آرسنال 3 لیورپول 3: گل نجات بخش فیرمینو پس از پنج دقیقه طوفانی توپچی ها

دیشب یک بار دیگر هیجان در فوتبال به اوج خود رسید. هر چند نبرد حساس و سنتی بین آرسنال و لیورپول در ورزشگاه امارات فراز و فرودهای فراوانی داشت اما در نهایت سه امتیاز نه سهم ونگر شد، نه کلوپ.

فیرمینو با این شوت محکم پای چپ باعث شد لیورپول با دست خالی امارات را ترک نکند.jpg

فیرمینو با این شوت محکم پای چپ باعث شد لیورپول با دست خالی امارات را ترک نکند

در آخرین ساعات روز اول دی ماه ۱۳۹۶ تیم های آرسنال و لیورپول در اولین دیدار از هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر انگلستان به مصاف هم رفتند. آرسنالی ها بی صبرانه منتظر چنین روزی بودند تا انتقام شکست سنگین چهار بر صفر دور رفت را از یورگن کلوپ و تیمش بگیرند. پس از نمایش درخشان شاگردان ونگر برابر منچستریونایتد در فاز تهاجمی و ثبت رکورد ۳۳ شوت در چهارچوب(هر چند آرسنال شکست خورد)، هواداران آرسنال در انتظار یک فوتبال هجومی دیگر از سوی تیمشان بودند. از طرفی شاگردان کلوپ هم می خواستند ثابت کنند که نتیجه بازی دور رفت اتفاقی نبوده است.

نیمه اول برای هواداران آرسنال بیشتر شبیه به یک کابوس بود. بدون حتی یک شوت در چهارچوب! مدافعان توپچی ها بازی بسیار پر اشتباهی داشتند. فرصت های زیادی نصیب قرمزهای آنفیلد شد که مانه، صلاح و فیرمینو با فرصت سوزی هایشان خشم کلوپ را برآوردند. در نهایت این فیلیپ کوتینیو بود که با ضربه سر هوشمندانه خود آرسنالی های پر اشتباه را جریمه کرد. لیورپولی ها نیمه اول را با برد شیرین یک بر صفر، آن هم در ورزشگاه امارات به پایان رساندند.

نیمه دوم با برتری نسبی آرسنال آغاز شد. توپچی ها به خوبی می دانستند که اگر امتیازات این دیدار خانگی را از دست بدهند امیدشان برای قرار گرفتن در بین چهار تیم بالای جدول و کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا کمرنگ خواهد شد. اما یک اشتباه مرگبار دیگر از بازیکنان آرسنال و ضد حمله برق آسای لیورپول، باعث شد تا محمد صلاح مصری در همان اوایل نیمه دوم آب سردی بر پیکر تمام توپچی ها بریزد. نتیجه حک شده روی اسکوربرد ورزشگاه غیر قابل باور بود. دقیقه ۵۲: لیورپول ۲ آرسنال ۰! لیورپولی ها که گوشه ای از ورزشگاه مستقر بودند سر از پا نمی شناختند و بخش اعظم امارات در بهت و حیرت فرو رفته بود.

اما باز هم بخش دراماتیک فوتبال روی خودش را نشان داد. طوفان توپچی ها تنها در پنج دقیقه و سه گل زیبا از الکسیس سانچز، گرانیت ژاکا و مسوت اوزیل، آرسنالی ها را با نتیجه سه بر دو پیش انداخت. پس از گل سوم آرسنال چهره برافروخته یورگن کلوپ دیدنی بود. ونگر هم که باور نمی کرد تیمش با این سرعت ورق را به سمت خود برگرداند باز هم یکی از آن خوشحالی های متواضعانه اش را بروز داد. این بار نوبت پایکوبی قسمت عمده ورزشگاه بود. اما این پایان کار نبود. روبرتو فیرمینو در دقیقه ۷۱ پاس زیبای امره جان را با شوتی سرکش تبدیل به گل کرد تا بازی سه بر سه مساوی شود. کوبیدن بطری آب به زمین توسط کلوپ پس از گل سوم تیمش و خوشحالی هیستریک او نشان از فشاری داشت که در این دقایق متحمل شده بود. در نهایت بازی با همین نتیجه پایان یافت و هر دو تیم به مساوی و کسب یک امتیاز رضایت دادند. مسلما کسب این یک امتیاز برای لیورپولی ها ارزشمندتر بود.

