شرط انتقال اوبامیانگ به آرسنال: شل کردن سر کیسه

پس از یک هفته از گذشت مذاکرات نصفه و نیمه باشگاه آرسنال برای امضای قرارداد با پیر امریک اوبامیانگ، هنوز این امیدواری وجود دارد که این انتقال نهایی شود.

شرط انتقال اوبامیانگ به آرسنال: شل کردن سر کیسه

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

اوبامیانگ مهاجم تراز اول دورتموند دوست دارد در آرسنال بازی کند

نهایی شدن این قرارداد بستگی به این دارد که آرسنال و دورتموند بر سر شرایط این انتقال، با هم توافق کنند. به گفته مایکل زورک مدیر ورزشی باشگاه بروسیا دورتموند، اگر باشگاه آرسنال پیشنهاد منطقی ارائه دهد، می تواند ستاره گابنی را به خدمت بگیرد.

در همین رابطه مایکل زورک به اسکای اسپورت گفت:

”تنها در صورتی که خواسته های ما برآورده شود، این انتقال صورت خواهد گرفت. اما اگر آرسنال پا پیش نگذارد، اوبا تا پایان فصل در دورتموند بازی خواهد کرد. باشگاه آرسنال چند باری در این رابطه تلاش کرده است که ما تمام پیشنهادات آن ها را رد کردیم، بنابراین اکنون نمی توانم بگویم سرانجام این مذاکرات چه خواهد بود.“

زورک هوشمندانه حرف زده؟ یا این که او می داند اوبامیانگ تا پایان فصل در دورتموند باقی خواهد ماند؟ به نظر می آید پاسخ سوال دوم واضح باشد. او یک تاجر است و می داند با توجه به پیشنهاد کنونی آرسنال، بستن قرارداد با توپچی ها در ماه جاری کسب و کار خوبی به حساب نمی آید.

اگر صادقانه به قضیه بنگریم، خود اوبامیانگ دوست دارد به آرسنال برود ولی خود او هم کم کم دارد از نهایی شدن این انتقال ناامید می شود.

اما چرا این باشگاه شمال لندنی نمی تواند رقم قرارداد را بپردازد؟! مورد اوبامیانگ برای هواداران باشگاه آرسنال بسیار آشناست. توماس لمار را بخاطر بیاورید. توپچی ها نهایتا با پرداخت مبلغ درخواستی موناکو موافقت کردند، اما دیگر برای امضای قرارداد دیر شده بود. در حال حاضر لمار بازی کردن در اسپانیا را ترجیح می دهد.

اوبامیانگ از اواسط دسامبر سال گذشته تا این هفته حتی یک بار هم برای دورتموند به میدان نرفته بود و طی این مدت تنها با تمرین کردن فرم خود را حفظ کرده، اما حفظ بهترین فرم در فوتبال، نه با تمرین کردن بلکه با بازی کردن ایجاد می شود.

باشگاه آرسنال می تواند با شل کردن سر کیسه، این مهاجم تراز اول را به امارات بیاورد. توپچی ها از قیمت ۶۰ میلیون پوندی اوبا خبر دارند و تنها کاری که برای به خدمت گرفتن او باید انجام دهند این است که این مبلغ را پرداخت کنند. طبیعتا اگر شما به یک فروشگاه بروید و بخواهید محصولی را با قیمتی کمتر از چیزی که روی آن درج شده خریداری کنید، فروشگاه را با دست خالی ترک خواهید کرد.

مسلما هر کسی که مذاکرات انتقال آرسنال را انجام می دهد، باید عاقلانه عمل کند. اگر آنها واقعا اوبامیانگ را می خواهند باید سر کیسه را شل کنند.

خورخه والدانو: نیمار جانشین کریستیانو رونالدو در رئال مادرید

بازیکن و مربی سابق باشگاه رئال مادرید معتقد است که نیمار جانشین مناسبی برای رونالدو خواهد بود و او می داند که چرا از مدت ها قبل رئال به دنبال این بازیکن بوده است.

