ستارگانی که از آرسنال جدا شدند

به بهانه جدایی الکسیس سانچز از آرسنال، نگاهی به ستارگان آرسنال که از این تیم جدا شده اند می اندازیم.

نیکولاس آنلکا به رئال مادرید – ۱۹۹۹

 آرسن ونگر در سال ۱۹۹۷ نیکولاس آنلکای ۱۷ ساله را از پاریس سن ژرمن به هایبوری آورد، اما در طول فصل کمتر او را مورد استفاده قرار داد. آنلکا در دومین فصل حضورش در آرسنال خوش درخشید و همین امر باعث شد سران رئال مادرید به فکر خرید او باشند.  نیکولاس آنلکا علاقه زیادی برای ترک آرسنال داشت.

آنلکا.jpg

نیکولاس آنلکا

اشلی کول به چلسی – ۲۰۰۶

طرفداران آرسنال هیچوقت اشلی کول را بخاطر جداییش از تیمشان نمی بخشند مخصوصا وقتی بعد از ۳ قهرمانی در جام اتحادیه و ۲ قهرمانی لیگ، کوال کاپیتان شد. او با پیوستن به چلسی موفقیت های بسیاری نظیر: ۴ قهرمانی جام اتحادیه، ۱ قهرمانی لیگ شد. او همچنین در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ موفق به کسب جام چمپیونزلیگ شد.

اشلی کول.jpg

اشلی کول

امانوئل آدبایور به منچستر سیتی – ۲۰۰۹

امانوئل آدبایور ۴ فصل برای آرسنال بازی کرد اما نتوانست جامی را بالای سر ببرد اما در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸  در تیم منتخب لیگ قرار گرفت. او در آن فصل ۲۴ گل در ۳۶ بازی لیگ به ثمر رساند.

او در سال ۲۰۰۹ به سیتی پیوست وهمچنین مقابل آرسنال گلزنی کرد.

آدبایور.jpg

امانوئل آدبایور

کولو توره به منچستر سیتی – ۲۰۰۹

توره در سال ۲۰۰۲ از تیم محلی "ا اس ای سی" به آرسنال پیوست.

توره بیش از صد بازی برای آرسنال به میدان رفت و نقش مهمی را در آرسنال شکست ناپذیر فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ ایفا کرد.

رفته رفته قهرمانی های آرسنال ناپدید شدند و توره در سال ۲۰۰۹ به سیتی پیوست و یک قهرمانی لیگ در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ با این تیم کسب کرد.

کولو توره.jpg

کولو توره

فابرگاس به بارسلونا – ۲۰۱۱

فابرگاس در شهر بارسلونا به دنیا آمد و بارسا تیم مورد علاقه بچگی های اوست. او همچنین محصول تیم نونهالان بارسا به نام لاماسیاست. در آن سال برای آرسن ونگر بسیار سخت بود که سسک فابرگاس را در آرسنال نگه دارد اما با این حال او به بارسا بازگشت.

به گفته آرسن ونگر سرمربی آرسنال:

"ما یک بازیکن فوق العاده را از دست دادیم. ما تلاش بسیاری برای حفظ او کردیم اما الان از رفتن او بسیار ناراحت هستیم."

او در بارسا جام های متعددی را نظیر: ۲ سوپرکاپ اسپانیا،۱ کوپا دل ری، لیگ اسپانیا و جام جهانی باشگاه ها را فتح کرد.

سسک فابرگاس.jpg

سسک فابرگاس

سمیر نصری به منچستر سیتی - ۲۰۱۱

درخشش سمیر نصری در طول ۳ فصل بازی برای آرسنال او را نزد هواداران بسیار محبوب کرد اما در سال ۲۰۱۱ به منچستر پیوست .

او در سیتی توانست قهرمانی لیگ جزیره و یک قهرمانی سوپرکاپ را کسب کند.

سمیر نصری.jpg

سمیر نصری

گائل کلیچی به منچستر سیتی - ۲۰۱۱

او از تیم کن به آرسنال پیوست و در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ در ترکیب توپچی ها نقش مهمی را ایفا کرد.

او تا اینکه به سیتی بپیوندد دیگر هیچ عنوانی با آرسنال کسب نکرد.

