گوش به زنگگوش به زنگ

برترین بازیکنان تاریخ باشگاه بارسلونا


در این لیست مروری می کنیم بر بازیکنان بزرگی که روزی در باشگاه بارسلونا بازی می کردند.

ویکتور والدز

یکی از دروازه بانان محبوب بارسا است که ۵۳۵ بازی را برای کاتالان ها به میدان رفت.

والدز کم و بیش فراز و نشیب هایی داشت اما همیشه بازیکنان به دستان امن او ایمان داشتند تا اینکه در سال ۲۰۱۴ تصمیم جدایی از بارسا را برای کسب تجربیات دیگر گرفت.

مایکل لادروپ

استاد مصاف های تک به تک با بازیکنان، این بازیکن دانمارکی یکی از بهترین هافبک های تاریخ است که به پاس گل های بدون نگاهش معروف است. در نیوکمپ یک بنر به نام "از لادروپ لذت ببرید " وجود داشت. او ۱۵ سال در بارسا حضور داشت و سپس با کادر فنی تیم به مشکل برخورد و به رئال مادرید پیوست.

مایکل لادروپمایکل لادروپ در پیراهن بارسلونا

رونالدینیو

او در سال ۲۰۰۳ به بارسلونایی پیوست که موفقیت های چندانی بدست نمی آورد و ستارگان کمی داشت اما او ناامید نبود و به بارسا پیوست و توانست به همراه بارسا عناوین مختلفی نظیر: ۲ قهرمانی لالیگا، یک چمپیونزلیگ و یک توپ طلا کسب کند. رونالدینیو از معدود بازیکنانی است که در بازی بارسا و رئال مادرید سال ۲۰۰۵ هواداران رئال در برنابئو او را تشویق می کردند.

رونالدینهورونادینیو ستاره تکنیکی بارسلونا

یوهان کرایوف

یکی از بهترین های تاریخ، او بازیکنی صاحب سبک بود و توانست انقلابی در بارسا هم به عنوان بازیکن و هم مربی، ایجاد کند. گلی که در مقابل اتلتیکو به ثمر رساند یکی از تصاویر نمادین فوتبال اسپانیا است. او همچنین او موفق به کسب ۳ توپ طلا شده است.

کارلوس پویول

کاپیتانی اسطوره ای، مدافع فراموش نشدنی و مثالی برای بازیکنان دیگر و یکی از با اخلاق ترین مدافعان تاریخ. او یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ باشگاه محسوب می شود.

پپ گواردیولا

او یکی دیگر از جواهران بارسا به حساب می آید. او در پست هافبک وسط در تیم رویای یوهان کرایوف به میدان می رفت. سپس دوباره به عنوان سرمربی به بارسا بازگشت و افتخارات بسیاری را با کاتالان ها بدست آورد.

پپ گواردیولا

پپ گواردیولا در زمان بازیگری در بارسلونا

ژاوی هرناندز

بهترین هافبک تاریخ فوتبال اسپانیا، او به گونه میدان داری می کرد که گویی نقشه زمین را در سر دارد و با پاس های بی نظیر خود بازیکنان را در موقعیت های بسیار مناسبی برای گلزنی قرار می داد. او علاوه بر موفقیت های باشگاهی، با اسپانیا توانست جام جهانی را هم کسب کند.

ریوالدو

او به بارسا پیوست تا هواداران جدایی رونالدو را فراموش کنند و در این امر موفق شد. چپ پای فوق العاده با قدرت دریبل بالا و شوت های قدرتمند بود. او با ضربه آزاد ها و پنالتی های فوق العاده اش نیوکمپ را به وجد می آورد. او همچنین در سال ۱۹۹۹ توانست توپ طلا را نیز کسب کند.

پائولینو آلکانتارا

او یکی دیگر از بازیکنان فوتبال بود که اسم خود را در تاریخ این ورزش به ثبت رساند. اودومین گلزن برتر بارسا است که توانست ۳۶۹ گل در ۳۵۷ بازی به ثمر برساند.

آنتونی رامالتس

او یکی از بهترین دروازه بانان اسپانیا بود. او در جا گیری و بازی خوانی و پیشبینی حرکت بعدی بازیکنان مهارت ویژه ای داشت. نمایش فوق العادی او در مقابل برزیل در سال ۱۹۵۰ باعث شد که او لقب " گربه ماراکانا" را بدهند.

لوئیس سوارز

آلفرد دی استفانو او را "معمار" می نامید زیرا او دید خارق العاده ای در زمین داشت. کمتر کسی در آن زمان باور داشت که بارسا اجازه خروج او و پیوستنش به انتر را بدهد اما او از بارسا جدا شد.

همچنین او تنها اسپانیایی است که توانسته توپ طلا را کسب کند.

سزار رودریگز

او یک مهاجم تمام عیار در مصاف های تک به تک و هوایی بود. او در ۳۵۱ بازی برای بارسا توانست ۲۳۵ گل به ثمر برساند و ۵ بار قهرمانی در لا لیگا را به دست آورد.

هریستو استویچکوف

او از تیم "سی اس کی ای" به بارسا پیوست و ۸ فصل را در بارسلونا بازی کرد. او یکی از رهبران تیم در میدان های مسابقه بود و به دلیل استعداد و فداکاری هایش نزد هواداران بسیار محبوب بود و از معدود بازیکنانی است که توانست کاپ اروپا، کفش طلا و توپ طلا را کسب کند.

هریستو استویچکوف

هریستو استویچکوف 

میگوئلی برناردو

به میگوئلی لقب "تارزان" را دادند. او توانست ۶۶۴ بازی برای بارسلونا به میدان برود و مانند پویول یکی از بهترین مدافعان تاریخ بارسا محسوب می شود. او همچنین شوت زن بسیار قهاری بود و گل های بسیار مهمی برای بارسا به ثمر رساند.

جوزپ سامیتیر

او یکی از بازیکنان نمادین تاریخ بارسلونا محسوب می شود. او را "مرد خرچنگی" صدا می زدند زیرا مهارت ویژه در شوت با دو پا و ضربه سرهای فوق العاده داشت. او همچنین در سال ۱۹۴۴ سرمربی گری بارسا را بر عهده گرفت.

رونالد کومان

او یکی از گلزن ترین مدافعان تاریخ بود که تا کنون بازی کرده اند. او در بارسا ۱۰۲ گل به ثمر رساند. او علاوه بر این ها بخاطر مهربانی و خوش اخلاقی اش نزد هواداران بارسا بسیار محبوب بود.

رونالد کومان

رونالد کومان مدافع گلزن بارسلونا