تبلیغات در تلکسیران

شرط انتقال اوبامیانگ به آرسنال: شل کردن سر کیسه

پس از یک هفته از گذشت مذاکرات نصفه و نیمه باشگاه آرسنال برای امضای قرارداد با پیر امریک اوبامیانگ، هنوز این امیدواری وجود دارد که این انتقال نهایی شود.

شرط انتقال اوبامیانگ به آرسنال: شل کردن سر کیسه

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

نهایی شدن این قرارداد بستگی به این دارد که آرسنال و دورتموند بر سر شرایط این انتقال، با هم توافق کنند. به گفته مایکل زورک مدیر ورزشی باشگاه بروسیا دورتموند، اگر باشگاه آرسنال پیشنهاد منطقی ارائه دهد، می تواند ستاره گابنی را به خدمت بگیرد.

در همین رابطه مایکل زورک به اسکای اسپورت گفت:

”تنها در صورتی که خواسته های ما برآورده شود، این انتقال صورت خواهد گرفت. اما اگر آرسنال پا پیش نگذارد، اوبا تا پایان فصل در دورتموند بازی خواهد کرد. باشگاه آرسنال چند باری در این رابطه تلاش کرده است که ما تمام پیشنهادات آن ها را رد کردیم، بنابراین اکنون نمی توانم بگویم سرانجام این مذاکرات چه خواهد بود.“

زورک هوشمندانه حرف زده؟ یا این که او می داند اوبامیانگ تا پایان فصل در دورتموند باقی خواهد ماند؟ به نظر می آید پاسخ سوال دوم واضح باشد. او یک تاجر است و می داند با توجه به پیشنهاد کنونی آرسنال، بستن قرارداد با توپچی ها در ماه جاری کسب و کار خوبی به حساب نمی آید.

اگر صادقانه به قضیه بنگریم، خود اوبامیانگ دوست دارد به آرسنال برود ولی خود او هم کم کم دارد از نهایی شدن این انتقال ناامید می شود.

اما چرا این باشگاه شمال لندنی نمی تواند رقم قرارداد را بپردازد؟! مورد اوبامیانگ برای هواداران باشگاه آرسنال بسیار آشناست. توماس لمار را بخاطر بیاورید. توپچی ها نهایتا با پرداخت مبلغ درخواستی موناکو موافقت کردند، اما دیگر برای امضای قرارداد دیر شده بود. در حال حاضر لمار بازی کردن در اسپانیا را ترجیح می دهد.

اوبامیانگ از اواسط دسامبر سال گذشته تا این هفته حتی یک بار هم برای دورتموند به میدان نرفته بود و طی این مدت تنها با تمرین کردن فرم خود را حفظ کرده، اما حفظ بهترین فرم در فوتبال، نه با تمرین کردن بلکه با بازی کردن ایجاد می شود.

باشگاه آرسنال می تواند با شل کردن سر کیسه، این مهاجم تراز اول را به امارات بیاورد. توپچی ها از قیمت ۶۰ میلیون پوندی اوبا خبر دارند و تنها کاری که برای به خدمت گرفتن او باید انجام دهند این است که این مبلغ را پرداخت کنند. طبیعتا اگر شما به یک فروشگاه بروید و بخواهید محصولی را با قیمتی کمتر از چیزی که روی آن درج شده خریداری کنید، فروشگاه را با دست خالی ترک خواهید کرد.

مسلما هر کسی که مذاکرات انتقال آرسنال را انجام می دهد، باید عاقلانه عمل کند. اگر آنها واقعا اوبامیانگ را می خواهند باید سر کیسه را شل کنند.

به کاپیتان الدحیل بگویید الوعده وفا!

"بگویید هوادارانتان بیایند" این جمله کریم بوضیاف کاپیتان تیم الدحیل بود که از حضور پر تعداد هواداران پرسپولیس در دیدار برگشت استقبال کرد. اما بیشتر شبیه به یک کری سنگین برای فوتبال ایران و به خصوص قرمزپوشان بود.

به کاپیتان الدحیل بگویید الوعده وفا!

پرسپولیس الدحیل امشب در ورزشگاه آزادی

پرسپولیس-الدحیل

در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه آزادی و در یک شب پر التهاب و حساس، سرخپوشان پایتخت در حالی به مصاف تیم الدحیل خواهند رفت که بازی رفت را یک بر صفر واگذار کردند. اما نمایش امیدوارکننده قرمزها در قطر، بارقه هایی از امید برای برد این تیم در آزادی را زنده نگه داشت و نمایان کرد که با پشتیبانی یک صد هزار هوادار پرشور و تکیه بر سرعت می توان از دفاع کند این تیم میلیاردی عبور کرد.

