زندگی نامه کریستوفر نولان

کریستوفر نولان:نابغه هالیوود 

کریستوفر نولان کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده 47 ساله انگلیسی-آمریکایی است. نولان در لندن به دنیا آمد و پدرش یک فیلمساز تبلیغاتی بریتانیایی و مادرش یک مهماندار و معلم زبان(انگلیسی) آمریکایی بود و همین مسبب سفر های متعدد او بین دو شهر لندن و شیکاگو در دوران کودکی بود.نولان یک برادر بزرگ تر به نام فرانسیس (یک مجرم محکوم) و یک برادر کوچک تر بنام جاناتان دارد. جاناتان  همکاری های پی در پی با کرستوفر در فیلم نامه نویسی داشته است.

او یکی از برجسته ترین و تحسین برانگیزترین کارگردان های قرن 21 محسوب می شود. در سن 7 سالگی ساخت فیلم را با دوربین سوپر 8 میلیمتری پدر خود آغاز کرد. نولان بسیار تحت تاثیر فیلم "جنگ ستارگان"(1977) بود و در سن 8 سالگی اولین فیلم استاپ موشن(یکی از تکنیک‌های انیمیشن سازی است که در آن شیئی را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ضبط می‌کنند) خود را با نام "جنگ فضا" (space wars) ساخت، سپس در سن 11 سالگی فیلم سازی حرفه ای را آغاز کرد. او در کالج دانشگاهی لندن به آموزش ادبیات انگلیسی پرداخت که بعد ها به عنوان رئیس انجمن فیلم دانشگاه منسوب شد. دلیل انتخاب این دانشگاه تجهیزات ویژه فیلم برداری بود که شامل مجموعه تدوین "استین بک" (steenbeck) و دوربین های 16 میلیمتری بود.

زندگی نامه کریستوفر نولان

کریستوفر نولان.jpg

کریستوفر نولان

او در دوران تحصیل به همراه اما توماس (همسر آینده اش) به نمایش فیلم های ۳۵ میلیمتری می پرداخت و از درآمد آن برای ساخت فیلم های ۱۶ میلیمتری در طول تابستان استفاده می کرد.

نولان دو فیلم کوتاه ساخت که اولین فیلم "تارانتلا" بود که در سال ۱۹۸۹ در “image union” به نمایش درآمد و فیلم دوم با نام "لارسنی" در سال ۱۹۹۵ ساخته شد. این فیلم با تجهیزات محدود، خدمه و بازیگر کم در تم سیاه و سفید به مرحله ساخت رسید.

نولان بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به عنوان فیلم بردار، کارگردان فیلم های شرکتی و صنعتی کار می کرد. او در سال ۱۹۹۷ سومین فیلم کوتاه خود را با نام "دودلباگ" (doodlebug) ساخت. داستان فیلم راجع به مردی در حال تعقیب کردن یک حشره با کفش هست ناگهان در حین کشتن آن در می یابد که حشره کوچک شده خود آن مرد است. در آن زمان فیلم ها و پروژه های نولان مورد توجه استودیو ها قرار نمی گرفت. او بعد ها با نام " قفسه نامه های مردودی" از آن زمان یاد کرد که همین امر باعث هجوم او به سمت شروع فیلم سازی و موفقیت شد. به گفته نولان: "فرصت های محدودی برای سرمایه گزاری و مشارکت های مالی در انگلیس وجود دارد. صادقانه بگم لابی گری های بسیاری وجود دارد و من هیچ وقت از صنعت فیلم سازی بریتانیا حمایت نشدم."

۱.او اولین فیلم بلند خود را در سال ۱۹۹۸ با سرمایه گذاری شخصی با کمک دوستان خود ساخت.

"تعقیب" (following)  نام فیلم اوست که داستان یک نویسنده ای بی کار که به دنبال نوشتن اولین رمان خود به تعقیب آدم های غریبه می پردازد، تا این که وارد یک سری از ماجرا های جنایی می شود.
این فیلم از تجربه? زندگی نولان در لندن و دستبرد زدن سارقان به آپارتمانش الهام گرفته است. بودجه این فیلم۳۰۰۰ دلار بود که در آخر هر هفته فیلم برداری می شد و یک سال به طول انجامید. نولان کار تدوین، نویسندگی و عکاسی این فیلم را شخصا به عهده گرفت. "تعقیب" جوایز متعددی را برد و نقد های بسیار مثبتی را دریافت کرد. به نوشته  “New Yorker” این فیلم ما را یاد فیلم های کلاسیک آلفرد هیچکاک می اندازد ولی نحیف تر و مرموز تر.

