گوش به زنگگوش به زنگ

2018 سال مسی خواهد بود


2018 سال مسی خواهد بود

رئال مادرید و رونالدو فصل بسیار خوبی را در 2017 گذراندند رونالدو برنده جایزه “The Best” و همچنین برنده پنجمین توپ طلای خود شد و از این حیث به رکورد لئونل مسی رسید. این دو بازیکن افسانه ای 10 سال است بر جهان فوتبال سلطنت می کنند.

.jpg

لیونل مسی بعد از گل مقابل رئال

در الکلاسیکویی که گذشت، در نیمه اول رئال مادرید بازی را به سرعت در دست گرفت. اما با شروع نیمه دوم و کاسته شدن انرژی رئال، بارسلونا بازی را در کنترل کرد و مسی مرکز زمین را در دست گرفت و یک گل و یک پاس گل به ثمر رساند و نمره ۱۰ را در انتهای بازی کسب کرد. مسی در این فصل در ۱۵۳۰ دقیقه ای که بازی کرده ۱۵ گل و ۶ پاس گل داده است. (تقریبا هر بازی یک گل) او همچنین در فصل ۲۰۱۷ بهترین بازی ساز و گلزن ترین بازیکن با زدن ۵۴ گل است و تنها یک رقیب به نام هری کین با ۵۳ گل دارد که ممکن است در آخرین بازی سال ۲۰۱۷ تاتنهام مقابل ساوتهمپتون این جایگاه را از او بگیرد.

مسی در این فصل موفق به دریافت کفش طلا شد.او با ۲۵ گل، گلزن ترین بازیکن تاریخ الکلاسیکو است و بالاتر از رائول گنزالس، دی استفانو و کریس رونالدو قرار دارد و همچنین تنها بازیکن تاریخ است که در مقابل رئال این تعداد گل را به ثمر رسانده است.

علاوه بر رکورد شکنی در تیم باشگاهی خود در تیم ملی (آرژانتین) هم رکورد زد. او با به ثمر رساندن  ۶۱ گل بالا تر از گابریل باتیستوتا با ۵۶ و کرسپو با ۳۵ و دیگو مارادونا با ۳۴ گل قرار گیرد. بعد از رکورد شکنی لئو مسی, باتیستوتا در مصاحبه ای اعلام کرد:

 " بعد از آقای گلی مسی در آرژانتین غمگین شدم اما همیشه می دانستم کسی خواهد آمد که رکورد مرا جابجا کند."