طوفان آرسنال و زدن سه گل به لیورپول از دقیقه ۵۳ تا ۵۸.jpg

طوفان آرسنال و زدن سه گل به لیورپول از دقیقه ۵۳ تا ۵۸

نکته قابل توجه این دیدار بازی کردن مجدد چمبرلین در امارات بود، البته این بار با پیراهن لیورپول. البته او در همان دقایق اندک حضورش در زمین هم از واکنش هواداران تیم سابقش بی نصیب نماند.

با این تساوی اختلاف یک امتیازی بین لیورپول و آرسنال حفظ شد و به نظر می رسد هر دو تیم باید تا هفته آخر رقابت ها برای قرار گرفتن در بین چهار تیم اول بجنگند. در حال حاضر آرسنال از ۱۹ بازی صاحب ۳۴ امتیاز است و لیورپول نیز ۳۵ امتیاز از همین تعداد دیدار بدست آورده است. در لیگ جزیره منچسترسیتی با ۵۲ امتیاز از ۱۸ دیدار، صدرنشین مطلق رقابت هاست.

به بهانه خروج رونالدو از رئال: 7 لحظه به یادماندنی کریس در برنابئو

نزدیک به یک هفته از خرید باشگاه یوونتوس می گذرد. خریدی تاریخی که یکی از بهترین بازیکنان دنیا را از کهکشانی ها جدا کرد. به بهانه خروج کریستیانو رونالدو از رئال مادرید، هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در این تیم را با شما به اشتراک می گذاریم.

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

دنیای فوتبال هم چنان از انتقال کریستیانو رونالدو در شوک است. رونالدو با ۹ سال حضور در رئال مادرید، دوره ای از لالیگا و فوتبال اروپا را تحت تاثیر خود قرار داد و در نظر بسیاری از کارشناسان، او بهترین بازیکن دنیاست.

حال صفحه ای جدید از کتاب زندگی او در تورین باز می شود. جهان منتظر درخشش کریستیانو رونالدو در یوونتوس و فتح جام ها و مقام های جدید خواهد بود.

هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در رئال مادرید را برای شما آماده کرده ایم:

۷. شکستن رکورد مبلغ نقل و انتقال از منچستر یونایتد

زمانی که کریستیانو رونالدو در سانتیاگو برنابئوی مملو از جمعیت، به عنوان بازیکن رسمی رئال مادرید معرفی شد، دنیای فوتبال شاهد سطوح جدیدی از انتظارات بود.

رونالدو در آن زمان، با مبلغ ۸۰ میلیون پوند، از منچستر یونایتد به پایتخت اسپانیا منتقل شد تا فصلی جدید را در فوتبال اسپانیا آغاز کند.

اگر چه، با کامل شدن چنین قراردادی، انتظارات از رونالدو بسیار بالا رفت. اما در آن زمان کمتر کسی انتظار داشت که این سوپر استار پرتغالی، فوتبال کهکشانی ها را دستخوش تغییر کند.

 

۶. بازگشت به الدترافورد برای شکار منچستر یونایتد

طی فصل ۱۳-۲۰۱۲ و در لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید و منچستر یونایتد در دور یک شانزدهم نهایی، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. کاملا مشخص بود که پسر طلایی سابق منچستر،  آماده درخشش و گل زنی مقابل باشگاه سابق خود بود. شرایط بازی بسیار سخت بود. مادرید برای انجام بازی برگشت به منچستر سفر کرده بود. بازی رفت با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ در برنابئو به پایان رسیده بود. گل های دیدار اول نیز توسط دنی ولبک از منچستر و کرسیتیانو رونالدو از رئال به ثمر رسیده بود. بازی برگشت در الدترافورد، برای درامی بزرگ آماده شده بود و رونالدو از تاثیرگذاری بزرگ خودش در آن دیدار به هیچ عنوان دریغ نکرد. اگر چه درخشش رونالدو با اخراج شدن نانی از منچستر یونایتد، بسیار کمتر از قبل دیده می شد.

