ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

شیاطین سرخ فردا به لندن سفر می کنند تا حساس ترین دیدار هفته بیست و پنجم لیگ جزیره را در ومبلی برابر تاتنهام انجام دهند. منچستریونایتد اکنون در جدول لیگ برتر، دوم است. تاتنهام نیز با دو امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در رده پنجم جدول قرار دارد و تلاش می کند در اولین فرصت خودش را به جمع چهار تیم برتر لیگ برساند.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

فرم اخیر هر دو تیم بسیار خوب است به طوری که طی پنج بازی اخیرشان در لیگ، سه پیروزی و دو تساوی کسب کرده اند. با این حال به نظر می رسد از لحاظ ترکیب تیمی، وضعیت تیم میهمان اندکی بهتر باشد. این دیدار یک نبرد کلاسیک بین دو تیم دارای ساختار تدافعی است.

اخبار تیم

خوزه مورینیو به شوخی گفته «سردرد خوبی» گرفته است، چرا که هیچ دغدغه ای از جهت مصدومیت بازیکنانش ندارد. هر چند آن ها در دیدار برابر تاتنهام  اریک بایی، زلاتان ابراهیموویچ و دیلی بلیند را در اختیار نخواهند داشت.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد

احتمال این که مورینیو تغییرات زیادی در ترکیب بازی قبلی تیمش در لیگ برتر برابر برنلی که با پیروزی یک بر صفر یونایتد همراه بود حاصل کند، کم است. هر چند مورینیو به احتمال قریب به یقین از الکسیس سانچزی که به تازگی او را از تیم آرسنال به خدمت گرفته اند، در ترکیب اصلی تیمش در این دیدار استفاده خواهد کرد.

 

سرمربی: خوزه مورینیو

ترکیب: ۱-۳-۲-۴

دروازه بان: داوید دخیا

دخیا که به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین دروازه بان حال حاضر دنیاست، در بازی یکشنبه شب نقش مهمی را در برابر هری کین و یارانش ایفا خواهد کرد. او در سال های اخیر همواره به خوبی از دروازه یونایتد حراست کرده.

مدافع راست: آنتونیو والنسیا

هرگاه آنتونیو والنسیای باتجربه در پست دفاع راست بازی می کند، خیال هم تیمی هایش از سمت راست راحت است.

مدافع وسط: فیل جونز

فیلی جونز تنومند و باهوش، در دیدار فردا مسئولیت سنگینی برای دفاع در برابر هری کین خطرناک و یارانش خواهد داشت.

مدافع وسط: کریس اسمالینگ

اسمالینگ با سرعت خوب خودش باید راه نفوذ مهاجمین تاتنهام را ببندد.

مدافع چپ: اشلی یانگ

یانگ بازیکن باهوشی است و قدرت دریبل زنی بالایی دارد. مورینیو روی قدرت نفوذ و سانترهای خوب او حساب ویژه ای باز کرده.

هافبک وسط: نمانیا ماتیچ

از زمان بازگشت مورینیو به لیگ برتر، ماتیچ مهمترین بازیکن برای او بوده است. ماتیچ خوب پرس می کند، هافبک های حریف را از بازی خارج می کند، بازی خراب کن است و همواره با پاس های کلیدی خود مهاجمان را تغذیه می کند.

هافبک وسط: پل پوگبا

پوگبا باید از آزادی عملی که در منچستر به او داده شده، نهایت بهره را در این دیدار ببرد. او برای عبور از حریفان به خوبی از بدنش استفاده می کند و در زمین مسابقه دید خوبی دارد.

بال چپ: الکسیس سانچز

سانچز خیلی زودتر از آنچه که انتظار می رفت به لندن باز خواهد گشت. او مسلما تمام تلاش خود را خواهد کرد تا دوباره در این فصل تاتنهام را شکست دهد(بار اول با پیراهن آرسنال). او فردا شب در پست بال چپ بازی خواهد کرد.

پشت مهاجم: جسی لینگارد

لینگارد از زمان حضورش در یونایتد، بهترین فرم خود را تجربه می کند و انتظار می رود در دیدار برابر تاتنهام بدون هیچ زحمتی بتواند توپ را حفظ کرده و در یک سوم دفاعی حریف به گردش در آورد.

