:

"من بار ها اشک ریختم به خاطر ناکامی ها، فینال های از دست رفته و برای دست نیافتن به رویای کشورم برای دستیابی به افتخار پیروزی در جام جهانی."

لیونل مسی

لیونل مسی

مسی می داند که این آخرین فرصت برای او و هم تیمی هایش است تا در جام جهانی قهرمان شوند. مسی افتخارات فردی و تیمی بسیاری را در کارنامه خود دارد و به عقیده برخی فوتبال یک جام جهانی به این برنده ۵ توپ طلا بدهکار است. مسی که اکنون ۳۱ سال دارد و بازیکنانی مانند: سرخیو آگوئرو، گونزالو هیگواین، آنخل دیماریا، نیکولاس اوتامندی و خاویر ماسکرانو ۳۰ سال به بالا دارند که همه می دانند این آخرین شانس برای قهرمانی این تیم پر تجربه خواهد بود.

مسی گفت:

"این رویایی است که همیشه در سر داشتم تا بتوانم در تیم ملی باشم و جام را بالای سر ببرم و هر موقع به رقابت های جام جهانی نزدیک میشویم این رویا برای من قوی تر می شود."

"من می خواهم به تمام مردم کشورم بگویم که رویای آنها رویای من است. امسال هم به فینال خواهیم رسید، با این تفاوت که نتیجه فرق خواهد کرد و جام را بالای سر خواهیم برد و این خوشحالی را با هم شریک می شویم."

برای مشاهده ویدیویی از مهارت های لیونل مسی بروی لینک کلیک بفرمایید.

پیش بازی منچستریونایتد لیورپول به روایت آمار

تیم های منچستریونایتد و لیورپول امروز در دیداری حساس از هفته سی ام رقابت های لیگ جزیره، به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار 170 امین رویارویی دو تیم در رقابت های لیگ برتر انگلستان خواهد بود.

پیش بازی منچستریونایتد لیورپول به روایت آمار

تیم منچستر یونایتد امروز در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم لیورپول است

تیم منچستر یونایتد امروز در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم لیورپول است

در حالی که تنها چند ساعت تا شروع این دیدار حساس و نفس گیر در ورزشگاه اولدترافورد باقیست، آمار و ارقام تاریخچه مربوط به این دیدار را بررسی می کنیم:

۱-- بیشترین تعداد باخت تیم لیورپول در تاریخ رقابت های لیگ جزیره مقابل تیم منچستریونایتد بوده است(۶۷ باخت).

۲—دو دیدار از سه رویارویی قبلی دو تیم در لیگ جزیره گلی در بر نداشته. این آمار وقتی جالب است که بدانیم قبل از سه بازی اخیر، دو تیم تنها یک تساوی بدون گل طی ۴۹ دیدار رو در رو داشته اند.

۳—سه دیدار اخیر دو تیم مساوی شده است. این در حالی است که هیچ گاه در تاریخ رقابت های لیگ برتر انگلستان این اتفاق رخ نداده که چهار بازی متوالی دو تیم به تساوی بیانجامد.

۴—در سیزده دیدار اخیر برگزار شده بین تیم های منچستریونایتد و لیورپول در ورزشگاه اولدترافورد، تیم منچستریونایتد صاحب ۱۰ پیروزی شده است.

۵—تنها منچسترسیتی و چلسی(هر کدام ۶ بار) موفق شده اند بیش از تیم لیورپول(۵ بار)، منچستر یونایتد را در استادیوم اولدترافورد شکست دهند.

۶—در فصل جاری هیچ تیمی در ۵ لیگ معتبر اروپایی موفق نشده بیش از تیم لیورپول در بازی های خارج از خانه گلزنی کند(۳۴ گل، برابر با لیون فرانسه).

۷—روملو لوکاکو مهاجم تنومند بلژیکی تیم منچستریونایتد، در مجموع ۹۹ گل در رقابت های لیگ جزیره به ثمر رسانده است. اگر او در دیدار امروز گلزنی کند به پنجمین بایکن جوانی بدل خواهد شد که به رکورد ۱۰۰ گل زده در لیگ برتر انگلستان رسیده است. البته لوکاکو تنها ۱۶ گل از ۹۹ گل خود را به شش تیم برتر(Big Six) لیگ جزیره زده است.

۸—در هشت تقابل اخیر خوزه مورینیو و یورگن کلوپ در تمامی رقابت ها، تنها یک بار مورینیو پیروز بوده است(۴ مساوی و ۳ شکست). تنها پیروزی مورینیو در زمان سرمربیگری او در رئال مادرید بود که تیم او موفق شد تیم دورتموند به سرمربیگری کلوپ را در دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، دو بر صفر شکست دهد(هر چند تیم مورینیو در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شاگردان کلوپ شد).