۲.بعد از موفقیت "تعقیب" نوبت ساخت "خاطره" (memento) رسیده است. در سال ۲۰۰۰ در راه شیکاگو به لس آنجلس ایده فیلم "خاطره" توسط جاناتان نولان مطرح می شود که داستان مردی با حافظه کوتاه مدت با یادداشت ها و خالکوبی روی بدن( برای یادآوری) را روایت می کند.

بودجه ساخت:۴.۵ میلیون دلار

فروش: ۴۰ میلیون دلار

جایزه: بهترین فیلم نامه و کارگردانی از ایندیپندنت اسپیریت

۳.سودربرگ که تحت تاثیر فیلم "خاطره" قرار گرفته بود، کارگردانی فیلم "بی خوابی" با حضور آلپاچینو، رابین ویلیامز و هیلاری سوانک را به کمپانی برادران وارنرز (warner bros) پیشنهاد داد اما آنها دنبال کارگردانی با تجربه بیشتری بودند اما سودربرگ برای انتخاب نولان پافشاری می کرد. داستان این فیلم بازسازی شده یک فیلم نروژی(سال ۱۹۹۷) با همین نام است. داستان این فیلم راجع به جست و جوی دو کارآگاه لس آنجلسی است که به دنبال قاتل یک نوجوان در شهر آلاسکان میگردند. این فیلم نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کرد و توانست به فروش جهانی ۱۱۳ میلیون دلار دست یابد.

۴.در اوایل سال ۲۰۰۳ نولان که بسیار شیفته شخصیت و داستان های بتمن بود پیشنهاد ساخت سری جدید های بتمن را به "برادران وارنرز" داد. او ساخت درامی کلاسیک را در نظر داشت تا این که یک فیلم را مانند یک کتاب کمیک و فانتزی بسازد. "بتمن آغاز می کند" تا به آن روز بزرگترین پروژه کاری نولان محسوب می شد و بازیگرانی نظیر کریستین بیل، مورگان فری من، گری اولدمن و لیام نیسون در این فیلم حضور دارند. داستان این فیلم راجع به شخصیت بروس وین، ترس او از خفاش ها و غم از دست دادن خانواده اش در کودکی  و جنگیدنش با "راس الغول" یا همان "سر دیو" برای نجات شهر گاتام است.

بودجه ساخت: ۱۵۰ میلیون دلار

فروش: ۳۷۴.۲ میلیون دلار نهمین فیلم پر فروش دنیا در سال ۲۰۰۵

۵.در سال ۲۰۰۶ نولان فیلمی به نام "حیثیت" (The Prestige) ساخت که برگرفته از رمان کریستوفر پریست راجع به دو شعبده باز قرن ۲۱ بود. نولان همواره در فیلم های خود راضی را پنهان می کند.

کریستین بیل در فیلم حیثیت

کریستین بیل در فیلم حیثیت

در این فیلم شخصیت های "آلفرد بوردن و رابرت آنژیه" “abra” که به “abracadabra” به معنی "ورد" اشاره دارد و در این فیلم از ترکیب اول اسم شخصیت ها (دام، رابرت، ایمز، آرتور و آدریان، مال و سایتو)

کلمه “dream” به معنی رویا پدید می آید که به جریان فیلم بسیار ربط دارد.

بودجه ساخت: ۴۰ میلیون

فروش: ۱۰۹.۶ میلیون دلار

۶.بعد از فیلم "آغاز بتمن" نوبت به ساخت دومین فیلم از سه گانه به نام "شوالیه تاریکی" می رسد که یک داستان جنایی بزرگ در شهر گاتام است. مردم فقیر، مردم ثروتمند، سیستم عدالت، پلیس و مجرمان. این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های دهه ۲۰۰۰ و یکی از فیلم های ابر قهرمانی که تا به حال ساخته شده شناخته می شود.

