2018 سال مسی خواهد بود

2018 سال مسی خواهد بود

رئال مادرید و رونالدو فصل بسیار خوبی را در 2017 گذراندند رونالدو برنده جایزه “The Best” و همچنین برنده پنجمین توپ طلای خود شد و از این حیث به رکورد لئونل مسی رسید. این دو بازیکن افسانه ای 10 سال است بر جهان فوتبال سلطنت می کنند.

2018 سال مسی خواهد بود

.jpg

لیونل مسی بعد از گل مقابل رئال

در الکلاسیکویی که گذشت، در نیمه اول رئال مادرید بازی را به سرعت در دست گرفت. اما با شروع نیمه دوم و کاسته شدن انرژی رئال، بارسلونا بازی را در کنترل کرد و مسی مرکز زمین را در دست گرفت و یک گل و یک پاس گل به ثمر رساند و نمره ۱۰ را در انتهای بازی کسب کرد. مسی در این فصل در ۱۵۳۰ دقیقه ای که بازی کرده ۱۵ گل و ۶ پاس گل داده است. (تقریبا هر بازی یک گل) او همچنین در فصل ۲۰۱۷ بهترین بازی ساز و گلزن ترین بازیکن با زدن ۵۴ گل است و تنها یک رقیب به نام هری کین با ۵۳ گل دارد که ممکن است در آخرین بازی سال ۲۰۱۷ تاتنهام مقابل ساوتهمپتون این جایگاه را از او بگیرد.

مسی در این فصل موفق به دریافت کفش طلا شد.او با ۲۵ گل، گلزن ترین بازیکن تاریخ الکلاسیکو است و بالاتر از رائول گنزالس، دی استفانو و کریس رونالدو قرار دارد و همچنین تنها بازیکن تاریخ است که در مقابل رئال این تعداد گل را به ثمر رسانده است.

علاوه بر رکورد شکنی در تیم باشگاهی خود در تیم ملی (آرژانتین) هم رکورد زد. او با به ثمر رساندن  ۶۱ گل بالا تر از گابریل باتیستوتا با ۵۶ و کرسپو با ۳۵ و دیگو مارادونا با ۳۴ گل قرار گیرد. بعد از رکورد شکنی لئو مسی, باتیستوتا در مصاحبه ای اعلام کرد:

 " بعد از آقای گلی مسی در آرژانتین غمگین شدم اما همیشه می دانستم کسی خواهد آمد که رکورد مرا جابجا کند."

راهکار چلسی برای عادت سیگار کشیدن ساری!

مائوریتزیو ساری سرمربی چلسی، در فوتبال به عنوان یک فرد سیگاری شناخته می شود؛ وی زمانی که سرمربی ناپولی بود و در حال هدایت تیمش از روی نیمکت بود، مرتبا سیگار می کشید.

راهکار چلسی برای عادت سیگار کشیدن ساری!

سمربی چلسی عادت سیگار کشیدن را کنار می گذارد؟

سمربی چلسی عادت سیگار کشیدن را کنار می گذارد؟

قوانین استعمال دخانیات در انگلستان به گونه ای است که مائوریتزیو ساری نمی تواند در ورزشگاه های این کشور سیگار بکشد. وی مصرف سیگار بالایی در طول روز دارد و حالا باید بازی های لیگ جزیره، این عادت خود را کنار بگذارد. اما باشگاه چلسی در نظر دارد به سرمربی جدید خود کمک کند؛ به نقل از daily mail، باشگاه چلسی در محوطه استادیوم استمفورد بریج منطقه ای را برای سیگار کشیدن سرمربی خود ایجاد می کند تا به نوعی به سرمربی ۵۹ ساله تیمشان کمک کنند.

اگرچه قوانین سختگیرانه ای در کشور انگلستان برای استعمال دخانیات وجود دارد، اما مدیران چلسی با این روش سعی دارند سرمربی جدید خود را در این کشور راضی نگه دارند. اما با اینحال وی در بازی مقابل هادرسفیلد نیز به صورت پنهانی سیگار کشید و این مسئله از چشم هواداران دور نماند؛ حالا رسانه های انگلستان بر این باورند که مدیران چلسی به دلیل ان رفتار وی، باید با او برخورد کنند. یکی از هواداران حاضر در ورزشگاه در اینباره می گوید:

آیا کسی متوجه سیگار کشیدن ساری شد؟ ها ها... او یک اسطورست!

