گوش به زنگگوش به زنگ

با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان


یکشنبه شب دو تیم آمریکایی آتلانتا یونایتد و نیویورک سیتی به مصاف یکدیگر رفتند؛ در ورزشگاه خانگی آتلانتا یونایتد حدود 70 هزار هوادار حضور داشتند و رکورد تعداد هواداران حاضر در یک بازی MLS (لیگ حرفه ای آمریکا) شکسته شد.

ارزش تیم های آمریکایی رو به افزایش است

ارزش تیم های آمریکایی رو به افزایش است

به گزارش تلکسیران، با جمعیتی که یکشنبه شب از نزدیک نظاره گر مسابقه آتلانتا یونایتد و نیویورک سیتی بودند؛ میزان فروش بلیط های باشگاه آتلانتا یونایتد از مرز یک میلیون عدد گذشت.این موفقیت بی نظیر، آتالانتا یونایتد را به یکی از بهترین تیم های آمریکا تبدیل کرده است. همچنین این موضوع ثابت می کند که چرا تیم آتلانتا یونایتد ارزشی معادل با ۳۳۰ میلیون یورو دارد. بنابراین باشگاه آتلانتا یونایتد با ارزش ترین باشگاه در کشور آمریکاست.

 

با ارزش ترین باشگاه لیگ جزیره

در انگلستان، تیم منچستریونایتد ارزشمند ترین باشگاه فوتبال است. ارزش این تیم فوتبال حدود ۴ بیلیون دلار است؛ سال گذشته ارزش این باشگاه حدود ۳.۶۹ بیلیون دلار بود. بیشترین درآمد منچستریونایتد مربوط به فصل ۲۰۱۶-۱۷ می شود که حدود ۷۳۷ میلیون دلار تخمین زده شده است.

 

با ارزش ترین باشگاه های لالیگا

دو تیم رئال مادرید و بارسلونا هر کدام ارزشی معادل با ۴.۰۹ و ۴.۰۶ بیلیون دلار دارند و از این حیث در کشور اسپانیا با ارزش ترین باشگاه ها هستند؛ این دو تیم احتمالا به زودی از منچستریونایتد جلو می زنند؛ رئال مادرید به دلیل اینکه سال گذشته از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حدود ۱۰۲ میلیون یورو کسب کرد و بارسلونا نیز به دلیل فروش بسیار زیاد بلیط های استادیوم خانگی اش. طی نظر سنجی هایی که به تازگی انجام شده است، رئال مادرید پُر طرفدار ترین باشگاه جهان است.

 

با ارزش ترین باشگاه لوشمپیونه

در لیگ ۱ فرانسه نیز تیم پاری سن ژرمن به لطف پول های تزریق شده توسط شیوخ عرب، ارزش فوق العاده ای پیدا کرده است؛ ارزش تخمین زده شده برای این باشگاه فرانسوی حدود ۸۵۰ میلیون دلار است؛ این باشگاه متمول در سال های گذشته با خرید ستارگانی مانند ایبراهیموویچ، کاوانی، نیمار و امباپه نام خود را بر سر زبان ها انداخته است.

 

با ارزش ترین باشگاه سری آ

یوونتوس در لیگ ایتالیا نیز هر ساله از نظر مالی پیشرفت می کند؛ آن ها توانستند در تابستان گذشته در ازای مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو، کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی را از رئال مادرید به خدمت گیرند؛ ارزش این باشگاه ایتالیایی حدود ۷۷۰ میلیون دلار تخمین زده می شود. آنیلی به لطف تزریق پول های شرکت فیات و سیاست های اقتصادی مناسب، توانسته است تیمش را به رقیب بلامنازع در ایتالیا تبدیل کند.

 

با ارزش ترین باشگاه بوندس لیگا

بایرن مونیخ در بوندسلیگا آلمان سال ها قدرت مطلق آلمان بوده است سیاست این باشگاه بیشتر حفظ بازیکنان بومی و خرید ستارگان دیگر تیم های آلمانی است. ارزش این تیم باواریایی حدود ۷۹۰ میلیون دلار برآورد شده است. در فصل ۲۰۱۲-۱۳ این باشگاه موفق به کسب سه گانه شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Forbes.com