10 بازیکن برتر آسیایی تاریخ لیگ جزیره

تا چند سال قبل یک بحث همیشگی بین هواداران فوتبال جریان داشت. آن ها همواره در مورد این که کدام لیگ اروپایی جذاب تر است اختلاف نظر داشتند. عده ای لیگ غیرقابل پیش بینی و پویای انگلیس را جذاب ترین می دانستند، برخی لیگ پر برخورد ایتالیا، بعضی لیگ سرعتی اسپانیا و عده ای هم لیگ منضبط آلمان را. اما اکنون دیگر کمتر کسی وجود دارد که به جذاب تر بودن لیگ جزیره اذعان نداشته باشد. در لیگ جزیره بیگ فور تبدیل به بیگ سیکس شده و اکنون شش تیم مطرح و مدعی عنوان قهرمانی در این لیگ پرهیاهو حضور دارند. از طرفی کوچ سرمربیان صاحب سبک و صاحب نام دنیا از جمله پپ گواردیولا، آنتونیو کونته و یورگن کلوپ به این لیگ به جذابیت های آن افزوده است.

10 بازیکن برتر آسیایی تاریخ لیگ جزیره

پارک جی سونگ پرافتخارترین بازیکن آسیایی شاغل در لیگ جزیره

پارک جی سونگ پرافتخارترین بازیکن آسیایی شاغل در لیگ جزیره

اما احتمالا دانستن این که کدام بازیکنان آسیایی در تاریخ محبوب ترین لیگ دنیا بازی کرده و جزو بهترین ها بوده اند، برای خیلی از هواداران فوتبال جالب باشد. در این مقاله ۱۰ بازیکن برتر آسیایی تاریخ لیگ جزیره را معرفی می کنیم:

 

۱۰—سئول کی هیون (ردینگ، فولهام) 

سئول کی هیون اولین بازیکن اهل کره جنوبی بود که موفق شد در رقابت های مهم لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند( با لباس تیم اندرلخت بلژیک). کی هیون که سابقه بازی در تیم های ولورهمپتون و ردینگ انگلستان را داشت، در سال ۲۰۰۷ به باشگاه فولهام پیوست. او در این تیم روند نوسانی را طی کرد و نهایتا قبل از رقابت های جام جهانی سال ۲۰۱۰، در حالی که به طور قرضی برای الهلال عربستان بازی می کرد، قرارداد خود را با تیم فولهام فسخ کرد.

 

۹—مایا یوشیدا (ساوتهمپتون) 

پس از گذشت شش ماه از حضور ناموفق لی تاداناری ژاپنی در باشگاه ساوتمهمپتون، انتقال یوشیدای ژاپنی به این تیم ریسک بزرگی به شمار می رفت. البته این ریسک جواب داد و او برخلاف تاداناری در ساوتهمپتون موفق بود. اکنون یوشیدای ۲۹ ساله یکی از بازیکنان باسابقه این باشگاه به حساب می آید.

 

۸—لی یونگ پیو (تاتنهام) 

لی یونگ پیو نسبت به اعتباری که برای خود دست و پا کرد، بازیکن بهتری بود. او مجموعا ۷۰ بازی در لیگ جزیره انجام داد. دوران اوج او در لیگ جزیره، زمانی بود که در تاتنهام بازی می کرد. در فصل ۲۰۰۵/۰۶ او ۳۱ بازی برای تاتنهام انجام داد و نهایتا همراه با این تیم به مقام پنجمی لیگ جزیره رسید و در همان سال به عنوان چهارمین دفاع برتر لیگ انتخاب شد.

 

۷—سان جی های (منچسترسیتی) 

سان جی های اول بازیکن چینی بود که در لیگ جزیره گلزنی کرد و به همراه تیم منچسترسیتی به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت. او هفت سال در این تیم بازی کرد و مجموعا ۱۵۰ بازی با منچسترسیتی انجام داد. 

 

۶—شینجی کاگاوا (منچستریونایتد) 

شینجی کاگاوای ژاپنی که هواداران تیم دورتموند او را خیلی دوست داشتند، آن طور که باید و شاید نتوانست قابلیت های خود را در لیگ جزیره همراه با منچستر یونایتد نشان دهد. اولین فصل حضور او در یونایتد با مصدومیت همراه بود، اما در همان فصل هم موفق شد در مقابل نوریچ سیتی هتریک کند. کاگاوا اولین بازیکن ژاپنی بود که موفق شد به عنوان قهرمانی لیگ جزیره دست یابد.

