الگوهای امباپه از رونالدو تا نیمار

الگوهای امباپه از رونالدو تا نیمار

در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا دو تیم پاریس سن ژرمن و رئال مادرید به مصاف یکدیگر می روند که امباپه از این موضوع احساس خرسندی می کند و به گفته خودش:

" کریستیانو رونالدو اسطوره دوران بچگی من است اما الان دیگر نه. من در برنابئو بازی خواهم کرد و به تنها چیزی که همیشه فکر میکنم پیروزی است."

" میتوان از کسی که ۵ بار برنده توپ طلا شده درس های زیادی گرفت. رونالدو بازیکن فوق العاده ایست، اما دو تا از بهترین های دنیا را در کنار خود دارم. نیمار فوق العاده بازی می کند و به نظر من در همان حد و اندازه های رونالدو عمل می کند. همچنین من از کاوانی بسیار آموختم او هم گلزن قهاریست."

الگو های امباپه از رونالدو تا نیمار

اینطور که پیداست این بازیکن فرانسوی از بازی در کنار نیمار و کاوانی بسیار راضی به نظر می رسد. سال پیش پیشنهاد بازی برای رئال مادرید را رد کرد و با رقم ۱۸۰ میلیون پوند از موناکو به پاریس  سن ژرمن ، تیم محبوب بچگی های خود پیوست.

او همچنین پاسخی برای دفاع از نیمار به خبرنگاران داد:

"بر خلاف تصور برخی از تماشاگران فوتبال، نیمار به هیچ وجه شخص مغروری نیست. مردم او را درون زمین فوتبال تماشا می کنند و میبینند که بصورت انفرادی دریبل میزند و از حرکات نمایشی استفاده می کند، او را اینگونه قضاوت میکنند که خودخواه است و تنها به فکر لذت خودش می باشد اما وقتی در رختکن او را ببینید نظرتان عوض می شود.

" او بسیار شخص مهربانیست و به دیگران اهمیت می دهد و در وحله اول در خدمت تیم بازی می کند. او مهارت ها و قدرت دریبل منحصر به فرد خود را دارد، نمی توان به او گفت که این کار را نکند چون او در این مهارت ها استاد است."

به بهانه خروج رونالدو از رئال: 7 لحظه به یادماندنی کریس در برنابئو

نزدیک به یک هفته از خرید باشگاه یوونتوس می گذرد. خریدی تاریخی که یکی از بهترین بازیکنان دنیا را از کهکشانی ها جدا کرد. به بهانه خروج کریستیانو رونالدو از رئال مادرید، هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در این تیم را با شما به اشتراک می گذاریم.

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

کریستیانو رونالدو طی یک دهه حضور در لالیگا، فوتبال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد

دنیای فوتبال هم چنان از انتقال کریستیانو رونالدو در شوک است. رونالدو با ۹ سال حضور در رئال مادرید، دوره ای از لالیگا و فوتبال اروپا را تحت تاثیر خود قرار داد و در نظر بسیاری از کارشناسان، او بهترین بازیکن دنیاست.

حال صفحه ای جدید از کتاب زندگی او در تورین باز می شود. جهان منتظر درخشش کریستیانو رونالدو در یوونتوس و فتح جام ها و مقام های جدید خواهد بود.

هفت لحظه به یاد ماندنی رونالدو در رئال مادرید را برای شما آماده کرده ایم:

۷. شکستن رکورد مبلغ نقل و انتقال از منچستر یونایتد

زمانی که کریستیانو رونالدو در سانتیاگو برنابئوی مملو از جمعیت، به عنوان بازیکن رسمی رئال مادرید معرفی شد، دنیای فوتبال شاهد سطوح جدیدی از انتظارات بود.

رونالدو در آن زمان، با مبلغ ۸۰ میلیون پوند، از منچستر یونایتد به پایتخت اسپانیا منتقل شد تا فصلی جدید را در فوتبال اسپانیا آغاز کند.