خورخه والدانو: نیمار جانشین کریستیانو رونالدو در رئال مادرید

نیمار جانشین رونالدو در رئال مادرید خواهد شد
نیمار جانشین رونالدو در رئال مادرید خواهد شد

رونالدوی ۳۳ ساله در نه سال حضورش در تیم باشگاهی رئال مادرید موفق شد پنج بار توپ طلا و چهار بار لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد، اما به نظر می رسد که وی خواهان ترک این باشگاه می باشد. هر چند در خبرها آمده است که اگر شرایط جدیدی در قرارداد وی لحاظ شود او در این تیم خواهد ماند.

اما در خبری آمده که فلورنتینو پرز مالک باشگاه رئال مادرید در تلاش است تا با مبلغ ۳۵۰ میلیون یورو نیمار را از پاری سنت ژرمن به این تیم بیاورد.

من باید بگویم که نیمار هر آنچه برای بازی در رئال لازم است را دارد. برای من او بهترین جانشین برای کریستیانو رونالدو است. به نظر من این یک سرمایه گذاری بر روی بازیکن با استعدادی است که پنج سال آینده به اوج خود می رسد.

والدانو گفت:

تیم پاری سنت ژرمن در تابستان گذشته با مبلغ۲۲۲ این بازیکن را از بارسلونا به این تیم آورد تا همه در سراسر دنیا به این باشگاه نگاه متفاوتی داشته باشند.

والدانو بیان کرد:

بیش از هر چیزی، آمدن نیمار با پاری سن ژرمن برای این تیم یک دستاورد بزرگ بوده است. این باشگاه الان در دنیا به گونه خاصی مطرح شده است.

بسیاری از چهرهای شاخص این تیم، از جمله کاپیتان سرخیو راموس و بازیکنان برزیلی این تیم یعنی مارسلو و کاسمیرو از آمدن نیمار به این تیم استقبال کردند.

منبع: global.espn.com 

10 نکته مهم پیش از نبرد حساس بارسلونا و اتلتیکو مادرید

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید از ساعت 18:45 به مصاف هم خواهند رفت. جدا از حساسیت های همیشگی که این نبرد سنتی در اسپانیا دارد، دیدار فردا شب برای هر دو تیم اهمیت دو چندانی دارد.

10 نکته مهم پیش از نبرد حساس بارسلونا و اتلتیکو مادرید

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید به مصاف هم خواهند رفت

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید به مصاف هم خواهند رفت

تیم دیگو سیمئونه که در فصل جاری پا پس نگذاشته و تا این مقطع از فصل، پا به پای بارسلونا به پیش آمده است، برای نزدیک تر کردن خود به بارسا و زنده نگه داشتن امیدهای قهرمانی اش، نیاز مبرم به کسب سه امتیاز این مسابقه دارد. از طرفی ارنستو والورده با کسب یک برد خانگی دیگر در این دیدار، می تواند آب سرد را بر پیکر شاگردان سیمئونه ریخته و قدم بزرگی در راه قهرمانی فصل جاری لالیگا بردارد.

در ادامه ۱۰ نکته مهم آماری مربوط به این دیدار حساس را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

۱-- بارسلونا هیچ یک از ۱۵ بازی اخیر خود در برابر اتلتیکو مادرید را در لالیگا نباخته است(۱۱ برد و چهار مساوی).

 

۲-- آبی اناری ها در ۱۷ بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها برابر اتلتیکو مادرید در ورزشگاه نیوکمپ شکست نخورده اند(۱۱ برد و شش مساوی) و طی این ۱۷ بازی تنها یک بار موفق نشده اند دروازه این حریف را باز کنند(سال ۲۰۱۳، دیدار آن ها در سوپرکاپ اسپانیا با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید).

 

۳-- بارسلونا در ۲۹ بازی اخیر خود در لالیگا که میزبان بوده نباخته است(۲۴ برد و ۵ مساوی)، و تنها دو بار در این مدت به تساوی بدون گل رسیده است(۰-۰ برابر مالاگا در نوامبر ۲۰۱۶ و ۰-۰ برابر ختافه در فوریه ۲۰۱۶).