در ادامه بازی، لوکا مودریچ توانست گل به خودی راموس را جبران کند و رئال مادرید را به بازی برگرداند. این فرصتی طلایی برای رونالدو بود تا کهکشانی ها را برنده از میدان خارج کند. او توانست با حمله ای سهمگین به دفاع منچستر، گل برتری را به ثمر برساند تا شیاطین سرخ به بدترین شکل ممکن حذف شوند. کریستیانو پس از این گل ارزشمند، خوشحالی نکرد تا صحنه ای بیش از پیش نمادین در ذهن ها شکل گیرد.

 

۵. گل پیروزی مقابل بارسلونا در مسیر قهرمانی لالیگا

رئال مادرید تا سه سال پس از ورود کریستیانو رونالدو به این باشگاه، در سایه پیروزی های بارسلونا حریف دیرینه خود در لالیگا قرار داشت. رئال مادرید در آوریل ۲۰۱۲، در حالی وارد نیوکمپ شد که می دانست پیروزی در این ال کلاسیکو، اولین قهرمانی کهکشانی ها در لالیگا از سال ۲۰۰۸ تا آن زمان را به همراه دارد. سامی خدیرا در ابتدای کار رئال را ۱ بر ۰ پیش انداخت. اما دیری نپایید که الکسیس سانچز، گل مساوی بارسلونا را به ثمر رساند. باری دیگر، همه چیز برای درخشش رونالدو آماده شده بود. او با دریافت یک پاس کلیدی از مسعود اوزیل در محوطه جریمه، بی درنگ توپ را از کنار دستان ویکتور والدز به دروازه رساند تا بردی دراماتیک در نیوکمپ برای رئالی ها رقم بخورد. آن ها توانستند پس از سال ها تلاش و به بهترین شکل ممکن، قهرمانی لیگ برتر اسپانیا را کسب کنند.

 

۴. کمک به رئال مادرید برای برد سومین لیگ قهرمانان اروپای متوالی

رئال مادرید طی فصل ۱۷-۲۰۱۶، با برد ارزشمند ۴ بر ۱ مقابل یوونتوس(باشگاه فعلی رونالدو)، توانست برای دومین بار متوالی لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. پیش از آن و یک سال قبل، رئال با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل اتلتیکو مادرید، لیگ قهرمانان را فتح کرده بود. پس از این دو سال، هیچ کس انتظار نداشت که شرایط برای کهکشانی ها رویایی تر از این پیش برود.

رئال مادرید در فصل ۱۸-۲۰۱۷ توانست با برد ۳ بر ۱ مقابل لیورپول و محمد صلاح، به سومین جام قهرمانان اروپای خود دست یابد و از این نظر، هت تریک کند. آن ها با بازی خود در کیف، بار دیگر سلطه خود بر جهان فوتبال را به رخ همگان کشاندند. رونالدو در آن دیدار موفق به گلزنی نشد، با این وجود نقشی کلیدی در تیمش ایفا کرد. او مسابقات را با ۱۵ گل زده به پایان رساند و توانست با اختلاف پنج گل با نفر دوم، در رده اول جدول گلزنان لیگ قهرمانان قرار گیرد.

 

۳. پرواز به سوی دروازه یوونتوس

پانزدهمین گل از سری گل های رونالدو طی مسیر سومین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، مقابل تیم یوونتوس به ثمر رسید. او با برگردان استثنایی خود توانست گلی حماسی را وارد دروازه یوونتوس و بوفون کند.

زین الدین زیدان مربی وقت کهکشهانی ها، در دیدار رفت دور یک چهارم نهایی، یوونتوس را با نتیجه ۳ بر ۰ شکست داد و این رونالدو بود که با ضربه کوبنده خود، توجه همگان را به گل خود جلب کرد.