بودجه ساخت: ۱۸۵ میلیون دلار

فروش: ۱,۰۰۴,۵۵۸,۴۴۴ دلار

جوایز: نامزد هشت جایزه اسکار و برنده دو تا از جوایز نظیر: بهترین تدوین صدا, صدا گذاری و بهترین بازیگر مکمل مرد "هیت لیجر" در نقش جوکر (محبوب ترین نقش منفی تاریخ سینما)

۷.بعد از موفقیت در فیلم "بتمن شوالیه تاریکی" برادران وارنرز قرار داد فیلم "تلقین" (inception) را با نولان امضا کردند. نولان نویسندگی این فیلم را بر عهده داشت و نکته جالب این است که نویسندگی "تلقین" یازده سال به طول انجامید.

بودجه ساخت: ۱۶۰ میلیون دلار

فروش: ۸۲۵.۵ میلیو دلار

جوایز: نامزد ۸ جایزه اسکار و برنده بهترین فیلم برداری، بهترین صذا گذاری، بهترین تدوین صدا و بهترین جلوه های ویژه

۸.حال نوبت به سومین قسمت سه گانه بتمن "شوالیه تاریکی بر می خیزد" می رسد. او در ابتدا کار تردید داشت اما با کمک برادرش و دیوید اس گوئر دریافت که می تواند این مجموعه را به پایان برساند و باز هم نقد های بسیاری را دریافت کرد.

لوگوی بتمن.jpg

لوگوی بتمن

در یکی از نمایش های شبانه یک فرد مسلح در حین نمایش فیلم بر روی مردم آتش افروخت که ۱۲ کشته و ۵۸ زخمی بر جای گذاشت که سپس نولان با انتشار بیانیه ای تاسف خود را راجع به این حادثه دلخراش ابراز کرد.

بودجه ساخت: ۲۵۰ میلیون دلار

فروش: ۱.۰۸۴ بیلیون دلار

۹.در سال ۲۰۱۴ نولان تصمیم به ساخت یک فیلم علمی-تخیلی به نام "میان ستاره ای"  (interstellar) گرفت. نسخه های ابتدایی آن توسط برادرش جاناتان نوشته شد و در آخر نولان به عنوان تهیه کننده و نویسنده فیلم را ساخت. داستان این فیلم راجع به سفر یک فضانورد قهرمان به فضا برای نجات مردم از گرد و خاکی که کره زمین را فرا گرفته است که این سفر فضایی او دستاورد های بزرگ و تبعات سنگینی برای او به همراه دارد.

بودجه ساخت: ۱۶۵ میلیون دلار

فروش: ۶۷۵.۱ میلیون دلار

۱۰. نوبت به آخرین ساخته نولان در سال ۲۰۱۷ به نام "دانکرک" می رسد. داستان این فیلم راجع به جنگ جهانی دوم و سربازان متفقین و تخلیه ساحل دانکرک کشور فرانسه در سال ۱۹۴۰ است. نولان به همراه همسرش توماس یک کشتی کوچک اجاره کرد و از عرض کانال انگلیس گذشت تا مسیر قایق ها و کشتی های آن زمان در دانکرک را دریابد.

نمایی زیبا از یک سکانس فیلم

نمایی زیبا از یک پلان از دانکرک

به گفته نولان:

 "ما این کار را مطابق آن زمان انجام دادیم، مسیری خطرناک و عجیبی را پیمودیم با این تفاوت که بمبی بر سر ما نمی افتاد."

نولان می گوید: "برای ساختن دانکرک صبر کردم تا اعتماد استودیو ها را برای ساخت این فیلم به عنوان فیلم بریتانیایی با بودجه آمریکایی جلب کنم."

بودجه ساخت فیلم: ۱۰۰ میلیون دلار

فروش: ۵۲۵.۲ میلیون دلار

پردرآمدترین بازیگر در تاریخ مجله فوربس چقدر می گیرد؟

دواین جانسون تنها در طول یک سال از همه‌ی افراد مشهور موجود در فهرست 100 نفر اول تاریخ بیست ساله مجله فوربس درآمد بیشتری از طریق بازیگری به دست آورد. در این مقاله میزان دریافتی‌ او را بررسی می‌کنیم.