 

۵—کی سونگ یئونگ (سوانزی سیتی، ساندرلند) 

بهترین راه توصیف کی سونگ یئونگ کره ای، اشاره به تاثیرگذاری فراوان اوست. او در سال ۲۰۱۲ از تیم سلتیک به سوانزی پیوست و در فصل ۲۰۱۴/۱۵ به عنوان بهترین بازیکن این باشگاه انتخاب شد. کی سونگ یئونگ فصل قبل به طور قرضی به ساندرلند پیوست. قرارداد یئونگ امسال به پایان می رسد.

 

۴—شینجی اوکازاکی (لسترسیتی) 

سه بازیکن در این فهرست وجود دارند که قهرمان لیگ جزیره شده اند، اما تجربه قهرمانی هیچ کدام مثل قهرمانی شینجی اوکازاکی با لسترسیتی در سال ۲۰۱۶ شیرین و عجیب نبود. لسترسیتی در فصل قبل از قهرمانی تاریخی اش، به سختی از سقوط به دسته اول جان سالم به در برده بود و قطعا خوشبین ترین هوادار این تیم هم فکر نمی کرد تیم رانیری به فاصله یک سال بتواند فاتح این رقابت های دشوار شود. شینجی اوکازاکی در آن فصل به یاد ماندنی گران قیمت ترین بازیکن تیم لسترسیتی بود!

 

۳—علی الحبسی (بولتون، ویگان) 

علی الحبسی تنها بازیکن غرب آسیایی حاضر در این فهرست است. تنها بازیکنان بین الملی غرب آسیایی که در لیگ جزیره بازی کرده اند شامل: زش رحمان پاکستانی، کریم باقری، اشکان دژاگه و آندرانیک تیموریان ایرانی و علی الحبسی اردنی هستند. البته به ایرانی های شاغل در لیگ جزیره خیلی مجال خودنمایی نرسید. داستان علی الحبسی در این بین بسیار جالب است. او تا سن ۱۷ سالگی حتی قصد نداشته دروازه بان شود. اما یک گلر قدیمی استعداد او را در پست دروازه بانی کشف کرد. او مراحل پیشرفت را به سرعت پیمود و در سال ۲۰۰۶ به تیم بولتون واندرز در لیگ جزیره پیوست تا مشخص شود استعدادیابی دقیق جان باریج تا چه اندازه در زندگی حرفه ای الحبسی تاثیرگذار بوده است.

 

۲—سون هیونگ مین (تاتنهام) 

بی شک سون هیونگ مین در حال حاضر یکی از آماده ترین و تاثیرگذارترین بازیکنان شاغل در لیگ جزیره است. او بازیکنی سخت کوش است که کاملا در خدمت تیم بازی می کند. سون بازیکن محبوب هواداران و سرمربی تاتنهام نیز هست. مائوریسیو پوچتینو به خاطر توانایی بازی کردن سون در چندین پست مختلف، او را به روبرتو سولدادو، ونست یانسن و فرناندو یورنته ترجیح می دهد. سون که در حال حاضر تنها ۲۵ سال سن دارد، تا به حال ۱۶۵ بازی در دو باشگاه بوندس لیگایی، ۳۰ بازی در لیگ قهرمانان اروپا با لباس دو باشگاه مختلف و حدود ۱۰۰ بازی در لیگ جزیره را در کارنامه دارد. همچنین او ۲۰ گل ملی به ثمر رسانده و یکی از گران قیمت ترین بازیکنان آسیایی تاریخ به شمار می رود.

 

۱—پارک جی سونگ (منچستر یونایتد، کوئینز پارک رنجرز) 

اگر فصلی را که پارک جی سونگ به همراه با کیو پی آر به رقابت های چمپیون شیپ سقوط کرد و عملکرد چندان درخشانی نداشت در نظر نگیریم، بی شک لایق ترین فرد برای قرار گرفتن در این فهرست ۱۰ نفره کسی نیست جز خود او. پارک جی سونگ چهار بار همراه با منچستریونایتد قهرمان لیگ جزیره شده و یک مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را نیز در کارنامه دارد. او میان هم تیمی ها و هواداران یونایتد با عنوان بازیکن ”سه شُشه“ شناخته می شد. سر الکس فرگوسن گفته از این که در فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۸ پارک جی سونگ را در ترکیب اصلی منچستریونایتد قرار نداده سخت پشیمان است. پارک در دیدارهای مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی آن سال، به طور کامل بازی کرده بود. این مقاله را با سخنان ریو فردیناند در مورد پارک به پایان می رسانیم:

