گوش به زنگگوش به زنگ

دولت انگلستان تا سال 2030 یک میلیون شغل مرتبط با فناوری ایجاد می کند


اتحادیه کنگره تجاری انگلستان به دولت انگلستان توصیه کرده است تا 12 سال آینده یک میلیون شغل مرتبط با فناوری ایجاد کند.
 

دولت انگلستان تا سال ۲۰۳۰ یک میلیون شغل مرتبط با فناوری ایجاد می کند

انگلستان بر روی ایجاد اشتغال در حیطه تکنولوژی تمرکز کرده است

به گزارش تلکسیران، بر اساس کنگره اتحادیه تجاری انگلستان، دولت انگلستان موظف است تا سال ۲۰۳۰ یک میلیون شغل در حیطه تکنولوژی ایجاد کند. انگلستان بر روی تولید و تکنولوژی تمرکز کرده است و نیاز دارد برای پیشرفت بیشتر در صنعت و تکنولوژی شغل های بیشتری را ایجاد کند تا محصولات نهایی مناسبی را تولید کند.

رئیس این اتحادیه بر این باور است که صنعت و فناوری نقش اساسی در پیشرفت اقتصادی انگلستان دارد و بر همین اساس نیاز است شغل های بیشتری ایجاد شود:

دولت های قبلی باعث شده اند که صنعت انگلستان افت کند و این موضوع هر چه سریع تر باید حل شود. ما به دولتی نیاز داریم که به تولید، تکنولوژی، مشاغل و کارمندان اهمیت دهد تا از چالش های پیش رو موفق بیرون آییم.

البته سال ۲۰۱۷ دولت انگلستان اعلام کرده بود که در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری زیادی می کند اما رئیس اتحادیه تجاری بر این باور است که در زمینه هوش مصنوعی انگلستان به اهداف خیلی کوچکی دست پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه تجاری انگلستان می گوید که دولت علاوه بر سرمایه گذاری بیشتر در زمینه هوش مصنوعی، باید در حیطه انرژی های تجدید پذیر نیز فعالیت زیادی داشته باشد تا انگلستان به یکی از قدرت های اقتصاد دیجیتال در دنیا تبدیل شود. همچنین از نظر وی، یک سوم بودجه تخصیص یافته به صنعت و تکنولوژی، باید در زمینه تحقیقات و توسعه طرح های علمی و فناوری قرار گیرد تا فرصت های شغلی مختلفی برای مردم انگلستان فراهم شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: ComputerWeekly.com