پردرآمدترین بازیگر در تاریخ مجله فوربس چقدر می گیرد؟

دواین جانسون در اکران فیلم سینمایی آسمانخراش در نیویورک حضور پیدا می کند

دواین جانسون در اکران فیلم سینمایی آسمانخراش در نیویورک حضور پیدا می کند

دواین «راک» جانسون بیشترین درآمد را از بازیگری در تاریخ ۲۰ سال گذشته‌ی مجله‌ فوربس به دست آورده است. این مجله‌ی اقتصادی سالانه فهرست ۱۰۰ نفر از پردرآمدترین افراد مشهور از سراسر جهان را منتشر می‌كند. فهرست سال ۲۰۱۸ از ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ محاسبه شده است.

جانسون در فهرست سال گذشته نفر ۲۲ بود. حال درآمد او نسبت به سال قبل، بیش از دو برابر بیشتر شده است. این بازیگر در سال گذشته ۱۲۴ میلیون دلار كسب كرد. او در فهرست نهایی در جایگاه پنجم قرار گرفته است. اگر چه جورج كلونی در رده‌ی دوم قرار گرفته اما اكثر ثروت او از سهامش در كمپانی تولید نوشیدنی به دست آمده است.

فوبرس خاطرنشان كرده است كه او ركورد نهایی اش را مدیون چك‌های پرداختی با رقم بالا و همچنین بخشی از سود فیلم جذاب «جومانجی: بازگشت به جنگل» است. بازسازی فیلم جومانجی حدود یك میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت و در ادامه جانسون به سرعت ۴۰۰ میلیون دلار از موفقیت در فیلم رمپیج به دست آورد. آخرین فیلم او آسمانخراش نام دارد.

دواین جانسون در توییت اخیرش نوشت:

وای چه خبر غیرمنتظره‌ای! من مدرک MBA از دانشگاه هاروارد ندارم، اما فلسفه‌ی اقتصادی من با‌گذشت زمان و از طریق شکست تراشیده شده است. من تنها یک کارفرما دارم و با او در ارتباطم که همان مردم جهان هستند. من همان پسری هستم که با هفته‌ای ۷ دلار شروع کرد. حالا برای کسب درآمد ۱۲۴ میلیون دلاری، مبهوت، سپاسگزار و حریصم.

در اینجا ۱۰ نفر اول فهرست مجله فوربس از نظر میزان درآمد را مشاهده می کنیم:

 1. فلوید می ودر: ۲۸۵ میلیون دلار
 2. جورج کلونی: ۲۳۹ میلیون دلار
 3. کایلی جنر: ۱۶۶.۵ میلیون دلار
 4. جودی شیندلین: ۱۴۷ میلیون دلار
 5. دواین جانسون: ۱۲۴ میلیون دلار
 6. : ۱۱۸ میلیون دلار
 7. کُلدپلی: ۱۱۵.۵ میلیون دلار
 8. لیونل مسی: ۱۱۱ میلیون دلار
 9. اد شیران: ۱۱۰ میلیون دلار
 10. کریستیانو رونالدو: ۱۰۸ میلیون دلار

منبع: hindustantimes.com

پیش بینی نامزدهای بهترین فیلم نودمین دوره مراسم اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینما در روز سه شنبه 23 ژانویه(3 بهمن)، نامزدهای نودمین دوره مراسم اسکار را مشخص خواهد کرد.

پیش بینی نامزدهای بهترین فیلم نودمین دوره مراسم اسکار

مراسم اسکار در روز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی هالیوود برگزار خواهد شد

مراسم اسکار در روز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در تئاتر دالبی هالیوود برگزار خواهد شد

نودمین دوره مراسم اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما، در روز یکشنبه ? مارچ سال ???? میلادی(۱۳ اسفند ۱۳۹۶) در تئاتر دالبی هالیوود برگزار خواهد شد. هرساله در ماه فوریه شاهد برگزاری مراسم اسکار بودیم اما امسال به علت برگزاری بازی‌ های المپیک زمستانی ????، با تاخیری چند روزه در برگزاری این مراسم مواجه هستیم. مراسم اسکار در ایالات متحده از شبکه تلویزیونی ABC به طور زنده پخش می ‌شود. جیمی کیمل کمدین معروف، مجری مراسم امسال است. پس از بیلی کریستال که در سال‌های ???? و ???? این مراسم را مجری گری کرد، کیمل دومین فردی است که برای دومین سال متوالی این مسئولیت را بر عهده دارد.