”پارک یک بازیکن واقعی برای هم بازیانش است. او به دلیل دوندگی و تحرک زیاد، هوش بالا و قدرت حمل توپ فوق العاده اش، در زمره برترین بازیکنان دنیا قرار دارد. سونگ پشت کار عجیبی دارد. او بازیکن سطح اولی است که دست کم گرفته می شود.“

نقل و انتقالات اروپا: الکس ایووبی قراردادش را با آرسنال تمدید کرد

ایووبی که از 9 سالگی در باشگاه آرسنال حضور داشته است، حالا به بازیکنی مهم برای ترکیب اصلی توپچی ها تبدیل شده است.

نقل و انتقالات اروپا: الکس ایووبی قراردادش را با آرسنال تمدید کرد

الکس ایوبی در آرسنال ماندگار شد

الکس ایوبی در آرسنال ماندگار شد

الکس ایووبی با تمدید بلند مدت قراردادش، آینده اش را در آرسنال رقم خواهد زد. این وینگر ۲۲ ساله از ۹ سالگی در این باشگاه لندنی حضور داشت و در سال ۲۰۱۵ اولین بازی اش را برای تیم بزرگسالان آرسنال انجام داد. او تا به حال ۹۸ بازی برای توپچی های لندن انجام داده و ۹ گل نیز به ثمر رسانده است. الکس ایووبی می گوید:

از زمان نوجوانی همیشه آرزویم حضور در آرسنال بوده است. داشتن قراردادی بلند مدت احساس فوق العاده ای به من می دهد و اُمیدوارم کاری کنم که باشگاه آرسنال و خانواده ام به من افتخار کنند. احساس خاصی دارم؛ اولین لباسی که داشتم، لباس باشگاه آرسنال بود و می خواهم مدت زمان زیادی را با این تیم ادامه دهم.

هفته گذشته آرسنال در دیداری دوستانه و با نتیجه ۵-۱ تیم پاری سن ژرمن را در هم کوبید؛ اونای امری ایووبی را درون ترکیب اصلی تیم قرار داده بود. بازیکن تیم ملی نیجریه در بازی مقابل چلسی به عنوان یار تعویضی وارد مسابقه شد. اونای امری نیز در این باره می گوید:

خیلی خوشحالم که الکس قراردادی بلند مدت با ما به امضا رساند. او یک الگو برای بازیکنانیست که می خواهند با تلاش زیاد از آکادمی جوانان به تیم اصلی راه یابند؛ می خواهم کار کردن با وی و دیگر بازیکنان مستعد تیممان را ادامه دهم.

منبع: Mirror.co.uk

رابرت لواندوفسکی در فکر جدایی از بایرن: رئال مادرید و یونایتد مقاصد احتمالی

با توجه به روی آمدن کواچ سرمربی جدید بایرن مونیخ، لواندوفسکی در حال بررسی گزینه های خود برای ماندن یا رفتن از بایرن مونیخ است.

رابرت لواندوفسکی در فکر جدایی از بایرن: رئال مادرید و یونایتد مقاصد احتمالی
منچستریونایتد , رئال خواهان به خدمت گرفتن رابرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ آلمان می باشد

منچستریونایتد , رئال خواهان به خدمت گرفتن رابرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ آلمان می باشد

نیکو کواچ سرمربی جدید بایرن مونیخ بیان کرده است که رابرت لواندوفسکی مهاجم این تیم در حال تصمیم گیری برای ترک بایرن و رفتن به یکی از باشگاهای بزرگ اروپایی می باشد.

رئال مادرید، چلسی، منچستریونایتد آماده جذب این مهاجم لهستانی بایرن می باشند و این در حالی است که ۴ سال از حضور لواندوفسکی در آلیانزآرنا می گذرد.

ترک کریستیانو رونالدو از برنابئو باعث ایجاد یک حفره بزرگ در این تیم و طرفداران این باشگاه شده است، بستن قرارداد با لواندوفسکی می تواند تا حد زیادی باعث کاهش فشار ناشی از ترک رونالدو از این باشگاه بزرگ اسپانیایی باشد.

با این حال، کواچ معتقد است با وجود علاقه لواندوفسکی برای ترک بایرن، او در این تیم خواهد ماند.