بال راست: آنتونی مارسیال

مارسیال یک بال راست کلاسیک است، بازیکنان حریف را براحتی از پیش رو بر می دارد و سانترهای خوبی انجام می دهد. او در دیدار فردا مسلما مدافعان تاتنهام را راحت نخواهد گذاشت.

ماجم نوک: روملو لوکاکو

لوکاکو در نوک حمله به بازی گرفته می شود و بار اصلی گلزنی در این دیدار روی دوش اوست، چرا که این یک بازی حیاتی برای یونایتد است.

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر انگلستان یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد.

خورخه والدانو: نیمار جانشین کریستیانو رونالدو در رئال مادرید

بازیکن و مربی سابق باشگاه رئال مادرید معتقد است که نیمار جانشین مناسبی برای رونالدو خواهد بود و او می داند که چرا از مدت ها قبل رئال به دنبال این بازیکن بوده است.

خورخه والدانو: نیمار جانشین کریستیانو رونالدو در رئال مادرید

نیمار جانشین رونالدو در رئال مادرید خواهد شد
نیمار جانشین رونالدو در رئال مادرید خواهد شد

رونالدوی ۳۳ ساله در نه سال حضورش در تیم باشگاهی رئال مادرید موفق شد پنج بار توپ طلا و چهار بار لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد، اما به نظر می رسد که وی خواهان ترک این باشگاه می باشد. هر چند در خبرها آمده است که اگر شرایط جدیدی در قرارداد وی لحاظ شود او در این تیم خواهد ماند.

اما در خبری آمده که فلورنتینو پرز مالک باشگاه رئال مادرید در تلاش است تا با مبلغ ۳۵۰ میلیون یورو نیمار را از پاری سنت ژرمن به این تیم بیاورد.

من باید بگویم که نیمار هر آنچه برای بازی در رئال لازم است را دارد. برای من او بهترین جانشین برای کریستیانو رونالدو است. به نظر من این یک سرمایه گذاری بر روی بازیکن با استعدادی است که پنج سال آینده به اوج خود می رسد.

والدانو گفت:

تیم پاری سنت ژرمن در تابستان گذشته با مبلغ۲۲۲ این بازیکن را از بارسلونا به این تیم آورد تا همه در سراسر دنیا به این باشگاه نگاه متفاوتی داشته باشند.

والدانو بیان کرد:

بیش از هر چیزی، آمدن نیمار با پاری سن ژرمن برای این تیم یک دستاورد بزرگ بوده است. این باشگاه الان در دنیا به گونه خاصی مطرح شده است.

بسیاری از چهرهای شاخص این تیم، از جمله کاپیتان سرخیو راموس و بازیکنان برزیلی این تیم یعنی مارسلو و کاسمیرو از آمدن نیمار به این تیم استقبال کردند.

منبع: global.espn.com 

10 نکته مهم پیش از نبرد حساس بارسلونا و اتلتیکو مادرید

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید از ساعت 18:45 به مصاف هم خواهند رفت. جدا از حساسیت های همیشگی که این نبرد سنتی در اسپانیا دارد، دیدار فردا شب برای هر دو تیم اهمیت دو چندانی دارد.

10 نکته مهم پیش از نبرد حساس بارسلونا و اتلتیکو مادرید

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید به مصاف هم خواهند رفت

فردا در حساس ترین دیدار هفته بیست و هفتم رقابت های لالیگا، دو تیم صدر جدولی بارسلونا و اتلتیکو مادرید به مصاف هم خواهند رفت

تیم دیگو سیمئونه که در فصل جاری پا پس نگذاشته و تا این مقطع از فصل، پا به پای بارسلونا به پیش آمده است، برای نزدیک تر کردن خود به بارسا و زنده نگه داشتن امیدهای قهرمانی اش، نیاز مبرم به کسب سه امتیاز این مسابقه دارد. از طرفی ارنستو والورده با کسب یک برد خانگی دیگر در این دیدار، می تواند آب سرد را بر پیکر شاگردان سیمئونه ریخته و قدم بزرگی در راه قهرمانی فصل جاری لالیگا بردارد.