 

۴-- اتلتیکو مادرید در ۲۴ بازی خارج از خانه خود در رقابت های لالیگا، تنها یک بار شکست را پذیرا شده است(۱۵ برد و هشت مساوی). طی این مدت تنها باخت بیرون از خانه این تیم در ماه دسامبر بوده که بارسایی ها در برابر اسپانیول با نتیجه ۱ بر ۰ تن به شکست دادند.

۵-- ارنستو والورده در ۲۱ دیداری که در تمامی رقابت ها برابر اتلتیکو مادرید مربیگری کرده، تنها در پنج بازی به پیروزی رسیده است! جالب اینجاست که هر پنج پیروزی برای او و شاگردانش، در رقابت های لالیگا رقم خورده است.

 

۶-- سیمئونه طی ۲۲ دیداری که در تمامی رقابت ها برابر بارسلونا هدایت تیم اتلتیکو مادرید را بر عهده داشته، تنها دو بار موفق به کسب پیروزی شده(۸ مساوی و ۱۲ باخت). البته هیچ یک از این بردها در رقابت های لالیگا نبوده است(۴ مساوی و ۸ باخت).

 

۷-- سیمئونه به عنوان سرمربی، هرگز در مقابل والورده در رقابت های لالیگا شکست نخورده است(۶ برد و چهار مساوی). همچنین تیم او در برابر تیم های والورده در مجموع ۱۸ گل زده و تنها ۸ گل دریافت کرده است.

 

۸-- اتلتیکو مادرید دومین حریف دلخواه لیونل مسی در تمامی رقابت هاست(مسی برابر اتلتیکو مادرید ۲۷ گل به ثمر رسانده). مسی تنها به سویا بیش از اتلتیکو مادرید گل زده است(۲۹ گل).

 

۹-- لوئیز سوارز در ۶ بازی لالیگا که مقابل اتلتیکو مادرید به میدان رفته، بر روی ۶ گل بارسلونا تاثیر مستقیم داشته است(سه گل و سه پاس گل).

 

۱۰ -- فرناندو تورس در رقابت های لالیگا فقط برابر ویارئال(۹ گل)، بیش از بارسلونا گلزنی کرده است (هشت گل، مشابه تعداد گل های تورس در برابر اتلتیکو بیلبائو)، اما از آخرین گل او در رقابت های لالیگا در نیوکمپ برابر بارسلونا، ۱۲ سال گذشته است(فوریه ۲۰۰۶)!

یک چهارم نهایی: پیش بازی انگلستان سوئد: نگرانی های ساوت گیت از مصدوم های احتمالی

یکی از بزرگترین نگرانی های تیم ملی انگلستان، احتمال عدم حضور اشلی یانگ و جیمی واردی در ترکیب اصلی تیم، مقابل سوئد خواهد بود.

یک چهارم نهایی: پیش بازی انگلستان سوئد: نگرانی های ساوت گیت از مصدوم های احتمالی

ساوتگیت باید آماده مصدوم های احتمالی تیم ملی انگلستان باشد

ساوتگیت باید آماده مصدوم های احتمالی تیم ملی انگلستان باشد

دیدار تیم ملی سوئد و انگلستان، یکی از حساس ترین بازی های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه است. این بازی ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران، در سامارا آرنا برگزار خواهد شد. این در حالی است که گرت ساوت گیت، سرمربی تیم ملی انگلستان، با چندین مصدوم احتمالی برای این دیدار، دست و پنجه نرم می کند. پس از پیروزی انگلستان مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی، احتمال از دست دادن چند بازیکن کلیدی برای بازی بعد وجود دارد.