 

۲. رهبری مادریدی ها به سوی کسب دسیما

مدت ها بود که رئال مادرید به دنبال دستیابی به لقب لا دسیما بود. این لقب به تیمی داده می شود که از ابتدای تاریخ خود، به ۱۰ عنوان لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند. در عصر رونالدو و درخشش کهکشانی ها، این رویا در نهایت به حقیقت پیوست.

در حالی که رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۴، به مصاف حریف دیرینه خود، اتلتیکو مادرید رفت، فضایی عجیب استادیوم و زمین بازی را فرا گرفته بود. در نهایت، لیسبون میزبان ۱۰ امین قهرمانی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان اروپا بود. بیش از هر بازیکن دیگری، این کریستیانو رونالدو بود که به رئال مادرید برای رسیدن به اهدافش کمک کرد. طی دیدار فینال، راموس با ضربه سر خود در راموس تایم! نتیجه را مساوی کرد تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود. در ادامه کار، رونالدو با ضربه پنالتی خود، پیروزی ۴ بر ۱ مقابل اتلتیکو را برای رئالی ها تضمین کرد.

 

۱. دریافت دومین توپ طلای متوالی در سال ۲۰۱۷

با این حس که فوتبال اروپا تحت تاثیر و سلطه او است، کریستیانو رونالدو توانست باری دیگر توپ طلا را بدست آورد. این دومین بار متوالی بود که او این عنوان مهم را دریافت کرد. رونالدو با درخشش خود در سال ۲۰۱۷، توانست لیونل مسی را پشت سر بگذارد.

کسب این مقام، از آخرین دستاورد های رونالدو با رئال مادرید بود. نبرد رونالدو و مسی، داستان یک دهه از تاریخ لالیگا را رقم زد.

 

با انتقال رونالدو به باشگاه یوونتوس، یکی از بزرگترین رقابت ها از بین رفته است. این دو بازیکن مدت ها به عنوان رهبر دو تیم بزرگ اسپانیایی به مصاف یکدیگر می رفتند و آن چه مشخص است، پیروزی نهایی رونالدو است. او طی دو فصل گذشته جلوتر از لیونل مسی، به عنوان بهترین بازیکن دنیا شناخته شد.

رونالدو آخرین روزهای خود در رئال مادرید را با افتخار پشت سر گذاشت. او با درخشش خود در بین کهکشانی ها، عصری متفاوت را در تاریخ این تیم رقم زد و هم اکنون، به باشگاهی بسیار معتبر در دنیای فوتبال پیوسته است. حال باید منتظر عملکرد خارق العاده او در باشگاه یوونتوس باشیم.

منبع: ۹۰Min.com

هشت بازیکن فراموش شده ای که انریکه به تیم ملی اسپانیا دعوت خواهد کرد!

جلسه‌ای که در حضور لوئیس انریکه به‌عنوان سرمربی تیم اسپانیا برگزار شد، احتمال پیوستن بازیکنان جدید به این تیم را بیشتر کرد، به‌خصوص بازیکنانی که مورد علاقه مربی قبلی یعنی خولین لوپتگی نبوده‌اند.

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه که بعد از ترک بارسلونا در تابستان گذشته سمتی نداشته‌است، تضمین کرده‌است که ناکامی تیم اسپانیا در جام جهانی را با حضور موفق در جام ملت‌های اروپا جبران کند. در زیر لیست بازیکنانی که به تیم جدید اسپانیا می‌پیوندند مشاهده می‌کنید.

  • خوان ماتا:

این بازیکن تیم منچستر یونایتد، در جام جهانی ۲۰۱۰ و لیگ قهرمانان اروپا در لیگ ۲۰۱۲ در ترکیب تیم اسپانیا قرار داشت. او که اکنون ۳۰ ساله است، سه سال است که در تیم ملی حضور ندارد.