در ادامه ۱۰ نکته مهم آماری مربوط به این دیدار حساس را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

۱-- بارسلونا هیچ یک از ۱۵ بازی اخیر خود در برابر اتلتیکو مادرید را در لالیگا نباخته است(۱۱ برد و چهار مساوی).

 

۲-- آبی اناری ها در ۱۷ بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها برابر اتلتیکو مادرید در ورزشگاه نیوکمپ شکست نخورده اند(۱۱ برد و شش مساوی) و طی این ۱۷ بازی تنها یک بار موفق نشده اند دروازه این حریف را باز کنند(سال ۲۰۱۳، دیدار آن ها در سوپرکاپ اسپانیا با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید).

 

۳-- بارسلونا در ۲۹ بازی اخیر خود در لالیگا که میزبان بوده نباخته است(۲۴ برد و ۵ مساوی)، و تنها دو بار در این مدت به تساوی بدون گل رسیده است(۰-۰ برابر مالاگا در نوامبر ۲۰۱۶ و ۰-۰ برابر ختافه در فوریه ۲۰۱۶).

 

۴-- اتلتیکو مادرید در ۲۴ بازی خارج از خانه خود در رقابت های لالیگا، تنها یک بار شکست را پذیرا شده است(۱۵ برد و هشت مساوی). طی این مدت تنها باخت بیرون از خانه این تیم در ماه دسامبر بوده که بارسایی ها در برابر اسپانیول با نتیجه ۱ بر ۰ تن به شکست دادند.

۵-- ارنستو والورده در ۲۱ دیداری که در تمامی رقابت ها برابر اتلتیکو مادرید مربیگری کرده، تنها در پنج بازی به پیروزی رسیده است! جالب اینجاست که هر پنج پیروزی برای او و شاگردانش، در رقابت های لالیگا رقم خورده است.

 

۶-- سیمئونه طی ۲۲ دیداری که در تمامی رقابت ها برابر بارسلونا هدایت تیم اتلتیکو مادرید را بر عهده داشته، تنها دو بار موفق به کسب پیروزی شده(۸ مساوی و ۱۲ باخت). البته هیچ یک از این بردها در رقابت های لالیگا نبوده است(۴ مساوی و ۸ باخت).

 

۷-- سیمئونه به عنوان سرمربی، هرگز در مقابل والورده در رقابت های لالیگا شکست نخورده است(۶ برد و چهار مساوی). همچنین تیم او در برابر تیم های والورده در مجموع ۱۸ گل زده و تنها ۸ گل دریافت کرده است.

 

۸-- اتلتیکو مادرید دومین حریف دلخواه لیونل مسی در تمامی رقابت هاست(مسی برابر اتلتیکو مادرید ۲۷ گل به ثمر رسانده). مسی تنها به سویا بیش از اتلتیکو مادرید گل زده است(۲۹ گل).

 

۹-- لوئیز سوارز در ۶ بازی لالیگا که مقابل اتلتیکو مادرید به میدان رفته، بر روی ۶ گل بارسلونا تاثیر مستقیم داشته است(سه گل و سه پاس گل).

 

۱۰ -- فرناندو تورس در رقابت های لالیگا فقط برابر ویارئال(۹ گل)، بیش از بارسلونا گلزنی کرده است (هشت گل، مشابه تعداد گل های تورس در برابر اتلتیکو بیلبائو)، اما از آخرین گل او در رقابت های لالیگا در نیوکمپ برابر بارسلونا، ۱۲ سال گذشته است(فوریه ۲۰۰۶)!

گروه F : طوفانی از توهین های نژادی علیه "جیمی دورماز" بازیکن سوئد پس از شکست در برابر آلمان

پس از خطای جیمی دورماز و گل زیبای کروس که منجر به باخت تیم ملی سوئد در برابر آلمان در وقت اضافه شد، حساب اینستاگرام دورماز هدف موجی از نفرت نژادی قرار گرفته است.

گروه F : طوفانی از توهین های نژادی علیه "جیمی دورماز" بازیکن سوئد پس از شکست در برابر آلمان

پس از خطای جیمی دورماز بازیکن تعویضی تیم ملی سوئد که گل پیروزی آلمان را به دنبال داشت، این بازیکن هدف حملات شدید نفرت و تهدید نژادی قرار گرفته است. او در بازی روز شنبه و از گروه F جام جهانی، ضربه آزادی را در اختیار تونی کروس آلمانی گذاشت و کروس هم گل پیروزی تیمش را در وقت های اضافه بازی به ثمر رساند.