  • اشلی یانگ، در وقت های اضافه دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد، اما جیمی واردی تا آخر دیدار ایستادگی کرد؛ با این حال، به دلیل مصدومیتش از شرکت در ضربات پنالتی خودداری کرد.
  • اگر چه احتمال عدم حضور این دو بازیکن کلیدی در ترکیب اصلی وجود دارد، اما انگلستان همچنان ستاره های خود از جمله واکر، راشفورد و هری کین که تا به این جای کار آقای گل جام جهانی است را در ترکیب دارد. این سه بازیکن پس از دیدار قبلی خود، احساس ناراحتی و مصدومیت می کردند.
  • واکر و کین مقابل کلمبیا، دچار گرفتگی عضله شدند که مسئله ای جدی برای این دو ستاره نبود.  واکر زمانی که اریک دایر، گل پیروزی تیم ملی انگلستان را به ثمر رساند، لنگ لنگان با هم تیمی های خود جشن گرفته بود، اما هم اکنون در وضعیتی مناسب قرار دارد.
  • راشفورد نیز از روز چهارشنبه به تمرینات عادی تیم پیوسته است و مانند بازی با کلمبیا، در ترکیب اصلی تیم مقابل تیم ملی سوئد بازی خواهد کرد.
  • ساوت گیت به طور حتم هری کین را در ترکیب اصلی تیم قرار خواهد داد. کین فاصله چندانی با دستیابی به کفش طلای جام جهانی روسیه ندارد.
  • دنی رز، برای تعویض احتمالی با یانگ در پست دفاع چپ، آماده خواهد بود.
  • اشلی یانگ از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شده است و با این وجود، بر اساس اخبار منتشر شده از وب سایت تایمز، احتمال حضو او در ترکیب اصلی تیم وجود خواهد داشت. ستاره باشگاه منچستر یونایتد، یکی از کلیدی ترین بازیکنان در ترکیب اولیه تیم ملی انگلستان خواهد بود، اما حضور جیمی واردی در تیم بسیار بعید است.
  • جیمی واردی، پس از دیدار خود مقابل کلمبیا، مجبور به تزریق قند به عضله هایش شد، تا پروسه درمان سریع تر انجام گیرد.

تیم ملی انگلستان، برای پیروزی مقابل سوئد، به آمادگی کامل بازیکنان خود نیاز دارد. آن ها باید در نظر داشته باشند که مانند دیدار مقابل کلمبیا، احتمال کشیده شدن بازی به وقت های اضافه بسیار بالا است.

سه شیر ها برای پیروزی مقابل کلمبیا، مجبور به ۱۲۰ دقیقه بازی شدند و در نهایت، برای اولین بار در تاریخ انگلستان توانستند در ضربات پنالتی به پیروزی برسند و طلسم خود را بشکنند.

تیم ملی سوئد توانست در همان ۹۰ دقیقه معمول بازی ها، ۱ بر ۰ سوئیس را شکست دهد، اما در بازی خود مقابل انگلستان، کار سختی خواهد داشت.

منبع: Metro.co.uk

گروه G : پیش بازی انگلستان پاناما

تنها چند ساعت دیگر تا آغاز دیدار انگلیس و پاناما باقی مانده است. در این گزارش ترکیب دو تیم، پیش بینی و عملکرد این دو نماینده قاره های اروپا و آمریکا در جام جهانی روسیه را بررسی خواهیم کرد.

گروه G : پیش بازی انگلستان پاناما

هری کین، ستاره تیم ملی انگلیس، به درخشش خود در جام جهانی روسیه ادامه می دهد

هری کین، ستاره تیم ملی انگلیس، به درخشش خود در جام جهانی روسیه ادامه می دهد

تیم ملی انگلیس از کسب پیروزی مقابل تیم ملی پاناما مطمئن است. تنها یک برد دیگر برای هری کین و یارانش کافی است تا انگلستان به دور یک شانزدهم نهایی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند.

تیم ملی انگلیس امروز در استادیوم نیژنی نووگورود مقابل پاناما صف آرایی خواهد کرد. آن ها دیدار اول خود در گروه G رقابت ها را با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل تونس به پایان رساندند و هر دو گل انگلیس توسط هری کین مهاجم این تیم به ثمر رسید.

