گوش به زنگگوش به زنگ

به بهانه پیوستن ستاره NBA به رپترز: 5 نکته در رابطه با کووای لنارد


کووای لنارد، روز چهارشنبه با انتقال از سن آنتونیو اسپرز به تیم تورنتو رپترز، به جدیدترین عضو این تیم تبدیل شده است. به همین بهانه، 5 نکته در رابطه با زندگی و حرفه لنارد را با شما به اشتراک می گذاریم.

کووای لنارد با درخشش پیاپی خود، به یکی از بازیکنان پر ارزش ان بی ای تبدیل شده است

کووای لنارد با درخشش پیاپی خود، به یکی از بازیکنان پر ارزش NBA تبدیل شده است

۱) درخشش در راه موفقیت تیم

کووای لنارد همواره به عنوان یک عنصر دفاعی شناخته شده است و با این وجود، در سال ۲۰۱۴ یک تهدید دو طرفه برای تیم های حریف محسوب شده بود. او با میانگین ۱۲.۸ امتیاز، ۶.۲ ریباند و دو پاس گل در هر بازی، بالاتر از ستارگانی هم چون لبرون جیمز و وید از تیم میامی هیت قرار گرفت و در مجموع به یکی از برترین بازیکنان تیم اسپرز در آن فصل تبدیل شد. کووای لنارد طی سومین بازی اسپرز با کسب ۲۹ امتیاز، به رکورد جدیدی در حرفه خود دست یافت. نهایتا سن آنتونیو اسپرز با درخشش لنارد قهرمان سال ۲۰۱۴ NBA شد. در فینال NBA نیز، لنارد به عنوان ارزشمند ترین بازیکن فصل شناخته شد.

 

۲) بازگشت پس از مصدومیت

کووای لنارد، ۲۷ بازی اول سن آنتونیو را به علت مصدومیت از ناحیه عضله چهار گوشه راست از دست داد و در نهایت، در تاریخ ۱۲ دسامبر، اولین بازی خود را مقابل دالاس انجام داد. در پنجم ژانویه و طی بازی مقابل فینیکس، او باری دیگر دچار مصدومیت شد. این مصدومیت او را به مدت سه بازی از میادین دور کرد با این حال لنارد در تاریخ ۱۳ ژانویه توانست به مسابقات باز گردد. او با کسب ۱۹ امتیاز، در پیروزی ۱۱۲ بر ۸۰ مقابل تیم دنور نقشی بزرگ ایفا کرد. تنها چهار روز پس از آن بازی، او برای ریکاوری کامل از مصدومیت عضله چهار گوش، فعالیت خود را متوقف کرد. تیم پزشکی اسپرز، اجازه بازی را به او دادند اما دکتر های شخصی وی، او را از ادامه کار بازداشتند. با وجود تقاضای زیاد برای بازی کردن لنارد، او باقی فصل را از روی نیمکت دنبال کرد.

 

۳) علاقه به لس آنجلس

کووای لنارد در شهر لس آنجلس به دنیا آمد و در همان جا نیز بزرگ شد. در بازه ای از حرفه خود، لنارد علاقه خود را نسبت به بازی در تیم لس آنجلس لیکرز بیان کرد. او طی فصل ۱۶-۲۰۱۵، قرارداری پنج ساله با تیم سن آنتونیو امضا کرد. طبق قوانین ان بی ای، پایبند ماندن به آخرین فصل از قرارداد، در اختیار بازیکن قرار دارد. این به آن معناست که پس از پایان فصل گذشته، لنارد شانس بازگشت به تیم شهرش را داشت.

 

۴) بازی کردن حین تراژدی

لنارد در دبیرستان مارتین لوتر کینگ، واقع در محله ریورساید شهر لس آنجلس تحصیل می کرد. پدر کووای لنارد، در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸، در کارواش خود به ضرب گلوله کشته شد. لنارد یک روز پس از این واقعه دردناک، ۱۷ توپ را وارد سبد بازی کرد اما تیم او در نهایت بازی را واگذار کرد.

 

۵) خانواده ورزشی

لنارد تنها ورزشکار حرفه ای در خانواده اش نیست. استیوی جانسون پسر عموی او نیز از بازیکنان حرفه ای NFL است.

منبع: Thestar.com