خطای دورماز که گل آلمانی ها را به دنبال داشت

خطای دورماز که گل آلمانی ها را به دنبال داشت

این موج توهین ها در حساب اینستاگرام این بازیکن ۲۹ ساله درست به محض ورود توپ به دروازه سوئد شروع شد. هم تیمی های دورماز نیز بلافاصله از او حمایت کردند و جان گیدتی مهاجم سوئد که بعد از او وارد میدان شد، هم تیمی خود را ستود.

گیدتی به خبرنگاران گفت:

او از وقتی وارد زمین شد می دوید و می جنگید، ولی بدشانسی آورد. این که او را به خاطر یک بدشانسی مورد نفرت قرار دهند خیلی ابلهانه است.

دورماز که در سوئد و از والدینی آشوری که از ترکیه مهاجرت کرده بودند به دنیا آمده، اهمیت چندانی به این توهین ها نداده است.

او گفت:

من از هیچ چیز ناراحت نیستم. من این جا با غرور حاضر هستم و دارم کشورم را نمایندگی می کنم.

سوئدی ها به دنبال گرفتن مساوی بودند تا اینکه کروس در اواخر اوقات تلف شده نتیجه بازی را به ۱-۲ تغییر داد. اما خون سوئدی ها پس از سوت پایان بازی به جوش آمد؛ مربی خشمگین سوئد یان اندرسون ، مسئولان آلمانی را متهم کرد که سر به سر اعضای تیمش گذاشته اند.

پونتوس یانسون  بازیکن تعویضی سوئد هم گفت که به خاطر رفتار آلمانی ها عصبانی شده بود، اما قبول داشت که آن ها در نهایت از کار خود اظهار پشیمانی کردند.

چهره مغموم جیمی دورماز پس از بازی تیمش سوئد در برابر آلمان

چهره مغموم جیمی دورماز پس از بازی تیمش سوئد در برابر آلمان

یانسون گفت:

به نظر من، بعضی از آن ها به طرز بی ادبانه ای شادی کردند. احساسات زیادی در کار بود، ما تازه گل خورده بودیم و بازی را باخته بودیم، برای همین آن کارها خیلی زننده بود. شاید هم آن عصبانیت من ضرورتی نداشت، ولی آن ها بعدش عذرخواهی کردند، پس باید می پذیرفتیم و قضیه تمام می شد. همه در آن لحظات، خیلی احساساتی شده بودیم.

به نظر می رسید که تاکتیک سوئد برای بستن مرکز دفاع و باز گذاشتن فضای دو جناح برای آلمانی ها داشت جواب می داد تا اینکه گل دیرهنگام کروس زده شد. حالا سوئد باید خودش را بازسازی کند و مکزیک را شکست دهد تا صعود خود را به مرحله دوم قطعی کند.

یانسون می گوید:

ما در رختکن گفتیم که همه چیز در دست های خود ماست. البته که ما عصبی و ناراحت هستیم ولی باید به شرایط عادی برگردیم و بازی بعد را ببریم.

تیم ملی سوئد در ۲۷ ژوئن(۶ تیر)، در ورزشگاه یکاترینبورگ ، به مصاف مکزیک می رود.

منبع: reuters.com

گروه E : مروری بر بازی های روز جمعه جام جهانی : خروج برزیل از بحران با گل های دقایق پایانی کوتینیو و نیمار

روز جمعه در مرحله گروهی جام جهانی، برزیل پرافتخارترین تیم فوتبال جهان با ستاره های جدید خود و نیز ایسلند که در بازی اول آرژانتین را متوقف کرد، به مصاف حریفان خود رفتند.

گروه E : مروری بر بازی های روز جمعه جام جهانی : خروج برزیل از بحران با گل های دقایق پایانی کوتینیو و نیمار

برزیل در اولین بازی گروه E با نمایشی ناامید کننده در برابر سوئیس با نتیجه ۱-۱ متوقف شد. در این بین، ایسلند نیز در بازی اول خود در مقابل تیم قدرتمند آرژانتین به تساوی ۱-۱ دست یافت.