در عین حال، پاناما با صفر امتیاز آخرین تیم گروه محسوب می شود. آن ها با باخت ۳ بر ۰ مقابل بلژیک کم شانس ترین تیم برای صعود به مرحله بعد محسوب می شوند. پاناما برای حفظ امید صعود، نباید بازی خود مقابل انگلستان را ببازد.

گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس به پیروزی در این دیدار مطمئن است و با اعتماد به نفسی بالا تیم خود را راهی میدان خواهد کرد.

جدول زیر، اطلاعات پخش این بازی را به نمایش گذاشته است:

بازی

انگلیس مقابل پاناما

تاریخ

یکشنبه ۳ ام تیر ماه (۲۴ ام ژوئن)

ساعت

۱۶:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان انگلیس

دروازه بانان

پیکفورد، پوپ، باتلند

مدافعان

واکر، تریپیر، الکساندر-آرنولد، کی هیل، استونز، مگوایر، جونز، یانگ

هافبک ها

دایر، دلف، هندرسون، علی، لوفتوس-چیک، استرلینگ، لینگارد

مهاجمان

هری کین، جیمی واردی، مارکوس راشفورد، دنی ولبک

 

طبق مشاهدات، دله علی هافبک باشگاه تاتنهام به دلیل مصدومیت در ترکیب اصلی حضور نخواهد داشت. این مصدومیت، فرصتی را در اختیار روبن لوفتوس- چیک قرار می دهد تا اولین بازی خود در جام جهانی را تجربه کند.

یازده نفر اصلی احتمالی انگلیس: پیکفورد؛ استونز، مگوایر، واکر؛ تریپر، یانگ، لینگارد، هندرسون، استرلینگ، لوفتوس-چیک؛ کین

پست بازی

بازیکنان پاناما

دروازه بانان

پندو، کالدرون، رودریگز

مدافعان

بالوی، کامینگز، داویس، اسکوبار، ماچادو، موریلو، اوواله، تورس

هافبک ها

بارسنانس، کوپر، گودوی، گومز، پی منتل، کوئینترو، رودریگز

مهاجمان

آرویو، دیاز، پرز، تخادا، تورس

 

هرنان داریو، مربی تیم ملی پاناما می تواند از لوئیس تخادا برای حمله های بیشتر در روند بازی تیم خود استفاده کند. هم چنین احتمال تعویض خوزه لوئیس با اسماعیل دیاز وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی پاناما: پندو؛ موریلو، اسکوبار، تورس، داویس؛ گومز، گودوی، کوپر، دیاز، بارسنانس؛ تخادا

تیم ملی پاناما، با اولین حضور خود در جام جهانی به دنبال شگفتی سازی است

تیم ملی پاناما با اولین حضور خود در جام جهانی، به دنبال شگفتی سازی است

پیش بازی

عملکرد تیم ملی انگلیس در ادوار گذشته جام جهانی همواره با نا امیدی و ناراحتی همراه بوده است، اما برد ۲ بر ۱ آن ها مقابل تیم ملی تونس، انرژی مضاعفی را به بازیکنان این تیم داد.

گل هری کین در وقت های اضافه بازی، روحیه انگلیس را بسیار بالا برد. این در حالی است که تیم ملی انگلیس معمولا به دلیل انتظارات بالا از خود، فشار بالایی را تحمل می کند که در نهایت به سرخوردگی ختم می شود. طی بازی با تونس، دو ضربه بسیار مشکوک بر روی هری کین که در محوطه جریمه صورت گرفته بودند، خطا اعلام نشدند. با تمام این مشکلات، انگلیس توانست با تلاش بیشتر، گل اول بازی را به ثمر برساند.

رحیم استرلینگ، لینگارد و استونز نیز موقعیت های متفاوتی را بر روی دروازه تونس ایجاد کردند. چنین موقعیت هایی، خاطرات تورنومنت های خسته کننده قدیم را برای انگلیسی ها تداعی می کرد. با ادامه پیدا کردن بازی، تیم ملی تونس توانست با یک ضربه از روی نقطه پنالتی، بازی را مساوی کند.

