تبلیغات در تلکسیران

ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

شیاطین سرخ فردا به لندن سفر می کنند تا حساس ترین دیدار هفته بیست و پنجم لیگ جزیره را در ومبلی برابر تاتنهام انجام دهند. منچستریونایتد اکنون در جدول لیگ برتر، دوم است. تاتنهام نیز با دو امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در رده پنجم جدول قرار دارد و تلاش می کند در اولین فرصت خودش را به جمع چهار تیم برتر لیگ برساند.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای جدال با تاتنهام

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم لیگ جزیره یکشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد

فرم اخیر هر دو تیم بسیار خوب است به طوری که طی پنج بازی اخیرشان در لیگ، سه پیروزی و دو تساوی کسب کرده اند. با این حال به نظر می رسد از لحاظ ترکیب تیمی، وضعیت تیم میهمان اندکی بهتر باشد. این دیدار یک نبرد کلاسیک بین دو تیم دارای ساختار تدافعی است.

اخبار تیم

خوزه مورینیو به شوخی گفته «سردرد خوبی» گرفته است، چرا که هیچ دغدغه ای از جهت مصدومیت بازیکنانش ندارد. هر چند آن ها در دیدار برابر تاتنهام  اریک بایی، زلاتان ابراهیموویچ و دیلی بلیند را در اختیار نخواهند داشت.

ترکیب احتمالی منچستریونایتد

احتمال این که مورینیو تغییرات زیادی در ترکیب بازی قبلی تیمش در لیگ برتر برابر برنلی که با پیروزی یک بر صفر یونایتد همراه بود حاصل کند، کم است. هر چند مورینیو به احتمال قریب به یقین از الکسیس سانچزی که به تازگی او را از تیم آرسنال به خدمت گرفته اند، در ترکیب اصلی تیمش در این دیدار استفاده خواهد کرد.

 

سرمربی: خوزه مورینیو

ترکیب: ۱-۳-۲-۴

دروازه بان: داوید دخیا

دخیا که به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین دروازه بان حال حاضر دنیاست، در بازی یکشنبه شب نقش مهمی را در برابر هری کین و یارانش ایفا خواهد کرد. او در سال های اخیر همواره به خوبی از دروازه یونایتد حراست کرده.

مدافع راست: آنتونیو والنسیا

هرگاه آنتونیو والنسیای باتجربه در پست دفاع راست بازی می کند، خیال هم تیمی هایش از سمت راست راحت است.

مدافع وسط: فیل جونز

فیلی جونز تنومند و باهوش، در دیدار فردا مسئولیت سنگینی برای دفاع در برابر هری کین خطرناک و یارانش خواهد داشت.

مدافع وسط: کریس اسمالینگ

اسمالینگ با سرعت خوب خودش باید راه نفوذ مهاجمین تاتنهام را ببندد.

مدافع چپ: اشلی یانگ

یانگ بازیکن باهوشی است و قدرت دریبل زنی بالایی دارد. مورینیو روی قدرت نفوذ و سانترهای خوب او حساب ویژه ای باز کرده.

هافبک وسط: نمانیا ماتیچ

از زمان بازگشت مورینیو به لیگ برتر، ماتیچ مهمترین بازیکن برای او بوده است. ماتیچ خوب پرس می کند، هافبک های حریف را از بازی خارج می کند، بازی خراب کن است و همواره با پاس های کلیدی خود مهاجمان را تغذیه می کند.

هافبک وسط: پل پوگبا

پوگبا باید از آزادی عملی که در منچستر به او داده شده، نهایت بهره را در این دیدار ببرد. او برای عبور از حریفان به خوبی از بدنش استفاده می کند و در زمین مسابقه دید خوبی دارد.

بال چپ: الکسیس سانچز

سانچز خیلی زودتر از آنچه که انتظار می رفت به لندن باز خواهد گشت. او مسلما تمام تلاش خود را خواهد کرد تا دوباره در این فصل تاتنهام را شکست دهد(بار اول با پیراهن آرسنال). او فردا شب در پست بال چپ بازی خواهد کرد.