خلا نام های بزرگ در بیشتر بخش های اصلی مراسم اسکار امسال به چشم می آید.

لیست زیر پیش بینی ای در مورد نامزدهای بهترین فیلم و بهترین کارگردان این دوره از مراسم اسکار است که در فاصله یک روز مانده به اعلام رسمی کاندیدها و با توجه به جمیع نظرات منتقدان گردآوری شده است:

 • پیش بینی نامزدهای بهترین فیلم

۱-Call Me By Your Name (مرا به نامت صدا کن)

۲-Dunkirk (دانکرک)

۳-The Florida Project (پروژه فلوریدا)

۴-Get Out (برو بیرون)

۵-Lady Bird (لیدی برد)

۶-The Post (پست)

۷-The Shape of Water (شکل آب)

۸-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 • پیش بینی نامزدهای بهترین کارگردانی

۱-Dunkirk (کریستوفر نولان)

۲-The Florida Project (شان بیکر)

۳-Lady Bird (گرتا گرویگ)

۴-The Shape of Water (گیلرمو دل تورو)

۵-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (مارتین مک ‏دونا)

پنج فیلم برتر هالیوود

این لیست مربوط به سایت آی ام دی بی است که در آن مردم و چند تن از کاربران اختصاصی این وب سایت به فیلم ها رای می دهند. در این مقاله مروری می کنیم بر پنج اثر محبوب تاریخ سینمای هالیوود از نظر وب سایت IMDB.

پنج فیلم برتر هالیوود

imdb.jpg

لوگوی سایت IMDB

رتبه اول این لیست به فیلم "رستگاری در شاوشانک" (The Shawshank redemption - ۱۹۹۴) با نمره ۹.۳ اختصاص یافته است. نقش اصلی این فیلم مربوط به یک زندانی بی گناه با بازی تیم رابینز است که تلاش می کند از زندان فرار کند و در این حین دیالوگ ها و صحنه های بسیار جذابی پیش می آید.

کارگردان: فرانک دارابونت

 رتبه دوم لیست IMDB به فیلم "پدر خوانده ۱" (The Godfather - ۱۹۷۲) با نمره ۹.۲ اختصاص یافته است. داستان این فیلم راجع به یکی از رؤسای مافیای ایتالیا با بازی مارلون براندو است که می خواهد قدرت را به فرزندش مایکل، با بازی آلپاچینو، انتقال دهد.

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

 رتبه سوم لیست IMDB به دومین بخش از سه گانه بتمن به نام "شوالیه تاریکی" (The Dark Knight - ۲۰۰۸) با نمره ۹.۰ اختصاص یافته است. داستان فیلم درباره جنگیدن بتمن (کریستین بیل) با جوکر (هیث لجر) و نجات مردم شهر گاتام است.

کارگردان: کریستوفر نولان

رتبه چهارم لیست IMDB به فیلم "پدر خوانده ۲" (The Godfather II - ۱۹۷۴)  با نمره ۹.۰ اختصاص یافته است.

داستان این فیلم درباره شروع زندگی حرفه ای دٌن ویتو کورلئونه در دهه  ۱۹۲۰ شهر نیویورک است. در حالی که مایکل، پسر ویتو کورلئونه در حال گسترش روابط سیاسی خود و سندیکای جنایات خانوادگی است.

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

رتبه پنجم این لیست به فیلم "داستان عامه پسند" (Pulp Fiction - ۱۹۹۴) با نمره ۸.۹ اختصاص یافته است. داستان این فیلم راجع به دو قاتل مزدور حرفه ای است که یک کیف را می دزدند و در این حین چند زندگی با هم تداخل پیدا می کند.

کارگردان: کوئنتین ترنتینو

کنسرت آرش و مسیح عدل پرور در سالن وزارت کشور

بعد از موفقیت های بسیار سیروان و زانیار خسروی در بازار موسیقی ایران، اجرا ها و نوآوری های متعدد، حال نوبت به دو برادر دیگر رسیده است که بعد از 13 سال فعالیت در ژانر های پاپ و R&B اکنون توانستند مجوز برگزاری کنسرت را در بزرگ ترین سالن کشور دریافت کنند.