تیم ملی انگلیس نسبت به جام جهانی برزیل، بسیار بهتر عمل کرده است. آن ها در سال ۲۰۱۴، حتی یک برد هم در مرحله گروهی بدست نیاوردند. بازی آن ها مقابل کاستاریکا مساوی، و مقابل اروگوئه و ایتالیا با شکست به پایان رسیدند. جام جهانی برزیل، با ناکامی و زودتر از تیم های دیگر، برای انگلیسی ها به پایان رسید.

این اولین حضور تیم ملی پاناما در تاریخ جام جهانی است و اگر چه احتمال صعود آن ها به مرحله بعد بسیار ضعیف است، اما بازی کردن در روسیه برای آن ها موقعیتی طلایی است. پانامایی ها با عملکرد خود می توانند استعدادهای خود را به جهانیان نمایش دهند و باعث افتخار طرفداران خود شوند.

پاناما طی نیمه اول دیدار خود مقابل بلژیک، عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشت و توانست با نتیجه مساوی ۰ بر ۰ به رختکن برود. این درخشش روملو لوکاکو و مرتنز در نیمه دوم بازی بود که پاناما را در اولین بازی تاریخ خود در جام جهانی، ناکام گذاشت.

تیم ملی پاناما هنوز هم به دنبال نمایشی بزرگ از خود است. با روند شکست تیم های بزرگ توسط تیم های کوچکتر، مانند آنچه برای آرژانتین و آلمان رخ داد، پانامایی ها به دنبال شگفتی سازی در این جام هستند.

منبع: Goal.com

لیونل مسی روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

لیونل مسی ستاره آرژانتین می داند که تمام فشار ها بر روی او است تا بالاخره بعد از چند شکست در فینال های مختلف بین المللی، پیروزی شیرینی بدست آورند و جام را بالای سر ببرند.

لیونل مسی  روسیه آخرین شانس برای قهرمانی با آرژانتین است

مسی گفت:

"جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای من و هم تیمی هایم آخرین فرصت است تا عنوان قهرمانی را بدست آوریم."

لیونل مسی و تیم ملی آرژانتین در سه مرحله متوالی در بزرگترین رقابت های بین المللی خود در فینال ناکام مانند. رقابت هایی نظیر: جام جهانی ۲۰۱۴ و کوپا آمریکا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

مسی در مصاحبه با برنامه تلوزیونی "لا کورنیاسا" گفت:

"من بار ها اشک ریختم به خاطر ناکامی ها، فینال های از دست رفته و برای دست نیافتن به رویای کشورم برای دستیابی به افتخار پیروزی در جام جهانی."

لیونل مسی

لیونل مسی

مسی می داند که این آخرین فرصت برای او و هم تیمی هایش است تا در جام جهانی قهرمان شوند. مسی افتخارات فردی و تیمی بسیاری را در کارنامه خود دارد و به عقیده برخی فوتبال یک جام جهانی به این برنده ۵ توپ طلا بدهکار است. مسی که اکنون ۳۱ سال دارد و بازیکنانی مانند: سرخیو آگوئرو، گونزالو هیگواین، آنخل دیماریا، نیکولاس اوتامندی و خاویر ماسکرانو ۳۰ سال به بالا دارند که همه می دانند این آخرین شانس برای قهرمانی این تیم پر تجربه خواهد بود.

مسی گفت:

"این رویایی است که همیشه در سر داشتم تا بتوانم در تیم ملی باشم و جام را بالای سر ببرم و هر موقع به رقابت های جام جهانی نزدیک میشویم این رویا برای من قوی تر می شود."

"من می خواهم به تمام مردم کشورم بگویم که رویای آنها رویای من است. امسال هم به فینال خواهیم رسید، با این تفاوت که نتیجه فرق خواهد کرد و جام را بالای سر خواهیم برد و این خوشحالی را با هم شریک می شویم."

برای مشاهده ویدیویی از مهارت های لیونل مسی بروی لینک کلیک بفرمایید.


بستن