گوش به زنگگوش به زنگ

هدفون ورزشی بی سیم آندر آرمور JBL: لذت موسیقی در باشگاه


هدفون مهندسی جدید آندر آرمور توسط شرکت JBL ساخته شده است و یک هدفون بی سیم ورزشی است که تقریبا یک سال پس از معرفی، به بازار عرضه شده است.

این هدفون حرفه ای توسط دیوید کرونی ساخته شده است. یک هدفون محکم و مقاوم که قیمتی معادل ۲۰۰ دلار دارد

این هدفون حرفه ای توسط دیوید کرونی ساخته شده است. یک هدفون محکم و مقاوم که قیمتی معادل ۲۰۰ دلار دارد

اوایل سال ۲۰۱۷ شرکت صنایع بین المللی هارمن سامسونگ از یک مدل جدید هدفون ورزشی  با نام آندر آرمور تحت نام JBL که شرکتی وابسته به هارمن است، رو نمایی کرد. برنامه ریزی شده بود که دسامبر ۲۰۱۷ این مدل هدفون بی سیم به بازار عرضه شود. و نهایتا اکنون توانستند با قیمت ۲۰۰ دلار آن را وارد بازار کنند.

نماینده شرکت JBL می گوید:

چند روزی این هدفون را مدام استفاده می کردم تا کیفیت آن را تست کنم. این مدل بسیار مقاوم و نیرومند است و برای محافظت از گوش طراحی شده است. تمام مواد به کار رفته در آن به گونه ای هستند که در برابر کهنگی و استعمال در کیف باشگاهی مقاومت داشته باشد. برای محافظت بیشتر، این هدفون یک جعبه مخصوص حمل دارد، بنابراین بعد از استفاده و حتی عرق کردن، خیلی سریع و راحت و بدون اینکه آسیبی ببیند خشک می شود، البته یک حلقه ی آویز به کیف نیز دارد. کل این پک حدود ۴۵۰ گرم وزن دارد.

یکی از ویژگی های اصلی هدفون بی سیم آندر آرمور JBL تکنولوژی مکالمه است، این هدفون قابلیت آن را دارد حین گوش دادن به موسیقی و بدون آنکه نیااز باشد هدفون تان را خاموش کنید، با دوستانتان نیز صحبت کنید. مجله ی رلیز می گوید:

زمانی که صدای اطراف میکرفن های JBL زیاد می شود با فشار یک دکمه موسیقی کم کم قطع می شود و نیازی نیست برای صحبت با دوستانتان و شنیدن صدای آنها هدفون را در بیاورید.

علاوه بر این، کیفیت پخش این هدفون بسیار عالی است. کافیست یک بار روی لوگوی آندر آرمور روی گوشی سمت راست بزنید تا صدای موسیقی به شکلی مشهود کم شود و به راحتی بتوانید صدای محیط بیرون را بشنوید. برای بازگشت به حالت صدای قبلی نیز کافیست همان دکمه را یک بار دیگر فشار دهید. همانند بسیاری از مدل های دیگر، هدفون آندر آرمور باشگاهی نیز مجهز به ویژگی شارژ سریع است و تنها با ۵ دقیقه شارژ می توانید تا یک ساعت موسیقی گوش دهید. این هدفون با میکرو USB شارژ می شود و یک کابل دارد. بنابراین اگر نیاز داشته باشید، می توانید با استفاده از این کابل و با سیم به موسیقی گوش دهید. مدت زمان نگهداری باطری آن با صدای متوسط ۱۶ ساعت است.

ویژگی دیگر طراحی این هدفون دکمه های بزرگ برای صدا و تعویض آهنگ است(دکمه ی زیاد کردن صدا را نگه دارید تا آهنگ بعدی پخش شود و برای بازگشت به آهنگ قبلی دکمه کم کردن صدا را نگه دارید). دکمه مکث و پخش موسیقی نیز یک دکمه بزرگ است که وقتی در صدا پایین باشد با کمک صدای شما فعال می شود. تمام دکمه های این هدفون از جمله دکمه ی روشن/خاموش، کاملا لمسی هستند.

همانطور که گفتم این هدفون فوق العاده است. صدایی رسا و نسبتا واضح و دقیق (برای بلوتوث) و همچنین بیس خوب از ویژگی های آن است که بدون ایجاد فشار زیاد یا ایجاد صدای بلند، به خوبی می لرزد. اگر به دنبال بیس بیشتری هستید باید بگویم دواین جانسون، بازیگر معروف هالیوود که به خوبی با راک آشنایی دارد، قدرت بیس این هدفون ورزشی را تایید کرده است. از ۲۱ سپتامبر۲۰۱۸ (اوایل مهر ماه ۹۷) این هدفون با قیمت ۲۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

در نهایت باید بگویم من این هدفون را یک مدل فوق العاده راحت دیدم. این هدفون طوری طراحی شده است که ساعت ها به روی سر شما باشد و بدون ایجاد هیچ مشکلی روی گوش شما قرار می گیرد . البته باید بگویم برای افراد عینکی نیز این مدل یک هدفون کاملا ایده آل و سبک است.

طبق اظهارات آندر آرمور و شرکت JBL این هدفون با پارچه و تکنولوژی سفارشی و مختص مصارف باشگاهی طراحی شده است. یک سال از معرفی این محصول می گذرد و ما در سالن های ورزشی نیویورک سیتی بسیاری از این مدل هدفون را می بینیم، حتی بعضی از این افراد مشهورترین وزنه برداران نیویورک هستند.

البته شاید قیمت این هدفون مانع جذب مشتری زیاد شود، که البته احتمال پایین آمدن قیمت آن در آینده نیز وجود دارد. این هدفون به خوبی طراحی شده است اما ممکن است بعدها تغییراتی در طراحی آن ایجاد شود. هدفون های ورزشی بسیاری را بررسی کردیم و می توان گفت ویژگی های این هدفون منحصر به فرد است.

ویژگی های هدفون بی سیم UA:

یک آویز برای خشک و خنک نگه داشتن.

بالشتک های گوشی قابل تعویض و قابل شستشو.

استفاده از مواد با بهترین کیفیت برای بهترین مقدار مقاومت و کنترل.

بافت فشرده.

تکنولوژی دستور صوتی.

شارژ ۱۶ ساعته و شارژ سریع.

بلوتوث بی سیم.

کیفیت صدای عالی JBL.

کنترل فوق العاده.

طراحی فشرده برای حمل و نقل در جایی کم و فشرده.

مقاومت در برابر ضربه.

قیمت: ۲۰۰ دلار

منبع: cnet.com