کلیچی.jpg

گائل کلیچی

رابین ون پرسی به منچستر یونایتد - ۲۰۱۲

او ۸ سال در آرسنال بازی کرد و در ۲۷۷ بازی ۱۳۲ گل به ثمر رساند و به همین دلیل پیوستن او به تیم رقیب برای هواداران سخت بود.

اتفاق بدتر این بود که او در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ با ۲۶ گل در ۳۰ بازی قهرمان لیگ شد.

به گفته آرسن ونگر:

"از دست دادن بازیکنی با این کیفیت برای ما بسیار سخت بود.

رابین ون پرسی.jpg

رابین ون پرسی

الکسیس سانچز به منچستر یونایتد – ۲۰۱۸

سانچز تصمیم خود برای جدایی از آرسنال را بسیار شفاف با مربی و سران باشگاه در میان گذاشت و قرارداد خود را با توپچی ها تمدید نکرد.

برخلاف علاقه سیتی به جذب این بازیکن، منچستر سانچز را با هنریک میخیتاریان مبادله کرد. این بازیکن ۳۰ ساله اکنون بازیکن منچستر است.

الکسیس سانچز

الکسیس سانچز

به بهانه خروج رونالدو از رئال: 7 لحظه به یادماندنی کریس در برنابئو

نزدیک به یک هفته از خرید باشگاه یوونتوس می گذرد. خریدی تاریخی که یکی از بهترین بازیکنان دنیا را از کهکشانی ها جدا کرد. به بهانه خروج کریستیانو رونالدو از رئال مادرید، هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در این تیم را با شما به اشتراک می گذاریم.

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

دنیای فوتبال هم چنان از انتقال کریستیانو رونالدو در شوک است. رونالدو با ۹ سال حضور در رئال مادرید، دوره ای از لالیگا و فوتبال اروپا را تحت تاثیر خود قرار داد و در نظر بسیاری از کارشناسان، او بهترین بازیکن دنیاست.

حال صفحه ای جدید از کتاب زندگی او در تورین باز می شود. جهان منتظر درخشش کریستیانو رونالدو در یوونتوس و فتح جام ها و مقام های جدید خواهد بود.

هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در رئال مادرید را برای شما آماده کرده ایم:

۷. شکستن رکورد مبلغ نقل و انتقال از منچستر یونایتد

زمانی که کریستیانو رونالدو در سانتیاگو برنابئوی مملو از جمعیت، به عنوان بازیکن رسمی رئال مادرید معرفی شد، دنیای فوتبال شاهد سطوح جدیدی از انتظارات بود.

رونالدو در آن زمان، با مبلغ ۸۰ میلیون پوند، از منچستر یونایتد به پایتخت اسپانیا منتقل شد تا فصلی جدید را در فوتبال اسپانیا آغاز کند.

اگر چه، با کامل شدن چنین قراردادی، انتظارات از رونالدو بسیار بالا رفت. اما در آن زمان کمتر کسی انتظار داشت که این سوپر استار پرتغالی، فوتبال کهکشانی ها را دستخوش تغییر کند.

 

۶. بازگشت به الدترافورد برای شکار منچستر یونایتد

طی فصل ۱۳-۲۰۱۲ و در لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید و منچستر یونایتد در دور یک شانزدهم نهایی، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. کاملا مشخص بود که پسر طلایی سابق منچستر،  آماده درخشش و گل زنی مقابل باشگاه سابق خود بود. شرایط بازی بسیار سخت بود. مادرید برای انجام بازی برگشت به منچستر سفر کرده بود. بازی رفت با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ در برنابئو به پایان رسیده بود. گل های دیدار اول نیز توسط دنی ولبک از منچستر و کرسیتیانو رونالدو از رئال به ثمر رسیده بود. بازی برگشت در الدترافورد، برای درامی بزرگ آماده شده بود و رونالدو از تاثیرگذاری بزرگ خودش در آن دیدار به هیچ عنوان دریغ نکرد. اگر چه درخشش رونالدو با اخراج شدن نانی از منچستر یونایتد، بسیار کمتر از قبل دیده می شد.