پشت مهاجم: جسی لینگارد

لینگارد از زمان حضورش در یونایتد، بهترین فرم خود را تجربه می کند و انتظار می رود در دیدار برابر تاتنهام بدون هیچ زحمتی بتواند توپ را حفظ کرده و در یک سوم دفاعی حریف به گردش در آورد.

بال راست: آنتونی مارسیال

مارسیال یک بال راست کلاسیک است، بازیکنان حریف را براحتی از پیش رو بر می دارد و سانترهای خوبی انجام می دهد. او در دیدار فردا مسلما مدافعان تاتنهام را راحت نخواهد گذاشت.

ماجم نوک: روملو لوکاکو

لوکاکو در نوک حمله به بازی گرفته می شود و بار اصلی گلزنی در این دیدار روی دوش اوست، چرا که این یک بازی حیاتی برای یونایتد است.

دیدار بین دو تیم تاتنهام و منچستر یونایتد از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر انگلستان یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد.

به کاپیتان الدحیل بگویید الوعده وفا!

"بگویید هوادارانتان بیایند" این جمله کریم بوضیاف کاپیتان تیم الدحیل بود که از حضور پر تعداد هواداران پرسپولیس در دیدار برگشت استقبال کرد. اما بیشتر شبیه به یک کری سنگین برای فوتبال ایران و به خصوص قرمزپوشان بود.

به کاپیتان الدحیل بگویید الوعده وفا!

پرسپولیس الدحیل امشب در ورزشگاه آزادی

پرسپولیس-الدحیل

در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه آزادی و در یک شب پر التهاب و حساس، سرخپوشان پایتخت در حالی به مصاف تیم الدحیل خواهند رفت که بازی رفت را یک بر صفر واگذار کردند. اما نمایش امیدوارکننده قرمزها در قطر، بارقه هایی از امید برای برد این تیم در آزادی را زنده نگه داشت و نمایان کرد که با پشتیبانی یک صد هزار هوادار پرشور و تکیه بر سرعت می توان از دفاع کند این تیم میلیاردی عبور کرد.

اما این تمام قصه نیست. مصدومیت غیر منتظره بشار رسن، یکی از بهترین بازیکنان بازی رفت و وضعیت مبهم او و دو اخطاره بودن و محرومیت سیامک نعمتی از یک طرف و نیمکت جوان و کم تجربه از طرف دیگر، دست پروفسور را خالی تر از هر زمان دیگری گذاشته است.

 

بیشتر بخوانید:

 اما برانکو بهتر از هر کس دیگری می داند که گذشتن از این مسیر سخت با دست های خالی تنها با تعصب، جنگندگی و دوندگی بیشتر قابل جبران است. برانکو روی همراهی سرخپوشان در جای جای ایران و فریاد یکصد هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حسابی ویژه باز کرده است تا شاید، و تنها شاید از پس کریم بوضیاف و این تیم گردن کلفت قطری بر بیاید.

 

پرسپولیس-الدحیل

ساعت ۱۸:۳۰

ورزشگاه آزادی تهران

3 گزینه اصلی جانشینی ژوزه مورینیو در منچستریونایتد

ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری پس از مسابقه منچستریونیاتد-تاتنهام، دوباره خبر ساز شد و مرتبا در حضور خبرنگاران از کلمه احترام(Respect) استفاده می کرد؛ به نظر می رسد وی در حال سپری کردن روز های پایانی خود به عنوان سرمربی منچستریونایتد است.

3 گزینه اصلی جانشینی ژوزه مورینیو در منچستریونایتد

ژوزه مورینیو به زودی از جمع شیاطین سرخ جدا می شود؟

ژوزه مورینیو به زودی از جمع شیاطین سرخ جدا می شود؟

ژوزه مورینیو در مدت حضورش در باشگاه منچستریونایتد، موفق شده است سه جام را برای شیاطین سرخ کسب کند؛ علیرغم این موفقیت ها، منچستریونیاتد در مدت زمانی که آقای خاص سکان هدایت این تیم را به دست گرفته است، به ندرت توان رقابت با تیم های بزرگ انگلیس را داشته است و همچنین نحوه فوتبال بازی کردن این تیم نیز چنگی به دل نمی زند.