اما این تمام قصه نیست. مصدومیت غیر منتظره بشار رسن، یکی از بهترین بازیکنان بازی رفت و وضعیت مبهم او و دو اخطاره بودن و محرومیت سیامک نعمتی از یک طرف و نیمکت جوان و کم تجربه از طرف دیگر، دست پروفسور را خالی تر از هر زمان دیگری گذاشته است.

 

بیشتر بخوانید:

 اما برانکو بهتر از هر کس دیگری می داند که گذشتن از این مسیر سخت با دست های خالی تنها با تعصب، جنگندگی و دوندگی بیشتر قابل جبران است. برانکو روی همراهی سرخپوشان در جای جای ایران و فریاد یکصد هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حسابی ویژه باز کرده است تا شاید، و تنها شاید از پس کریم بوضیاف و این تیم گردن کلفت قطری بر بیاید.

 

پرسپولیس-الدحیل

ساعت ۱۸:۳۰

ورزشگاه آزادی تهران

3 گزینه اصلی جانشینی ژوزه مورینیو در منچستریونایتد

ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری پس از مسابقه منچستریونیاتد-تاتنهام، دوباره خبر ساز شد و مرتبا در حضور خبرنگاران از کلمه احترام(Respect) استفاده می کرد؛ به نظر می رسد وی در حال سپری کردن روز های پایانی خود به عنوان سرمربی منچستریونایتد است.

3 گزینه اصلی جانشینی ژوزه مورینیو در منچستریونایتد

ژوزه مورینیو به زودی از جمع شیاطین سرخ جدا می شود؟

ژوزه مورینیو به زودی از جمع شیاطین سرخ جدا می شود؟

ژوزه مورینیو در مدت حضورش در باشگاه منچستریونایتد، موفق شده است سه جام را برای شیاطین سرخ کسب کند؛ علیرغم این موفقیت ها، منچستریونیاتد در مدت زمانی که آقای خاص سکان هدایت این تیم را به دست گرفته است، به ندرت توان رقابت با تیم های بزرگ انگلیس را داشته است و همچنین نحوه فوتبال بازی کردن این تیم نیز چنگی به دل نمی زند.

 

روابط ژوزه مورینیو با مدیران منچستریونایتد پس از پنجره نقل و انتقالاتی، رو به تاریکی رفته است زیرا بازیکنان مد نظر آقای خاص جذب نشدند؛ اما اگر وی اخراج شود، چه کسی جایگزین این سرمربی پرتغالی خواهد شد؟

 

۱) زین الدین زیدان

زین الدین زیدان سرمربی اسبق و موفق رئال مادرید اصلی ترین گزینه است؛ وی در مدت زمان حضورش در جمع کهکشانی ها، جام های زیادی را کسب کرده است و در حال حاضر نیز در تیمی فعالیت نمی کند و این یک مزیت برای یونایتد است زیرا به راحتی می تواند این سرمربی فرانسوی را به خدمت گیرد.

البته تردید هایی نیز وجود دارد؛ زین الدین زیدان به خوبی رختکن رئال مادرید را مدیریت کرد اما مشخص نیست وی بتواند این کار را در تیم منچستریونایتد نیز به بهترین نحوه ممکن انجام دهد؛ همچنین وی باید بتواند سبک فعلی بازی تیم را تغییر دهد و بهترین بازی را از ستارگان یونایتد بگیرد. زیدان در رئال مادرید متکی به ستاره بزرگی به نام کریستیانو رونالدو بود حال آنکه در منچستریونایتد فوق ستاره ای حضور ندارد.

ژوزه به بازیکنان جوانی مانند مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال به ندرت اعتماد کامل می کند ولی زین الدین زیدان در زمان حضورش در رئال مادرید، به جوانانی مانند مارکو آسنسیو اعتماد می کرد؛ در آخر، نحوه سرمربیگری زیدان به گونه ای است که فقط به دنبال نتیجه است و برخی مواقع استحقاق برنده شدن را ندارد. اگر ژوزه به آقای خاص معروف است، در اسپانیا و خصوصا کاتالونیا، زین الدین زیدان به آقای خوش شانس معروف است.