  • پدرو رودریگرز:

پدرو یکی از بازیکنان مورد علاقه ویسنته دل بوسکه بود و در موفقیت تیم اسپانیا در جام جهانی و یورو ۲۰۱۰ نقش به‌سزایی داشت اما در سال‌های اخیر شانس کمی برای نشان دادن استعداد‌های خود داشته است.

  • آندر هررا:

علی‌رغم حضور چشم گیر هررا در لیگ قهرمانان، او هرگز نتوانسته است جایگاه ثابتی در تیم ملی داشته باشد.

  • سرخی روبرتو:

این بازیکن ۲۶ ساله که در تیم بارسلونا تحت مربی گری لوئیس انریکه هم می‌تواند در میانه زمین و  هم به‌عنوان هافبک راست بازی کند، در ترکیب تیم ۲۳ نفره اسپانیا در جام جهانی روسیه حضور داشت.

  • خاوی مارتینز:

او از سال ۲۰۱۰ در تیم ملی اسپانیا حضور داشته و در قهرمانی های جام جهانی و  لیگ قهرمانان ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ نقش داشته است.

  • مارک بارترا:

او بعد از پیوستن به تیم بتیس و انتقال از بروسیا دورتموند، شانس زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی داشت، اما در نهایت از فهرست تیم ملی خط خورد.

  • لوئیز آلبرتو:

آلبرتو که در تیم لاتزیو حضور دارد تنها یک بازی ملی داشته اما عملکرد درخشانی در آخرین فصل سری A داشته و با به ثمر رساندن ۱۱ گل و دادن ۱۴ پاس گل در ۳۴ بازی شانس خود را برای حضور در تیم ملی افزایش داده است.

  • خوزه کایخون:

یکی دیگر از بازیکنان فوق العاده سریA که در تیم ناپولی بازی می کند ودر فصل گذشته ۱۰ گل زده و ۱۰ پاس گل داده است، هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی در تیم ملی اسپانیا داشته باشد و هرگز در هیچ تورنومنتی این تیم را همراهی نکرده است.

منبع: marca.com

آشنایی با ورزشگاه میزبان فینال رقابت های جام جهانی 2018 روسیه

استادیوم لوژنیکی(Luzhniki Stadium) ورزشگاه ملی روسیه است که در مسکو پایتخت این کشور واقع شده. این ورزشگاه در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده و ظرفیت 81000 نفری آن باعث شده به عنوان بزرگ ترین استادیوم فوتبال در روسیه و یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های اروپا شناخته شود. این ورزشگاه میزبان رویدادهای ورزشی مهمی از جمله بازی ‌های المپیک تابستانی در سال ????، فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ????، فینال جام یوفا در سال ???? و مسابقات جهانی دو و میدانی در سال ???? بوده است.

نمایی زیبا از استادیوم لوژنیکی

نمایی زیبا از استادیوم لوژنیکی

 

این استادیوم بخشی از مجموعه المپیک لوژنیکی بوده و در منطقه خامونیکی شهر مسکو واقع شده است. نام لوژنیکی از سواحل مرجانی حوالی رود موسکوا گرفته شده که این استادیوم در آن مکان ساخته شده است. لوژنیکی لقب بزرگترین استادیوم شرق اروپا را نیز یدک می کشد.

ورزشگاه لوژنیکی، استادیوم اصلی بازی های المپیک ۱۹۸۰ بود، به طوری که مراسم های افتتاحیه و اختتامیه و همچنین برخی از مسابقات از جمله فینال مسابقات فوتبال در این ورزشگاه برگزار شد. لوژنیکی از سوی فیفا به عنوان ورزشگاه اصلی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ نام گرفت و میزبان چندین مسابقه از جمله دیدار فینال این رقابت ها خواهد بود.