در ادامه بازی، لوکا مودریچ توانست گل به خودی راموس را جبران کند و رئال مادرید را به بازی برگرداند. این فرصتی طلایی برای رونالدو بود تا کهکشانی ها را برنده از میدان خارج کند. او توانست با حمله ای سهمگین به دفاع منچستر، گل برتری را به ثمر برساند تا شیاطین سرخ به بدترین شکل ممکن حذف شوند. کریستیانو پس از این گل ارزشمند، خوشحالی نکرد تا صحنه ای بیش از پیش نمادین در ذهن ها شکل گیرد.

 

۵. گل پیروزی مقابل بارسلونا در مسیر قهرمانی لالیگا

رئال مادرید تا سه سال پس از ورود کریستیانو رونالدو به این باشگاه، در سایه پیروزی های بارسلونا حریف دیرینه خود در لالیگا قرار داشت. رئال مادرید در آوریل ۲۰۱۲، در حالی وارد نیوکمپ شد که می دانست پیروزی در این ال کلاسیکو، اولین قهرمانی کهکشانی ها در لالیگا از سال ۲۰۰۸ تا آن زمان را به همراه دارد. سامی خدیرا در ابتدای کار رئال را ۱ بر ۰ پیش انداخت. اما دیری نپایید که الکسیس سانچز، گل مساوی بارسلونا را به ثمر رساند. باری دیگر، همه چیز برای درخشش رونالدو آماده شده بود. او با دریافت یک پاس کلیدی از مسعود اوزیل در محوطه جریمه، بی درنگ توپ را از کنار دستان ویکتور والدز به دروازه رساند تا بردی دراماتیک در نیوکمپ برای رئالی ها رقم بخورد. آن ها توانستند پس از سال ها تلاش و به بهترین شکل ممکن، قهرمانی لیگ برتر اسپانیا را کسب کنند.

 

۴. کمک به رئال مادرید برای برد سومین لیگ قهرمانان اروپای متوالی

رئال مادرید طی فصل ۱۷-۲۰۱۶، با برد ارزشمند ۴ بر ۱ مقابل یوونتوس(باشگاه فعلی رونالدو)، توانست برای دومین بار متوالی لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. پیش از آن و یک سال قبل، رئال با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل اتلتیکو مادرید، لیگ قهرمانان را فتح کرده بود. پس از این دو سال، هیچ کس انتظار نداشت که شرایط برای کهکشانی ها رویایی تر از این پیش برود.

رئال مادرید در فصل ۱۸-۲۰۱۷ توانست با برد ۳ بر ۱ مقابل لیورپول و محمد صلاح، به سومین جام قهرمانان اروپای خود دست یابد و از این نظر، هت تریک کند. آن ها با بازی خود در کیف، بار دیگر سلطه خود بر جهان فوتبال را به رخ همگان کشاندند. رونالدو در آن دیدار موفق به گلزنی نشد، با این وجود نقشی کلیدی در تیمش ایفا کرد. او مسابقات را با ۱۵ گل زده به پایان رساند و توانست با اختلاف پنج گل با نفر دوم، در رده اول جدول گلزنان لیگ قهرمانان قرار گیرد.

 

۳. پرواز به سوی دروازه یوونتوس

پانزدهمین گل از سری گل های رونالدو طی مسیر سومین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، مقابل تیم یوونتوس به ثمر رسید. او با برگردان استثنایی خود توانست گلی حماسی را وارد دروازه یوونتوس و بوفون کند.

زین الدین زیدان مربی وقت کهکشهانی ها، در دیدار رفت دور یک چهارم نهایی، یوونتوس را با نتیجه ۳ بر ۰ شکست داد و این رونالدو بود که با ضربه کوبنده خود، توجه همگان را به گل خود جلب کرد.

 

۲. رهبری مادریدی ها به سوی کسب دسیما

مدت ها بود که رئال مادرید به دنبال دستیابی به لقب لا دسیما بود. این لقب به تیمی داده می شود که از ابتدای تاریخ خود، به ۱۰ عنوان لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند. در عصر رونالدو و درخشش کهکشانی ها، این رویا در نهایت به حقیقت پیوست.

در حالی که رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۴، به مصاف حریف دیرینه خود، اتلتیکو مادرید رفت، فضایی عجیب استادیوم و زمین بازی را فرا گرفته بود. در نهایت، لیسبون میزبان ۱۰ امین قهرمانی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان اروپا بود. بیش از هر بازیکن دیگری، این کریستیانو رونالدو بود که به رئال مادرید برای رسیدن به اهدافش کمک کرد. طی دیدار فینال، راموس با ضربه سر خود در راموس تایم! نتیجه را مساوی کرد تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود. در ادامه کار، رونالدو با ضربه پنالتی خود، پیروزی ۴ بر ۱ مقابل اتلتیکو را برای رئالی ها تضمین کرد.