 

روابط ژوزه مورینیو با مدیران منچستریونایتد پس از پنجره نقل و انتقالاتی، رو به تاریکی رفته است زیرا بازیکنان مد نظر آقای خاص جذب نشدند؛ اما اگر وی اخراج شود، چه کسی جایگزین این سرمربی پرتغالی خواهد شد؟

 

۱) زین الدین زیدان

زین الدین زیدان سرمربی اسبق و موفق رئال مادرید اصلی ترین گزینه است؛ وی در مدت زمان حضورش در جمع کهکشانی ها، جام های زیادی را کسب کرده است و در حال حاضر نیز در تیمی فعالیت نمی کند و این یک مزیت برای یونایتد است زیرا به راحتی می تواند این سرمربی فرانسوی را به خدمت گیرد.

البته تردید هایی نیز وجود دارد؛ زین الدین زیدان به خوبی رختکن رئال مادرید را مدیریت کرد اما مشخص نیست وی بتواند این کار را در تیم منچستریونایتد نیز به بهترین نحوه ممکن انجام دهد؛ همچنین وی باید بتواند سبک فعلی بازی تیم را تغییر دهد و بهترین بازی را از ستارگان یونایتد بگیرد. زیدان در رئال مادرید متکی به ستاره بزرگی به نام کریستیانو رونالدو بود حال آنکه در منچستریونایتد فوق ستاره ای حضور ندارد.

ژوزه به بازیکنان جوانی مانند مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال به ندرت اعتماد کامل می کند ولی زین الدین زیدان در زمان حضورش در رئال مادرید، به جوانانی مانند مارکو آسنسیو اعتماد می کرد؛ در آخر، نحوه سرمربیگری زیدان به گونه ای است که فقط به دنبال نتیجه است و برخی مواقع استحقاق برنده شدن را ندارد. اگر ژوزه به آقای خاص معروف است، در اسپانیا و خصوصا کاتالونیا، زین الدین زیدان به آقای خوش شانس معروف است.

 

۲) مائوریسیو پوچتینو

وی عامل اصلی شکست سنگین منچستریونایتد مقابل تاتنهام بود. مائوریسیو پوچتینو سرمربی فعلی تاتنهام، زمانی که در تیم ساوتهمپتون فعالیت می کرد نیز برای تیم مورینیو دردسر های زیادی ایجاد می کرد. در آن زمان آقای خاص هدایت تیم چلسی را بر عهده داشت. حالا با حضور ژوزه در منچستریونایتد، باز هم مائوریسیو پوچتینو دست از سر وی بر نمی دارد.

سبک بازی مائوریسیو پوچتینو به نحوی است که تیمش همشه بر حریف چیره است. تیم وی پرس زیادی می کند و اگر بخواهیم نکته منفی وی را بگوییم، این است که در مسابقات بزرگ بیش از اندازه به ماجراجویی می پردازد. وی نسبت به مورینیو در روابط درون باشگاهی، سیاستمدارانه تر رفتار می کند. سر الکس فرگوسن یکی از هواداران پوچتینو است؛ البته منچستری ها برای به خدمت گرفتن وی کار سختی پیش رو دارند زیرا وی به تازگی قرارداد خود را تمدید کرده است و بعید است مالک تاتنهام به راحتی اجازه خروج وی را صادر کند.

