آرسنال ۳ لیورپول ۳: گل نجات بخش فیرمینو پس از پنج دقیقه طوفانی توپچی ها :فوتبال - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

آرسنال 3 لیورپول 3: گل نجات بخش فیرمینو پس از پنج دقیقه طوفانی توپچی ها


دیشب یک بار دیگر هیجان در فوتبال به اوج خود رسید. هر چند نبرد حساس و سنتی بین آرسنال و لیورپول در ورزشگاه امارات فراز و فرودهای فراوانی داشت اما در نهایت سه امتیاز نه سهم ونگر شد، نه کلوپ.

فیرمینو با این شوت محکم پای چپ باعث شد لیورپول با دست خالی امارات را ترک نکند.jpg

فیرمینو با این شوت محکم پای چپ باعث شد لیورپول با دست خالی امارات را ترک نکند

در آخرین ساعات روز اول دی ماه ۱۳۹۶ تیم های آرسنال و لیورپول در اولین دیدار از هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر انگلستان به مصاف هم رفتند. آرسنالی ها بی صبرانه منتظر چنین روزی بودند تا انتقام شکست سنگین چهار بر صفر دور رفت را از یورگن کلوپ و تیمش بگیرند. پس از نمایش درخشان شاگردان ونگر برابر منچستریونایتد در فاز تهاجمی و ثبت رکورد ۳۳ شوت در چهارچوب(هر چند آرسنال شکست خورد)، هواداران آرسنال در انتظار یک فوتبال هجومی دیگر از سوی تیمشان بودند. از طرفی شاگردان کلوپ هم می خواستند ثابت کنند که نتیجه بازی دور رفت اتفاقی نبوده است.

نیمه اول برای هواداران آرسنال بیشتر شبیه به یک کابوس بود. بدون حتی یک شوت در چهارچوب! مدافعان توپچی ها بازی بسیار پر اشتباهی داشتند. فرصت های زیادی نصیب قرمزهای آنفیلد شد که مانه، صلاح و فیرمینو با فرصت سوزی هایشان خشم کلوپ را برآوردند. در نهایت این فیلیپ کوتینیو بود که با ضربه سر هوشمندانه خود آرسنالی های پر اشتباه را جریمه کرد. لیورپولی ها نیمه اول را با برد شیرین یک بر صفر، آن هم در ورزشگاه امارات به پایان رساندند.

نیمه دوم با برتری نسبی آرسنال آغاز شد. توپچی ها به خوبی می دانستند که اگر امتیازات این دیدار خانگی را از دست بدهند امیدشان برای قرار گرفتن در بین چهار تیم بالای جدول و کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا کمرنگ خواهد شد. اما یک اشتباه مرگبار دیگر از بازیکنان آرسنال و ضد حمله برق آسای لیورپول، باعث شد تا محمد صلاح مصری در همان اوایل نیمه دوم آب سردی بر پیکر تمام توپچی ها بریزد. نتیجه حک شده روی اسکوربرد ورزشگاه غیر قابل باور بود. دقیقه ۵۲: لیورپول ۲ آرسنال ۰! لیورپولی ها که گوشه ای از ورزشگاه مستقر بودند سر از پا نمی شناختند و بخش اعظم امارات در بهت و حیرت فرو رفته بود.

اما باز هم بخش دراماتیک فوتبال روی خودش را نشان داد. طوفان توپچی ها تنها در پنج دقیقه و سه گل زیبا از الکسیس سانچز، گرانیت ژاکا و مسوت اوزیل، آرسنالی ها را با نتیجه سه بر دو پیش انداخت. پس از گل سوم آرسنال چهره برافروخته یورگن کلوپ دیدنی بود. ونگر هم که باور نمی کرد تیمش با این سرعت ورق را به سمت خود برگرداند باز هم یکی از آن خوشحالی های متواضعانه اش را بروز داد. این بار نوبت پایکوبی قسمت عمده ورزشگاه بود. اما این پایان کار نبود. روبرتو فیرمینو در دقیقه ۷۱ پاس زیبای امره جان را با شوتی سرکش تبدیل به گل کرد تا بازی سه بر سه مساوی شود. کوبیدن بطری آب به زمین توسط کلوپ پس از گل سوم تیمش و خوشحالی هیستریک او نشان از فشاری داشت که در این دقایق متحمل شده بود. در نهایت بازی با همین نتیجه پایان یافت و هر دو تیم به مساوی و کسب یک امتیاز رضایت دادند. مسلما کسب این یک امتیاز برای لیورپولی ها ارزشمندتر بود.

طوفان آرسنال و زدن سه گل به لیورپول از دقیقه ۵۳ تا ۵۸.jpg

طوفان آرسنال و زدن سه گل به لیورپول از دقیقه ۵۳ تا ۵۸

نکته قابل توجه این دیدار بازی کردن مجدد چمبرلین در امارات بود، البته این بار با پیراهن لیورپول. البته او در همان دقایق اندک حضورش در زمین هم از واکنش هواداران تیم سابقش بی نصیب نماند.

با این تساوی اختلاف یک امتیازی بین لیورپول و آرسنال حفظ شد و به نظر می رسد هر دو تیم باید تا هفته آخر رقابت ها برای قرار گرفتن در بین چهار تیم اول بجنگند. در حال حاضر آرسنال از ۱۹ بازی صاحب ۳۴ امتیاز است و لیورپول نیز ۳۵ امتیاز از همین تعداد دیدار بدست آورده است. در لیگ جزیره منچسترسیتی با ۵۲ امتیاز از ۱۸ دیدار، صدرنشین مطلق رقابت هاست.