اگر چه، با کامل شدن چنین قراردادی، انتظارات از رونالدو بسیار بالا رفت. اما در آن زمان کمتر کسی انتظار داشت که این سوپر استار پرتغالی، فوتبال کهکشانی ها را دستخوش تغییر کند.

 

۶. بازگشت به الدترافورد برای شکار منچستر یونایتد

طی فصل ۱۳-۲۰۱۲ و در لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید و منچستر یونایتد در دور یک شانزدهم نهایی، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. کاملا مشخص بود که پسر طلایی سابق منچستر،  آماده درخشش و گل زنی مقابل باشگاه سابق خود بود. شرایط بازی بسیار سخت بود. مادرید برای انجام بازی برگشت به منچستر سفر کرده بود. بازی رفت با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ در برنابئو به پایان رسیده بود. گل های دیدار اول نیز توسط دنی ولبک از منچستر و کرسیتیانو رونالدو از رئال به ثمر رسیده بود. بازی برگشت در الدترافورد، برای درامی بزرگ آماده شده بود و رونالدو از تاثیرگذاری بزرگ خودش در آن دیدار به هیچ عنوان دریغ نکرد. اگر چه درخشش رونالدو با اخراج شدن نانی از منچستر یونایتد، بسیار کمتر از قبل دیده می شد.

در ادامه بازی، لوکا مودریچ توانست گل به خودی راموس را جبران کند و رئال مادرید را به بازی برگرداند. این فرصتی طلایی برای رونالدو بود تا کهکشانی ها را برنده از میدان خارج کند. او توانست با حمله ای سهمگین به دفاع منچستر، گل برتری را به ثمر برساند تا شیاطین سرخ به بدترین شکل ممکن حذف شوند. کریستیانو پس از این گل ارزشمند، خوشحالی نکرد تا صحنه ای بیش از پیش نمادین در ذهن ها شکل گیرد.

 

۵. گل پیروزی مقابل بارسلونا در مسیر قهرمانی لالیگا

رئال مادرید تا سه سال پس از ورود کریستیانو رونالدو به این باشگاه، در سایه پیروزی های بارسلونا حریف دیرینه خود در لالیگا قرار داشت. رئال مادرید در آوریل ۲۰۱۲، در حالی وارد نیوکمپ شد که می دانست پیروزی در این ال کلاسیکو، اولین قهرمانی کهکشانی ها در لالیگا از سال ۲۰۰۸ تا آن زمان را به همراه دارد. سامی خدیرا در ابتدای کار رئال را ۱ بر ۰ پیش انداخت. اما دیری نپایید که الکسیس سانچز، گل مساوی بارسلونا را به ثمر رساند. باری دیگر، همه چیز برای درخشش رونالدو آماده شده بود. او با دریافت یک پاس کلیدی از مسعود اوزیل در محوطه جریمه، بی درنگ توپ را از کنار دستان ویکتور والدز به دروازه رساند تا بردی دراماتیک در نیوکمپ برای رئالی ها رقم بخورد. آن ها توانستند پس از سال ها تلاش و به بهترین شکل ممکن، قهرمانی لیگ برتر اسپانیا را کسب کنند.

 

۴. کمک به رئال مادرید برای برد سومین لیگ قهرمانان اروپای متوالی

رئال مادرید طی فصل ۱۷-۲۰۱۶، با برد ارزشمند ۴ بر ۱ مقابل یوونتوس(باشگاه فعلی رونالدو)، توانست برای دومین بار متوالی لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. پیش از آن و یک سال قبل، رئال با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل اتلتیکو مادرید، لیگ قهرمانان را فتح کرده بود. پس از این دو سال، هیچ کس انتظار نداشت که شرایط برای کهکشانی ها رویایی تر از این پیش برود.

رئال مادرید در فصل ۱۸-۲۰۱۷ توانست با برد ۳ بر ۱ مقابل لیورپول و محمد صلاح، به سومین جام قهرمانان اروپای خود دست یابد و از این نظر، هت تریک کند. آن ها با بازی خود در کیف، بار دیگر سلطه خود بر جهان فوتبال را به رخ همگان کشاندند. رونالدو در آن دیدار موفق به گلزنی نشد، با این وجود نقشی کلیدی در تیمش ایفا کرد. او مسابقات را با ۱۵ گل زده به پایان رساند و توانست با اختلاف پنج گل با نفر دوم، در رده اول جدول گلزنان لیگ قهرمانان قرار گیرد.

 

۳. پرواز به سوی دروازه یوونتوس

پانزدهمین گل از سری گل های رونالدو طی مسیر سومین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، مقابل تیم یوونتوس به ثمر رسید. او با برگردان استثنایی خود توانست گلی حماسی را وارد دروازه یوونتوس و بوفون کند.

زین الدین زیدان مربی وقت کهکشهانی ها، در دیدار رفت دور یک چهارم نهایی، یوونتوس را با نتیجه ۳ بر ۰ شکست داد و این رونالدو بود که با ضربه کوبنده خود، توجه همگان را به گل خود جلب کرد.

 

۲. رهبری مادریدی ها به سوی کسب دسیما

مدت ها بود که رئال مادرید به دنبال دستیابی به لقب لا دسیما بود. این لقب به تیمی داده می شود که از ابتدای تاریخ خود، به ۱۰ عنوان لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند. در عصر رونالدو و درخشش کهکشانی ها، این رویا در نهایت به حقیقت پیوست.

در حالی که رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۴، به مصاف حریف دیرینه خود، اتلتیکو مادرید رفت، فضایی عجیب استادیوم و زمین بازی را فرا گرفته بود. در نهایت، لیسبون میزبان ۱۰ امین قهرمانی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان اروپا بود. بیش از هر بازیکن دیگری، این کریستیانو رونالدو بود که به رئال مادرید برای رسیدن به اهدافش کمک کرد. طی دیدار فینال، راموس با ضربه سر خود در راموس تایم! نتیجه را مساوی کرد تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود. در ادامه کار، رونالدو با ضربه پنالتی خود، پیروزی ۴ بر ۱ مقابل اتلتیکو را برای رئالی ها تضمین کرد.

 

۱. دریافت دومین توپ طلای متوالی در سال ۲۰۱۷

با این حس که فوتبال اروپا تحت تاثیر و سلطه او است، کریستیانو رونالدو توانست باری دیگر توپ طلا را بدست آورد. این دومین بار متوالی بود که او این عنوان مهم را دریافت کرد. رونالدو با درخشش خود در سال ۲۰۱۷، توانست لیونل مسی را پشت سر بگذارد.

کسب این مقام، از آخرین دستاورد های رونالدو با رئال مادرید بود. نبرد رونالدو و مسی، داستان یک دهه از تاریخ لالیگا را رقم زد.

 

با انتقال رونالدو به باشگاه یوونتوس، یکی از بزرگترین رقابت ها از بین رفته است. این دو بازیکن مدت ها به عنوان رهبر دو تیم بزرگ اسپانیایی به مصاف یکدیگر می رفتند و آن چه مشخص است، پیروزی نهایی رونالدو است. او طی دو فصل گذشته جلوتر از لیونل مسی، به عنوان بهترین بازیکن دنیا شناخته شد.

رونالدو آخرین روزهای خود در رئال مادرید را با افتخار پشت سر گذاشت. او با درخشش خود در بین کهکشانی ها، عصری متفاوت را در تاریخ این تیم رقم زد و هم اکنون، به باشگاهی بسیار معتبر در دنیای فوتبال پیوسته است. حال باید منتظر عملکرد خارق العاده او در باشگاه یوونتوس باشیم.

منبع: ۹۰Min.com

استقلال ایران-العین امارات: اِ مثل انتقام

تیم های استقلال ایران و العین امارات در حالی امشب به مصاف هم می روند که با توجه به اتفاقات رخ داده از سال گذشته تاکنون، همه چیز آماده است تا شاهد یک انتقام گیری دلچسب از جانب تیم احیا شده وینفرد شفر باشیم.

تیم های استقلال ایران و العین امارات امشب از ساعت ۱۹ به مصاف هم می روند

تیم های استقلال ایران و العین امارات امشب از ساعت ۱۹ به مصاف هم می روند

سال گذشته، استقلالِ منصوریان که موفق به صعود از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا شده بود، در مرحله یک هشتم نهایی به العین امارات برخورد کرد. با توجه به دوم شدن استقلال در دور گروهی، ورزشگاه آزادی میزبان دیدار دور رفت دو تیم بود و آبی ها باید دیدار برگشت را در ورزشگاه خانگی العین انجام می دادند. منصوریان سرمربی وقت استقلال برای هموار کردن راه صعود از این مرحله، در وهله اول نیاز مبرم به گل نخوردن در آزادی و سپس کسب پیروزی داشت. با تاکتیک محتاطانه ای که علی رضا منصوریان به کار بست، استقلال نه تنها گلی در بازی رفت دریافت نکرد بلکه با پنالتی لحظات آخر کاوه رضایی به پیروزی یک بر صفر رسید تا اندوخته خوبی برای دیدار برگشت جمع کرده باشد. تا اینجا همه چیز برای استقلالی ها خوب پیش رفته بود و ایرانی ها امید زیادی داشتند که نماینده شان بتواند در دیدار برگشت حداقل یک مساوی از العین بگیرد و به دور یک چهارم نهایی رقابت ها صعود کند.

اما همه چیز به این سادگی ها پیش نرفت. منصوریان در دیدار برگشت تاکتیک های دفاعی اشتباهی انتخاب کرد و باعث شد سنگین ترین شکست تاریخ باشگاه استقلال در این رقابت ها رقم بخورد. البته تیم استقلال در ۲۵ دقیقه ابتدایی به خوبی دفاع کرد، اما درست در همین دقیقه فرشید باقری مصدوم شد تا تیم منصوریان بدون هافبک دفاعی بازی را ادامه دهد. تنها دو دقیقه بعد از خروج باقری از زمین، کایو گل اول بازی را برای العین به ثمر رساند و با همین گل شیرازه استقلال از هم پاشید تا العین امارات در ورزشگاه خانگی اش جشنواره گل به پا کند. کایوی برزیلی و عمر عبدالرحمان ستاره های تیمشان بودند و هر کدام دو گل وارد دروازه استقلال کردند. ضربه آزاد استثنایی کاوه رضایی در اواخر بازی هم نتوانست از سنگینی این شکست بکاهد و در نهایت استقلال در کمال ناباوری با نتیجه شش بر یک از العین شکست خورد.

با گذشت تنها یک سال از آن شکست تلخ، استقلال با العین امارات، الهلال عربستان و الریان قطر هم گروه شد. بسیاری از کارشناسان این گروه را گروه مرگ نامیدند. اما استقلال شفر نسبت به استقلال منصوریان تفاوت های زیادی داشت و پیرمرد آلمانی ارائه یک فوتبال جذاب و تاکتیکی را در تیم استقلال به خوبی جا انداخته بود. این قرعه در عین سخت بودنش، این امکان را فراهم می کرد که استقلال ایران بتواند از العین امارات انتقام بگیرد.

استقلال شفر رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را بسیار خوب شروع کرد و با کسب یک تساوی خارج از خانه برابر الریان قطر و پیروزی خانگی!(در کشور قطر) یک بر صفر برابر الهلال عربستان، با اندوخته چهار امتیازی به مصاف العین رفت. تمام ایرانی ها منتظر بودند استقلال انتقام آن شکست دور از انتظار را از العین بگیرد. اما در روزی که استقلال فوق العاده بازی کرد، تنها داور بازی توانست سه امتیاز را از چنگ شاگردان وینفرد شفر در آورد. هر چند سید حسن حسینی اولین پنالتی ناحق العین را با دبل سیو تماشایی خود مهار کرد و مارکوس برگ را ناکام گذاشت، اما داور مالزیایی بازی باز هم در اواخر بازی یک خطای مشکوک دیگر در محوطه جریمه برای العین اعلام کرد و این بار احمد خلیل از روی نقطه پنالتی دراوزه حسینی آماده را گشود. البته کسب یک امتیاز هم در این دیدار خارج از خانه نتیجه خوبی به شمار می رفت. به هرحال شاگردان وینفرد شفر، با وجود این که موفق به کسب سه امتیاز کامل این دیدار نشدند، بازی کم نقص خود را به تیم العین، آن هم در زمین حریف دیکته کردند.

به فاصله کمتر از یک هفته، بازی برگشت دو تیم امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. حالا تیم العین باید در جهنم آزادی در برابر هشتاد هزار هوادار پرشور ایرانی بازی کند. همه چیز آماده است تا تیم شفر با ارائه یک بازی حساب شده انتقام اتفاقات قبلی را بگیرد و علاوه بر ارائه یک نمایش دلچسب، سه امتیاز را هم به حساب استقلال ایران واریز کند. در صورتی که استقلال موفق به انجام این مهم شود، صعود خود را هم تا حد زیادی مسجل خواهد کرد.

نکته جالب اینجاست که شکایت استقلال از داور مالزیایی که انتظار می رفت منجر به محرومیت او شود، ظاهرا نتیجه عکس داده است چون این داور امروز قضاوت دیدار حساس دیگر این گروه، بین الریان قطر و الهلال عربستان را عهده دار خواهد بود!!!

البته تیم استقلال در حال حاضر به اندازه ای خوب است که فارغ از ایجاد هر گونه مساله حاشیه ای و ناداوری ها، باز هم بتواند به دور بعد صعود کند. مسلما امروز چشم میلیون ها ایرانی به ساق های پسران شفر خواهد بود.

امیدواریم هواداران امروز سنگ تمام بگذارند و پاسخ بی عدالتی های بازی رفت را فقط و فقط در مستطیل سبز بدهند و با پرتاب اشیا و نارنجک به داخل زمین بهانه دست اماراتی ها ندهند، چرا که اماراتی ها شدیدا به دنبال راهی هستند که عربستانی ها قبلا رفته اند(بازی نکردن در خاک ایران) و با توجه به نفوذ و پیگیری های فراوان آن ها در AFC، اگر هواداران استقلال امروز بی مبالاتی کنند، در واقع سران العین را در رسیدن به هدف شان یاری کرده اند.

بلیط فروشی این دیدار حساس، از ساعت ۱۱ امروز در مقابل درب ورزشگاه آزادی شروع شده است.

لازم به ذکر است دیدار تیم های استقلال ایران و العین امارات از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز خواهد شد. فرهاد مجیدی و مجتبی جباری دو تن از اسطوره های تیم استقلال نیز امروز در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

هشت بازیکن فراموش شده ای که انریکه به تیم ملی اسپانیا دعوت خواهد کرد!

جلسه‌ای که در حضور لوئیس انریکه به‌عنوان سرمربی تیم اسپانیا برگزار شد، احتمال پیوستن بازیکنان جدید به این تیم را بیشتر کرد، به‌خصوص بازیکنانی که مورد علاقه مربی قبلی یعنی خولین لوپتگی نبوده‌اند.

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کندلوئیس انریکه ۸ بازیکن جدید را وارد تیم اسپانیا می‌کند

لوئیس انریکه که بعد از ترک بارسلونا در تابستان گذشته سمتی نداشته‌است، تضمین کرده‌است که ناکامی تیم اسپانیا در جام جهانی را با حضور موفق در جام ملت‌های اروپا جبران کند. در زیر لیست بازیکنانی که به تیم جدید اسپانیا می‌پیوندند مشاهده می‌کنید.

  • خوان ماتا:

این بازیکن تیم منچستر یونایتد، در جام جهانی ۲۰۱۰ و لیگ قهرمانان اروپا در لیگ ۲۰۱۲ در ترکیب تیم اسپانیا قرار داشت. او که اکنون ۳۰ ساله است، سه سال است که در تیم ملی حضور ندارد.

  • پدرو رودریگرز:

پدرو یکی از بازیکنان مورد علاقه ویسنته دل بوسکه بود و در موفقیت تیم اسپانیا در جام جهانی و یورو ۲۰۱۰ نقش به‌سزایی داشت اما در سال‌های اخیر شانس کمی برای نشان دادن استعداد‌های خود داشته است.

  • آندر هررا:

علی‌رغم حضور چشم گیر هررا در لیگ قهرمانان، او هرگز نتوانسته است جایگاه ثابتی در تیم ملی داشته باشد.

  • سرخی روبرتو:

این بازیکن ۲۶ ساله که در تیم بارسلونا تحت مربی گری لوئیس انریکه هم می‌تواند در میانه زمین و  هم به‌عنوان هافبک راست بازی کند، در ترکیب تیم ۲۳ نفره اسپانیا در جام جهانی روسیه حضور داشت.

  • خاوی مارتینز:

او از سال ۲۰۱۰ در تیم ملی اسپانیا حضور داشته و در قهرمانی های جام جهانی و  لیگ قهرمانان ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ نقش داشته است.

  • مارک بارترا:

او بعد از پیوستن به تیم بتیس و انتقال از بروسیا دورتموند، شانس زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی داشت، اما در نهایت از فهرست تیم ملی خط خورد.

  • لوئیز آلبرتو:

آلبرتو که در تیم لاتزیو حضور دارد تنها یک بازی ملی داشته اما عملکرد درخشانی در آخرین فصل سری A داشته و با به ثمر رساندن ۱۱ گل و دادن ۱۴ پاس گل در ۳۴ بازی شانس خود را برای حضور در تیم ملی افزایش داده است.

  • خوزه کایخون:

یکی دیگر از بازیکنان فوق العاده سریA که در تیم ناپولی بازی می کند ودر فصل گذشته ۱۰ گل زده و ۱۰ پاس گل داده است، هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی در تیم ملی اسپانیا داشته باشد و هرگز در هیچ تورنومنتی این تیم را همراهی نکرده است.

منبع: marca.com

گروه G : پیش بازی انگلستان پاناما

تنها چند ساعت دیگر تا آغاز دیدار انگلیس و پاناما باقی مانده است. در این گزارش ترکیب دو تیم، پیش بینی و عملکرد این دو نماینده قاره های اروپا و آمریکا در جام جهانی روسیه را بررسی خواهیم کرد.

هری کین، ستاره تیم ملی انگلیس، به درخشش خود در جام جهانی روسیه ادامه می دهد

هری کین، ستاره تیم ملی انگلیس، به درخشش خود در جام جهانی روسیه ادامه می دهد

تیم ملی انگلیس از کسب پیروزی مقابل تیم ملی پاناما مطمئن است. تنها یک برد دیگر برای هری کین و یارانش کافی است تا انگلستان به دور یک شانزدهم نهایی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند.

تیم ملی انگلیس امروز در استادیوم نیژنی نووگورود مقابل پاناما صف آرایی خواهد کرد. آن ها دیدار اول خود در گروه G رقابت ها را با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل تونس به پایان رساندند و هر دو گل انگلیس توسط هری کین مهاجم این تیم به ثمر رسید.

در عین حال، پاناما با صفر امتیاز آخرین تیم گروه محسوب می شود. آن ها با باخت ۳ بر ۰ مقابل بلژیک کم شانس ترین تیم برای صعود به مرحله بعد محسوب می شوند. پاناما برای حفظ امید صعود، نباید بازی خود مقابل انگلستان را ببازد.

گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس به پیروزی در این دیدار مطمئن است و با اعتماد به نفسی بالا تیم خود را راهی میدان خواهد کرد.

جدول زیر، اطلاعات پخش این بازی را به نمایش گذاشته است:

بازی

انگلیس مقابل پاناما

تاریخ

یکشنبه ۳ ام تیر ماه (۲۴ ام ژوئن)

ساعت

۱۶:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان انگلیس

دروازه بانان

پیکفورد، پوپ، باتلند

مدافعان

واکر، تریپیر، الکساندر-آرنولد، کی هیل، استونز، مگوایر، جونز، یانگ

هافبک ها

دایر، دلف، هندرسون، علی، لوفتوس-چیک، استرلینگ، لینگارد

مهاجمان

هری کین، جیمی واردی، مارکوس راشفورد، دنی ولبک

 

طبق مشاهدات، دله علی هافبک باشگاه تاتنهام به دلیل مصدومیت در ترکیب اصلی حضور نخواهد داشت. این مصدومیت، فرصتی را در اختیار روبن لوفتوس- چیک قرار می دهد تا اولین بازی خود در جام جهانی را تجربه کند.

یازده نفر اصلی احتمالی انگلیس: پیکفورد؛ استونز، مگوایر، واکر؛ تریپر، یانگ، لینگارد، هندرسون، استرلینگ، لوفتوس-چیک؛ کین

پست بازی

بازیکنان پاناما

دروازه بانان

پندو، کالدرون، رودریگز

مدافعان

بالوی، کامینگز، داویس، اسکوبار، ماچادو، موریلو، اوواله، تورس

هافبک ها

بارسنانس، کوپر، گودوی، گومز، پی منتل، کوئینترو، رودریگز

مهاجمان

آرویو، دیاز، پرز، تخادا، تورس

 

هرنان داریو، مربی تیم ملی پاناما می تواند از لوئیس تخادا برای حمله های بیشتر در روند بازی تیم خود استفاده کند. هم چنین احتمال تعویض خوزه لوئیس با اسماعیل دیاز وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی پاناما: پندو؛ موریلو، اسکوبار، تورس، داویس؛ گومز، گودوی، کوپر، دیاز، بارسنانس؛ تخادا

تیم ملی پاناما، با اولین حضور خود در جام جهانی به دنبال شگفتی سازی است

تیم ملی پاناما با اولین حضور خود در جام جهانی، به دنبال شگفتی سازی است

پیش بازی

عملکرد تیم ملی انگلیس در ادوار گذشته جام جهانی همواره با نا امیدی و ناراحتی همراه بوده است، اما برد ۲ بر ۱ آن ها مقابل تیم ملی تونس، انرژی مضاعفی را به بازیکنان این تیم داد.

گل هری کین در وقت های اضافه بازی، روحیه انگلیس را بسیار بالا برد. این در حالی است که تیم ملی انگلیس معمولا به دلیل انتظارات بالا از خود، فشار بالایی را تحمل می کند که در نهایت به سرخوردگی ختم می شود. طی بازی با تونس، دو ضربه بسیار مشکوک بر روی هری کین که در محوطه جریمه صورت گرفته بودند، خطا اعلام نشدند. با تمام این مشکلات، انگلیس توانست با تلاش بیشتر، گل اول بازی را به ثمر برساند.

رحیم استرلینگ، لینگارد و استونز نیز موقعیت های متفاوتی را بر روی دروازه تونس ایجاد کردند. چنین موقعیت هایی، خاطرات تورنومنت های خسته کننده قدیم را برای انگلیسی ها تداعی می کرد. با ادامه پیدا کردن بازی، تیم ملی تونس توانست با یک ضربه از روی نقطه پنالتی، بازی را مساوی کند.

تیم ملی انگلیس نسبت به جام جهانی برزیل، بسیار بهتر عمل کرده است. آن ها در سال ۲۰۱۴، حتی یک برد هم در مرحله گروهی بدست نیاوردند. بازی آن ها مقابل کاستاریکا مساوی، و مقابل اروگوئه و ایتالیا با شکست به پایان رسیدند. جام جهانی برزیل، با ناکامی و زودتر از تیم های دیگر، برای انگلیسی ها به پایان رسید.

این اولین حضور تیم ملی پاناما در تاریخ جام جهانی است و اگر چه احتمال صعود آن ها به مرحله بعد بسیار ضعیف است، اما بازی کردن در روسیه برای آن ها موقعیتی طلایی است. پانامایی ها با عملکرد خود می توانند استعدادهای خود را به جهانیان نمایش دهند و باعث افتخار طرفداران خود شوند.

پاناما طی نیمه اول دیدار خود مقابل بلژیک، عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشت و توانست با نتیجه مساوی ۰ بر ۰ به رختکن برود. این درخشش روملو لوکاکو و مرتنز در نیمه دوم بازی بود که پاناما را در اولین بازی تاریخ خود در جام جهانی، ناکام گذاشت.

تیم ملی پاناما هنوز هم به دنبال نمایشی بزرگ از خود است. با روند شکست تیم های بزرگ توسط تیم های کوچکتر، مانند آنچه برای آرژانتین و آلمان رخ داد، پانامایی ها به دنبال شگفتی سازی در این جام هستند.

منبع: Goal.com

ایالات متحده، مکزیک و کانادا میزبانان جام جهانی 2026 خواهند بود

طی جلسه دیشب کنگره، میزبانان جام جهانی 2026 پس از مدت ها انتظار انتخاب شدند.

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

ایالات متحده، مکزیک و کانادا، میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود

طی جلسه ای در شهر مسکو، رئیس انجمن جهانی فوتبال از انتخاب کشور های ایالات متحده، کانادا و مکزیک، به عنوان میزبانان مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۶ خبر داد.

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری ای اف ای، طی رای گیری این انجمن در کنگره فیفا، آمریکای شمالی، با دریافت ۱۳۴ رای به عنوان میزبان انتخاب شد. این در حالی است که مراکش با ۶۵ رای، شانس خود را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از دست داد. جیانی اینفانتینو، طی جلسه برگزار شده در مسکو و پیش از شروع مسابقات امسال گفت:

کشور های کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا، به عنوان میزبانان مشترک جام جهانی ۲۰۲۶، از سوی کنگره انتخاب شده اند.

کارلوس کاردیرو، رئیس فدراسیون فوتبال ایالات متحده، انتخاب شدن آمریکا به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۲۶ را یک افتخار و موهبت خواند.

جام جهانی ۲۰۲۶، اولین سری مسابقات در تاریخ فیفا خواهد بود که با شرکت ۴۸ تیم، به جای ۳۲ تیم، برگزار خواهد شد.

بر اساس درخواست منتشر شده، آمریکا میزبانی ۶۰ دیدار را بر عهده خواهد گرفت که تمام نقاط آمریکا، از لس آنجلس تا دالاس و تا نیویورک را پوشش خواهد داد. این در حالی است که مکزیک و کانادا هر کدام، میزبانی ۱۰ دیدار را در برنامه خود دارند. مکزیک، شهر های مونتری، گوادالاخارا، مکزیکو سیتی را برای این دیدار ها در نظر گرفته است و کانادا نیز از مونترال و تورنتو، برای میزبانی خود استفاده خواهد کرد.

منبع: Business-Standard.com


بستن