گوش به زنگگوش به زنگ

ثروتمندترین ورزشکاران


پر درآمد ترین ورزشکاران تا به امروز(2017)

۱.مایکل جردن

درآمدهای کاری: ۱.۸۵ میلیارد دلار

مایکل جردن توانسته، روابط کاری طولانی  مدت خود با کمپانی های "نایک"، "گتورید" و "آپر دک" حفظ کند. اما سرمایه گذاری ای که او را تبدیل به یک بیلیونر ثروتمند کرد خرید سهام شرکت شارلوت باب کت(هورنتس) به قیمت ۱۷۵ میلیون دلار زیر قیمت بود (سال ۲۰۱۰)  و در سال ۲۰۱۳ سهام خود را در هورنتس به ۹۰% افزایش داد و اکنون ارزش این تیم به ۷۸۰ میلیون دلار می رسد.

۲.تایگر وودز

درآمدهای کاری: ۱.۷ میلیارد دلار

تایگر وودز تا به امروز ۱۴ بار برنده مسابقات "پی جی ای" شده، که به دلیل مصدومیت های مقطعی  از سال ۲۰۱۴ تا به امروز در ۱۸ مسابقه شرکت کرده است (نصف مسابقات) اما کمپانی ها هنوز ارزش همکاری با تاگر وودز را می دانند، کمپانی های نظیر ( تیلور مید، بیریج استون، مانستر انرژی)

۳.آرنولد پالمر

درآمد های کاری: ۱.۴ میلیارد دلار

پالمر در سپتامبر سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت اما در طول این ۱۲ ماه اخیر به دارایی های وی اضافه شد.

بیش از ۴۰۰ فروشگاه در آسیا برند های پوشاک آرنولد پالمر را به فروش می رسانند. همچنین برنامه ریزی هایی صورت می گیرد که به بازارهای تایلند و ویتنام هم وارد شوند.او با همکاری اولین مشتری خود مارک مک کورمک مالک کمپانی "آی ام جی" بازار ورزشی را متحول کرد.

۴.جک نیکلاس

درآمد های کاری: ۱.۲ میلیارد دلار

شرکت طراحی نیکلاوس مسئول ۴۱۰ دوره در ۴۱ کشور و  ۱۸ بار برنده پروژه ها شده است، که شامل سه چهارم از پروژه ها می شود. امپراتوری تجارت جک نیکلاس شامل: مشاور املاک، بستنی، انجمن های آموزشی گلف و ... را شامل می شود.

۵.مایکل شوماخر

درآمد های کاری: ۱ میلیارد دلار

مایکل شوماخر در سال ۲۰۱۳ حین اسکی کردن در کوه های آلپ دچار صانحه شد و به کما رفت.

او از سال ۱۹۹۰ با تسلط ویژه بر ورزش فرمول یک و با کسب ۷ عنوان قهرمانی جزو ۵ ورزشکار ثروتمند دنیا به شمار می رود.

سه بسکتبال موفق %۲۲ان بی ای%۲۲.jpg

۶.فیل میکلسون

درآمد های کاری: ۸۱۵ میلیون دلار

میکلسون، یک گلف باز آمریکایی، که ۴۲ بار در مسابقات به پیروزی رسیده و همچنین به مدت ۷۰۰ هفته جزو ۱۰ گلف باز دهه های برتر بود.

او در آمریکا دومین ورزشکار پر درآمد به حساب می آید و اکنون با کمپانی های اکسون موبایل، رولکس، کی ام پی جی و ... همکاری می کند.

۷.کوبی برایانت و دیوید بکهام (بصورت مشترک)

درآمد های کاری:۸۰۰ میلیون دلار هرکدام جداگانه

کوبی برایانت یکی از بهترین بسکتبالیست های آمریکا هست و در ۶ فصل آخر خود از "ان بی ای" بیشترین حقوق را دریافت کرده است.

 دیوید بکهام فوتبالیست بسیار موفق تیم های منچستر و رئال مادرید بود که علاوه بر فوتبال تا به امروز در تجارت هم بسیار موفق بوده و در عرصه مدلینگ با شرکت های متعددی از جمله "آدیداس" و "اچ ان ام" همکاری کرده است.

۹.فلوید می ودر

درآمدهای کاری: ۷۸۵ میلیون دلار

دارایی این بوکسور آمریکایی بدون احتساب مبارزه ی اخیرش با کانر مک گرگور ۷۸۵ میلیون دلار است و اگر مبلغ دریافتی او از برنده شدن در این مسابقه را حساب کنیم دارایی او به ۱ بیلیون دلار می رسد و در رتبه ششم قرار می گیرد.

  1. شکیل اونیل

درآمد های کاری: ۷۳۵ میلیون دلار

شکیل اونیل یک بسکتبال آمریکایی است که یک خط تولیدی کفش های کتانی به نام خود دارد که توانسته به فروش ۱۲۰ میلیون جفت برسد.