 

۳) آنتونیو کونته

به ندرت پیش می آید که مربیان بزرگ در این زمان اینقدر راحت در دسترس باشند؛ شاگردان ژوزه مورینیو فصل گذشته فصل را در رتبه دوم و بالاتر از تیم آنتونیو کونته به پایان رساندند. در پایان فصل آنتونیو کونته از چلسی اخراج شد و مائوریتزیو ساری جای وی را گرفت؛ کارلو آنچلوتی به ناپولی پیوست و توماس توخل نیز هدایت پاری سن ژرمن را بر عهده گرفت. بنابراین آنتونیو کونته برای هدایت تیمی دیگر در حال حاضر در دسترس است. ممکن است فردی مانند ژولین ناگلزمن از نظر اد وودوارد(مدیر اجرایی منچستریونایتد) فردی مناسب برای ساختن یونایتد و فلسفه ای تازه در این باشگاه باشد اما در حال حاضر مدیران شیاطین سرخ به چنین فردی نیاز ندارند.

یونایتد به یک تکامل نیاز دارد نه یک انقلاب؛ چند خرید تازه و اگر مورینیو اخراج شد، آمدن آنتونیو کونته به این تیم. اما این سرمربی ایتالیایی نیز مانند ژوزه مورینیو، با مسئولان چلسی قبلا به مشکل برخورده بود؛ با اینحال مائوریتزیو ساری سرمربی جدید چلسی، بر خلاف کونته با مسئولان تیمش رابطه خوبی دارد و برخی قوانین عجیب آنتونیو کونته را نیز ملغی اعلام کرده است. البته آنتوینو کونته مقابل تیم های هجومی مانند منچسترسیتی، در لاک دفاعی فرو می رود و این شاید به مذاق هواداران منچستریونایتد خوش نیاید. این سرمربی ایتالیایی به خوبی می داند چگونه با ستارگانی مانند پل پوگبا رفتار کند؛ این دو زمانی که در یوونتوس حضور داشتند با یکدیگر روابط خوبی داشتند و پل پوگبا نیز تحت هدایت آنتونیو کونته عملکرد خیره کننده ای داشت.

منبع: Metro.co.uk

چالش گرت ساوتگیت برای انتخاب دروازه بان شماره یک تیم ملی انگلیس

پس از جام جهانی 2018 روسیه، گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس، برای انتخاب دروازه بان شماره یک خود، با وضعیتی دشوار روبرو شده است.

چالش گرت ساوتگیت برای انتخاب دروازه بان شماره یک تیم ملی انگلیس

گرت ساوتگیت وضعیت چند دروازه بان انگلیسی را زیر نظر دارد

گرت ساوتگیت وضعیت چند دروازه بان انگلیسی را زیر نظر دارد

بزودی در لیگ ملت های اروپا تیم ملی انگلستان در استادیوم ومبلی لندن میزبان اسپانیا خواهد بود و احتمالا جوردن پیکفورد به انتخاب گرت ساوتگیت، انتخاب اول برای پُست دروازه بانی خواهد بود؛ هچنین ماه آینده انگلیس در دیداری دوستانه مقابل سوئیس قرار گرفت و احتمالا در این مسابقه نیز جوردن پیکفورد درون دروازه خواهد ایستاد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز گرت ساوتگیت، نیک پوپ و جک باتلند را به تیم ملی انگلیس دعوت کرد اما احتمالا در مسابقات آینده دروازه بانان دیگری را نیز به تیم ملی انگلیس دعوت خواهد کرد؛ پوپ که عضو باشگاه برنلی است، به دلیل عمل جراحی بر روی شانه خود، مدت زیادی از میادین به دور خواهد بود. باتلند نیز عضو تیم استوک سیتی است؛ این تیم انگلیسی به لیگ دسته اول انگلستان(چمشیونشیپ) سقوط کرده است و باتلند شاید به همین دلیل جایگاه خود در تیم ملی انگلیس را از دست بدهد؛ به همین دلیل وی شک و تردید های زیادی برای ماندن در استوک سیتی دارد.

آنگوش گان دروازه بان ساوتهمپتون نیز مورد توجه گرت ساوتگیت است اما وی نیز در اولین بازی این فصل به عنوان دروازه بان اول ساوتهمپتون به میدان نرفت و در عوض الکس مکارتی درون دروازه ایستاد. البته گرت ساوتگیت نیم نگاهی به الکس مکارتی نیز دارد. گزینه بعدی تام هیتون است؛ وی فصل گذشته برای برنلی به میدان می رفت اما این فصل مسئولان باشگاه برنلی جو هارت باتجربه را جذب کردند و در اولین بازی فصل نیز هارت به میدان رفت و هیتون از روی نیمکت ذخیره ها بازی را دنبال کرد.