ورزشگاه لوژنیکی در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده

ورزشگاه لوژنیکی در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده

 

این ورزشگاه در گذشته استادیوم خانگی(در زمان های مختلف) باشگاه های زسکا مسکو، تورپدو مسکو و اسپارتاک مسکو بوده است، اما در حال حاضر استادیوم لوژنیکی از هیچ باشگاهی میزبانی نمی کند. در حال حاضر از استادیوم لوژنیکی به عنوان یکی از زمین های اصلی تیم ملی فوتبال روسیه استفاده می شود. البته از این استادیوم برای برگزاری سایر رویدادهای ورزشی و کنسرت ها نیز استفاده می شود.

ورزشگاه لوژنیکی یکی از معدود استادیوم های مهم فوتبال اروپاست که از چمن مصنوعی بهره می برد. البته استفاده از چمن مصنوعی برای این استادیوم ضروری است، زیرا زمین های دارای چمن طبیعی قادر به مقاومت در برابر زمستان های سرد روسیه نیستند و ترمیم آن ها نیازمند هزینه های گزافی است. با این حال، برای دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۸، موقتا چمن طبیعی در لوژنیکی کاشته شد.

 استادیوم قدیمی لوژنیکی در سال ۲۰۱۳ تخریب شد تا راهی برای ساخت یک استادیوم جدید فراهم شود. به دلیل ارزش معماری این ورزشگاه، نمای آن حفظ شد و بعدها به یک ساختمان جدید متصل شد. 

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ که در تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد، انتخاب شده است. در پایان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ورزشگاه لوژنیکی در کنار استادیوم های المپیکوی رم، المپیک برلین، المپیک مونیخ، سنت دنیس، استاد دو فرانس و استادیوم ومبلی لندن به عنوان تنها ورزشگاه هایی به شمار می روند که میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال و لیگ اروپا/لیگ قهرمانان اروپا بوده اند و همچنین از آن ها به عنوان استادیوم اصلی بازی های المپیک تابستانی استفاده شده است.

همچنین دیدار بین تیم های ملی پرتغال و مراکش که همگروه های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند، در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد.

 

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقا

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب شده است

گروه D : دفاع سمپائولی از عملکرد مسی و مقصر خواندن دیگر اعضای تیم!!

لیونل مسی و هم تیمی های او، عملکرد مناسبی را طی دو بازی گذشته خود به نمایش نگذاشته اند. این در حالی است که تیم ملی آرژانتین، در آستانه سقوط از مرحله مسابقات جام جهانی روسیه قرار دارد.

لیونل مسی، طی دو بازی گذشته خود برای تیم ملی آرژانتین، عملکرد مناسبی را از خود به نمایش نگذاشته است

لیونل مسی، طی دو بازی گذشته خود برای تیم ملی آرژانتین، عملکرد مناسبی را از خود به نمایش نگذاشته است

خورخه سامپائولی سرمربی تیم ملی آرژانتین، از عملکرد مسی در بازی های گذشته دفاع کرده است اما دیگر بازیکنان تیم را مقصر نتیجه گرفتن آرژانتین در جام جهانی می داند.

این نماینده آمریکای جنوبی بازی اول خود مقابل ایسلند را با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ پشت سر گذاشت تا آرژانتین با ۱ امتیاز شانس صعود داشته باشد. روز پنج شنبه و طی دور دوم دیدارهای گروهی، آرژانتین با دریافت ۳ گل، بازی را به کرواسی واگذار کرد. آینده این تیم به آخرین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی بستگی دارد.

عملکرد لیونل مسی ستاره بارسایی آرژانتین، در دو بازی گذشته بسیار ضعیف بوده است. شروع این عملکرد ضعیف نیز با از دست دادن ضربه پنالتی در بازی مقابل ایسلند بود. ضربه ضعیفی که هنوز هم سنگینی آن، بازی مسی را تحت الشعاع قرار داده است. با این وجود سمپائولی بازیکنان دیگر آرژانتین را مقصر می داند که توانایی هم پایی با استعداد مسی را ندارند.