 

۲) مائوریسیو پوچتینو

وی عامل اصلی شکست سنگین منچستریونایتد مقابل تاتنهام بود. مائوریسیو پوچتینو سرمربی فعلی تاتنهام، زمانی که در تیم ساوتهمپتون فعالیت می کرد نیز برای تیم مورینیو دردسر های زیادی ایجاد می کرد. در آن زمان آقای خاص هدایت تیم چلسی را بر عهده داشت. حالا با حضور ژوزه در منچستریونایتد، باز هم مائوریسیو پوچتینو دست از سر وی بر نمی دارد.

سبک بازی مائوریسیو پوچتینو به نحوی است که تیمش همشه بر حریف چیره است. تیم وی پرس زیادی می کند و اگر بخواهیم نکته منفی وی را بگوییم، این است که در مسابقات بزرگ بیش از اندازه به ماجراجویی می پردازد. وی نسبت به مورینیو در روابط درون باشگاهی، سیاستمدارانه تر رفتار می کند. سر الکس فرگوسن یکی از هواداران پوچتینو است؛ البته منچستری ها برای به خدمت گرفتن وی کار سختی پیش رو دارند زیرا وی به تازگی قرارداد خود را تمدید کرده است و بعید است مالک تاتنهام به راحتی اجازه خروج وی را صادر کند.

 

۳) آنتونیو کونته

به ندرت پیش می آید که مربیان بزرگ در این زمان اینقدر راحت در دسترس باشند؛ شاگردان ژوزه مورینیو فصل گذشته فصل را در رتبه دوم و بالاتر از تیم آنتونیو کونته به پایان رساندند. در پایان فصل آنتونیو کونته از چلسی اخراج شد و مائوریتزیو ساری جای وی را گرفت؛ کارلو آنچلوتی به ناپولی پیوست و توماس توخل نیز هدایت پاری سن ژرمن را بر عهده گرفت. بنابراین آنتونیو کونته برای هدایت تیمی دیگر در حال حاضر در دسترس است. ممکن است فردی مانند ژولین ناگلزمن از نظر اد وودوارد(مدیر اجرایی منچستریونایتد) فردی مناسب برای ساختن یونایتد و فلسفه ای تازه در این باشگاه باشد اما در حال حاضر مدیران شیاطین سرخ به چنین فردی نیاز ندارند.

یونایتد به یک تکامل نیاز دارد نه یک انقلاب؛ چند خرید تازه و اگر مورینیو اخراج شد، آمدن آنتونیو کونته به این تیم. اما این سرمربی ایتالیایی نیز مانند ژوزه مورینیو، با مسئولان چلسی قبلا به مشکل برخورده بود؛ با اینحال مائوریتزیو ساری سرمربی جدید چلسی، بر خلاف کونته با مسئولان تیمش رابطه خوبی دارد و برخی قوانین عجیب آنتونیو کونته را نیز ملغی اعلام کرده است. البته آنتوینو کونته مقابل تیم های هجومی مانند منچسترسیتی، در لاک دفاعی فرو می رود و این شاید به مذاق هواداران منچستریونایتد خوش نیاید. این سرمربی ایتالیایی به خوبی می داند چگونه با ستارگانی مانند پل پوگبا رفتار کند؛ این دو زمانی که در یوونتوس حضور داشتند با یکدیگر روابط خوبی داشتند و پل پوگبا نیز تحت هدایت آنتونیو کونته عملکرد خیره کننده ای داشت.

منبع: Metro.co.uk

هشدار ژوزه مورینیو به مسئولان منچستریونایتد!

ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد به مسئولان این باشگاه هشدار داد در صورتی که بازیکنان جدید جذب نشوند، تیمش فصل سختی خواهد داشت.

هشدار ژوزه مورینیو به مسئولان منچستریونایتد!

اختلاف ژوزه مورینیو با مدیران منچستریونایتد

اختلاف ژوزه مورینیو با مدیران منچستریونایتد

باشگاه منچستریونایتد در تمرینات پیش فصل عملکرد مناسبی نداشت و حالا ژوزه مورینیو با مدیر ورزشی این تیم انگلیسی یعنی اد وودوارد به دلیل عدم جذب بازیکنان مناسب، به مشکل برخورده است.