کنسرت آرش و مسیح عدل پرور در سالن وزارت کشور

بعد از دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این دو برادر آثار خود را تحت نظر موسسه فرهنگی و هنری آراد و در کانال رسمی تلگرام خود منتشر می کنند و دیگر با سایت های غیر مجاز موسیقی همکاری نمی کنند.

مسیح و آرش

مسیح سمت چپ و آرش سمت راست

پس از موفقیت های فراوان آنها تصمیم گرفتند با همکاری موسسه فرهنگی و هنری آراد اولین کنسرت خود را برگزار کنند. پیش فروش بلیت ها در ساعت ۲ بعد از ظهر سه شنبه آغاز شد که به دلیل استقبال بسیار و اشکالات فنی به ساعت ۹ شب موکول شد که تنها در عرض ۵ دقیقه تمامی بلیت ها به فروش رسید و بلا فاصله تصمیم بر آن شد که کنسرت را تمدید کنند که باز هم به سرعت بلیت های سالن به فروش رسید. کنسرت ها در دو سانس ۱۸:۴۵ و ۲۱:۴۵ برگزار شد.

مهران غفوریان، محسن رجب پور، برادران بوشهری، مسعود جهانی و حامد همایون مهمان های ویژه جمعه شب سانس ۲۱:۴۵ بودند و در این بین به مناسبت روز مادر، مادر این دو خواننده در ردیف اول حضور داشت.

در حین اجرا ها تماشاگران با شور فراوان با تمامی آثار همخوانی می کردند و نسبت به اجرا های اول ،کنسرت آرش و مسیح از سطح خوبی برخوردار بود و نوازندگان گیتار، ویولون، کیبورد و درامر گروه اجرای کم نقصی را روی صحنه به سمع تماشاگران رساندند. همچنین برگزاری این کنسرت در عین استقبال پرشور هواداران، بسیار منظم بود. در بین اجرا ها دو آهنگ "بیا بازم" و "تو که نیستی پیشم" با استقبال فراوانی روبرو شدند که برای آهنگ آخر و خداحافظی با هواداران آهنگ " تو که نیستی پیشم" مجددا خوانده شد.

در لیورپول ستاره های فیلم نمی میرند

فیلم "در لیورپول ستاره های فیلم نمی میرند" براساس خاطرات پیتر ترنر (Peter Turner) بازیگر بریتانیایی ساخته است. این فیلم داستان عشقی ترنر و ستاره هالیوود، گلوریا گراهام است.

در لیورپول ستاره های فیلم نمی میرند

در لیورپول ستاره های فیلم نمی میرند.jpg

در لیورپول ستاره های فیلم نمی میرند

این فیلم روایت تصویری از یک رابطه عشقی آنی و و پرشور است.  عشق یک مرد بازیگر، جوان و تازه کار به ستاره پیشکسوت هالیوود.  عشق به ستاره رو به افول سینما که با سرطان دست و پنجه نرم می کند.

فیلمی که توسط پل مک ‌گیگان (Paul McGuigan) کارگردانی شده و آنت بنینگ، جیمی بل و جولی والترز ایفاگر نقش های اصلی فیلم هستند.

مشخصات فیلم:

کارگردان: پل مک ‌گیگان

فیلمنامه: مت گرینلق، پیتر ترنر

بازیگران: جیمی بل، آنت بنینگ، جولی والترز، استفن گراهام، ونس ردگرا، ایسابلا لاگلاند، فرانسیس باربر، لاین بهترین، جیمز بلور، کاملیوواکاس واکلووا، پیتر ترنر، تام بریتنی، تیم آهرن، سوزان برتی، جوی بتی، ادوارد بورن، بنتلی کلو، جی ویلیس، مایکل بیلینگتون، جینو پیکیانو، کارل فارر، جید کلارک، جیمه اوتن، آدام لازاروس، نیکولا جین ولز، ایبی مبعلیچی، جوانا بروکس، دیوید دسیو، دیوید صوف، پل دلسیسون

ژانر فیلم: بیوگرافی

نام اصلی فیلم: Film Stars Don’t Die in Liverpool

سال تولید: ۲۰۱۷

کشور تولید کننده: انگلستان

زبان اصلی فیلم: انگلیسی

مدت فیلم: ۱۰۵ دقیقه

تاریخ پخش فیلم: ۲۰.۰۴.۲۰۱۸


>