هوادارای دیگر گفت:

باید به مربیان آزادی عمل بیشتری در کنار زمین داده شود. تصور کنید که ساری در کنار زمین سیگار بکشد و کلوپ نیز آب جو آلمانی بنوشد!

جدا از این موضوع، ساری پس از بازی با هادرسفیلد گفت:

با اینکه نتیجه خوبی کسب کردیم اما بازی سختی بود. اگر شما فقط به نتیجه نگاه کنید، شاید فکر کنید که بازی آسانی داشتیم اما در نیمه اول، حریف بسیار فیزیکی بازی می کرد. ما یک تیم فیزیکی نیستیم و ۲۰ دقیقه به مشکل خوردیم اما سپس توانستیم خیلی خوب بازی را کنترل کنیم. فعلا در بهترین آمادگی خود به سر نمی بریم. دوشنبه هفته گذشته ۴ بازیکن از تعطیلات بازگشتند؛ سپس سه شنبه نیز دو بازیکن دیگر. بینابراین فعلا به صورت کامل آماده نیستیم امیدوارم دو ماه دیگر در فرم خوبی قرار داشته باشیم.

منبع: express.co.uk

پنج نتیجه گیری از اولین حضور لوپتگی به عنوان سرمربی رئال مادرید

اولین حضور خولن لوپتگی بر روی نیمکت رئال مادرید با شسکت همراه بود و اگرچه همیشه نتایج برای باشگاه رئال مادرید حائز اهمیت است؛ اما در این 90 دقیقه نکات مختلفی از نحوه سرمربیگری لوپتگی به دست آمد.

پنج نتیجه گیری از اولین حضور لوپتگی به عنوان سرمربی رئال مادرید

خولن لوپتگی برای اولین بار رئال مادرید را رهبری کرد

خولن لوپتگی برای اولین بار رئال مادرید را رهبری کرد

حتی با اینکه خولن لوپتگی برخی از بازیکنان مهمش را در اختیار نداشت و فصل را بدون کریستیانو رونالدو آغاز خواهد کرد، نکات بسیاری در بازی مقابل منچستریونایتد وجود داشت که باید مورد بررسی قرار گیرد.

۱) بیل، بنزما و وینسیوس

بیل، بنزما و وینیسیوس خط حمله رئال مادرید را رهبری می کردند. در اکثر دقایق بیل در سمت راست و وینیسیوس در سمت چپ خط حمله حضور داشتند. بیل با اودریوزولا مدافع کناری رئال هماهنگی خوبی نشان می دادند و وینیسیوس نیز در طول بازی اعتماد به نفس خوبی داشت.

۲) اهمیت مدافعان کناری

در این مسابقه کارواخال و مارسلو حضور نداشتند و لوپتگی نشان داد که مدافعان کناری در تفکرات وی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اودریوزولا هماهنگی خوبی با بیل داشت و توانست موقعیت هایی خلق کند. در طرف دیگر، تئو هرناندز تلاش می کرد برای بنزما توپ رسانی کند اما با یک اشتباه باعث شد منچستریونایتد گل اول را به ثمر برساند.

۳) ترکیب

حدود ۹۰ درصد از بازیکنان اصلی رئال مادرید به تازگی از تعطیلات بازگشته اند و شاید هنوز آمادگی کافی را نداشته باشند اما با اینحال خولن لوپتگی از سیستم هجومی ۳-۳-۴ استفاده کرد. مارکوس یورنته همراه با والورده و دنی سبایوس در ترکیب اصلی حضور داشتند و سبایوس وظیفه طراحی حملات را بر عهده داشت اما لوپتگی گزینه های دیگری برای این وظیفه در اختیار دارد. به همین دلیل ممکن است در طول فصل سیستمی که در بازی قبل مشاهده کردیم، تغییر یابد. در واقع لوپتگی بازی را با سیستم ۲-۴-۴ به پایان برساند؛ کروس، ایسکو و آسنسیو در خط هافبک و زوج خط حمله نیز بورخا مایورال و رائول ده توماس بودند.

