گوش به زنگگوش به زنگ

ادعای جالب ناسا: فرا زمینی ها احتمالا از زمین بازدید کرده اند!


یکی از کارشناسان ناسا بر این باور است که احتمالا فرا زمینی ها از این کره خاکی دیدن کرده اند، بدون اینکه انسان ها متوجه حضور آن ها شوند.

ادعای جالب ناسا : فرا زمینی ها احتمالا از زمین بازدید کرده اند!

فرا زمینی ها احتمالا از وجود حیات در کره زمین آگاه هستند

به گزارش تلکسیران، سیلوانو کلمبانو دانشمند مرکز تحقیقات ناسا و استاد دانشگاه در مقاله ای پژوهشی مدعی شد که فرا زمینی ها احتمالا متفاوت از انتظار انسان ها هستند و احتمالا از زمین بازدید کرده اند؛ وی می گوید جنس آن ها احتمالا از کربن نیست و همین موضوع به آن ها این اجازه را می دهد که ناشناخته باقی بمانند.

او در اینباره می گوید:

می خواهم به این واقعیت اشاره کنم موجود هوشمندی که ممکن است ما به وجود آن پی ببریم یا بالعکس، احتمالا مانند ما انسان ها از کربن ساخته نشده اند و ماهیتی فیزیکی ندارند.

طبق گفته کلمبانو اگر می خواهیم در موضوع وجود فرا زمینی ها به نتایج بهتری دست پیدا کنیم، دانشمندان باید در فرضیات گران قیمت خود تجدید نظر کنند و ایده های متفاوتی را برای ماهیت آن ها در نظر بگیریم. بنابراین احتمالا سفر های میان ستاره ای برای موجودات فرازمینی امری طبیعی طلقی می شود.

کلمبانو افزود:

اندازه این موجود شاید بسیار کوچک اما در عین حال هوش بسیار بالایی داشته باشد. اگر در آینده اطلاعات بهتری در اختیار داشته باشیم، می توانیم مفروضات کامل تر و جدیدتری درباره ماهیت این موجودات داشته باشیم و تحقیقات جدیدی را آغاز کنیم. ممکن است قدمت این تمدن ها بسیار بیشتر از تمدن های انسانی باشد و طبعا انسان ها در پیش بینی فرا زمینی ها اشتباه کرده باشند؛ مدنیت ۱۰۰۰۰ سال پیش در زمین شکل گرفت و روش های علمی تنها قدمتی ۵۰۰ ساله دارد؛ حال ممکن است آن ها از نظر تمدن و فناوری بسیار جلوتر از ما باشند.

علاوه بر این، کلمبانو معتقد است که پدیده هایی مانند UFO به این دلیل ممکن است توسط انسان ها ناشناخته باشد که ماهیت جسمی فرا زمینی ها متفاوت و سرعت سفر آن ها در زمان بسیار بالا است. این مسائل ممکن است توسط دانشمندان نادیده گرفته شوند.

این مقاله در پایان می گوید که لازم است دانشمندان رویکردی تهاجمی تر و پیشرفته تر در قبال جست و جو برای هوش فرا زمینی داشته باشند. با در نظر گرفتن مسائلی چون ویژگی های هوا-زمان و انرژی می توان تعریف دقیق تری از اینکه انتظار چه نوع جوامع فرا زمینی داریم، پیدا کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Independent.com