گران قیمت ترین پیانوهای تاریخ :موسیقی - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

گران قیمت ترین پیانوهای تاریخ


دانستنی های جالب راجع به بهترین پیانو های دنیا

در دنیای موسیقی ادوات بسیار متنوعی وجود دارند که با قیمت های گزافی خریداری می شوند.

در این مقاله مروری بر گران قیمت ترین پیانوهای تاریخ و دلایل این گرانی خواهیم داشت.

  گلکسی پیانو (Galaxy Piano)

به نظر می رسد این پیانو همان پیانوی داستان کتاب دکتر سوئس باشد، اما در اصل این پیانوی شگفت انگیز واقعی است و نامش گلکسی است. قیمت این پیانو ۱.۳۶ میلیون دلار است. فقط یک چشم تیزبین می تواند جزئیات این ساز را دریابد، مثل طلای ۲۴ قیراتی که بروی بدنه فایبرگلاس این پیانو به کار رفته است. همچنین دارای سرپوشی اتوماتیک و کلیدهای منحنی است و از این پیانو تنها ۵ عدد تولید شده است و اگر مایل هستید که یک پیانوی گلکسی داشته باشید باید پیشنهاد قابل توجهی به صاحب این پیانو بدهید.

Galaxy-piano

گلکسی پیانو

استین وی اند سانز – صدای هارمونیک کنسرت (Sound of Harmony Concert Grand Steinway & Sons)

این پیانو یک طراحی سفارشی است که برای یک کلکسیونر چینی ساخته شده که طراحی متنوعی دارد و طرحی مانند طاووس روی این پیانو حک شده است. بدنه این ساز از ۴۰ لایه چوب ساخته شده که همین باعث شده کیفیت صدای فوق العاده داشته باشد. همچنین ساخت این پیانو ۳ سال به طول انجامید و اکنون ۱.۶۳ میلیون دلار ارزش دارد.

Steinway-piano.jpg

استین وی اند سانز – صدای هارمونیک کنسرت 

استین وی اند سانز (Red Pops for (RED)” Parlor Grand Piano, Steinway & Sons)

"رد" یکی از چشمگیر ترین پیانوهای دنیاست که ترکیب رنگ بسیار زیبایی دارد. در ساخت این پیانو از ترکیب رنگ های قرمز و سفید استفاده شده است که نشانه تجملاتی بودن این ساز است. این پیانو در یک خیریه که برای مبارزه با سل و مالاریا در آفریقا برگزار شد به حراج گذاشته شد و به قیمت ۱.۹۲ میلیون دلار به فروش رسید.

Red-Piano.jpg

استین وی اند سانز

استین وی جان لنون – مدل زد (John Lennon’s Steinway Model Z)

در این پیانو هیچ اثری از طرح های لوکس یا جنس های کریستالی و طلایی وجود ندارد اما قیمت بسیار بالایی دارد. این پیانو توسط "استین وی اند سانز" ساخته شده اما این برند بزرگ نیز دلیل گرانی آن نیست.

تنها دلیل قیمت گزاف این پیانو، نوازنده آن است که ارزشش را به ۲.۳۷ میلیون دلار رسانده است.

این نوازنده اسطوره ای، خواننده و آهنگساز موفق ترین گروه تاریخ یعنی "بیتلز" است. جان لنون آهنگ "تصور"(imagine)  را با همین پیانو ساخت. این پیانو اکنون در خانه "جورج مایکل" است.

John-Lennons-piano

استین وی جان لنون – مدل زد

کریستال پیانو – هاینس من (Crystal Piano, Heintzman)

وجب به وجب این پیانو از کریستال تشکیل شده و این ساز در مقابل دیدگان میلیون ها نفر در المپیک ۲۰۰۸ نواخته شد و بعد از این مسابقات به قیمت ۳.۲۲ میلیون دلار به فروش رسید و این پیانو تبدیل به گران ترین پیانوی تاریخ شد.

Crystal-piano

کریستال پیانو – هاینس من