فقط ۵ دروزاه بان انگلیسی در هفته اول رقابت های لیگ جزیره به میدان رفتند؛ پیکفورد، هارت، مکارتی، بن فاستر، بن هیمر.

بنابراین گرت ساوتگیت برای برنامه ریزی های آینده خود احتمالا دچار مشکل خواهد شد زیرا فعلا دروازه بانان انگلیسی از آمادگی کافی برخوردار نیستند.

منبع: Mirror.com

راهکار چلسی برای عادت سیگار کشیدن ساری!

مائوریتزیو ساری سرمربی چلسی، در فوتبال به عنوان یک فرد سیگاری شناخته می شود؛ وی زمانی که سرمربی ناپولی بود و در حال هدایت تیمش از روی نیمکت بود، مرتبا سیگار می کشید.

راهکار چلسی برای عادت سیگار کشیدن ساری!

سمربی چلسی عادت سیگار کشیدن را کنار می گذارد؟

سمربی چلسی عادت سیگار کشیدن را کنار می گذارد؟

قوانین استعمال دخانیات در انگلستان به گونه ای است که مائوریتزیو ساری نمی تواند در ورزشگاه های این کشور سیگار بکشد. وی مصرف سیگار بالایی در طول روز دارد و حالا باید بازی های لیگ جزیره، این عادت خود را کنار بگذارد. اما باشگاه چلسی در نظر دارد به سرمربی جدید خود کمک کند؛ به نقل از daily mail، باشگاه چلسی در محوطه استادیوم استمفورد بریج منطقه ای را برای سیگار کشیدن سرمربی خود ایجاد می کند تا به نوعی به سرمربی ۵۹ ساله تیمشان کمک کنند.

اگرچه قوانین سختگیرانه ای در کشور انگلستان برای استعمال دخانیات وجود دارد، اما مدیران چلسی با این روش سعی دارند سرمربی جدید خود را در این کشور راضی نگه دارند. اما با اینحال وی در بازی مقابل هادرسفیلد نیز به صورت پنهانی سیگار کشید و این مسئله از چشم هواداران دور نماند؛ حالا رسانه های انگلستان بر این باورند که مدیران چلسی به دلیل ان رفتار وی، باید با او برخورد کنند. یکی از هواداران حاضر در ورزشگاه در اینباره می گوید:

آیا کسی متوجه سیگار کشیدن ساری شد؟ ها ها... او یک اسطورست!

هوادارای دیگر گفت:

باید به مربیان آزادی عمل بیشتری در کنار زمین داده شود. تصور کنید که ساری در کنار زمین سیگار بکشد و کلوپ نیز آب جو آلمانی بنوشد!

جدا از این موضوع، ساری پس از بازی با هادرسفیلد گفت:

با اینکه نتیجه خوبی کسب کردیم اما بازی سختی بود. اگر شما فقط به نتیجه نگاه کنید، شاید فکر کنید که بازی آسانی داشتیم اما در نیمه اول، حریف بسیار فیزیکی بازی می کرد. ما یک تیم فیزیکی نیستیم و ۲۰ دقیقه به مشکل خوردیم اما سپس توانستیم خیلی خوب بازی را کنترل کنیم. فعلا در بهترین آمادگی خود به سر نمی بریم. دوشنبه هفته گذشته ۴ بازیکن از تعطیلات بازگشتند؛ سپس سه شنبه نیز دو بازیکن دیگر. بینابراین فعلا به صورت کامل آماده نیستیم امیدوارم دو ماه دیگر در فرم خوبی قرار داشته باشیم.