 

۱. دریافت دومین توپ طلای متوالی در سال ۲۰۱۷

با این حس که فوتبال اروپا تحت تاثیر و سلطه او است، کریستیانو رونالدو توانست باری دیگر توپ طلا را بدست آورد. این دومین بار متوالی بود که او این عنوان مهم را دریافت کرد. رونالدو با درخشش خود در سال ۲۰۱۷، توانست لیونل مسی را پشت سر بگذارد.

کسب این مقام، از آخرین دستاورد های رونالدو با رئال مادرید بود. نبرد رونالدو و مسی، داستان یک دهه از تاریخ لالیگا را رقم زد.

 

با انتقال رونالدو به باشگاه یوونتوس، یکی از بزرگترین رقابت ها از بین رفته است. این دو بازیکن مدت ها به عنوان رهبر دو تیم بزرگ اسپانیایی به مصاف یکدیگر می رفتند و آن چه مشخص است، پیروزی نهایی رونالدو است. او طی دو فصل گذشته جلوتر از لیونل مسی، به عنوان بهترین بازیکن دنیا شناخته شد.

رونالدو آخرین روزهای خود در رئال مادرید را با افتخار پشت سر گذاشت. او با درخشش خود در بین کهکشانی ها، عصری متفاوت را در تاریخ این تیم رقم زد و هم اکنون، به باشگاهی بسیار معتبر در دنیای فوتبال پیوسته است. حال باید منتظر عملکرد خارق العاده او در باشگاه یوونتوس باشیم.

منبع: ۹۰Min.com

نکات ویژه دربی 86 شهرآورد خاص در حضور اینفانتینو

تنها چند ساعت تا آغاز یکی از حساس ترین شهرآوردهای تاریخ باقی مانده است. البته دربی همیشه حساس بوده، هست و خواهد بود. اما دربی ?? از جهات مختلفی برای هواداران دو تیم بسیار خاص است.

دربی ?? امروز از ساعت ??:?? در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد

دربی ?? امروز از ساعت ??:?? در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد

اگر پرسپولیس برنده دربی شود، شادی هوادارانش مضاعف خواهد بود چرا که علاوه بر چشیدن طعم شیرین پیروزی در این دیدار سنتی، قهرمانی زودهنگام تیمشان در لیگ برتر را نیز جشن خواهند گرفت، آن هم در برابر دیدگان هواداران رقیب! از طرفی تیم احیا شده استقلال که با روی کار آمدن وینفرد شفر متحول شده و فوتبال را زیبا بازی می کند، قصد دارد با برد در این دیدار، علاوه بر دیکته کردن کیفیت خود بر رقیب سنتی اش، انتقام دیدار رفت را بگیرد و اجازه ندهد پرسپولیسی ها فصل را رویایی تمام کنند.

دربی ?? نکات ویژه دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

--حضور اینفانتینو در آزادی:

بی شک تماشاگر ویژه شهرآورد ??، رئیس فیفا خواهد بود و دربی را از نزدیک تماشا خواهد کرد. مطمئنا او از جو خاص حاکم بر استادیوم آزادی شگفت زده خواهد شد. حضور جانی اینفانتینو اتفاق مثبتی است که اگر سکوهای آزادی ملتهب نشوند، احتمال بازگرداندن میزبانی تیم های ایرانی برابر عربستانی ها را افزایش می دهد. همچنین ظاهرا قرار است تعداد محدودی از بانوان خبرنگار! هم به ورزشگاه بروند تا به اینفانتینو نشان دهیم قوانین فیفا را نقض نمیکنیم!!!

 

--احمدی گزارشگر دربی:

در حالی که گزارشگری جواد خیابانی در شهرآورد ?? رسما اعلام شده بود، خود او این خبر را در شب قبل از دربی تکذیب کرد و اعلام کرد که من دربی را گزارش نخواهم کرد. در نهایت صبح امروز مشخص شد محمدرضا احمدی مسئولیت گزارش این دیدار حساس را به عهده خواهد داشت و خیابانی مجری ویژه برنامه دربی هشتاد و ششم است.