۴) مالکیت توپ

این ویژگی بارز خولن لوپتگی در دوره حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا بود و احتمالا در رئال مادرید نیز ادامه دار خواهد بود. نیمه اول کهکشانی ها مالکیت توپ ۶۶ درصدی را به ثبت رساندند و در نیمه دوم نیز ۶۹ درصد مالکیت توپ را دراختیار داشتند. البته این درصد ها بیانگر خلق موقعیت زیاد نیست اما با عدم حضور برخی بازیکنان مهم در طول بازی، این موضوع قابل تقدیر است.

۵) پرس شدید پس از لو دادن توپ

یکی دیگر از ویژگی های این تیم، پرس شدید بعد از لو دادن توپ بود تا دوباره بازیکنان توپ را تصاحب کنند. هدف لوپتگی این است که پس از لو دادن توپ، بازیکنان با دویدن و فشار آوردن به حریف و زدن تکل های متعدد، مالکیت توپ را دوباره به دست آورند.

منبع: Marca.com

کریستیانو رونالدو باعث افزایش 600 درصدی قیمت بلیط های مسابقات سری آ شد!!!

خبر پیوستن کریستیانو رونالدو به یوونتوس، به موضوعی داغ و مهم در فوتبال ایتالیا تبدیل شده است و هواداران حاضرند برای دیدن بازی های او پول زیادی خرج کنند.

کریستیانو رونالدو باعث افزایش 600 درصدی قیمت بلیط های مسابقات سری آ شد!!!

کریستیانو رونالدو دلیل افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت بلیط های مسابقات سری آ!

تحول سری آ با آمدن کریستیانو رونالدو

هواداران ایتالیایی قصد دارند برای دیدن مسابقات تیم یوونتوس و خصوصا کریستیانو رونالدو، ۶ برابر بیش تر از قیمت معمول برای خرید بلیط های بازی ها هزینه کنند. تمام رسانه ها درباره انتقال رونالدو از رئال مادرید به یووه، حرف می زنند. اگرچه وی همراه با رئال مادرید و منچستریونایتد بارها در خاک ایتالیا مقابل تیم های مختلف سرزمین چکمه به میدان رفته، اما طرفداران فوتبال در ایتالیا برای دیدن وی هیجان زده هستند.

 

پارما یکی از این باشگاها است؛ این تیم ریشه دار در سال ۲۰۱۵ ورشکست شد و حالا پس از سال ها دوباره به سطح اول رقابت های فوتبال ایتالیا بازگشته است. در هفته سوم سری آ پارما در ورزشگاه انیو تاردینی میزبان یوونتوس خواهد بود و بلیط های این دیدار با افزایشی ۶۰۰ درصدی مواجه شده است. یک جایگاه معولی در این استادیوم که ۲۵ یورو می ارزید، حالا  ۱۷۸ یورو باید خریداری شود. جایگاه هایی که به طور معمول ۶۰، ۷۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ یورو ارزش داشتند نیز در این مسابقه به ترتیب ۱۹۹، ۲۳۳، ۳۸۶ و ۴۵۰ یورو قیمت خواهند داشت؛ یقینا یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط ها، حضور کریستیانو رونالدو در این رقابت ها است.

فوق ستاره پرتغالی دیروز (دوشنبه) برای اولین بار با هم تیمی های جدیدش به تمرین پرداخت.

منبع: mirror.co.uk

دلیل عدم جذب حتی یک بازیکن توسط تاتنهام از زبان پوچتینو

تاتنهام در این تابستان موفق به جذب هیچ بازیکنی نشد؛ بدین ترتیب این تیم به اولین باشگاه تاریخ لیگ برتر انگلستان تبدیل شد که حتی نتوانست یک بازیکن جذب کند. این باشگاه تلاش کرد جک گریلیش را از استون ویلا به خدمت گیرد اما موفق نشد.