در سوی دیگر مسابقات و در گروه B، کریستیانو رونالدو با اختلاف از لیونل مسی بهتر عمل کرده است. او در هر دو دیدار تیم ملی پرتغال گلزنی کرده است و در مجموع با چهار گل، بالای جدول گلزنان جام جهانی روسیه قرار می گیرد. بسیاری از طرفداران و فعالان حوزه فوتبال معتقدند که جام جهانی، مسابقاتی است که بازیکنان برتر را از دیگر بازیکنان متمایز می کند؛ با این وجود، سمپائولی باور دارد که کنار هم قرار دادن این بازیکنان در کنار یکدیگر ناعادلانه است. او طی مصاحبه ای با بی بی سی و پس از باخت روز پنج شنبه تیم خود، این چنین گفت:

به نظر من کریستیانو بازیکنی عالی است(شما می توانید به هر آنچه او برای تیم ملی و باشگاه خودش بدست آورده است، نگاه کنید). در حال حاضر، نباید این دو بازیکن را مقایسه کنیم. به نظر من، بازیکنان تیم آرژانتین، درخشش مسی را می پوشانند. لئو محدود است و این محدودیت او به خاطر ایده آل نبودن هم تیمی هایش است. به عنوان سرمربی، باید این موارد را متوجه و با آن ها رو به رو شویم. من نیز باید این حقیقت را قبول کنم.

خورخه سمپائولی در ادامه سخنان خود، مسئولیت عملکرد ضعیف آرژانتین را بر عهده گرفت:

من مسئول این نتیجه هستم. من هم مانند تمام طرفداران رویایی فکر می کردم و این نتیجه ضعیف، من را بسیار ناراحت کرد. فکر می کنم که هر آنچه در توان داشتم را انجام دادم و نتوانستم آنچه که طرفداران می خواستند را به آن ها بدهم.

آرژانتین برای بقا در جام جهانی، وابسته به عملکرد نیجریه مقابل ایسلند بود. طی بازی روز جمعه، نیجریه با درخشش خود، توانست بازی را با نتیجه ۲ بر ۰ به پایان برساند. حال برای صعود به دور بعد، همه چیز به بازی آخر تیم ملی آرژانتین با نیجریه بستگی دارد.

۹۰min.com

ایالات متحده، مکزیک و کانادا میزبانان جام جهانی 2026 خواهند بود

طی جلسه دیشب کنگره، میزبانان جام جهانی 2026 پس از مدت ها انتظار انتخاب شدند.

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

طی جلسه ای در شهر مسکو، رئیس انجمن جهانی فوتبال از انتخاب کشور های ایالات متحده، کانادا و مکزیک، به عنوان میزبانان مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۶ خبر داد.

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری ای اف ای، طی رای گیری این انجمن در کنگره فیفا، آمریکای شمالی، با دریافت ۱۳۴ رای به عنوان میزبان انتخاب شد. این در حالی است که مراکش با ۶۵ رای، شانس خود را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از دست داد. جیانی اینفانتینو، طی جلسه برگزار شده در مسکو و پیش از شروع مسابقات امسال گفت:

کشور های کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا، به عنوان میزبانان مشترک جام جهانی ۲۰۲۶، از سوی کنگره انتخاب شده اند.

کارلوس کاردیرو، رئیس فدراسیون فوتبال ایالات متحده، انتخاب شدن آمریکا به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ را یک افتخار و موهبت خواند.

جام جهانی ۲۰۲۶، اولین سری مسابقات در تاریخ فیفا خواهد بود که با شرکت ۴۸ تیم، به جای ۳۲ تیم، برگزار خواهد شد.

بر اساس درخواست منتشر شده، آمریکا میزبانی ۶۰ دیدار را بر عهده خواهد گرفت که تمام نقاط آمریکا، از لس آنجلس تا دالاس و تا نیویورک را پوشش خواهد داد. این در حالی است که مکزیک و کانادا هر کدام، میزبانی ۱۰ دیدار را در برنامه خود دارند. مکزیک، شهر های مونتری، گوادالاخارا، مکزیکو سیتی را برای این دیدار ها در نظر گرفته است و کانادا نیز از مونترال و تورنتو، برای میزبانی خود استفاده خواهد کرد.

منبع: Business-Standard.com


بستن