گوش به زنگگوش به زنگ

مک لارن قصد دارد خودروی الکتریکی تولید کند


شرکت مک لارن قصد دارد تا سیستم حمل و نقل برقی راه اندازی کند. شرکت مک لارن قصد دارد تا سیستم حمل و نقل برقی راه اندازی کند. این شرکت خودروسازی انگلیسی در حال انجام تحقیقات اولیه درباره وسایل نقلیه تمام الکتریک وساخت خودروی الکتریکی است که می‌تواند تا سال 2025 عرضه شوند.

ساخت خودروی تمام الکتریکی در شرکت مک لارن

ساخت خودروی تمام الکتریکی در شرکت مک لارن

البته این بخشی از برنامه پیچیده برای تبدیل خوردو‌های اسپرت و نیز سوپر ماشین‌های مک لارن به خودرو‌ی هیبریدی است و این در حالی است که صنعت خودرو سازی در سرتاسر جهان در حال بالا بردن استاندارد‌های خود است.

 ماه گذشته، مدیر عامل شرکت مک لارن مارک فلویت در گفتگو با خبرنگار استاف درباره برنامه‌های مربوط به خودرو‌های الکتریکی و نیز توسعه دیدگاه جهانی این شرکت اظهار نظر کرد:

  • چه عاملی شرکت مک لارن را به سمت ساخت خودرو‌ی هیبریدی و تمام الکتریکی سوق داده است؟

چین در زمینه انتشار استاندارد‌های جدید پشتکار زیادی دارد، جهان به سمت این استاندارد‌ها در حال حرکت است و ما باید برای این حرکت آماده باشیم. تنها راهی که ما می‌توانیم با آن بر استاندار‌های جهانی منطبق شویم روآوردن به ساخت خودرو‌های هیبریدی است.  

ما فکر نمی‌کنیم بتوانیم تا سال ۲۰۲۵ این تکنولوژی را ارائه دهیم، ما نمی‌خواهیم از سطح استاندار‌ها پایین‌تر باشیم بلکه می‌خواهیم خودرو&zwj های اسپرت بهتری را به بازار عرضه کنیم. این خودرو‌ها باید به نحوی کار کنند که شارژ خود را خیلی دیر از دست بدهند و زمان شارژ دوباره آن‌ها تنها ۳۰ دقیقه طول بکشد.

  • لامبورگینی وارد بازار کراس اور و SUV شده است، چرا مک لارن این مسیر را دنبال نمی‌کند؟

من مخالف SUVها نیستم اما هدف مک لارن این نیست. کار کردن روی پروژه SUV بسیار پر هزینه است. وقتی ما روی یک محصول کار می‌کنیم این محصول باید سه تست ساده را پشت سر بگذارد: باید برای برند مفید باشد، برای مشتری مفید باشد و اینکه بهترین خودرو در میان کلاس ویژه خود باشد که بتواند ما را به سود مالی برساند.

مسئله دوم این است که ما تکنولوژی مربوط به این کار را نداریم، شاید برای تبدیل رنجر رور یا کاین به یک خودرو بهتر میلیارد‌ها دلار هزینه لازم باشد و مسئله سوم اینکه این کار سود چندانی برای شرکت ندارد، بنابراین جزو اهداف شرکت ما نیست.

 

  • مک لارن جدید را با سیستم هیبریدی بنزین- الکتریک عرضه خواهد کرد. چه انتظاری باید از این ماشین داشته باشیم؟

تعجب همه جهان را برانگیخت، این ماشین با ۹۰۰ اسب بخار قدرت، تعداد زیادی ایرو و رانندگی فوق العاده تحسین برانگیز بود. مدل جدید این ماشین ترکیبی از امتیازات مختلف خواهد بود: رانندگی خوب، کنترل نرم افزاری و تکنولوژی نیروی برق. ما تصمیم داریم یک ماشین سبک وزن با عمل کرد بالا تولید کنیم که برای رانندگی در جاده عالی باشد.

  • سال گذشته شرکت مک لارن ۳۳۰۰ خودرو تولید کرد و قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ سالی ۶۰۰۰ خودرو تولید کند، علت این افزایش چیست؟

ماشین‌های ما همیشه خاص و ویژه هستند، اگر به میزان فروش ما در آمریکا و انگلیس نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید، تنها چیزی که تغییر کرده است این است که بازار‌های جدید زیادی به روی ما باز شده ‌اند، بازار‌هایی که ۱۰ تا ۱۵ سال پیش وجود نداشته‌اند. چند سال پیش که خودرو را عرضه کردیم ۳۸ ماشین از این ماشین را در چین فروختیم، بازاری که به طرز فوق العاده‌ای رشد کرد. افزایش فروش محصولات ما در سایر قسمت‌های آُیا نیز شگفت انگیز است. تایوان یکی از بهترین بازار‌های ماست. تایلند هم همین طور. کره نیز از زمان تاسیس شعبه ما در این کشور بسیار عالی بوده است. ما در حال مطالعه روی بازار‌های هند و روسیه هستیم.

  • آمریکای شمالی بزرگترین بازار مک لارن است، به‌طوریکه ۳۵ درصد از فروش شرکت به این بخش اختصاص دارد، تاثیر تعرفه ۲۵ درصدی پیشنهادی ترامپ برای واردات خودرو چه تاثیری روی مک لارن خواهد داشت؟

درباره تغییر تعرفه‌ها در آمریکای شمالی نگرانی وجود دارد. هدف من انجام تجارت آزاد است. تغییر تعرفه‌ها باعث تغییر کلی بازار خواهد شد و من دوست ندارم اختلالی در کار ما ایجاد شود. در فاز اولیه احتمالا باید به جذب افزایش قیمت مرتبط با تعرفه‌ها بپردازیم که این کار به سود شرکت ما نخواهد بود. باید ببینیم که در ارتباط با سایر رقبا چه اتفاقی می‌افتد، مسلما برخی از افزایش قیمت‌ها باعث تغییر میزان مشتریان خواهد شد.

منبع: autonews.com