دلیل عدم جذب حتی یک بازیکن توسط تاتنهام از زبان پوچتینو

مائوریزیو پوچتینو از سیاست های نقل و انتقالاتی باشگاه تاتنهام گفت

مائوریزیو پوچتینو از سیاست های نقل و انتقالاتی باشگاه تاتنهام گفت

مائوریزیو پوچتینو سرمربی باشگاه تاتنهام هاتسپر بر این باور است که قانون برکسیت و هزینه ساخت استادیوم جدید، دو عامل مهمی بودند که این تیم لندنی موفق به جذب بازیکن نشود. در پایان فصل گذشته، پوچتینو به مدیران تاتنهام هاتسپر توصیه کرد که برای خرید بازیکن در تابستان شجاع باشند و علنا به مسئولان تیمش پیغام داد که نیاز مبرمی به بازیکنان جدید دارد.

اما در این تابستان تیم لندنی نتوانست جک گریلیش را از استون ویلا به خدمت گیرد و به اولین تیم تاریخ انگلستان مبدل شد که حتی نتوانست یک بازیکن نیز جذب کند. همچنین با اجرا شدن قانون برکسیت و خروج انگلستان از اتحادیه اُروپا، تیم های انگلیسی برای خرید بازیکنان خارجی باید مبالغ سنگینی را هزینه کنند و تاتنهام نیز علاقه ای به پرداخت مبالغ سنگین نداشت.

اما در عوض پوچتینو توانست ستاره های تیمش را برای ماندن ترغیب کند؛ هری کین، داوینسون سانچز، سون هونگ مین، اریک لاملا و هری وینکس همگی قرارداد خود را به مدت چند فصل دیگر تمدید کردند. سرمربی آرژانتینی می گوید:

باشگاه جاه طلبی خود را نشان داد؛ زیرا در حال ساخت یک زمین تمرینی جدید است و تمدید قرارداد ستارگان تیم یک سرمایه گذاری عظیم است. همچنین ساختن استادیومی که هزینه ای نزدیک به یک بیلیون پوند دارد، کار بسیار سخت و شجاعانه ایست و این حقیقت است.

پوچتینو ادامه داد:

برخی رسانه ها هزینه ساخت استادیوم جدید را ۴۰۰ میلیون پوند ارزیابی کرده اند که نباید به حرف آن ها اعتماد کرد. قانون برکسیت نیز وضعیت را خراب تر کرد؛ هزینه جذب بازیکن جدید ۳۰ درصد افزایش یافته است و این غم انگیز است؛ برای مردم انگلستان متاسفم. ممکن است برخی بگویند تاتنهام هیچ بازیکنی جذب نکرده است اما نگه داشتن بهترین بازیکنانان عملکرد شجاعانه ای است.

اوایل تابستان از گریلیش به عنوان اصلی ترین هدف نقل و انتقالتی تاتنهام نام برده می شد. اما پیشنهاد ۲۵ میلیون پوندی اسپرز روز پنجشنبه توسط سران استون ویلا رد شد. مالکان میلیاردر استون ویلا نیازی به فروش بازیکنش نداشتند و بر این باور بودند که بازیساز تیمشان نباید از باشگاه جدا شود. پوچتینو از این که مدیران تیمش در ساعات پایانی نقل و انتقالات با عجله به سراغ بازیکنان ناشناخته دیگر نرفتند، خوشحال است:

ما باشگاهی هستیم که تصمیم گرفتیم در این تابستان به سراغ جذب هر بازیکنی نرویم. اگرچه خرید بازیکن در فوتبال امری رایج است اما تصمیم گرفتیم بازیکنی را در این تابستان جذب نکنیم. این موضوع ممکن است نامناسب به نظر رسد زیرا به شخصیت و تاریخ باشگاه آسیب می زند اما این تصمیم ما بود و می خواستیم بهترین بازیکنانمان را حفظ کنیم؛ این تصمیم بسیار شجاعانه بود. از چیزی نمی ترسم. باید به اندازه کافی باهوش باشید تا بر مشکلات غلبه کنید.