فدراسیون فوتبال برزیل روز پنج شنبه وضعیت نیمار را خوب اعلام کرده و عکس ها و نیز ویدیویی از تمرین روز چهارشنبه او را در کنار سایر بازیکنان تیم، منتشر کرده است

فدراسیون فوتبال برزیل روز پنج شنبه وضعیت نیمار را خوب اعلام کرده و عکس ها و نیز ویدیویی از تمرین روز چهارشنبه او را در کنار سایر بازیکنان تیم، منتشر کرده است

ایسلند که کوچک ترین کشور دنیا است برای دومین بار است که در مسابقات مهم بین المللی حضور می یابد. این کشور کوچک، بعد از صعود دور از انتظار تیم ملی اش به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶، به یکی از محبوب ترین تیم های فوتبال دنیا تبدیل شد. پیروزی یا مساوی در بازی روز جمعه از گروه D ، ایسلند را نخستین تیمی می کند که پس از سنگال در سال ۲۰۰۲، دو بازی اولش را در جام جهانی نباخته است.

اما بازی اول روز جمعه، در سنت پترزبورگ، میان تیم های برزیل و کاستاریکا برگزار شد. پرسش هایی درباره ستاره برزیل نیمار و حضورش در این بازی به وجود آمده بود، آن هم پس از مصدومیتی که در تمرینات این هفته پیدا کرده بود.

فدراسیون فوتبال برزیل روز پنج شنبه وضعیت نیمار را خوب اعلام کرده و عکس ها و نیز ویدیویی از تمرین روز چهارشنبه او را در کنار سایر بازیکنان تیم، منتشر کرده است.

نیمار در این ویدیو گفت:

من خوب تمرین کردم، راحت بودم. وضع پایم هم خوب است.

مسئولان فدراسیون فوتبال برزیل تأکید کردند که این موضوع ربطی به آن مصدومیت پای نیمار که او را سه ماهی از میادین دور کرد ندارد. برزیل پس از تساوی با سوئیس، برای کسب اولین پیروزی به نیمار نیاز داشت. این تیم از برترین تیم های دنیا است و هر نتیجه ای غیر از برد در برابر کاستاریکا شرایط صعود را برای آن ها بسیار دشوار می کرد.

برزیل همچنین با این مسئله که چه کسی را برای نقش مهاجم نوک انتخاب کند مواجه بود. گابریل ژسوس در بازی اول برزیل این نقش را به عهده داشت اما با روبرتو فرمینو تعویض شد، فرمینویی که در همان دقایق اندک حضورش بهتر بازی کرد و حتی نزدیک بود با یک ضربه سر گل پیروزی تیمش را به ثمر برساند.

در مقابل، کاستاریکا که چهار سال پیش به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کرد و تا مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی هم پیش رفت، در بازی اولش ۰-۱ از صربستان شکست خورد. کاستاریکا پیشینه خوبی در برابر برزیل نداشت: برزیل نُه تا از ۱۰ بازی با کاستاریکا را برده و تنها باختش هم برمی گردد به یک بازی دوستانه در سال ۱۹۶۰ . تنها پیروزی کاستاریکا در برابر تیمی از آمریکای جنوبی در جام جهانی، چهار سال پیش در مقابل اروگوئه بوده است.

نهایتا برزیل موفق شد طی یک بازی برتر با گل های دقایق پایانی کوتینیو و نیمار با نتیجه دو بر صفر کاستاریکا را شکست دهد.

حالا نگاهی بیندازیم به دیگر بازی های روز جمعه:

  • نیجریه در برابر ایسلند:

نیجریه بازی اول خود را در گروه اش با نتیجه ۰-۲ به کرواسی واگذار کرد و تاکنون یکی از تیم هایی بوده که پایین تر از سطح انتظار ظاهر شده است. تیم نیجریه با میانگین سنی زیر ۲۶ سال جوان ترین تیم جام جهانی امسال است، و با اینکه پرجمعیت ترین کشور آفریقاست(با حدود ۱۸۵ میلیون نفر) تاکنون هیچ گاه نتوانسته از مرحله یک شانزدهم نهایی بالاتر برود.