منبع: express.co.uk

آخرین اخبار از نقل و انتقالات چلسی و منچستریونایتد

پنجره نقل و انتقالاتی انگلستان اواخر روز پنجشنبه بسته خواهد شد و به همین دلیل چلسی و منچستریونایتد برای خرید بازیکنان عجله زیادی دارند.

آخرین اخبار از نقل و انتقالات چلسی و منچستریونایتد

آخرین اخبار از نقل و انتقالات لیگ برتر انگلستان

متئو کواچیچ در راه لیگ برتر انگلستان؟

به نقل از مارکا به نظر می رسد چلسی به صورت قرضی موفق به خرید متئو کواچیچ از رئال مادرید شده است؛ منچستریونایتد نیز علاقه مند به این هافبک کروات بود اما در نهایت از انجام معامله صرف نظر کرد. هافبک رئال مادرید دیروز با ناراحتی به کمپ تمرینی رئال آمد و به مدیران تیم اسپانیایی درخواست خروج از باشگاه داد و تیمش را مجبور کرد تا پیشنهاد چلسی را قبول کنند. کواچیچ قصد دارد در تیمی بازی کند که به عنوان بازیکن اصلی به میدان رود و احتمالا چلسی این خواسته او را اجابت خواهد کرد؛ بنابراین وی در آستانه انتقال به آبی های لندن قرار دارد.

تا بدین جای نقل و انتقالات، مائوریتزیو ساری سرمربی چلسی، موفق به خرید جورجینیو و راب گرین شده است اما این سرمربی ایتالیایی اُمیدوار است تا قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی بازیکنان دیگری را نیز جذب کند. منچستریونایتد نیز برای خرید کواچیچ تلاش کرد اما وی علاقه ای برای پیوستن به شیاطین سرخ نداشت زیرا نسبت به نحوه بازی شاگردان ژوزه مورینیو علاقه ای ندارد.

همچنین به نقل از سایت گل، احتمالا منچستریونایتد و تاتنهام برای انتقال توبی آلدرویرلد به جمع شیاطین سرخ، به توافق می رسند. اد وودوارد به ژوزه مورینیو اعلام کرده است که چهارمین خرید این تیم در راه است و این خرید احتمالا توبی آلدرویرلد از تاتنهام خواهد بود. به غیر از آلدرویرلد، هری مگوایر نیز از اهداف ژوزه مورینیو است؛ یونایتد آماده است با پیشنهادی ۷۵ میلیون پوندی رضایت سران لسترسیتی را به دست آورد و این مدافع خوش آتیه را به خدمت گیرد. اما لسترسیتی از فروش تاره تیمش امتناع می ورزد. البته مدیران لسترسیتی هنوز دستمزد مگوایر را افزایش نداده اند و به همین دلیل هنوز یونایتدی ها به خرید وی اُمیدوار هستند.

ریو فردیناند اُسطوره منچستریونایتد به سران این تیم توصیه کرده است که مانع از خروج پل پوگبا شوند. دو سال قبل شیاطین سرخ با پرداخت مبلغ ۸۹ میلیون پوند موفق به خرید پل پوگبا شدند و حالا مینو رایولا مدیر برنامه های این هافبک فرانسوی، قصد دارد وی را به تیم بارسلونا بکشاند. فردیناند در صفحه شخصی توئیتر خود خطاب به اد وودوارد می نویسد:

اد، نگذار این اتقاق رخ دهد منچستریونایتد خانه پل پوگبا است و این شایعات را خاموش کن!

مدیران منچستریونایتد نیز برای اینکه بتوانند پوگبا را راضی کنند، قصد دارند دستمزد وی را افزایش دهند و حقوق وی را برابر با حقوق الکسیس سانچز کنند؛ پس از اینکه در فصل زمستان سانچز به یونایتد پیوست، مینو رایولا مدیر برنامه های پوگبا نیز از شیاطین سرخ درخواست کرد تا حقوق پوگبا را نیز افزایش دهند. حالا به نظر می رسد مدیران یونایتد برای حفظ هافبک خود مجبور به این کار شوند. بارسلونا مشتری اصلی پل پوگبا است.

منبع: Express.co.uk


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