او به خبرگزاری اسکای اسپورت گفت:

هیچ مشکلی با لواندوفسکی نداریم. او یک مهاجم بزرگ است و ما از داشتن او خوشحالیم و هرگز خواهان از دست دادن وی نیستیم.ما می خواهیم با او جام های زیادی را به دست آوریم.او یک فوتبالیست بزرگ است، جام های زیادی را در بوندسلیگا به دست آورده و گلهای زیادی به ثمر رسانده و مطمئنا در این فصل هم گلهای زیادی را به ثمر خواهد رساند. رابرت هنوز با ما قرارداد دارد و ما نمی دانیم که تا چه مدتی او با ما خواهد ماند ولی ما خواهان ماندن هستیم

منبع: independent.co.uk

مادر گابریل ژسوس از تمدید قرارداد فرزندش با منچسترسیتی ابراز خوشحالی کرد

باشگاه منچسترسیتی و گابریل ژسوس برای تمدید قرارداد تا سال 2023 با یکدیگر به توافق رسیده اند و حالا مادر این وینگر برزیلی نیز به فرزندش تبریک گفت.

مادر گابریل ژسوس از تمدید قرارداد فرزندش با منچسترسیتی ابراز خوشحالی کرد

گابریل ژسوس در تیم متمول منچسترسیتی ماندگار شد

گابریل ژسوس در تیم متمول منچسترسیتی ماندگار شد

گابریل ژسوس با پیراهن منچسترسیتی موفق شده است در ۵۳ مسابقه ۲۴ گل به ثمر برساند و حالا مادر این مهاجم برزیلی باور دارد که در آینده فرزندش نقش پُر رنگ تری در مسابقات خواهد داشت و پپ گواردیولا از وی بیشتر در ترکیب ثابت استفاده خواهد کرد. باشگاه انگلیسی ویدئویی از مکالمه گابریل ژسوس با مادرش منتشر کرده است؛

در این ویدئو ژسوس با تماسی ویدئویی خبر از تمدید قراردادش می دهد:

مادر من الان در باشگاه حضور دارم و همین حالا قراردادم را تمدید کردم.

مادر وی نیز در پاسخ سخنانی پند آمیز به زبان آورد و او را تشویق کرد:

بسیار عالیست؛ خدا را شکر. این فصل فوق العاده خواهد بود زیرا حالا دیگر تو یک مرد شده ای. سلام مرا به همه برسان. به تو تبریک می گویم و در این فصل خدانگهدار تو و هم تیمی هایت باشد. سلام مرا به پپ گواردیولا نیز برسان؛ هنوز وی را از نزدیک ندیده ام.

ژسوس همراه با منچسترسیتی در تور پیش فصل حضور دارد و یکشنبه در جام اتحادیه مقابل تیم چلسی قرار خواهند گرفت.

منبع: Marca.com

عملکرد فوق العاده عثمان دمبله در فینال سوپرجام اسپانیا

یکشنبه شب بارسلونا با شکست 2 بر 1 سویا توانست برای سیزدهمین مرتبه، سوپر جام اسپانیا را به دست آورد؛ این دیدار در شهر تانگیر کشور مراکش برگزار شد.

عملکرد فوق العاده عثمان دمبله در فینال سوپرجام اسپانیا

عثمان دمبله با گلی فوق العاده به استقبال فصل جدید رفت

عثمان دمبله با گلی فوق العاده به استقبال فصل جدید رفت

در بازی دیشب عثمان دمبله عملکردی فوق العاده داشت؛ وینگر فرانسوی در دقیقه ۷۹ با شوتی زیبا و سرکش توانست به زیبایی دروازه حریف را باز کند و حساب کار را ۲-۱ به نفع بارسلونا کند. همچنین در دقایق پایانی نیز یک پنالتی به نفع سویا گرفته شد اما دروازه بان آلمانی بارسلونا یعنی مارک آندره ترشتگن با عکس العمل زیبای خود مانع از گل خوردن تیمش شد.

در دقایق اولیه بازی سویا در تعجب همگان توسط پابلو ساربیا به گل اول رسید؛ لوئیس موریل مهاجم سویا با به هم ریختن مدافعان بارسلونا، در نهایت توپ را به سارابیا پاس داد و او نیز به راحتی دروازه بارسا را باز کرد؛ در ابتدا این گل آفساید تشخیص داده شد اما داور پس از استفاده از کمک داور ویدئویی گل را سالم اعلام کرد؛ تصمیمی که به درستی اعلام شد.