خریدهای شیاطین سرخ تا بدین جای فصل نقل و انتقالات، فرد، دالوت و گرانت(دروازه بان ذخیره) بوده اند. اما سرمربی پرتغالی برای هدایت تیمش به بهترین شکل ممکن به بازیکنان دیگری نیاز دارد. مورینیو در کنفرانس خبری مسابقه منچستریونایتد-بایرن مونیخ در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

مدیران تیمم می دانند که چه چیزی می خواهم. هنوز باید چند روز دیگر صبر کنم و ببینم چه اتفاقی رخ می دهد. باشگاه های دیگری که در حال رقابت با ما هستند بسیار قوی اند و در حال حاضر بازیکنان فوق العاده ای دارند و یا مانند لیورپول با سرمایه گذاری عظیم همه چیز و همه بازیکنان را خریده اند.

توبی آلدرویرلد مدافع تاتنهام بزرگ ترین هدف مورینیو است؛ ژروم بواتنگ مدافع بایرن مونیخ و هری مگوایر مدافع لستر نیز بازیکنانی هستند که سرمربی پرتغالی علاقه مند به خرید آنان است

ژوزه و وودوارد قرار بود با همکاری یکدیگر بازیکنان بزرگی را به خدمت بگیرند و مانند مدیر اجرایی سابق شیاطین سرخ یعنی پیتر کنیون دوباره این باشگاه انگلیسی را به روز های اوج بازگردانند. کنیون در دوره الکس فرگوسن خرید های بزرگی انجام داد و یکی از عوامل قدرتمند شدن شیاطین سرخ در آن دوره بود اما حالا منچستر ۵ سال است که قهرمان لیگ برتر انگلستان نشده است. کنیون بر این باور است که هنوز هم مورینیو می تواند شیاطین سرخ را به اوج بازگرداند؛ مدیر اجرایی سابق شیاطین سرخ می گوید:

مورینیو و وودوارد باید با یکدیگر همکاری کنند و راهی را برای حل کردن این مشکلات پیدا خواهند کرد. یونایتد بزرگ تر از هر کسی است و این موضوع همیشه ثابت شده است. من هم قبلا برای مشکلات راه حل هایی پیدا کردم و اُمیدوارم ژوزه نیز بتواند راهی پیدا کند زیرا وی مهارت های فوق العاده ای دارد. او قبلا ثابت کرده است که می تواند چه کارهایی انجام دهد. مورینیو ظرفیت های بسیار دارد و یکی از بهترین سرمربیان جهان است اما مسئولان یونایتد این موضوع را فهمیده اند؟ نه. وی لیاقت سرمربیگری منچستر را دارد و هر کاری لازم بود انجام داده است. اما فکر نیم کنم او، مسئولان تیم و هواداران  از جایگاهی که در حال حاضر دارند راضی باشند.

منبع: indepependent.com

عملکرد فوق العاده عثمان دمبله در فینال سوپرجام اسپانیا

یکشنبه شب بارسلونا با شکست 2 بر 1 سویا توانست برای سیزدهمین مرتبه، سوپر جام اسپانیا را به دست آورد؛ این دیدار در شهر تانگیر کشور مراکش برگزار شد.

عملکرد فوق العاده عثمان دمبله در فینال سوپرجام اسپانیا

عثمان دمبله با گلی فوق العاده به استقبال فصل جدید رفت

عثمان دمبله با گلی فوق العاده به استقبال فصل جدید رفت

در بازی دیشب عثمان دمبله عملکردی فوق العاده داشت؛ وینگر فرانسوی در دقیقه ۷۹ با شوتی زیبا و سرکش توانست به زیبایی دروازه حریف را باز کند و حساب کار را ۲-۱ به نفع بارسلونا کند. همچنین در دقایق پایانی نیز یک پنالتی به نفع سویا گرفته شد اما دروازه بان آلمانی بارسلونا یعنی مارک آندره ترشتگن با عکس العمل زیبای خود مانع از گل خوردن تیمش شد.

در دقایق اولیه بازی سویا در تعجب همگان توسط پابلو ساربیا به گل اول رسید؛ لوئیس موریل مهاجم سویا با به هم ریختن مدافعان بارسلونا، در نهایت توپ را به سارابیا پاس داد و او نیز به راحتی دروازه بارسا را باز کرد؛ در ابتدا این گل آفساید تشخیص داده شد اما داور پس از استفاده از کمک داور ویدئویی گل را سالم اعلام کرد؛ تصمیمی که به درستی اعلام شد.