این بازی که در وولگوگراد برگزار شد با چنان پیش بینی هایی مبنی بر برد ایسلند همراه شده بود که اداره پست ملی این کشور اعلام کرده بود با توجه به اینکه بیشتر مردم می خواهند این بازی را تماشا کنند، سه ساعت زودتر تعطیل می شود.

مساوی در برابر لیونل مسی و آرژانتین در حد یک پیروزی بوده و ایسلندی ها را به صرافت انداخته بود که می توانند از گروه صعود کند. کاپیتان این تیم آرون گونارسون ، گفته بود که برای صعود باید بازی با آرژانتین را فراموش کرد.

گونارسون می گوید:

ما فعلا نمی توانیم روی آن بازی حسابی بکنیم. اگر بر بازی با نیجریه متمرکز نشویم و از آن نتیجه ای کسب نکنیم، آن وقت یک امتیاز بازی کذایی ( با آرژانتین ) به درد هیچ کس نمی خورد.

دروازبان ایسلند هانس هالدورسون قهرمان بازی با آرژانتین بود، به خصوص بعد از گرفتن پنالتی مسی.

هایمر هالگریمسون سرمربی ایسلند نیز گفت:

این بازی برای نیجریه حکم مرگ و زندگی را دارد، و همین باعث می شود که بازی اندکی جنبه روانی متفاوتی به خود بگیرد – آن ها مجبورند که ببرند. گویا سرنوشت این گروه قرار است در دقایق آخر، در بازی آخر معلوم شود. احتمالا این گروه با کمی حاشیه، یک ضربه ایستگاهی، یا گلی در وقت اضافه تکلیفش روشن شود. بازی های این گروه قرار است این شکلی باشد.

هر چند در این دیدار ایسلند نتوانست به پیروزی برسد و تحت تاثیر عملکرد بسیار خوب بازیکنان نیجریه قرار گرفت و با درخشش احمد موسی و با نتیجه دو بر صفر مغلوب این تیم شد. حال همه چیز به بازی های دور آخر مرحله گروهی بستگی دارد و تیم های صعود کننده آن زمان مشخص خواهند شد.

  • صربستان در برابر سوئیس

صربستان پس از پیروزی ۰-۱ در برابر کاستاریکا، آماده بازی با سوئیس شده بود و چشم امیدی نیز به مرحله یک شانزدهم نهایی داشت. صربستان در بازی روز جمعه خود قصد داشت یک برد مسلّم را در برابر سوئیس کسب کند.

الکساندر کولاروف کاپیتان صربستان پیش از انجام این دیدار گفت:

معلوم است که اگر به قصد مساوی بازی کنیم موفقیتی در کار نخواهد بود. البته که ما می خواهیم ببریم.

ضربه آزاد کولاروف بود که صربستان را به جایگاه محکمی در گروهش رساند اما سوئیس هم همان تیم سرسختی بود که در برابر برزیل ظاهر شده بود. سوئیس در ۲۳ بازی اخیرش فقط یک بار باخته بود، آن هم با نتیجه ۰-۲ به پرتغال در ماه اکتبر، در بازی های انتخابی جام جهانی. سوئیس برای تحت فشار گذاشتن برزیل از یک خط دفاعی و میانه قوی استفاده کرد و والون بهرامی شرایط بازی را برای نیمار بسیار دشوار کرده بود. بهرامی که با بازی در برابر برزیل، اولین بازیکن سوئیسی شد که در چهار دوره جام جهانی حضور می یابد، در دقیقه ۷۰ بازی به خاطر مصدومیت از ناحیه ران، زمین را ترک کرد. مشخص نبود که بهرامی شرایط حضور در بازی روز جمعه را داشت یا نه، چرا که دست کم در یک جلسه از تمرینات این هفته حضور نداشته است. صربستان نیز به دنبال آن بود که برای نخستین بار پس از ۱۹۹۸، که آن زمان نامش یوگسلاوی بود، در جمع ۱۶ تیم صعود کننده به مرحله بعد باشد. این تیم در جام های جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ نتوانسته بود  از گروه خود بالا برود و چهار سال پیش هم جواز حضور در برزیل را کسب نکرده بود.

در نهایت دیشب در یک بازی دراماتیک تیم سوییس ابتدا بازی باخته را به تساوی کشاند و در دقایق پایانی نیز گل برتری را به ثمر رساند تا سوییس نیز مانند برزیل چهار امتیازی شود.