 

--سورپرایز برانکو:

چند دیداری بود که برانکو ایوانکوویچ از محسن مسلمان در ترکیب پرسپولیس استفاده نمی کرد. با این حال، این مربی موفق کروات گفته برای دربی یک سورپرایز ویژه دارد. احتمالا سورپرایز برانکو، استفاده از مسلمان در ترکیب قرمزهاست.

 

--کری خوانی شفر:

وینفرد شفر آلمانی که کلا نوع رفتار و سبک بروز احساساتش به آلمانی ها شباهت ندارد، برای تیم رقیب حسابی کری خوانده. شفر در کنفرانس خبری پیش از دربی ?? گفت: “رویای من این بود که در فینال جام حذفی با برانکو و پرسپولیس روبرو شوم، اما آن ها از دور رقابت ها حذف شدند.”

 

--احتمال قهرمانی پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم:

شرایط جدول به گونه ای است که اگر امروز ذوب آهن در برابر تیم پارس جنوبی جم بازی را واگذار کند، قهرمانی پرسپولیس مسجل خواهد شد! با توجه به این که آن دیدار ?? دقیقه زودتر از دربی آغاز می شود، در صورت غلبه شاگردان تارتار بر شاگردان قلعه نوعی،‌ هواداران پرسپولیس فارغ از کسب هر نتیجه ای در دربی،‌می توانند در دقایق ابتدایی نیمه دوم قهرمانی زودهنگام تیمشان در فصل جاری را جشن بگیرند.

 

--رحمتی رکورددار کلین شیت ادوار دربی ها:

سید مهدی رحمتی در تاریخ دربی های پایتخت، مجموعا ? بار کلین شیت کرده و از این نظر رکورد دار است. با توجه به سه اخطاره شدن و محرومیت سید حسین حسینی از این دیدار حساس، رحمتی امروز این فرصت را دارد تا رکورد خود را بهبود بخشد.

 

--تقابل خسرو و فرشاد:

وینفرد شفر در دیدار برابر الهلال از حیدری در سمت چپ خط دفاعی استفاده کرد. با توجه به عملکرد خوب خسرو احتمال این که امروز هم او را در سمت چپ ببینیم زیاد است. با توجه به این که وینگر راست پرسپولیس در این دیدار احتمالا فرشاد احمدزاده است، تقابل این دو بازیکن تکنیکی، جالب خواهد بود.

 

آمارها نشان می دهند که در دربی های برگزار شده در اسفند ماه، تیم استقلال موفق تر از تیم پرسپولیس عمل کرده است. در تمامی دربی هایی که در این ماه برگزار شده چهار بار استقلال برنده شده، سه بازی به تساوی انجامیده و یک بار نیز پرسپولیس پیروز میدان بوده است.

از طرفی برانکو ایوانکوویچ در دربی ها آمار نسبتا خوبی از خود به جا گذاشته. طی ? باری که برانکو در شهرآورد روی نیمکت سرخ ها نشسته، سه برد و دو تساوی کسب کرده و تنها یک بار طعم شکست را چشیده است.

هشتاد و ششمین شهرآورد پایتخت از ساعت ??:?? امروز به قضاوت علیرضا فغانی آغاز خواهد شد.

پوستر شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه + عکس

با نزدیک شدن به حساس ترین و جذاب ترین تورنومنت ورزشی دنیا یعنی جام جهانی فوتبال، هر روز تب فوتبال میان علاقه مندان به این رشته پرطرفدار، داغ و داغ تر می شود. 

پوسترهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیهپوسترهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

 

در حالی که تنها حدود دو ماه به آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده(دیدار افتتاحیه در روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد)، نگاهی می اندازیم به پوسترهایی که هر یک از شهرهای میزبان جام جهانی، به عنوان نماد این رقابت ها انتخاب کرده اند.