اواخر نیمه اول جرارد پیکه بر روی ضربه ریباند لیونل مسی، توانست کار را به تساوی بکشاند و بنابراین بازی در نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. در اوایل نیمه دوم فرانکو وازکز باریکن سویا، با ضربه ای سر در آستانه باز کردن دروازه بارسلونا قرار داشت اما ضربه سر او با اختلاف نسبتا اندک از بالای دروازه مارک آندره ترشتگن به بیرون رفت. در دقایق بعدی خطر خاصی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد و در حالی که همگان تصور می کردند مسابقه به وقت های اضافه کشیده خواهد شد، در دقیقه ۷۹ عثمان دمبله از سمت چپ محوطه جریمه با شوتی سرکش دروازه سویا را باز کرد. در اواخر بازی سویا برای به تساوی کشاندن بازی یک شانس طلایی داشت اما نتوانست به گل برسد؛ دقیقه ۸۹ الکس ویدال در محوطه جریمه توسط مارک آندره ترشتگن سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد؛ ویسام بن یدر مهاجم سویا پشت توپ قرار گرفت و شوتش را روانه دروازه کرد اما مارک آندره ترشتگن به راحتی توانست توپ را دراختیار گیرد و بدین ترتیب تیم کاتالانی پیروز این مسابقه شد.

منبع: The guardian.com

نبرد بزرگ در هفته اول لیگ جزیره: پیش بازی آرسنال - منچسترسیتی

فردا ساعت 19:30 دقیقه به وقت ایران، دو تیم آرسنال و منچسترسیتی در هفته اول لیگ جزیره به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

نبرد بزرگ در هفته اول لیگ جزیره: پیش بازی آرسنال - منچسترسیتی

رقابت منچسترسیتی و آرسنال در اولین هفته لیگ برتر انگلستان فصل ۲۰۱۸-۱۹

رقابت منچسترسیتی و آرسنال در اولین هفته لیگ برتر انگلستان فصل ۲۰۱۸-۱۹

آیا اونای امری می تواند روحی تازه درون آرسنال بدمد؟

آیا تیم منچسترسیتی تحت هدایت پپ گواردیولا آماده خواهد بود؟

لوکاس توریرا اولین بازی رسمی خود را برای آرسنال انجام خواهد داد؟

 

هواداران آرسنال امیدوارند سرمربی جدیدشان یعنی اونای امری بتواند جانشین مناسبی برای آرسن ونگر باشد اما پپ گواردیولا نیز به تیم باکیفیت خود اطمینان زیادی دارد؛ برخی بازیکنان منچسترسیتی احتمالا به دلیل جام جهانی با خستگی قدم در این مسابقه می گذارند اما پپ گواردیولا آماری درخشان مقابل اونای امری دارد. گواردیولا از ۱۰ تقابلش با امری، ۶ پیروزی و ۴ تساوی کسب کرده است.

 • زمان برگزاری مسابقه: یکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران
 • استادیوم امارات
 • نتیجه آخرین تقابل فصل گذشته دو تیم: آرسنال ۰ - منچسترسیتی ۳
 • داور: مایکل اولیور

 

آرسنال:

 • ترکیب احتمالی آرسنال: پیتر چک، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس، شکران مصطفی، هکتور بیرین، مایتلند نیلس، لوکاس توریرا، آرون رمزی، گرانیت ژاکا، مسوت اوزیل، هنریک میخیتاریان، پیر امریک اوبامیانگ
 • بازیکنان تعویضی: لنو، اوسپینا، الیف، ویلوک، هولدینگ، نلسون، ولبک، لیششتاینر، گوندوزی، مونرئال، الننی، لاکازت، ایوبی، ماوروپانوس، کمپل
 • غایبین احتمالی: رمزی به دلیل کوفتگی عضله، مونرئال به دلیل مصدومیت زانو
 • مصدومان: کوشیلنی به دلیل مصدومیت آشیل، کولاسیناچ به دلیل مصدومیت پا
 • محرومین: -
 • گلزن برتر: -

 

منچسترسیتی:

 • ترکیب احتمالی:  ادرسون، بنجامین مندی، آیمریک لاپورته، جان استونس، کایل واکر، فرناندینیو، ایکای گوندوغان، برناردو سیلوا، ریاض محرز، سادیو مانه، سرخیو آگوئرو
 • بازیکنان تعویضی: براوو، فودن، دی بروین، استرلینگ، اوتامندی، دلف، کمپانی، دنیلو، ژسوس، دیاز، داوید سیلوا، زینچنکو، نمچا
 • غایبین احتمالی: -
 • بازیکنان مصدوم: بنجامین مندی( احتمالا به مسابقه می رسد)
 • بازیکنان محروم: -
 • گلزن برتر: -

 

منبع: thegaurdian.com


>