۹—محمد صلاح در ۵ مسابقه متوالی اخیر رقابت های لیگ جزیره موفق به گلزنی شده است. تنها دنیل استوریج(۸) و مایکل اوون(۶) موفق شده اند در دیدارهای متوالی بیشتری برای تیم لیورپول گلزنی کنند.

دیدار بین دو تیم منچستر یونایتد و لیورپول از هفته سی ام رقابت های لیگ جزیره از ساعت ۱۶ امروز به قضاوت کریگ پاوسن در ورزشگاه اولدترافورد آغاز خواهد شد. در حال حاضر تیم منچستر یونایتد با ۶۲ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد و تیم لیورپول با ۶۰ امتیاز در رده سوم است.

دروازه بان شماره یک کیروش در جام جهانی روسیه کیست؟

پس از همگروه شدن ایران با تیم های قدرتمند اسپانیا، پرتغال و مراکش در جام جهانی ???? روسیه، احتمالا در ذهن هر فوتبالدوستی این سوال ایجاد شده که دروازه بان مورد اعتماد کارلوس کیروش چه کسی خواهد بود؟

دروازه بان شماره یک کیروش در جام جهانی روسیه کیست؟

رشید مظاهری دروازه بان آماده سال های اخیر ذوب آهن، یکی از گزینه های کیروش

رشید مظاهری دروازه بان آماده سال های اخیر ذوب آهن، یکی از گزینه های کیروش

اواخر آذر ماه خبری در فضای مجازی منتشر شد. متن خبر این بود: لیست تیم ملی برای حضور در جام جهانی روسیه اعلام شد.

دروازه بانها: علیرضا بیرانوند(پرسپولیس)، امیر عابدزاده(ماریتیمو پرتغال)، محمدرشید مظاهری(ذوب آهن)، حامد لک(فولاد خوزستان)، علیرضا حقیقی(اسکیلستونا سوئد). مدافعان: ...

فدراسیون فوتبال به سرعت این خبر را تکذیب کرد. مهدی تاج گفت:

‏‏”تا به امروز نه ما لیستی به فیفا داده ایم، نه فیفا چنین درخواستی از ما داشته.”

با توجه به حضور چندین ساله کیروش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران و شناختی که در این سال ها از او حاصل شده، انتظار می رود پس از اعلام رسمی لیست نفرات تیم ملی باز هم شاهد همین نام ها در پست حساس دروازه بانی باشیم. در این لیست جای سید حسین حسینی دروازه بان آماده این روزهای استقلال خالی است.

عملکرد دروازه بان های تیم ملی ایران در جام های جهانی طی بیست سال گذشته :

  • ???? فرانسه: آن روزها بی شک احمدرضا عابدزاده آماده ترین دروازه بان ایران بود. اگر او نبود احتمالا پس از دیدار حماسی ایران-استرالیا در مرحله پلی آف، نام تیم صعود کننده تغییر می کرد. پس از بیست سال هنوز از خداداد عزیزی بعنوان حماسه ساز ملبورن یاد می شود در حالی که خود خداداد بعدها اعتراف کرد حماسه ساز واقعی ملبورن شخصی بجز احمدرضا عابدزاده نبود. در جام جهانی داستان متفاوت بود. جلال طالبی(سرمربی وقت تیم ملی)‌ در دیدار اول تیم ملی ایران برابر یوگوسلاوی از نکیسا استفاده کرد و نهایتا ایران با ضربه آزاد میهایلوویچ کاشته زن بازی را واگذار کرد. در دو دیدار بعدی برابر آمریکا و آلمان، عابدزاده به جایگاه اصلی خود بازگشت و بخصوص در دیدار برابر آمریکا نقش بسزایی در پیروزی ایران ایفا کرد.

احمدرضا عابدزاده دروازه بان مطمئن ایران در جام جهانی ???? فرانسه.jpg

احمدرضا عابدزاده دروازه بان مطمئن ایران در جام جهانی ???? فرانسه

  • ???? آلمان:‌ اگر اکنون از یک ایرانی درباره خاطراتش از جام جهانی ???? سوال کنید، شاید اولین چیزی که به ذهنش برسد نام ابراهیم میرزاپور باشد. البته نه به دلیل درخشش در جام جهانی بلکه به خاطر اشتباه مرگباری که در دیدار اول ایران برابر مکزیک انجام داد. اخیرا برانکو ایوانکویچ(سرمربی وقت تیم ملی)‌ در مصاحبه ای عنوان کرده میرزاپور در آن زمان بهترین دروازه بان ایران بوده! اگر به عقب بازگردیم متوجه می شویم که آن موقع دروازه بان جوانی بنام وحید طالبلو در استقلال خوش می درخشید. او نیروی جوانی و تجربه را با هم داشت، بازی با پایش خوب بود و پنالتی گیر قهاری به شمار می رفت. به هر حال بنا به هر دلیلی برانکو ترجیح داد از میرزاپور به عنوان مرد شماره یک خود استفاده کند و البته میرزاپور نتوانست سنگربان شایسته ای برای کشورش در جام جهانی باشد.