 

شهر منبع الهام پوستر پوستر
کازان پلنگ برفی نماد ملی این جمهوری است که مرکز منطقه خودمختار تاتارستان است. رنگ پرچم ملی تاتارستان در تابلوهای اطراف زمین گنجانده شده و پرتوهای نور خورشید در آن بیانگر خوش بینی، موفقیت و خوشبختی در فرهنگ تاتار است. پوستر شهر کازان
یکاترینبورگ رنگ کلی پوستر نمایانگر کوه یورال و خاک غنی این منطقه بوده و رنگ آبی بالای پوستر نیز نشان دهنده رود ایزت است. تمام عناصر گرافیکی در این پوستر، بدون مرز ترسیم شده اند که این امر حاکی از این واقعیت است که هیچ حد و مرزی برای کشورهایی که عاشق فوتبال هستند وجود ندارد. پوستر شهر یکاترینبورگ
سارانسک پرنده ای که در پوستر نمایش داده شده، "پرنده خلقت" در اساطیر مرادویان است. این پرنده یک کاراکتر قدرتمند و تحریک کننده بوده که نمادی از خود طبیعت و زندگی است. پرنده و فوتبال با یک الگوی سنتی تزئین شده اند که منحصر به هنر و صنایع بومی می باشند. پوستر شهر سارانسک
سامارا سامارا شهری مشهور در روسیه است که مردمانش شور و شوقی زیادی به فوتبال دارند. این شور و شوق در پوستر توسط خطوط هندسی رنگارنگی که به صورت اوریب و رو به بالا واگرا شده اند نمایش داده شده که نمادی از حرکت به سوی آینده است. پوستر شهر سامارا
ولگوگراد درست همانطور که شهر ولگوگراد انرژی و روح خود را از رودخانه ولگا تامین می کند، پوستر نیز دارای چنین ماهیتی است. رنگ ها و سبک های پویا از فناوری های مدرن و به روز حکایت دارد. رنگ های پوستر نمادی از رودخانه ولگا، خورشید و احساسات فوتبالی است. شکل امواج، بسیار شبیه یک تیم فوتبال در حال حمله است. همچنین این امواج نماد بالا رفتن تب فوتبال در این شهر است. پوستر شهر ولوگراد
روستوف در این پوستر، اسب ها که نماد قدرت در تاریخ این شهر هستند به تصویر کشیده شده و رود دن که هویت این شهر است، توسط "امواج" چرخشی "آبی" رنگ در زیر سم اسب ها نشان داده شده است. همچنین شاخه های بلوط سبز در این پوستر، تداعی کننده رنگ زمین فوتبال می باشد. رنگ های قرمز، آبی و نارنجی مورد استفاده در این پوستر نیز از پرچم منطقه روستوف الهام گرفته شده است. پوستر شهر روستوف
سوچی پوستر شهر سوچی نماد یک دیدار فوتبال می باشد که در میان دریاها و کوه ها در حال برگزاری است و بیانگر میزان مهمان نوازی مردم این منطقه است. شهر ساحلی سوچی که از یک سو به ارتفاعات کوه های برفی کراسنا پلینا ختم می شود، در واقع نمادی از پیوند میان آسمان و دریاست. پوستر شهر سوچی
نووگورود رنگ های قرمز و نارنجی جیغ در این پوستر، نمایانگر جنبش و پویایی در فرهنگ روسیه است. بدن ورزشکار در این پوستر با یک تکنیک سنتی روسی به نام خوخلوما طراحی شده است. این سبک طراحی عامیانه در سراسر روسیه و حتی خارج از این کشور بسیار مشهور است. کاخ کرملین که روی تپه ای در مرکز شهر و در مجاورت رودخانه ولگا قرار دارد، در پس زمینه این پوستر دیده می شود. پوستر شهر نووگرود
مسکو زمین فوتبال و توپ غول پیکری که در این پوستر به نمایش درآمده، نماد شور و شوق مسکو برای برگزاری بزرگترین تورنومنت فوتبالی دنیاست. این پوستر نشانگر این است که همانطور که شهر تاریخی مسکو قلب و روح کشور روسیه می باشد، مرکز اصلی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز خواهد بود. پوستر شهر موسکو
کالینینگراد ورزشکاری که در این پوستر به نمایش درآمده نماد روح آزاد مردم کالینینگراد است؛ شهری که روحش را از آب هایی که آن را احاطه کرده اند، وام می گیرد. تنوع مردم و معماری خاص این شهر، ترکیبی از فرهنگ های مختلف را در این ناحیه از روسیه به وجود آورده اند. این شهر زادگاه امانوئل کانت، فمنیست معروف می باشد. به دلیل وجود مجسمه یادبود کانت و بناهایی مانند کلیسای جامع و دروازه پادشاه در این شهر، کالینینگراد از شهرت بالایی برخوردار است. پوستر شهر کالینینگراد

