گوش به زنگگوش به زنگ

بازی های کامپیوتری در نسل طلایی خود به سر می برند؟


در چهار دهه گذشته کنسول های بازی میزبان بازی های کامپیوتری مختلفی بودند؛ با اینحال به نظر می رسد نسل فعلی کنسول ها، بهترین نسل برای گیمرها است.

بازی های کامپیوتری در نسل طلایی خود به سر می برند؟

گیمرها امروزه تجارب لذت بخشی دارند

به گزارش تلکسیران، از زمان بوجود آمدن Binatone TV Master که اولین کنسول بازی بود تا الان، چندین نسل از کنسول های بازی به بازار عرضه شده اند. هر نسل راه های جدیدی برای بازی کردن به کاربران ارائه داده است و هر نسل صدا، رنگ و قدرت این کنسول ها تقویت شده اند و هر نسل قابلیت های جادویی درون خود دارد.

سگا مگا درایو یکی از کنسول هایی است که بسیاری از گیمر ها با آن خاطرات زیادی دارند؛ به نظر می رسد نسل فعلی نسل درخشان بازی های کامپیوتری است زیرا رویا های بسیاری از افراد را در زمینه بازی های کامپیوتری تبدیل به واقعیت کرده است. در زمینه بازی های واقعیت مجازی نیز بازی Skyrim VR توانسته به محبوبیت بالایی دست پیدا کند؛ کاربران با استفاده از هدست واقعیت مجازی در بین موجودات غول پیکر و محیط بسیار وسیع دنیای اسکایریم قرار خواهند گرفت. Monster Maze ۳D و Resident Evil ۷ VR نیز دو بازی ترسناکی هستند که با استفاده از این هدست قابل بازی هستند.

در سبک ریسینگ نیز دو بازی Gran Tourismo و Forza Motorsport از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. گران توریسمو برای کنسول PS۴ و Forza Motorsport برای کنسول Xbox One در دسترس هستند.

ورزش های الکترونیکی نیز روز به روز مخاطبین زیادی را به خود جذب می کند؛ کاربران به صورت تیمی در رویداد های بازی های کامپیوتری شرکت می کنند و در صورت شکست رقبایشان به مراحل پایانی این رقابت ها صعود می کنند؛ معمولا فینال های ورزش های الکترونیک مخاطبان بسیاری دارد.

کمپانی سونی با عرضه کنسول های PS۱,۲,۳,۴ در سال های گذشته، نام خود را در سراسر جهان بر زبان ها انداخته است؛ با اینحال مایکروسافت نیز با ساخت بازی های استراتژیک مانند Age of Empires و عرضه کنسول های Xbox, Xbox ۳۶۰ و Xbox One به عنوان یک رقیب جدی برای سونی شناخته می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Metro.co.uk