گوش به زنگگوش به زنگ

رقابت اپل واچ 4 با ساعت هوشمند گوگل پیکسل!


اپل واچ 4 به طور قطع تا اواخر امسال عرضه خواهد شد و یک رقیب جدی برای ساعت هوشمند گوگل پیکسل خواهد بود.

اپل واچ ۳، سپتامبر سال گذشته عرضه شد

اپل واچ ۳، سپتامبر سال گذشته عرضه شد 

اپل واچ ۳ ، سپتامبر سال گذشته عرضه شد و در میان رقبای محبوبش، پیشرفت‌های چشمگیری را ارائه داد.

جدیدترین ساعت شرکت کاپرتینویی، با توجه به اتصال تلفن همراه و تراشه دو هسته ای ،  برای عملکرد سریع‌تر به کاربرانش اجازه می‌دهد که با یک اشاره  روی ساعت مچی، امکان برقراری و دریافت تماس را داشته باشند. اما با توجه به اینکه گوگل در حال ورود به بازار ساعت هوشمند است، اپل ممکن است مجبور به ایجاد تغییراتی در این باره شود تا بتواند بر رقیب بزرگ خود غلبه کند.

شایعاتی مربوط به یک ساعت مچی با برند پیکسل گوگل، از اوان بلاس خبرنگار reliable source نقل شده است.

گوگل پیکسل ۳ ایکس ال

گوگل پیکسل ۳ ایکس ال

او گفته است:

این منبع خبری اذعان دارد که علاوه بر  پیکسل ۳، پیکسل ۳ ایکس ال و نسل دوم پیکسل بادس، منجر به رویداد سخت‌افزاری سختی برای گوگل خواهد شد که تصمیم دارد ساعت مچی با برند پیکسل را معرفی کند. تابستانی عالی در راه است!

اگر این خبر درست باشد، باید گفت که این اولین ساعت هوشمند اندرویدی است که توسط گوگل ساخته می‌شود. این غول تکنولوژی در حال حاضر مسئول سیستم عامل Wear OS است که توسط محصولات تولیدکنندگانی نظیر ال جی و هواوی به کار گرفته شده است.

گوگل علاوه بر گوگل هوم(Google Home)، خط تلفن‌های پیکسل را نیز ارائه کرده است تا ایده‌هایی بالقوه برای طرفدارانش که انتظار کیفیت را در ساخت یک ساعت دارند، ارائه دهد.

شایعات دیگر به عرضه یک گوگل پیکسل در سه نسخه اشاره دارد که می‌تواند به صورت دو مدل در ابعاد مختلف بعلاوه یک مدل جداگانه با قابلیت‌های تلفن همراه و بسیار شبیه اپل واچ ۳ باشد.

لازم به ذکر است تکنولوژی دستیار گوگل (Google Assistant) که سابقا خود را به صورت بهترین و قابل اعتمادترین دستیار مجازی در بین نمونه‌های موجود معرفی کرده بود، قطعا نقش مهمی در عملکرد دستگاه جدید بازی خواهد کرد. (Silicon Valley behemoth) نیز به مجموعه‌ای برای به چالش کشیدن اپل در یک جبهه مهندسی تبدیل شده است.

 

شرکت کوالکام، قبلا تایید کرده بود که در حال کار با گوگل برای ایجاد یک تراشه پوشیدنی جدید جهت ساعت‌های هوشمند آتی است. پانکاجا کدیا، مدیر ارشد این شرکت به CNET اعلام کرده بود:

دغدغه ما این است که چگونه در سطحی وسیع تجارب کاربر را افزایش دهیم، دستیار گوگل چگونه کار می‌کند و چگونه خدماتش را با جاذبه بصری بیشتر و توان کمتر ارائه می‌دهد.

اگر گوگل در ماه اکتبر، در مورد ساعتی اطلاع رسانی کند به این معناست که خبری از گوگل پیکسل ۳ در راه خواهد بود. ایوان بلاس اصرار داشت که رویداد سخت‌افزاری در پایان سال جاری برگزار خواهد شد و میزبان برخی از اخبار بزرگ خواهد بود.

اگر گوگل قیمت ساعت هوشمند خود را اعلام کند، ممکن است هزینه‌ای مشابه با اپل واچ ۴ ارائه دهد. اپل در حال حاضر، سری‌های ۳ را به قیمت ۳۲۹ پوند فروخته است. این قیمت را می‌توان با ارزان‌ترین نسخه سری ۴ حفظ کرد.

اپل واچ ۴ قطعا تا پایان امسال عرضه خواهد شد

اپل واچ ۴ قطعا تا پایان امسال عرضه خواهد شد

اما ال جی واچ اسپورت، یک ساعت اندرویدی به قیمت ۳۵۰ دلار (۲۶۷ پوند) است و این نشان می‌دهد که ساعت گوگل نیز ممکن است قیمتی در همین حدود داشته باشد.

باید گفت که علاوه بر بهبود ظاهری اپل واچ ۴، نرم‌افزار نیز اصلاح شده و باتری بهبود یافته است و دیده شده که برای اولین بار این ساعت، طراحی مجددی از نام تجاری را ارائه کرده است.

مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته امنیت KGI، قبلا تاکید کرده بود که شرکت کوپرتینویی (اپل) در اواخر امسال یک دستگاه با طراحی جدید از این برند معرفی خواهد کرد.

گوگل خط تلفن‌های پیکسل خود را علاوه بر Google Home، طراحی کرده است

گوگل خط تلفن‌های پیکسل خود را علاوه بر Google Home، طراحی کرده است

اگرچه منبع خبری، تصمیم اپل برای کم کردن حاشیه روی سخت‌افزار را افشا نکرد،  اما گفت که اندازه صفحه نمایش در اپل واچ ۴، پانزده درصد بزرگ‌تر از نسخه‌های فعلی است. مینگ چی کو، همچنین تاکید داشت که سخت‌افزاری با باتری بزرگ‌تر و سنسورهای سلامت بهتر ارائه خواهد شد و باید گفت که  مورد دوم، نقطه تمرکز اپل در زمان عرضه ساعت خواهد بود.

یک نگاه جدید به ساعت اپل می‌تواند افزایش فروش آن را در سال جدید نشان دهد و غول تکنولوژی یعنی گوگل را در بازار محصولات پوشیدنی به چالش بکشاند.

منبع: express.co.uk