گروه G : هری کین مقابل بلژیک بازی می کند

ساوت گیت:

"هری کین کاپیتان تیم ملی انگلیس است و می داند که در نهایت چه چیزی به نفع تیم خواهد بود. او می خواهد برای تیم برنده بازی کند و هم چنین می داند که گل زنی برای تیم بازنده، فایده ای نخواهد داشت."

آمار و ارقام نشان می دهند که هری کین برای بازی مقابل تیم ملی بلژیک کاملا آماده است

آمار و ارقام نشان می دهند که هری کین برای بازی مقابل تیم ملی بلژیک کاملا آماده است

بازی تیم ملی انگلیس مقابل بلژیک، امروز هفتم تیر ماه آغاز خواهد شد و طبق اطلاعات بدست آمده، به احتمال بسیار بالا، هری کین از ابتدای بازی در ترکیب اصلی انگلستان حضور خواهد داشت.

از آن جایی که بلژیک و انگلیس، به دور یک شانزدهم نهایی رقابت ها صعود کرده اند و از این نظر با خیالی راحت تر بازی می کنند، احتمال تغییرات زیاد در ترکیب یاران گرت ساوتگیت وجود دارد.

تیم بلژیک نیز تغییراتی را خواهد داشت، با این وجود، به احتمال بسیار زیاد، بازیکنانی هم چون ادن آزارد و کوین دی بروینه، در ترکیب اصلی تیم حضور خواهند داشت.

به نظر می رسد که هری کین، درخواست ثابت بودن در ترکیب اصلی تیم را دارد. چرا که او به آقای گلی جام جهانی روسیه نزدیک است و در حال حاضر با پنج گل زده در دو بازی، شانس اول دریافت کفش طلا محسوب می شود. در این رابطه از گرت ساوتگیت پرسیده شد. پاسخ او این چنین بود:

به عنوان یک مربی، در ابتدا باید به کل تیم و سپس به تک تک بازیکنان و شرایط آن ها نگاه کنید. این یک شرایط بسیار سخت است و مدیریت توازن آن کار آسانی نیست. اما مطمئن هستم که به نتیجه ای قابل قبول در این رابطه خواهیم رسید.

ستاره باشگاه تاتنهام، طی دو بازی اول تیم ملی انگلیس مقابل تونس و پاناما، عملکردی خارق العاده را از خود به نمایش گذاشت. ساوت گیت نیز از این موضوع با خبر است و به احتمال بسیار بالا، به او فرصت بازی مقابل بلژیک را نیز خواهد داد:

تعداد گل های او در هر بازی بی نظیر است، او پیش از جام جهانی و طی آن، ارزش خودش را به ما نشان داده است. می دانم که شدیدا احساس افتخار می کند. گری لینکر، با ۱۰ گل برای انگلستان در تاریخ جام جهانی، تنها بازیکنی است که مقابل رکورد زنی کین ایستاده است و دستاوردی فوق العاده برای اوست. هری کین کاپیتان تیم ملی است و می داند که در نهایت چه چیزی به نفع تیم خواهد بود. او می خواهد برای تیم برنده بازی کند و هم چنین می داند که گل زنی برای تیم بازنده، فایده ای نخواهد داشت.

منبع: Metro.co.uk

شانس های آقای گلی جام جهانی 2018 روسیه

دور دوم مرحله گروهی مسابقات جام جهانی روسیه رو به پایان است و به همین مناسبت، لیستی از برترین گلزنان و مدعیان دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه را آماده کرده ایم.

کریستینو رونالدو، دنیس چریشو و دیگو کاستا از شانس های برتر دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه هستند

کریستینو رونالدو، دنیس چریشو و دیگو کاستا از شانس های برتر دریافت کفش طلای جام جهانی روسیه هستند

کفش طلا به بازیکنی داده می شود که بیشترین تعداد گل را در مسابقات داشته باشد. در صورت تساوی دو بازیکن، به تعداد پاس گل های آن ها و پس از آن به تعداد گل زده شده به ازای دقایق سپری شده ارجاع داده می شود.