اواخر نیمه اول جرارد پیکه بر روی ضربه ریباند لیونل مسی، توانست کار را به تساوی بکشاند و بنابراین بازی در نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. در اوایل نیمه دوم فرانکو وازکز باریکن سویا، با ضربه ای سر در آستانه باز کردن دروازه بارسلونا قرار داشت اما ضربه سر او با اختلاف نسبتا اندک از بالای دروازه مارک آندره ترشتگن به بیرون رفت. در دقایق بعدی خطر خاصی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد و در حالی که همگان تصور می کردند مسابقه به وقت های اضافه کشیده خواهد شد، در دقیقه ۷۹ عثمان دمبله از سمت چپ محوطه جریمه با شوتی سرکش دروازه سویا را باز کرد. در اواخر بازی سویا برای به تساوی کشاندن بازی یک شانس طلایی داشت اما نتوانست به گل برسد؛ دقیقه ۸۹ الکس ویدال در محوطه جریمه توسط مارک آندره ترشتگن سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد؛ ویسام بن یدر مهاجم سویا پشت توپ قرار گرفت و شوتش را روانه دروازه کرد اما مارک آندره ترشتگن به راحتی توانست توپ را دراختیار گیرد و بدین ترتیب تیم کاتالانی پیروز این مسابقه شد.

منبع: The guardian.com

نبرد بزرگ در هفته اول لیگ جزیره: پیش بازی آرسنال - منچسترسیتی

فردا ساعت 19:30 دقیقه به وقت ایران، دو تیم آرسنال و منچسترسیتی در هفته اول لیگ جزیره به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

نبرد بزرگ در هفته اول لیگ جزیره: پیش بازی آرسنال - منچسترسیتی

رقابت منچسترسیتی و آرسنال در اولین هفته لیگ برتر انگلستان فصل ۲۰۱۸-۱۹

رقابت منچسترسیتی و آرسنال در اولین هفته لیگ برتر انگلستان فصل ۲۰۱۸-۱۹

آیا اونای امری می تواند روحی تازه درون آرسنال بدمد؟

آیا تیم منچسترسیتی تحت هدایت پپ گواردیولا آماده خواهد بود؟

لوکاس توریرا اولین بازی رسمی خود را برای آرسنال انجام خواهد داد؟

 

هواداران آرسنال امیدوارند سرمربی جدیدشان یعنی اونای امری بتواند جانشین مناسبی برای آرسن ونگر باشد اما پپ گواردیولا نیز به تیم باکیفیت خود اطمینان زیادی دارد؛ برخی بازیکنان منچسترسیتی احتمالا به دلیل جام جهانی با خستگی قدم در این مسابقه می گذارند اما پپ گواردیولا آماری درخشان مقابل اونای امری دارد. گواردیولا از ۱۰ تقابلش با امری، ۶ پیروزی و ۴ تساوی کسب کرده است.

 • زمان برگزاری مسابقه: یکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران
 • استادیوم امارات
 • نتیجه آخرین تقابل فصل گذشته دو تیم: آرسنال ۰ - منچسترسیتی ۳
 • داور: مایکل اولیور

 

آرسنال:

 • ترکیب احتمالی آرسنال: پیتر چک، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس، شکران مصطفی، هکتور بیرین، مایتلند نیلس، لوکاس توریرا، آرون رمزی، گرانیت ژاکا، مسوت اوزیل، هنریک میخیتاریان، پیر امریک اوبامیانگ
 • بازیکنان تعویضی: لنو، اوسپینا، الیف، ویلوک، هولدینگ، نلسون، ولبک، لیششتاینر، گوندوزی، مونرئال، الننی، لاکازت، ایوبی، ماوروپانوس، کمپل
 • غایبین احتمالی: رمزی به دلیل کوفتگی عضله، مونرئال به دلیل مصدومیت زانو
 • مصدومان: کوشیلنی به دلیل مصدومیت آشیل، کولاسیناچ به دلیل مصدومیت پا
 • محرومین: -
 • گلزن برتر: -

 

منچسترسیتی:

 • ترکیب احتمالی:  ادرسون، بنجامین مندی، آیمریک لاپورته، جان استونس، کایل واکر، فرناندینیو، ایکای گوندوغان، برناردو سیلوا، ریاض محرز، سادیو مانه، سرخیو آگوئرو
 • بازیکنان تعویضی: براوو، فودن، دی بروین، استرلینگ، اوتامندی، دلف، کمپانی، دنیلو، ژسوس، دیاز، داوید سیلوا، زینچنکو، نمچا
 • غایبین احتمالی: -
 • بازیکنان مصدوم: بنجامین مندی( احتمالا به مسابقه می رسد)
 • بازیکنان محروم: -
 • گلزن برتر: -

 

منبع: thegaurdian.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