منبع: thestar.com

آشنایی با ورزشگاه میزبان فینال رقابت های جام جهانی 2018 روسیه

استادیوم لوژنیکی(Luzhniki Stadium) ورزشگاه ملی روسیه است که در مسکو پایتخت این کشور واقع شده. این ورزشگاه در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده و ظرفیت 81000 نفری آن باعث شده به عنوان بزرگ ترین استادیوم فوتبال در روسیه و یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های اروپا شناخته شود. این ورزشگاه میزبان رویدادهای ورزشی مهمی از جمله بازی ‌های المپیک تابستانی در سال ????، فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ????، فینال جام یوفا در سال ???? و مسابقات جهانی دو و میدانی در سال ???? بوده است.

آشنایی با ورزشگاه میزبان فینال رقابت های جام جهانی 2018 روسیه

نمایی زیبا از استادیوم لوژنیکی

نمایی زیبا از استادیوم لوژنیکی

 

این استادیوم بخشی از مجموعه المپیک لوژنیکی بوده و در منطقه خامونیکی شهر مسکو واقع شده است. نام لوژنیکی از سواحل مرجانی حوالی رود موسکوا گرفته شده که این استادیوم در آن مکان ساخته شده است. لوژنیکی لقب بزرگترین استادیوم شرق اروپا را نیز یدک می کشد.

ورزشگاه لوژنیکی، استادیوم اصلی بازی های المپیک ۱۹۸۰ بود، به طوری که مراسم های افتتاحیه و اختتامیه و همچنین برخی از مسابقات از جمله فینال مسابقات فوتبال در این ورزشگاه برگزار شد. لوژنیکی از سوی فیفا به عنوان ورزشگاه اصلی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ نام گرفت و میزبان چندین مسابقه از جمله دیدار فینال این رقابت ها خواهد بود.

ورزشگاه لوژنیکی در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده

ورزشگاه لوژنیکی در تاریخ ?? جولای ???? میلادی افتتاح شده

 

این ورزشگاه در گذشته استادیوم خانگی(در زمان های مختلف) باشگاه های زسکا مسکو، تورپدو مسکو و اسپارتاک مسکو بوده است، اما در حال حاضر استادیوم لوژنیکی از هیچ باشگاهی میزبانی نمی کند. در حال حاضر از استادیوم لوژنیکی به عنوان یکی از زمین های اصلی تیم ملی فوتبال روسیه استفاده می شود. البته از این استادیوم برای برگزاری سایر رویدادهای ورزشی و کنسرت ها نیز استفاده می شود.

ورزشگاه لوژنیکی یکی از معدود استادیوم های مهم فوتبال اروپاست که از چمن مصنوعی بهره می برد. البته استفاده از چمن مصنوعی برای این استادیوم ضروری است، زیرا زمین های دارای چمن طبیعی قادر به مقاومت در برابر زمستان های سرد روسیه نیستند و ترمیم آن ها نیازمند هزینه های گزافی است. با این حال، برای دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۸، موقتا چمن طبیعی در لوژنیکی کاشته شد.

 استادیوم قدیمی لوژنیکی در سال ۲۰۱۳ تخریب شد تا راهی برای ساخت یک استادیوم جدید فراهم شود. به دلیل ارزش معماری این ورزشگاه، نمای آن حفظ شد و بعدها به یک ساختمان جدید متصل شد. 

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ که در تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد، انتخاب شده است. در پایان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ورزشگاه لوژنیکی در کنار استادیوم های المپیکوی رم، المپیک برلین، المپیک مونیخ، سنت دنیس، استاد دو فرانس و استادیوم ومبلی لندن به عنوان تنها ورزشگاه هایی به شمار می روند که میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال و لیگ اروپا/لیگ قهرمانان اروپا بوده اند و همچنین از آن ها به عنوان استادیوم اصلی بازی های المپیک تابستانی استفاده شده است.

همچنین دیدار بین تیم های ملی پرتغال و مراکش که همگروه های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند، در ورزشگاه لوژنیکی برگزار خواهد شد.

 

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقا

استادیوم بزرگ لوژنیکی توسط فیفا به عنوان محل برگزاری دیدار نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب شده است


بستن