کریستیانو رونالدو در حال حاضر با چهار گل در صدر جدول گلزنان جام جهانی روسیه قرار دارد. پس از او دنیس چریشف و دیگو کاستا با سه گل قرار گرفته اند. لیست زیر، اطلاعات کامل تری از گلزن ترین بازیکنان جام را در اختیار شما قرار می دهد:

کریستیانو رونالدو (مهاجم تیم ملی پرتغال) – ۴ گل:

تعداد گل به اسپانیا: ۳

تعداد گل به مراکش: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۳

تعداد شوت ها: ۱۰

دنیس چریشف (هافبک تیم ملی روسیه) – ۳ گل:

تعداد گل به عربستان سعودی: ۲

تعداد گل به مصر: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۴۶

تعداد شوت ها: ۷

دیگو کاستا (مهاجم تیم ملی اسپانیا) – ۳ گل:

تعداد گل به پرتغال: ۲

تعداد گل به ایران: ۱

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۶۸

تعداد شوت ها: ۴

آرتیم دزوبا (مهاجم تیم ملی روسیه) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۱

دقایق بازی کرده: ۱۰۳

تعداد شوت ها: ۴

روملو لوکاکو (مهاجم تیم ملی بلژیک) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۹۶

تعداد شوت ها: ۳

هری کین (مهاجم تیم ملی انگلیس) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۹۷

تعداد شوت ها: ۳

احمد موسی (مهاجم تیم ملی نیجریه) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۳۰

تعداد شوت ها: ۳

میله یدیناک (هافبک تیم ملی استرالیا) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۱

تعداد شوت ها: ۲

لوکا مودریچ (هافبک تیم ملی کرواسی) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۲

تعداد شوت ها: ۲

فیلیپه کوتینیو (هافبک تیم ملی برزیل) – ۲ گل:

تعداد گل: ۲

تعداد پاس گل: ۰

دقایق بازی کرده: ۱۹۹

تعداد شوت ها: ۱۱

باید توجه داشت که شمار بازیکنانی که یک گل در جام به ثمر رسانده اند نیز بالا است و صد البته که تا انتهای جام جهانی روسیه وقت زیادی باقی است.

جایزه کفش طلا چیست؟

کفش طلا، اولین جایزه رسمی فیفا برای بازیکنانی است که در یک مسابقات مشخص، بیشترین تعداد گل را به ثمر رسانده اند. اولین جایزه کفش طلای این مسابقات، در سال ۱۹۸۲ به پائولو روسی داده شد.

کفش طلا، به آقای گل مسابقات داده می شود (لازم به ذکر است که گل های به خودی شامل گل های زده شده توسط یک بازیکن نمی شود). همان طور که گفته شد، در صورتی که دو بازیکن در تعداد گل زده برابر باشند، بازیکنی که بیشترین پاس گل را دارد برتر است. اگر هم چنان دو بازیکن در یک رده قرار گیرند، بازیکنی که طی مدت زمان کمتری گل ها را به ثمر رسانده است، برنده خواهد بود. گلزنان برتر دوم و سوم جام، به ترتیب کفش های نقره ای و برنزی دریافت می کنند.

در سال ۲۰۱۰، توماس مولر، داوید ویا، وسلی اسنایدر و دیگو فورلان، همگی با پنج گل، برترین گلزنان جام جهانی بودند. توماس مولر از تیم ملی آلمان، با تعداد پاس گل بیشتر، برنده توپ طلا شد و دیگر بازیکنان نیز به نسبت مدت زمان بازی کرده، در رده های بعدی قرار گرفتند. دیگو فورلان، حتی با زدن تعداد گل مساوی نسبت به صدر نشین جدول گلزنان، در رده چهارم قرار گرفت و هیچ جایزه ای دریافت نکرد.

بازار گلزنان جام جهانی روسیه بسیار داغ است. برترین های جهان از جمله لیونل مسی در این تورنومنت بازی می کنند. کریستیانو رونالدو، برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا است و محمد صلاح، آقای گل لیگ جزیره محسوب می شود. از طرفی نباید استعدادها و شانس های برتر دریافت توپ طلا، مانند هری کین از انگلیس را فراموش کرد.

منبع: TheGuardian.com


بستن