وی افزود:

باید استراتژی خودتان را داشته باشید و برای پیروزی تلاش کنید. اگرچه در زمستان برای تقویت تیم تلاش خواهیم کرد اما در صورتی که نتوانیم بازیکن جدیدی بخریم، مهمترین موضوع حفظ بهترین بازیکنان تیم است. این پنجره نقل و انتقالاتی عجیب و غریب بود. فکر می کردم تا وقتی که تیم ملی انگلستان در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور دارد، نقل و انتقالات بزرگی رخ نخواهد داد. اما پس از جام جهانی نیز نقل و انتقالات سرد و بی روحی داشتیم. اگرچه سایر کشور های اُروپایی نیز زمان بیشتری برای نقل و انتقالات در اختیار دارند، اما به نظرم آن ها نیز در حال پشت سر گذاشتن بازار آرامی هستند. من تخصصی در زمینه کارشناسی نقل و انتقالات فوتبال ندارم و به نظرم افراد دیگر بهتر می توانند درباره این موضوع صحبت کنند.

پیشنهادات مختلفی برای توبی آلدروایلد، دنی رُز و موسی دمبله ارسال شده است و این بازیکنان در صورت اجازه باشگاه، می توانند تا آخر این ماه از تاتنهام جدا شوند. اگر آن ها در تاتنهام بمانند، باید در خدمت باشگاه و سرمربی باشند:

بازیکنان باید ذهنیت خودشان را تغییر دهند و در این مواقع بهترین عملکرد خود را در تمرینات داشته باشند؛ زیرا من رئیس آن ها هستم. اگر چیزی از بازیکنان بخواهم، باید برای رسیدن به آن تلاش کنند و باید به دستورات داخل و خارج از زمین مسابقه، گوش فرا دهند و به آن عمل کنند؛ حرفه ای بودن به این معناست. چرا مشکل آفرینی توسط بازیکن فقط باعث اخلال می شود و کمکی نمی کند؟ اگر بازیکن از سرمربی تیم خوشش نیاید در آن لحظه مشکلات زیادی برای سرمربی درست می کند. اما در حقیقت اول به خودش و سپس هم تیم هایش و باشگاه آسیب وارد می کند. هواداران هر ماه دستمزد بازیکنان را می پردازند بنابراین آن ها باید رفتار مناسبی داشته باشند.

منبع: Independent.co.uk

زنان فوتبالیست پنج برابر بیشتر از مردان در معرض خطر آسیب مغزی هستند!

بانوان فوتبالیست در مقایسه با مردان، با احتمال ابتلا به آسیب مغزی بیشتری مواجه هستند که این مساله در مطالعه‌ بلندمدتی  که به موضوع آسیب بافت مغزی در اثر ضربات سر به توپ پرداخته، مشخص شده است.  

زنان فوتبالیست پنج برابر بیشتر از مردان در معرض خطر آسیب مغزی هستند!

بازیکنان حرفه‌ای سابق، برای انجام تحقیقات بیشتر روی اثرات بلندمدت ضربات سر فراخوانده شده‌اند

بازیکنان حرفه‌ای سابق، برای انجام تحقیقات بیشتر روی اثرات بلندمدت ضربات سر فراخوانده شده‌اند

در این پژوهش نشان داده شده که بعد از یکسال بازی فشرده فوتبال، تعداد متوسط ضربات سر در میان مردان ۴۸۷ و در میان زنان ۴۶۹ است اما ناهنجاری‌ها در ماده سفید مغز در میان زنان ۵ برابر بیشتر از مردان دیده شده است.

اگر مطالعات بعدی نیز تاثیرات طولانی مدت این یافته‌ها بر سلامتی را تائید کنند، در این صورت نویسندگان و تحلیلگران پیشنهاد می‌دهند که برای داشتن فوتبال ایمن و سالم، لازم است که قوانین و مقرراتی متناسب با جنسیت وضع شوند.

 دکتر مایکل لیپتون استاد رادیولوژی که هدایت این مطالعات را در مرکز پزشکی مونتفیور در نیویورک برعهده داشته گفته است:

در هر دو گروه، با افزایش تعداد ضربات سر، میزانِ این اثری که در ماده سفید مشاهده می‌کنیم بیشتر می‌شود. اما در زنانی با تعداد ضربات سرِ برابر با مردان، ناهنجاری و آسیب‌های ریزساختاری در مغزشان ۵ برابر بیشتر دیده شده است.

