گوش به زنگگوش به زنگ

مراحل آماده سازی مراکش برای جام جهانی روسیه


به نقل از سایت مراکشی النخبه، رییس فدراسیون فوتبال مراکش درباره گروه B جام جهانی 2018 روسیه که تیم ملی کشورمان نیز در آن قرار دارد گفت:

” بهترین تیم‌ ها در جام جهانی روسیه حضور دارند، بنابراین همه گروه ‌ها سخت هستند.“

مراکش حریف سرسخت ایران در جام جهانی روسیه، دیدارهای تدارکاتی بسیار خوبی برگزار خواهد کرد.jpg

مراکش حریف سرسخت ایران در جام جهانی روسیه، دیدارهای تدارکاتی بسیار خوبی برگزار خواهد کرد

پس از سال‌ ها تیم ملی مراکش توانست جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را کسب کند. آخرین بار مراکش در جام جهانی ???? فرانسه، در گروه اول با تیم های برزیل، نروژ و اسکاتلند همگروه بود و از صعود به دور بعدی رقابت ها بازماند. این تیم در چهار دوره ای که در جام های جهانی حضور داشته، تنها یک بار در سال ???? موفق شده به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد. بعلاوه تیم ملی مراکش تنها یک بار در سال ۱۹۷۶ در جام ملت‌های آفریقا به مقام قهرمانی رسیده است.

تیم ملی فوتبال مراکش قبل از شروع جام جهانی روسیه و به منظور آماده سازی برای این رقابت ها، ? بازی تدارکاتی با تیم‌ های بزرگ دنیا برگزار خواهد کرد.

رییس فدراسیون مراکش درهمین رابطه گفت:

”برنامه آماده ‌سازی تیم ملی فوتبال مراکش به منظور حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ماه مارچ(اسفند ۱۳۹۶) با انجام دیدارهای دوستانه برابر حریفان آغاز می شود. این تیم‌ ها که از سوی هروه رنار سرمربی مراکش انتخاب شده اند شامل آرژانتین، لهستان، سوئد، بلژیک و ایسلند می باشند.“

این غول آفریقایی ابتدا اردوی آماده‌ سازی خود را در کشور مراکش شروع می کند. در ادامه مراکشی ها راهی کشور سوئیس خواهند شد و در انتها نیز از سوئیس به کشور روسیه خواهند رفت.

لازم به ذکر است کنفدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) مبلغ ۵۰۰ هزار دلار برای حمایت از برنامه آماده سازی تیم های آفریقایی برای حضور موفق در جام جهانی پرداخت کرده است. این کمک پانصد هزار دلاری سی ای اف(CAF)، با مبلغی که تیم ها از فدراسیون هایشان به منظور آماده سازی در جام جهانی دریافت می کنند، متفاوت است.

تیم‌ های ملی پرتغال، اسپانیا، ایران و مراکش در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار دارند. ایران و مراکش در اولین بازی و شاید مهمترین دیدار گروه برای ایران، در روز ۲۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ در ورزشگاه شهر سن پترزبورگ به مصاف هم خواهند رفت.

با توجه به دیدارهای تدارکاتی فوق العاده خوبی که فدراسیون فوتبال مراکش ترتیب داده، قطعا تدارک دیدارهای دوستانه و تدارکاتی با تیم های بزرگ برای تیم ملی ایران، بیش از پیش به چشم می آید.