ابراهیم میرزاپور در جام جهانی ???? آلمان متزلزل ظاهر شد.jpg

ابراهیم میرزاپور در جام جهانی ???? آلمان متزلزل ظاهر شد

  • ???? برزیل: پس از اختلافات میان کیروش و سید مهدی رحمتی حین رقابت های مقدماتی جام جهانی و خط خوردن دا‌ئمی رحمتی از تیم ملی، کیروش به تناوب گزینه های دیگری چون حقیقی، دانیال داوری و رحمان احمدی را محک زد. کارلوس کیروش در دیدار آخر دور مقدماتی جام جهانی برابر کره جنوبی به رحمان احمدی اعتماد کرد و او با درخشش در آن دیدار که به صعود ایران به جام جهانی منجر شد جواب اعتماد کیروش را داد. اما در کل رحمان آن دروازه بانی نبود که خیال همه را بابت خط دروازه راحت کند. هیچکس نمی دانست در ذهن سرمربی پرتغالی چه می گذرد. چه کسی قرار بود در جام جهانی از دروازه تیم ملی حفاظت کند؟ وقتی در دیدار اول تیم ملی ایران مقابل نیجریه مشخص شد علیرضا حقیقی دروازه بان شماره یک است، شاید خوشبین ترین ایرانی هم فکر نمی کرد او بتواند انقدر موفق عمل کند. حقیقی با واکنش هایش بارها و بارها سد راه ستاره های نیجریه و آرژانتین شد. هر چند او در دیدار آخر برابر بوسنی عملکردی معمولی داشت ولی در مجموع حقیقی فراتر از انتظارات ظاهر شد و به عبارتی ریسک بزرگ کیروش روی او جواب داد.

علیرضا حقیقی در جام جهانی ???? برزیل فراتر از حد انتظار ظاهر شد.jpg

علیرضا حقیقی در جام جهانی ???? برزیل فراتر از حد انتظار ظاهر شد

اکنون چهار سال پس از جام جهانی ???? برزیل، کارلوس کیروش باز هم برای انتخاب مرد شماره یک تیم ملی ایران با چالشی دشوار روبروست. ایران در کنار تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش در گروه دشواری قرار گرفته است. اگر چه حقیقی هنوز به اردوهای تیم ملی دعوت می شود ولی آمادگی چهار سال قبل را ندارد. از طرفی در سال های اخیر علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس، از لحاظ آمار کلین شیت فوق العاده بوده و از شانس بسیار بالایی برای حضور ثابت در جام جهانی برخوردار است. بعضی از فوتبالدوستان معتقدند آمار خیره کننده بیرانوند تنها به لطف خطوط دفاعی مستحکمی است که تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس دارند. به عقیده آن ها بیرانوند دروازه بان مطمئنی نیست.

از میان سایر دروازه بان های مد نظر کیروش، روی کاغذ هیچکدام شانس فیکس بازی کردن در جام جهانی روسیه را ندارند. به جز یک نفر: رشید مظاهری دروازه بان آماده سال های اخیر ذوب آهن که هم سنگربان مطمئنی است، هم در پنالتی گرفتن تبحر خاصی دارد. کیروش در بعضی بازی های دوستانه تیم ملی به مظاهری میدان داده و او هم تا بحال از فرصت های بدست آمده به نحو احسن استفاده کرده است.

آیا دروازه بان دیگری شایستگی حضور در روسیه را دارد؟

  • پاسخ مثبت است. سید حسین حسینی دروازه بان جوانی که سید مهدی رحمتی را در استقلال نیمکت نشین کرده و روز به روز در حال پیشرفت است. حسینی تا به حال به اردوی تیم ملی دعوت نشده ولی قطعا شایستگی حضور در روسیه حداقل به عنوان نیمکت نشین را دارد.

حال تنها کاری که می شود انجام داد این است که تا روز ?? خرداد ???? صبر کنیم تا مشخص شود سنگربان مورد اعتماد کارلوس کیروش در اولین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی ???? روسیه برابر شیرهای اطلس(لقب تیم ملی مراکش) چه کسی خواهد بود؟‌

علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی یا رشید مظاهری؟!

ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

شیاطین سرخ فردا به لندن سفر می کنند تا حساس ترین دیدار هفته بیست و پنجم لیگ جزیره را در ومبلی برابر تاتنهام انجام دهند. منچستریونایتد اکنون در جدول لیگ برتر، دوم است. تاتنهام نیز با دو امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در رده پنجم جدول قرار دارد و تلاش می کند در اولین فرصت خودش را به جمع چهار تیم برتر لیگ برساند.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

فرم اخیر هر دو تیم بسیار خوب است به طوری که طی پنج بازی اخیرشان در لیگ، سه پیروزی و دو تساوی کسب کرده اند. با این حال به نظر می رسد از لحاظ ترکیب تیمی، وضعیت تیم میهمان اندکی بهتر باشد. این دیدار یک نبرد کلاسیک بین دو تیم دارای ساختار تدافعی است.

اخبار تیم

خوزه مورینیو به شوخی گفته «سردرد خوبی» گرفته است، چرا که هیچ دغدغه ای از جهت مصدومیت بازیکنانش ندارد. هر چند آن ها در دیدار برابر تاتنهام  اریک بایی، زلاتان ابراهیموویچ و دیلی بلیند را در اختیار نخواهند داشت.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد

احتمال این که مورینیو تغییرات زیادی در ترکیب بازی قبلی تیمش در لیگ برتر برابر برنلی که با پیروزی یک بر صفر یونایتد همراه بود حاصل کند، کم است. هر چند مورینیو به احتمال قریب به یقین از الکسیس سانچزی که به تازگی او را از تیم آرسنال به خدمت گرفته اند، در ترکیب اصلی تیمش در این دیدار استفاده خواهد کرد.

 

سرمربی: خوزه مورینیو

ترکیب: ۱-۳-۲-۴

دروازه بان: داوید دخیا

دخیا که به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین دروازه بان حال حاضر دنیاست، در بازی یکشنبه شب نقش مهمی را در برابر هری کین و یارانش ایفا خواهد کرد. او در سال های اخیر همواره به خوبی از دروازه یونایتد حراست کرده.

مدافع راست: آنتونیو والنسیا

هرگاه آنتونیو والنسیای باتجربه در پست دفاع راست بازی می کند، خیال هم تیمی هایش از سمت راست راحت است.

مدافع وسط: فیل جونز

فیلی جونز تنومند و باهوش، در دیدار فردا مسئولیت سنگینی برای دفاع در برابر هری کین خطرناک و یارانش خواهد داشت.

مدافع وسط: کریس اسمالینگ

اسمالینگ با سرعت خوب خودش باید راه نفوذ مهاجمین تاتنهام را ببندد.

مدافع چپ: اشلی یانگ

یانگ بازیکن باهوشی است و قدرت دریبل زنی بالایی دارد. مورینیو روی قدرت نفوذ و سانترهای خوب او حساب ویژه ای باز کرده.

هافبک وسط: نمانیا ماتیچ

از زمان بازگشت مورینیو به لیگ برتر، ماتیچ مهمترین بازیکن برای او بوده است. ماتیچ خوب پرس می کند، هافبک های حریف را از بازی خارج می کند، بازی خراب کن است و همواره با پاس های کلیدی خود مهاجمان را تغذیه می کند.

هافبک وسط: پل پوگبا

پوگبا باید از آزادی عملی که در منچستر به او داده شده، نهایت بهره را در این دیدار ببرد. او برای عبور از حریفان به خوبی از بدنش استفاده می کند و در زمین مسابقه دید خوبی دارد.

بال چپ: الکسیس سانچز

سانچز خیلی زودتر از آنچه که انتظار می رفت به لندن باز خواهد گشت. او مسلما تمام تلاش خود را خواهد کرد تا دوباره در این فصل تاتنهام را شکست دهد(بار اول با پیراهن آرسنال). او فردا شب در پست بال چپ بازی خواهد کرد.

پشت مهاجم: جسی لینگارد

لینگارد از زمان حضورش در یونایتد، بهترین فرم خود را تجربه می کند و انتظار می رود در دیدار برابر تاتنهام بدون هیچ زحمتی بتواند توپ را حفظ کرده و در یک سوم دفاعی حریف به گردش در آورد.

بال راست: آنتونی مارسیال

مارسیال یک بال راست کلاسیک است، بازیکنان حریف را براحتی از پیش رو بر می دارد و سانترهای خوبی انجام می دهد. او در دیدار فردا مسلما مدافعان تاتنهام را راحت نخواهد گذاشت.

ماجم نوک: روملو لوکاکو

لوکاکو در نوک حمله به بازی گرفته می شود و بار اصلی گلزنی در این دیدار روی دوش اوست، چرا که این یک بازی حیاتی برای یونایتد است.

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر انگلستان یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن