گوش به زنگگوش به زنگ

اظهار نظرهای جالب رونالدینیو و شرینگهام در مورد هری کین


رونالدینیو ابرستاره سابق دنیای فوتبال و تدی شرینگهام ستاره سابق تیم ملی انگلستان، در مورد ستاره کنونی باشگاه تاتنهام و تیم ملی انگلیس یعنی هری کین، اظهار نظرهای جالبی کردند.

به عقیده رونالدینیو و تدی شرینگهام، هری کین تنها بازیکن حال حاضر تیم ملی انگلستان با کلاس جهانی است

به عقیده رونالدینیو و تدی شرینگهام، هری کین تنها بازیکن حال حاضر تیم ملی انگلستان با کلاس جهانی است

رونالدینیو که به خاطر نوع فوتبالی که به نمایش می گذاشت لقب شاعر فوتبال را یدک می کشد در ستایش از هری كین گفت كه او این توانایی را دارد که برای هر باشگاهی در دنیا بازی كند. رونالدینیوی برزیلی معتقد است، هری کین ستاره تاتنهام می تواند به هر تیمی در اروپا انتقال یابد. هری کین که فصل درخشان دیگری را در باشگاه تاتنهام سپری می کند، تا اینجای فصل در تمامی رقابت ها ۳۵ گل به ثمر رسانده و آمار فوق العاده ای از خود به جا گذاشته است.

باشگاه رئال مادرید شدیدا به این ملی پوش انگلیسی علاقه دارد و رونالدینیو معتقد است که این مهاجم ۲۴ ساله، حتی ظرفیتی بالاتر از حضور در هر یک از بزرگترین باشگاه های فوتبال جهان را دارد.

رونالدینیو به میرر گفت:

هری کین در طی سال های اخیر بازیکن درجه یکی به شمار می رود. اما هیچ شکی نیست که او در این فصل به سطح بالاتری رسیده است. او اکنون در سطحی است که هر باشگاهی در جهان دوست دارد او را به خدمت بگیرد. او می تواند به هر تیمی در اروپا برود: بارسلونا، رئال مادرید، منچسترسیتی...مهم نیست آن تیم چقدر قدرتمند است، کین اکنون یکی از معدود بازیکن دنیاست که هر تیمی باید آرزوی امضای قرارداد با او را داشته باشد.“

هری کین در هر دو فصل قبلی لیگ جزیره، برنده کفش طلا شده و با ۲۴ گلی که تا اینجای لیگ برتر انگلستان به ثمر رسانده، فاصله چندانی با هتریک کردن در این زمینه ندارد.

پوچتینو می خواهد به هر طریقی که شده کین را در تاتنهام حفظ کند. از طرفی رونالدینیو که تا به حال دو بار از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شده، می گوید که باشگاه های بزرگ نشان داده اند که حاضرند برای امضای قرارداد با بهترین بازیکنان جهان، هر چقدر لازم باشد پرداخت کنند.

رونالدینیو گفت:

”در پنجره های نقل و انتقالات قبلی شاهد این بودیم که بزرگ ترین باشگاه های اروپا برای امضای قرارداد با بهترین بازیکنان دنیا رقم های کلانی پرداخت کردند. در حال حاضر شاید تنها چهار یا پنج باشگاه در سطحی هستند که اگر دست روی یک بازیکن بگذارند، برایشان مهم نیست که هزینه او چقدر است و آن بازیکن هر قیمتی که داشته باشد، باز هم می توانند او را جذب کنند.“

از طرفی تدی شرینگهام معتقد است که تیم ملی انگلستان در حال حاضر تنها یک بازیکن در کلاس جهانی دارد و این بازیکن کسی نیست جز هری کین!

به عقیده تدی شرینگهام، هری کین تنها بازیکن تیم ملی انگلیس در جام جهانی روسیه خواهد بود که دارای کلاس جهانی است.

تیم گرت ساوتگیت در جام جهانی روسیه، در گروه نسبتا آسانی(گروه G) قرار گرفته و با بلژیک، پاناما و تونس روبرو خواهد شد.

با این حال، از سال ۱۹۶۶ که انگلستان تنها قهرمانی اش در جام جهانی فوتبال را تجربه کرد، احتمالا این اولین باری است که از آن ها به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی یاد نمی شود.

تدی شرینگهام که در طول دوران بازیگری اش طی ۵۱ بازی، ۱۱ گل برای تیم ملی انگلستان به ثمر رسانده، معتقد است تیم ساوتگیت برای موفقیت در جام جهانی روسیه کار بسیار سختی دارد.

شرینگهام گفت:

”آیا می توانیم در روسیه عملکرد خوبی داشته باشیم؟! صادقانه بگویم، اگر شما قصد موفقیت در جام جهانی را دارید، باید حداقل دو یا سه بازیکن در کلاس جهانی داشته باشید ... تیم ملی انگلستان تنها یک بازیکن با این ویژگی دارد و آن بازیکن هری کین است. وقتی شما به بقیه بازیکنان تیم ملی انگلیس نگاهی بیندازید، می بینید که آن ها بازیکنان خوبی هستند اما برخی از آن ها حتی نمی توانند در تیم های باشگاهی خود به صورت ثابت بازی کنند که این امر برای فوتبال انگلستان بسیار وحشتناک است. من گرت ساوتگیت را به عنوان یک مرد و یک انسان باشخصیت دوست دارم و تلاش او برای بهبود اوضاع تیم ملی انگلستان را عمیقا ستایش می کنم، اما باید بگویم او مسیر درستی را برای این کار انتخاب نکرده است.“

وی ادامه داد:

”تابستان پیش رو برای ما بسیار دشوار خواهد بود. برنده شدن در هر دیدار جام جهانی روسیه، برای تیم ملی انگلیس سخت خواهد بود. ما باید در یک تورنومنت فوتبالی بجنگیم. ما در طول سال های گذشته بازیکنان خوبی داشته ایم، اما سخت است که ذهنیت فوتبال انگلیسی را به جهانیان دیکته کنیم. تیم ها سبک ما را شناخته اند. تیم ها از ما انتظار دارند که با همین سبک بازی کنیم. متاسفانه کشورهای دیگر در شناختن تاکتیک هایی که ما در برابر آن ها استفاده می کنیم، هوشمندانه تر از ما عمل می کنند. البته گرت ساوتگیت در این زمینه دارد تلاش خود را می کند، اما واقعیت این است که انجام دادن این کار با بازیکنانی که اکنون تیم ملی انگلستان در اختیار دارد، کار دشواری است.“

تدی شرینگهام بر این باور است که هری کین این قابلیت را دارد که به هر باشگاهی در جهان بپیوندد اما او به سران تاتنهام توصیه کرد تا برای کسب جام های مختلف او را حفظ کنند:

”اگر هری کین فروشی بود، می توانست بدون هیچ مشکلی هر کجا که اراده کند برود. دقیقا به همین دلیل است که تاتنهام باید او را حفظ کند. آن ها باید در سال جاری حداقل یک جام ببرند، سران تاتنهام باید کین را راضی نگه دارند و پول بیشتری به او بدهند تا او هم تراز برترین بازیکنان دنیا قرار گیرد. تاتنهامی ها برای حفظ کین قطعا مجبور نیستند کل حساب های بانکی شان را خالی کنند. او یک مرد خوشحال، قانع و محترم است و به نظرم باشگاه تا زمانی می تواند هری کین را حفظ کند که او همچنان در آن جا احساس رضایت داشته باشد.“