این یافته‌ها بخشی از پژوهش کلی‌تری است که بازیکنان سابق خواهان آن شده بودند ازجمله ستاره سابق انگلیسی، آلن شیرر، تا بتوان تاثیرات بلندمدت ضربات مکرر سر را بر سلامتی بازیکنان بررسی کرد.

آسیب‌های جدی به مغز مانند صدمه مغزی، موجب ایجاد مشکلات و ناهنجاری‌هایی در ماده سفید مغز می‌شود؛ قسمتی که تاحد زیادی به خطر زوال عقل و بیماری‌های دیگر مرتبط است.

درحالیکه ضربه سر در بازی فوتبال نسبت به یک صدمه مغزی یا دیگر انواع آسیب‌های مغزی، چندان جدی بنظر نمی‌رسد اما استمرار و تکرار در ضربات سر، تاثیرات قابل رؤیتی را در ساختار مغزی ایجاد می‌کند.

فوتبال، محبوب‌ترین ورزش مشارکتیِ جهانی است و چنانکه پیمایش فیفا در سال ۲۰۱۴ درباره فوتبال بانوان نشان می‌دهد، درحال حاضر در سطح جهان بیش از ۳۰ میلیون فوتبالیست زن وجود دارد. به این ترتیب یک اثر کوچک می‌تواند انسان‌های زیادی را تحت تاثیر قرار دهد.

محققان با بکارگیری یک شکل پیشرفته از آزمایش ام.آر.آی که با عنوان انتشار تصویربرداری تانسور (DTI) شناخته می‌شود توانستند به تغییرات میکروسکوپی در مغز ۹۸ فوتبالیست غیرحرفه‌ای یا آماتور دست یابند.

این آزمایش‌ها با اندازه‌گیری (با عنوان آنیزوتروپی جزئی) نشان می‌دهند که مولکول‌های آب چگونه آزادانه اطراف مغز به حرکت درمی‌آیند. در ماده سفید مغزی سالم، بافت مغزی(که سلول‌های عصبی در ماده خاکستری را به یکدیگر متصل می‌سازد و به سیگنال‌ها اجازه می‌دهد که میان بخش‌های مختلف مغز حرکت کنند) آب اطراف مغز بصورت یکنواخت در جریان است. اما در بافت مغزی آسیب‌دیده و دارای ناهنجاری، این مولکول‌ها پراکنده هستند و در اندازه‌گیری آنیزوتروپی عدد پایین‌تری را نیز نشان می‌دهند.

دکتر لیپتون می‌گوید:

یک کاهش در عدد آنیزوتروپی نشان‌دهنده تغییرات یدر ریزساختار یا ساختمان میکروسکوپی ماده سفید مغز است که برای مثال ممکن است نشان از التهاب یا از بین رفتن عصب‌ها داشته باشد.

در نتایج این پژوهش که روز سه شنبه در مجله رادیولوژی منتشر شد، همچنین به این یافته اشاره شده است که این آسیب‌های مغری، در زنان در مقایسه با مردان بخش بزرگ‌تری از مغز را درگیر کرده است.  هرچند این مطالعات، این موضوع را مورد بررسی قرار ندادند که این افراد در سال‌های بعدی زندگی، چه کیفیت سلامتی‌ای را تجربه کردند و اینکه افرادی با ناهنجاری‌های بیشتر، کیفیت کمتری را تجربه کردند یا خیر.

دکتر لیپتون اضافه کرده است:

ما هنوز به اطلاعات کافی‌ای دسترسی نداریم تا بتوانیم به مقررات و دستورالعملی برای حفاظت از بازیکنان دست پیدا کنیم اما با شناخت ارتباط میان این مسائل(اینکه چگونه انسان‌های متفاوت، آستانه حساسیت متفاوتی در برابر ضربه سر با توپ دارند) می‌توانیم پیشنهاد دهیم که برای رسیدن به یک فوتبال ایمن‌تر و سالم‌تر، نیازمند مقررات جنسیت‌محور در این زمینه هستیم.

منبع: independent.co.uk


>