گوش به زنگگوش به زنگ

شکست ناپذیرهای لندن


در انگلستان، شکست ناپذیرها یا  “The Invincibles”،  لقبی است که به تیم های فوتبال آرسنال و پرستون، پس از آنکه بدون شکست عنوان قهرمانی لیگ جزیره را کسب کردند، داده شد. پرستون در فصل 1888/89 با 27 بازی بدون شکست تحت سرمربیگری ویلیام سودل و آرسنال همراه با آرسن ونگر در فصل 2003/04 با 38 بازی بدون شکست به این عناوین دست یافتند.

اصطلاح شکست ناپذیرها نیز در دیگر لیگ های فوتبال اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از پرستون و آرسنال، تنها میلان و یوونتوس در بین تیم های پنج لیگ معتبر اروپایی، به ترتیب در فصول ۱۹۹۱/۹۲ و ۲۰۱۱/۱۲ به یک دوره سری-آ بدون شکست پایان دادند. در میان باشگاه های خارج از پنج لیگ معتبر اروپایی، تنها تیم سلتیک رقابت های لیگ و جام حذفی سال ۲۰۱۶/۱۷ در اسکاتلند را بدون شکست به پایان رسانده است.

در فصل ۲۰۰۳/۰۴ توپچی های لندن بدون متحمل شدن حتی یک شکست، عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان را به دست آوردند. آرسنالی ها طی ۳۸ دیدار، رکورد ۲۶ برد، ۱۲ تساوی و ۰ شکست را ثبت کردند. در هفته ششم لیگ، منچستر یونایتد می توانست به این رکورد پایان دهد اما رود فن نیستلروی در وقت های تلف شده یک پنالتی را از دست داد و بازی با نتیجه ۰ - ۰ به پایان رسید. سپس آرسنال در ۹ مسابقه لیگ به طور متوالی به پیروزی رسید و در پایان نیز با یک تساوی مقابل تاتنهام در آوریل ۲۰۰۴، مقام قهرمانی لیگ برتر انگلستان را به دست آورد. توپچی ها در مرحله نیمه نهایی جام حذفی در همان سال در برابر منچستر یونایتد و در رقابتهای جام اتحادیه در مصاف با میدلزبورو شکست خوردند. آرسنال به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز رسید که در آن مرحله توسط یکی از رقبای لندنی خود یعنی چلسی، حذف شد.

در اواسط فصل بعد، یک جام طلایی ویژه لیگ جزیره، به دلیل کسب عنوان قهرمانی بدون متحمل شدن حتی یک شکست، به آرسنال اهدا شد. آرسنال در بازی دوم خود در لیگ برتر ۲۰۰۴/۰۵ میدلزبورو را شکست داد و به رکورد ۴۲ بازی بدون شکست ناتینگهام فارست دست یافت. این شاهکار توپچی ها با پیروزی در ۷ بازی دیگر به رکورد ۴۹ بازی بدون شکست تبدیل شد. سرانجام این منچستریونایتد بود که رکورد قرمزهای لندن را در بازی پنجاهم شکست. این دیدار با نتیجه دو بر صفر به نفع یونایتد به پایان رسید.

جام طلایی ویژه لیگ جزیره، به دلیل کسب عنوان قهرمانی بدون متحمل شدن حتی یک شکست، به آرسنال اهدا شد..jpg

جام طلایی ویژه لیگ جزیره، به دلیل کسب عنوان قهرمانی بدون متحمل شدن حتی یک شکست، به آرسنال اهدا شد.